Glebogryzarki ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Postanowiliśmy zrobić przegląd glebogryzarek, aby znaleźć najlepszy model. Według nas produkt, który zasługuje na uwagę to Texas Lilli 534 TG. Za pomocą urządzenia można przekopać i spulchnić glebę, a także wypielić rabaty. Model ten będzie odpowiedni także do mieszania nawozów z glebą. Wydajność maszyny pozwoli na skuteczną obsługę zarówno małego, jak i dużego ogrodu. Sprzęt jest wyposażony w silnik spalinowy o mocy 5,5 KM. Urządzenie ma 2 biegi – w przód i w tył, dzięki czemu manewrowanie modelem nie sprawia trudności. Produkt zapewnia efektywną pracę. Jeśli z jakichś względów nie odpowiada Ci ten model, proponujemy bliżej przyjrzeć się glebogryzarce Texas TX 602B, która znalazł się na 2. miejscu w naszym rankingu. Produkt ma dużą moc i wytrzymały silnik. W związku z tym możemy być pewni, że urządzenie poradzi sobie z pielęgnacją nawet bardzo wymagającej gleby. Zaletą modelu jest także stosunkowo cicha praca, jak również dobrze przemyślana budowa.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką glebogryzarkę kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jeśli planujesz zakup glebogryzarki, to dobrze trafiłeś. Właśnie w tym poradniku napiszemy o tym, jaką glebogryzarkę wybrać. Posiadanie glebogryzarki znacznie ułatwia pracę w ogrodzie. Przygotowanie podłoża pod siew warzyw, czy trawnika staje się dużo łatwiejsze. Skupimy się, więc na rodzajach glebogryzarek ich przeznaczeniu, a także funkcjonalności.

Jakie funkcje ma glebogryzarka?

Wszyscy wiedzą, że jest to urządzenie do spulchniania gleby. Ale funkcje glebogryzarki mogą przekraczać tylko jej podstawową funkcję. Glebogryzarka może służyć również do napowietrzania istniejących upraw, do wyrównywania powierzchni ziemi, a także do pozbycia się chwastów. Są również modele, które łączą w sobie działanie kilku urządzeń. Najbardziej powszechnym są wertykulator i aerator. Najbardziej zaawansowane urządzenie mogą mieć wyposażenie dodatkowe, które pozwala na kopanie ziemniaków, czy orkę.

 

Zasilanie

Ze względu na rodzaj zasilania glebogryzarki mogą być elektryczne. Takie modele sprawdzają się w niedużych ogrodach o miękkiej strukturze. Takie urządzenie spulchnia ziemię na niewielką głębokość, ale za to charakteryzuje się cichą pracą. Nie mniej konieczność podłączenia urządzenia do gniazdka elektrycznego ogranicza jego zasięg. Natomiast niewątpliwą zaletą jest brak spalin wydzielanych przez urządzenie.

Glebogryzarka spalinowa jest chętniej wykorzystywana do ogrodów o dużym areale, a także ogrodów, w których jest twarda, zbita ziemia. Najczęściej takie modele są wyposażone w silnik o dużej mocy z biegiem przednim oraz wstecznym. Taki model zapewnia odpowiednią mobilność i niezależność od zasilania.

Natomiast ręczna glebogryzarka, to urządzenie, które wymaga wysiłku operatora do jej obsługi. Najczęściej są to stosunkowo małe urządzenia nieprzekraczające 8 kg, a maksymalna szerokość części roboczej nie przekracza 50 cm. Takie urządzenie nadaje się do małych, przydomowych ogródków.

 

Moc silnika

Najważniejszą cechą glebogryzarki jest moc jej silnika. Zbyt słaby silnik może nie poradzić sobie ze spulchnianiem silnie zbitej, gliniastej gleby, lub przy spulchnianiu gleby na dużą głębokość i dużą szerokość roboczą. Duża moc silnika zapewnia też mniejszą awaryjność i większą wydajność. To, jakie urządzenie wybierzesz musi zależeć od wielkości ogrodu, jaki masz do uprawy. Do niewielkiego ogrodu wystarczy glebogryzarka o mocy 300 – 500 W przy urządzeniach elektrycznych. Do większych ogrodów lepiej wybrać urządzenie spalinowe o mocy około 5 – 6 kM.

