Najlepsza drabina aluminiowa 3×11

Ostatnio aktualizowane: 22.10.20

 

Jaką drabinę aluminiową 3×11 wybrać?

 

Drabina jest potrzebna w każdym domu. Bez niej nie zawiesimy firanek, nie uda nam się ubrać wysokiej choinki lub sięgnąć na półkę w szafie, która została zawieszona tuż pod sufitem. Drabiny są niezbędne również w branży budowlanej – począwszy od montowania różnych elementów, skończywszy na malowaniu wysokich pomieszczeń. Nasz poradnik pomoże Ci wybrać odpowiedni sprzęt dostosowany do Twoich wymagań.

 

 

Na rynku dostępne są drabiny przystawne i rozstawne. Pierwsze z wymienionych potrzebują dodatkowego podparcia, np. o ścianę. Bywają często wykorzystywane do prac na zewnątrz – przycinania gałęzi, drobnych napraw elewacji lub rynien. Często przy tego typu drabinach, zamontowane są dodatkowe zaczepy znacznie zwiększające bezpieczeństwo użytkowania. Modele rozstawne znajdują praktyczne zastosowanie w trakcie przeprowadzania drobnych napraw domowych. W ofertach wielu sklepów możemy znaleźć również produkty wielofunkcyjne – możemy je dowolnie modyfikować i zmieniać tworząc z nich np. wygodne rusztowanie.

Ważnym parametrem jest wysokość drabiny. Wybrany przez nas produkt nie powinien być ani nadto wysoki, ani za niski. Zawsze wybierajmy uśrednioną wielkość, abyśmy mogli wygodnie pracować. Najlepsze drabiny aluminiowe są również stabilne – czy to dzięki szerokiemu podestowi na ich szczycie czy specjalnym, antypoślizgowym nakładkom – praca na nich musi być przede wszystkim bezpieczna dla użytkownika. Dobrze, aby szczeble również były antypoślizgowe. Wówczas będą stanowiły dodatkowe zabezpieczenie podczas wchodzenia i schodzenia.

Kolejnym, ważnym parametrem jest maksymalny udźwig. Zwykle wynosi on od około 120 kg do 150 kg. Ta wartość wyraża maksymalne obciążenie na każdym stopniu. Najlepsza drabina aluminiowa w 2020 roku jest na tyle lekka, że jej przenoszenie nie stanowi większego problemu. W wersji najniższej jej masa wynosi zaledwie 11 kg. Im wyższa drabina, tym waga również się zwiększa. Wybór w tym przypadku zależy nie tylko od naszych preferencji, ale również siły. Wybierajmy sprzęty wykonane z aluminium, ponieważ pomimo stosunkowo niskiej masy, są one bardzo solidne.

Wybrany przez nas produkt powinien spełniać normę bezpieczeństwa PN-EN 131-2:1997. Takie oznaczenie powinno znajdować się na opakowaniu produktu. Wówczas mamy pewność, że produkt został odpowiednio przetestowany przed dopuszczeniem go do sprzedaży i z pewnością przy właściwym użytkowaniu nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo. Kupując drabinę pamiętajmy również o możliwościach jej przechowywania – wybierajmy modele, które składają się do naprawdę małego rozmiaru. Wówczas na pewno znajdzie się dla niego miejsce w garażu, schowku czy szopie.

 

 

Drabiny aluminiowe 3×11 – ranking

 

 

BayerSystem Metalkas BS-DW 

 

BayerSystem Metalkas BS-DW to drabina aluminiowa w dobrej cenie, która jest odpowiednia zarówno do użytku prywatnego, jak i profesjonalnego. Narzędzie spełnia normę europejską PN EN-131, więc masz gwarancję, że na nim możesz pracować w pełni bezpiecznie.

Potwierdzona nośność na każdy stopień wynosi 150 kg. Sprzęt jest obustronny i ma możliwość pionowego rozłożenia i dostawienia do ściany, drzewa, czy innego stabilnego elementu. W razie potrzeby możemy również wysunąć trzeci element – wtedy zostanie spełniona funkcja drabiny wolnostojącej. Nie musisz obawiać się o niezamierzone zsunięcie wysuwanych elementów – specjalne haki uchronią przed tym zdarzeniem.

Kupującym podobają się antypoślizgowe stopnie, zapobiegające zsuwaniu się stóp. Dobrym rozwiązaniem jest również szeroki stabilizator umieszczony u jednej z podstaw drabiny oraz antypoślizgowe stopki. Drabina składa się do dość małych wymiarów, więc ani transport, ani przechowywanie narzędzi, nie sprawią Ci większych problemów.

 

 

 

 

Alve Eurostyl 

 

Jeśli potrzebujesz uniwersalnego narzędzia pozwalającego Ci pracować na wysokości, zdecyduj się na model Alve Eurostyl. To wygodna drabina, która stoi stabilnie nawet na schodach i innych pochyłościach.

Produkt ma certyfikat TUV na zgodność z normą EN131. Oznacza to, że przed dopuszczeniem do użytku, sprzęt został dokładnie przetestowany i nie zagraża bezpieczeństwu użytkownika. Drabina jest lekka (przy swojej wysokości waży niecałe 20 kg). Model dostępny jest w kilku wysokościach – od 3 do 5 m. Stopki mają gumowa warstwę antypoślizgową. Mocny stabilizator również wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo użytkownika i brak zachwiań niezależnie od podłoża.

Użytkownicy uznali drabinę za praktyczną i wygodną, z jedną wadą. Niestety, w najwyższej wersji produktu nie da się wymontować trzeciej części drabiny i użytkować jej jako osobnej, dostawnej. Poza tym sprzęt sprawdza się zarówno na budowach, jak i prywatnych domach.

 

 

 

 

Drabest 3X11S 

 

Drabest 3X11S to drabina rozstawno – przystawna o uniwersalnym zastosowaniu. Całość składa się z trzech stabilnych elementów. Pomimo że narzędzie zostało wykonane z lekkiego aluminium, jest bardzo wytrzymałe.

Antypoślizgowe stopki wpływają pozytywnie na bezpieczeństwo użytkownika, zapobiegając samoczynnemu przesuwaniu sprzętu po gładkim podłożu. Wysokość robocza modelu wynosi 8,5 m. Szczebelki są stabilne, więc nawet stojąc na najwyższym z nich, nie musisz  obawiać się o przypadkowe zsunięcie stopy. Drabina waży 17 kg. Jej transport nie sprawia więc żadnych problemów.

Zdaniem kupujących to jedna z najlepszych drabin rozstawnych spośród dostępnych na rynku. Chociaż składa się ona z trzech elementów, nie należy się obawiać o brak stabilności. Każdy element jest solidnie zamocowany. Dodatkowe zabezpieczenie stanowią odporne pasy, zabezpieczające przed nadmiernym rozłożeniem się drabiny. Maksymalne obciążenie na stopień wynosi 150 kg. Drabina ma również deklarację zgodności z europejską normą EN- 131.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status