ᐅ Dobre drabiny teleskopowe przegubowe – rankingi i opinie

Najlepsza drabina teleskopowa przegubowa

Ostatnio aktualizowane: 10.12.19

 

Jaką drabinę teleskopową przegubową wybrać?

 

Majsterkowanie bez drabiny nie jest łatwym zadaniem, szczególnie jeżeli musimy pomalować ściany lub naprawić dach oraz zebrać owoce z wysokich drzew. Odpowiedni sprzęt pozwala na szybkie oraz bezpieczne wykonanie pracy. Skąd mamy więc wiedzieć, która drabina zapewni bezpieczeństwo oraz posłuży nam przez długi czas? Odpowiedź znajdziesz w przygotowanym przez nas artykule. Skupimy się w nim na modelach teleskopowych, przegubowych, które możemy używać na schodach oraz na różnych wysokościach.

 

 

Najlepsza przegubowa drabina teleskopowa w 2019 roku ma regulowaną wysokość. W zależności od tego, gdzie chcesz jej używać, będziesz potrzebował różnych wysokości. Dlatego z pewnością przyda Ci się model, który można regulować. Złożenie drabiny pozwala również na swobodne przechowywanie jej w garażu lub na strychu. Najwyższe produkty mają około 4 m długości. Po złożeniu jednak jest to jedynie około 1 m.

Jeżeli chodzi o materiał wykonania, to najlepiej wybrać drabinę aluminiową. Jest to lekki materiał, więc przenoszenie sprzętu nie będzie problemem. Oprócz tego aluminium jest odporne na działanie wilgoci oraz różnych warunków atmosferycznych. W rezultacie drabina aluminiowa to inwestycja na lata. Zwróć jednak uwagę na połączenia. Powinny być one wzmocnione nylonem lub innym, mocnym tworzywem sztucznym. Dzięki wzmocnieniom nie musimy się martwić o to, że poszczególne części drabiny odłączą się podczas pracy.

Wiele osób wspomina, że najlepsze przegubowe drabiny teleskopowe zapewniają stabilną pracę. Aby zachować stabilność, na nóżkach powinny znajdować się specjalne, gumowe osłonki. Sprawiają one, że nawet na śliskiej powierzchni możemy bezpiecznie pracować. Antypoślizgowe osłonki powinny pojawić się również na każdym stopniu. Aby dowiedzieć się, czy drabina spełnia podstawowe normy bezpieczeństwa, sprawdź, czy ma ona specjalne certyfikaty.

Jednym z najważniejszych parametrów każdej drabiny jest jej nośność. Określa on maksymalny ciężar, którym może być obciążony sprzęt. Warto wybrać drabinę, która ma wysoką nośność, na przykład 150 kg. Tym sposobem możemy wnieść na górę ciężkie narzędzia.

 

 

Drabiny teleskopowe przegubowe – ranking

 

 

Krause TeleVario 4×5 

 

Krause TeleVario 4×5 to czteroczęściowa drabina, którą można w bardzo prosty sposób składać i rozkładać. Dużą zaletą prezentowanego produktu jest fakt, że można z niej korzystać w miejscach, gdzie podłoże nie jest równe, to znaczy, że dobrze sprawdzi się on na schodach czy podestach – możemy rozsuwać drabinę szczebel po szczeblu.

Jest to bardzo stabilny model, który nie przewraca się pod wpływem uderzenia lub silnego wiatru. Narożniki zostały dodatkowo usztywnione, co sprawia, że drabina jest jeszcze bardziej stabilna. Model nie ślizga się po powierzchniach takich jak płytki, ponieważ ma on specjalny antypoślizgowy materiał na nóżkach. Składanie drabiny nie sprawia problemu i zazwyczaj jest to kwestia kilku sekund.

Wszystkie elementy produktu są ze sobą bardzo dobrze połączone. Dlatego użytkownicy uważają, że drabina jest solidnie wykonana i służy do wykonywania wielu różnych czynności. Drabina ma wysokość optymalną do malowania ścian lub zbierania owoców z drzew.

 

 

 

 

Krause Telematic 3,00 m 

 

Krause Telematic 3,00 m to drabina, z której większość użytkowników jest zadowolonych. Jest to model, który można postawić na podłożu w różny sposób. Z pewnością sprawdzi się on jako drabina przystawna. Wielu użytkowników używa jej również jako drabiny wolnostojącej lub jako dwustronnego modelu.

Jest to produkt wykonany z aluminium, co oznacza, że jest on lekki, lecz jednocześnie odporny na uszkodzenia. Teleskopowe rozsuwanie podłużnic sprawia, że możemy korzystać z drabiny nawet w momencie, kiedy powierzchnia nie jest równa. Maksymalna wysokość drabiny wynosi 3 m.

Antypoślizgowe nóżki sprawiają, że ta teleskopowa drabina przegubowa w dobrej cenie stoi stabilnie i nie przesuwa się w momencie, kiedy na nią wchodzimy czy na niej stoimy. Użytkownicy uważają, że wykonanie produktu jest bardzo dobre. Chwalą oni również możliwość zmiany ustawień szczebelków drabiny.

 

 

 

 

Krause 3,60 m 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Krause 3,60 m. Jest to drabina teleskopowa, która została wykonana prawie w całości z aluminium. Produkt jest lekki, więc przenoszenie go w różne miejsca nie sprawi problemów. Na nóżkach drabiny znajdziesz antypoślizgowe nakładki. Chronią one model przed przesuwaniem się i sprawiają, że stoi on w jednym miejscu, gdy na nim pracujemy.

Każda para nóg drabiny jest regulowana. Dlatego praca na schodach lub na podeście jest bardzo łatwa. Maksymalny udźwig drabiny wynosi 150 kg. Specjalny system Click Matic sprawia, że zmienianie wysokości drabiny jest bardzo łatwe i nie zajmuje zbyt dużo czasu.

Produkt jest solidnie wykonany i z pewnością posłuży przez dłuższy czas. Może być on używany jako drabina wolnostojąca, przystawna dwustronna. W rezultacie możemy dostać się do wszystkich wyżej położonych miejsc. Jest to zaleta, którą chwali wielu użytkowników.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status