Wybór urządzenia powinien zależeć m.in. od wielkości ogrodu. Można oszacować, że do małego ogrodu wystarczy glebogryzarka o mocy 300-500W (lub 4KM). Na większe powierzchnie warto wybrać sprzęt o mocy silnika powyżej 600W (jeśli koniecznie zależy nam na urządzeniu elektrycznym) lub 5-6,5KM.

 

Szerokość pracy

Jest to parametr, od którego zależy, między innymi, wydajność glebogryzarki. Ale wartość ta jest również uzależniona od mocy silnika. Gdy mamy mały ogród możemy zdecydować się kupić model z mniejszą szerokością roboczą i tym samym mniejszym silnikiem. Gdy ogród jest duży, należałoby pomyśleć o jak największym obszarze roboczym. Najlepsza glebogryzarka będzie taka, która posiada regulację szerokości obszaru roboczego. Zwykle najmniejsze wartości obszaru roboczego wynoszą 25-30 cm, a największe sięgają nawet 80 – 90 cm.

 

Głębokość pracy

Podobnie jak szerokość pracy, również i głębokość może być zróżnicowana. Mniejsze sprzęty pracują do głębokości 13 – 15 cm. Nadają się one na do mniejszych ogrodów przy zakładaniu grządek, rabat, czy trawnika. Większe i mocniejsze glebogryzarki pozwalają na pracę do głębokości 33 – 35 cm. Taka głębokość pozwala na zakładanie upraw z bardziej rozbudowanym systemem korzeniowym, a także na dobre napowietrzenie gleby.

 

Jaka jest najlepsza glebogryzarka – położenie noża roboczego

W glebogryzarkach położenie noża roboczego można wykonać dwojako. Dla powierzchni ogrodów, które wymagają mocnego silnika najlepsze będą glebogryzarki z tylnym urządzeniem roboczym, a także zamontowanymi nożami przeciwbieżnymi.

Gdy bardziej stawiamy na zakup urządzenia wszechstronnego, wówczas urządzenie z przednim urządzeniem roboczym pozwala na zainstalowanie wyposażenia dodatkowego. Takim urządzeniem może być na przykład brona, czy obsypnik do ziemniaków. Do wielu modeli są również dołączane, jako wyposażenie dodatkowe wertykulator, aerator, pług do orki, kultywator, a także pług do odśnieżania.

 

Opcje zmiany parametrów pracy

Każde zaawansowane urządzenie pozwala na zmianę parametrów pracy, co oznacza zwiększoną efektywność urządzenia, łatwość obsługi i lepszą jakość wykonywanych czynności. Zmiana prędkości obrotowej ostrzy, pozwala dostosowanie trybu pracy do rodzaju gleby w naszym ogrodzie. Im większa jest prędkość obrotowa, tym mniejsze kęsy kroi bęben maszyny, a im prędkość jest większa – tym drobniej rozdrobniona będzie gleba po zabiegu. Istotne będą również, wcześniej już wspomniane, regulacje w zakresie głębokości i szerokości obszaru roboczego.

Do potrzebnych ustawień należy również regulacja rączek glebogryzarki. W zależności od urządzenia rączki można ustawić w zakresie wysokości i kąta nachylenia. Dobre ustawienia poprawiają warunki pracy, pozwala na sprawne poruszanie się operatora i nadzorowanie efektów pracy.

 

Transport

Jak każde urządzenie, glebogryzarkę trzeba czasem przetransportować. Wielu producentów przewidziało tę okoliczność i niektóre urządzenia są wyposażone w kółka transportowe. Koła takie umożliwiają transport glebogryzarki, gdy jest to potrzebne. Koła takie też się składają, gdy glebogryzarka jest w trakcie pracy. Małe urządzenia o wadze do 10 kg nie będą trudne w transporcie, jednak modele ważące 50 kg potrzebują takiej pomocy transportowej.

 

 

Wsteczny bieg

Podobnie sprawa ma się z biegami glebogryzarki. Małe urządzenia zwykle są wyposażone w bieg do przodu. Wspomaga on urządzenie w pracy i przesuwaniu się do przodu, aby kultywować kolejne fragmenty ogrodu. Jednak, aby urządzenie było łatwe do sterowania, i jest to bardzo ważne w modelach o dużej wadze, musi ono posiadać bieg wsteczny. Umożliwia on nie tylko niekłopotliwe zawracanie, ale też na przykład łatwe wycofanie maszyny, gdy zakleszczy się w korzeniach drzew.

 

Precyzja pracy glebogryzarki

Jednak nie zawsze największa i najmocniejsza glebogryzarka jest tą najwłaściwszą dla naszych potrzeb. Często ogrodnicy potrzebują lekkiego i poręcznego narzędzia o małej szerokości obszaru roboczego do spulchniania gleby na wąskich pasach ziemi, czy wokół drzew owocowych. Zaletą małych urządzeń jest ich duży stopień dokładności pracy bez ryzyka, że uszkodzimy rośliny rosnące blisko spulchnianego obszaru.

 

Glebogryzarki w dobrych cenach

W zależności od stopnia skomplikowania maszyny, jaką zamierzamy kupić, różne też będą jej ceny. Najtańsze oczywiście będą glebogryzarki ręczne. Są to modele do użytku w niewielkich, przydomowych ogródkach i charakteryzują się małą wydajnością i dużym zaangażowaniem operatora w wykonywanej pracy. Takie urządzenia możemy kupić już za około 100 złotych. Kolejny przedział modeli to urządzenia z silnikiem elektrycznym. Są to na ogół dość lekkie i niewielkie modele odpowiednie do przydomowych ogródków.

Takie elektryczne urządzenie, w zależności od stopnia jego skomplikowania i jego mocy, możemy kupić od około 300 złotych do ok. 600 złotych, choć za wybrane modele można również zapłacić i ponad tysiąc złotych. W kolejnej grupie cenowej znajdują się glebogryzarki spalinowe. Przy tych modelach koszt zakupu zaczyna się od około 600 złotych i w zależności od mocy silnika i dodatkowego wyposażenia, może sięgać 5 – 6 tysięcy złotych. Najdroższe modele to urządzenia samojezdne. Takie modele to zawsze koszt zaczynający się od 5 tys złotych.

 

  

Najlepsze glebogryzarki w 2021 roku

 

Poniżej przedstawiamy pięć czołowych modeli glebogryzarek ogrodowych, a także opinie ich użytkowników. Zapraszamy do lektury.

 

Nasze zalecenia

 

Texas Lilli 534 TG

 

Wysokiej klasy glebogryzarka spalinowa to model Texas Lilli 534 TG. Został on wyposażony w silnik TG 715 Texas Powerline o pojemności 208 cm3 i mocy maksymalnej 5.5 KM. Dzięki tak dobrym parametrom, urządzenie sprawdzi się zarówno w małych, jak i dużych ogrodach. Za pomocą niego można nie tylko przekopać, czy spulchnić glebę, ale również wypielić grządki.

Dla lepszego sterowania maszyną została ona wyposażona w dwa biegi – jeden do przodu i jeden do tyłu. Natomiast dzielone noże, których prędkość robocza wynosi 160 obrotów na minutę, o szerokości 35, 55 i 86 cm, oraz głębokości roboczej przyspieszają i usprawniają pracę. Dzięki możliwości montażu dodatkowych akcesoriów glebogryzarka służy w ogrodzie, jako wielofunkcyjne urządzenie stając się niezastąpioną maszyną ogrodniczą do większości zadań.

Waga całego urządzenia wynosi 48 kg. A według osób, które ją użytkują jest ona dobrze skonstruowana, że nawet kobieta jest w stanie pracować w ogrodzie wykorzystując glebogryzarkę. Poza tym jest to wytrzymały model o wystarczającej mocy.

Texas Lilli 534 TG to bardzo dobra glebogryzarka do 1500 zł. Model wyposażony jest w silnik o mocy 5,5 KM. Waga produktu to 48 kg. Jest to urządzenie spalinowe.

Zalety
Noże:

Prezentowana glebogryzarka ma solidne noże, które przez długi czas pozostają odpowiednio ostre, a dodatkowo są odporne na zniekształcenia. Prędkość pracy elementów tnących wynosi 160 obrotów na minutę.

Efektywność:

Zdaniem wielu Internautów model Texas Lilli 534 TG jest efektywny, więc nie trzeba poświęcać zbyt dużo czasu, aby zadbać o wygląd swojego ogrodu.

Silnik:

Glebogryzarka ma wydajny silnik, który nie nagrzewa się zbyt szybko. Ogranicza to ryzyko uszkodzenia urządzenia. Konsumenci podkreślają również, że produkt nie jest zbyt głośny.

Tylny adapter:

Z tyłu obudowy znajduje się adapter umożliwiający podpięcie różnego rodzaju akcesoriów. W związku z tym możemy dokupić dodatkowe elementy, które pozwolą nie tylko spulchnić glebę, ale także np. odśnieżyć podjazd.

Przeznaczenie:

Glebogryzarka ma szerokie zastosowanie. Dodatkowo jest polecana zarówno do małych, jak i dużych ogrodów. Możesz mieć więc pewność, że produkt spełni Twoje oczekiwania.  

Wady
Brak dobrej instrukcji:

W niektórych recenzjach można przeczytać, że minusem jest brak dobrze opracowanej instrukcji. Istnieje więc ryzyko, że na początku obsługa sprzętu będzie problematyczna.  

 

 

 

 

Texas TX 602B 

 

Jeśli chcesz kupić efektywną glebogryzarkę, jesteśmy przekonani, że model TEXAS TX 602B spełni Twoje oczekiwania. Urządzenie zostało wyposażone w wydajny silnik Briggs&Stratton (pojemność 208 cm3). W wielu recenzjach pojawia się informacja, że sprzęt nie przegrzewa się, a jego odpalanie nie sprawia kłopotów.

Szerokość robocza glebogryzarki wynosi 35 cm, a prędkość obrotowa noży – 110 obr./min. Pojemność zbiornika na paliwo jest równa 0,6 l. Moc sprzętu to 6 KM. Z uwagi na to, że użytkownik ma możliwość regulowania szerokości roboczej (36 cm, 55 cm lub 85 cm), może łatwo dopasować ustawienia modelu do swoich aktualnych potrzeb. Na uwagę zasługuje łatwa obsługa glebogryzarki – produkt ma bieg przedni i tylny, co ułatwia manewrowanie.

Konsumenci polecają model TEXAS TX 602B. Spora grupa Internautów określa prezentowany sprzęt mianem wydajnego, a także solidnie wykonanego i łatwego w użytkowaniu. Produkt ma wytrzymałą obudowę i wydajny silnik.

Glebogryzarka spalinowa TEXAS TX 602B ma moc równą 6 KM. Waga produktu wynosi 60 kg. Szerokość roboczą można ustawiać na 36 cm, 55 cm lub 85 cm.

Zalety
Silnik:

Wiele pozytywnych ocen zdobył silnik Briggs&Stratton o pojemności 208 cm3. Konsumenci zapewniają, że glebogryzarka odpala za pierwszym razem, nie przegrzewa się zbyt szybko i gwarantuje maksymalną wydajność.

Regulowana kierownica:

Na uwagę zasługuje kierownica, którą można regulować. Użytkownik może ustawić rączkę glebogryzarki tak, aby praca ze sprzętem była wygodna.

Bak na paliwo:

Opinie użytkowników potwierdzają, że bak na paliwo jest solidnie wykonany i szczelny. Dodatkowo ma on stosunkowo duży otwór, co sprawia, że nalewanie paliwa nie jest trudnym zadaniem.

Cicha praca:

Glebogryzarka nie generuje zbyt dużego hałasu. Możemy być pewni, że podczas wykonywania pracy nie będziemy zmuszeni do tego, aby zakładać nauszniki. Ponadto nie będziemy przeszkadzać osobom przebywającym na zewnątrz.

Wady
Manetka do przełączania biegów:

Część osób zaznacza, że manetka służąca do przełączania biegów nie jest solidnie wykonana, co nieznacznie utrudnia wybieranie ustawień sprzętu.

 

 

 

 

Honda FG 110 DE

 

Przeznaczona do odchwaszczania i spulchniania gleby w uprawach, na wąskich zagonach, w szklarniach i tunelach to model Honda FG 110 DE, którego nie mogło zabraknąć w rankingu glebogryzarek.  Jest to stosunkowo niewielka maszyna o wadze 13 kg i wymiarach długość 117,5 cm; szerokość 36,5 cm oraz wysokość 95,5 cm.

Maszyna ta jest wyposażona w czterosuwowy, jednobiegowy silnik Honda GX 25 o pojemności 25 cm3 napędzany benzyną bezołowiową. Uruchamianie silnika jest manualne, a na jednym zbiorniku o pojemności 0,57 l glebogryzarka może pracować do 2 godzin. Mamy tu dwie szerokości robocze 23 i 12 cm, które obracają się z prędkością 182 obrotów na minutę.

Użytkownik może dostosować wysokość rączki do swojego wzrostu dostosowując tym samym urządzenie do własnych potrzeb. Według użytkowników jest to maszyna bezpieczna w użytkowaniu i o trwałej budowie. Dodatkowo podczas pracy odczuwa się, że glebogryzarka jest zwrotna i łatwa w prowadzeniu, na co wpływa również niewielka waga maszyny.

Honda FG 110 DE to glebogryzarka spalinowa o mocy 1 KM. Masa produktu wynosi 13 kg. Szerokość robocza sprzętu jest równa 23 cm.

Zalety
Rączki:

Duży komfort pracy zapewniają rączki o odpowiednim kształcie. Uchwyty pokryto specjalnym materiałem ograniczającym ślizganie się dłoni. Konsumenci zapewniają, że nawet jeśli ręce delikatnie się spocą w trakcie pracy, użytkownik ma zapewniony pewny chwyt.

Niewielka waga:

Jest to jeden z najlżejszych sprzętów dostępnych na rynku. To daje pewność, że nie będzie problemu z przenoszeniem urządzenia.

Jakość wykonania:

Należy zwrócić uwagę na wysoką jakość wykonania prezentowanej glebogryzarki. Produkt zrobiono z dobrych gatunkowo tworzyw - obudowa jest odporna na uszkodzenia, a noże się nie odkształcają.

Wady
Do małych ogrodów:

Produkt ma stosunkowo niewielką moc i szerokość roboczą, dlatego też jest polecany szczególnie do małej i średniej wielkości ogrodów. Prawdopodobnie model nie będzie odpowiedni do dużych przestrzeni.

 

 

 

 

Handy QGE 751

 

Dobra i tania glebogryzarka Handy QGE 751, to urządzenie, które ma bardzo dobry stosunek ceny, do jakości. Maszyna zasilana jest silnikiem elektrycznym o mocy 750 W. Maszyna pozwala na szybkie spulchnienie gleby, czy przygotowanie podłoża pod wysiew trawnika, czy upraw. Dodatkowo maszyna ta może mieszać ziemię, co wykorzystuje się do mieszania jej z nawozem, czy kompostem.

Obracający się wał i siła cięcia fragmentów gleby przez stalowe noże glebogryzarki, a także odrzucanie gleby do tyłu dodatkowo napędza maszynę przyczyniając się do łatwiejszego jej prowadzenia. Szerokość robocza noża glebogryzarki to 30 cm, a głębokość robocza wynosi 22 cm. Mamy tu też ergonomiczny uchwyt, który ułatwia pracę. Model ten jest stosunkowo lekki, bo waży zaledwie 7,24 kg.

Dzięki, więc niskiej wadze, a także stalowym obrotowym ostrzom i solidnej budowie maszyna radzi sobie z trudnym i czasochłonnym zadaniem przygotowania gleby pod uprawy. Użytkownicy zwracają uwagę przede wszystkim na niską cenę tego modelu, a także łatwe spulchnianie gleby przy jego pomocy.

Glebogryzarka elektryczna Handy QGE 751 ma moc równą 750 W. Szerokość robocza sprzętu to 30 cm. Waga produktu wynosi ok. 7,3 kg.

Zalety
Kompaktowość:

Użytkownicy zapewniają, że przechowywanie i transportowanie glebogryzarki nie jest trudne. Sprzęt nie zajmuje dużo miejsca, a dodatkowo niewiele waży.

Stalowe noże:

Wykonane z najwyższej jakości stali noże są odpowiednio ostre, dlatego radzą sobie z pielęgnacją nawet twardej gleby. Co więcej, elementy te nie ulegają zniekształceniu.

Obudowa:

Z racji tego, że obudowa została zrobiona z wytrzymałych tworzyw możemy być pewni, że znajdujący się pod nią mechanizm jest dobrze zabezpieczony.

Wady
Kształt uchwytu:

Zdaniem części konsumentów uchwyt nie jest dobrze wyprofilowany, co zmniejsza komfort użytkowania sprzętu.

Obsługa:

Niektóre osoby uważają, że obsługa urządzenia jest trudna, szczególnie dla osób, które nie korzystały wcześniej z tego typu produktów.  

 

 

 

 

Hecht 7100 SET

 

Najdroższy model w naszym zestawieniu to Hecht 7100 SET. Jest on przeznaczony do pielęgnacji zarówno dużego, jak i małego ogrodu. Jest to model z silnikiem spalinowym OHV o pojemności 208 cm3 i mocy 7 KM. Silnik ten swoją mocą pozwala na pracę na dużych powierzchniach ogrodu, bo jest on wydajny i odznacza się dużą żywotnością i wytrzymałością.

Urządzenie składa się z glebogryzarki, wózka o dużej ładowności sięgającej 400 kg, zaczepu mocującego wózek do glebogryzarki, dwóch kół pomocniczych 12 cali oraz dwóch dodatkowych obciążników na koła. Urządzenie to porusza się z prędkością 10 km/h. Mamy tu po trzy pary noży regulowanych z każdej strony, dzięki którym uzyskujemy szerokość roboczą od 81 cm do 104 cm. Noże, dla bezpieczeństwa są ukryte pod błotnikami, które da się dostosować do szerokości aktualnie używanych noży.

Rozwiązanie takie zabezpiecza operatora przed wyrzucanymi z urządzenia kamieniami i glebą. Opinie o glebogryzarkach Hecht 7100 SET mówią, że użytkownicy cenią sobie funkcjonalność i wszechstronność tej maszyny, a także to, że producent umożliwia dokupienie do niej pługu, radła, czy kopaczkę do ziemniaków.

Hecht 7100 SET to zestaw składający się z glebogryzarki i niewielkiego wózka o wymiarach: 134 cm x 92 cm x 34 cm. Moc sprzętu jest równa 7 KM. Użytkownik ma do wyboru szerokość roboczą 81 cm lub 104 cm.

Zalety
Efektywność:

Z uwagi na to, że glebogryzarka ma dużą szerokość roboczą i wydajny silnik użytkownik ma zagwarantowaną efektywną pracę. Model okaże się niezastąpiony przy pielęgnacji dużych ogrodów.

Wózek:

Do zestawu dołączono pojemny wózek na odpady, który znacznie usprawnia wykonywanie różnego rodzaju prac ogrodowych.

Wady
Koła:

Pewna grupa konsumentów zaznacza, że koła nie są odporne na uszkodzenia mechaniczne i szybko się ścierają.

Hałas:

Jeśli chcemy zapewnić sobie komfort w trakcie użytkowania glebogryzarki, warto wyposażyć się w nauszniki. Zdaniem użytkowników sprzęt generuje duży hałas.

 

 

 

 

Do czego służy glebogryzarka?

 

Glebogryzarka to jedno z urządzeń, które jest niezbędne, by odpowiednio uprawić ziemię. Dzięki niej ziemia na grządkach jest spulchniona i łatwiej w niej sadzić i siać rośliny. Odpowiednie spulchnienie gleby odpowiada również za prawidłowy wzrost kwiatów, traw i warzyw.

 

 

Jak działa glebogryzarka?

Glebogryzarka służy do mechanicznego rozbijania grud ziemi, jednocześnie ją napowietrza i odchwaszcza, wyrównuje również teren. Może działać na większych powierzchniach ziemi. Mając wiedzę, co do tego, jaka glebogryzarka jest polecana możesz zaplanować kupno takiego modelu, który np. pomoże Ci uprawić mniejsze grządki lub ziemię pod obszerny trawnik.

Część dostępnych na rynku modeli jest wyposażona w dodatkowy osprzęt pozwalający na polepszenie wilgotności i struktury gleby. Nie musisz się jednak martwić o sposób użytkowania – jest on niemal tak prosty, jak sterowanie kosiarką.

 

Glebogryzarki mechaniczne i ręczne

Możemy zakupić maszynę w dwóch wersjach – pchaną ręcznie lub z silnikiem elektrycznym. Sprzęty napędzane siłą naszych rąk są bardzo chętnie używane przez osoby, które mają stosunkowo niewielką powierzchnię do uprawy. Modele napędzane silnikiem są wielozadaniowe – można do nich podłączyć dodatkowe wyposażenie, które skutecznie pomoże w uprawianiu przydomowego ogrodu lub działki.

 

Wielosezonowy sprzęt

Glebogryzarki współpracują z innymi urządzeniami. Część z nich obsługuje tak duży dodatkowy osprzęt, jak pług, aerator, obsypnik lub odśnieżarka. To wyjątkowo praktyczne maszyny, które przydają się zwłaszcza osobom mającym dużą powierzchnię ogrodu, grządek lub działki do uprawiania.

 

 

Konserwacja glebogryzarki

Warto przestrzegać kilku zasad konserwacji glebogryzarki, by móc jak najdłużej ją użytkować. Oto kilka, które uznaliśmy za najbardziej istotne:

– Filtr powietrza należy okresowo czyścić i wymieniać;

– Użebrowanie cylindra musi być utrzymane w czystości – warto jak najczęściej sprawdzać i wymieniać świecę zapłonową;

– Linki sterujące smaruj okresowo olejem nie zapominając przy tym o napinaczach pasków napędowych;

– Sprawdzaj regularnie stan noży, w razie potrzeby ostrz je regularnie lub wymieniaj, gdy zajdzie taka potrzeba;

– Kontroluj stan śrub mocujących, muszą być dobrze dokręcone, zwłaszcza te, które znajdują się przy wałku z nożami;

– Przed każdym uruchomieniem maszyny sprawdzaj poziom oleju w przekładni. Okresowo wymieniaj go na nowy;

– Kontroluj i dopasowuj napinacze przeniesienia napędu – nie powinny one być luźne.

 

Przechowywanie

Istotny jest również sposób przechowywania glebogryzarki. Czystą, suchą maszynę powinniśmy przechowywać w zadaszonej szopie, w taki sposób, by chronić ją przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Dbajmy również o to, by maszyna stała stabilnie bez ryzyka wywrócenia się i ewentualnego uszkodzenia pozostałych przedmiotów znajdujących się w pobliżu.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Viking Hb 685

 

Viking Hb 685 to glebogryzarka, która ma czterosuwowy silnik, wykonany w nowoczesnej technologii górnozaworowej OHV. Pojemność skokowa silnika to 173 cm3, a prędkość obrotowa wynosi 3200 obrotów na minutę. Natomiast moc znamionowa silnika wynosi 2,9 kW. Model ten ma odkuwany wał korbowy, oraz żeliwną tuleję cylindra, co gwarantuje maszynie długą żywotność.

Natomiast rozruch ułatwia specjalny system Smart-Choke. Urządzenie to zostało również wyposażone w dzielony zespół roboczy, który pozwala na regulację szerokości roboczej maszyny. Dodatkowo są tu boczne tarcze chroniące rośliny podczas pracy na grządkach obok. Ustawienie głębokości roboczej jest możliwe dzięki ogranicznikowi głębokości. Użytkownik może również wybrać prędkość pracy. A dzięki uchwytowi posiadającemu regulację wysokości, każdy z użytkowników dopasuje wysokość uchwytu do własnych potrzeb.

A na czas transportu uchwyt ten można całkowicie złożyć. Do transportu model ten ma również zainstalowane dwa koła transportowe, umieszczone z tyłu urządzenia. Osoby, które używają tego modelu chwalą jego wyposażenie. Są oni również zadowolenie z wystarczającej mocy maszyny i trwałości urządzenia.

 

 

Jaką glebogryzarkę ręczną wybrać?

 

Pielęgnacja ziemi wymaga uwagi. Jedną z czynności, którą musimy wykonać na wiosnę, jest wzruszenie ziemi. Zazwyczaj robimy to z pomocą wideł i szpadla. Spulchnianie ziemi przebiega jednak o wiele łatwiej przy użyciu glebogryzarki. Urządzenie to profesjonalnie pielęgnuje ziemię bez dużego nakładu energii z naszej strony. Jeżeli właśnie stoisz przed wyborem urządzenia tego typu, to warto byś zapoznał się z naszym poradnikiem. Umieściliśmy w nim kilka cennych porad, które pomogą Ci w zakupie tego odpowiedniego produktu.

W tym artykule zajmiemy się glebogryzarkami ręcznymi. Przy wyborze takiego urządzenia warto dowiedzieć się, ile ono waży. Według opinii wielu użytkowników najlepsza glebogryzarka ręczna w 2021 roku nie waży więcej niż 10 kg. W przeciwnym razie operowanie sprzętem może być dla nas niezbyt komfortowe. Wyjątkiem może być urządzenie z wbudowanym napędem.

Szerokość robocza glebogryzarki to jedna z tych kwestii, których nie powinieneś pominąć. Zasada jest taka, że im większa szerokość urządzenia, tym krócej będziemy musieli sprzętu używać. Jeżeli jesteś właścicielem małej działki, to wybierz glebogryzarkę o mniejszej szerokości roboczej. Będzie Ci wtedy lepiej operować modelem.

Jeżeli chodzi o moc, to najlepsze glebogryzarki ręczne mają co najmniej 1 KM. Jest to wystarczająca moc, aby bez zbytniego wysiłku spulchnić niewielki ogród. Urządzenia o większej sile nadają się do bardzo dużych powierzchni.

Dodatkowe funkcje sprawią, że użytkowanie glebogryzarki będzie dla nas przyjemniejsze. Jedną z takich funkcji jest możliwość zmiany prędkości noży. Możemy więc dostosować nasz sprzęt do różnego rodzaju gleby. Istotna jest również obecność biegów. Niektóre modele wyposażone są w dodatkowy tylny bieg, który z pewnością okaże się bardzo pomocny w przypadku potrzeby wycofania urządzenia z danego miejsca.

Nie mniej ważne jest także dobre wykonanie danego produktu. Najlepiej, aby noże były wyprodukowane z bardzo ostrej stali. Z kolei korpus i rączki urządzenia powinny być  wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, aby w trakcie pracy urządzenie nie uległo uszkodzeniu.

 

 

Glebogryzarki ręczne – ranking

 

 

Texas Lilli 534 TG 

 

Jeżeli szukasz profesjonalnej glebogryzarki ręcznej, to polecamy Ci Texas Lilli 534 TG. Waga tego urządzenia wynosi 48 kg, lecz ma ono  wbudowany napęd, którego obecność ułatwia nam operowanie glebogryzarką.

Szerokość robocza tego produktu jest regulowana. Może wynosić ona 35 cm, 55 cm lub 86 cm. Możemy więc w łatwy sposób dopasować glebogryzarkę do naszych potrzeb. Jeżeli chodzi o głębokość spulchniania ziemi, to parametr ten jest także regulowany. Maksymalna głębokość to 33 cm. Moc tego urządzenia wynosi 5,5 KM. Jest to więc produkt, którym możemy spulchnić bardzo dużą powierzchnię i rozkruszyć twardą ziemię.

Jakość wykonania prezentowanej glebogryzarki jest wysoka. Jest to cecha, którą najczęściej chwalą użytkownicy tego produktu. Noże  są ze stali szlachetnej, a korpus z tworzywa sztucznego. Urządzenie ma 2 biegi, które pozwalają nam poruszać się do przodu i do tyłu. Manewrowanie glebogryzarką jest więc komfortowe. Internauci pozytywnie wypowiadają się o skuteczności spulchniania ziemi przy pomocy opisywanego produktu.

 

 

 

 

Hecht 738 

 

Hecht 738 to glebogryzarka ręczna w dobrej cenie, która spulchni ziemię przed sadzeniem. Jest to urządzenie, którego operatorem może zostać każdy. Jego waga wynosi jedynie 7 kg – nie jest to ciężki produkt, więc operowanie nim nie powinno stanowić problemu.

Hecht 738 to bardzo bezpieczny sprzęt, gdyż 4 noże wykonane ze stali szlachetnej osłonięte zostały metalową obudową. W rezultacie podczas pracy nie uderzą nas kamienie odbite przez glebogryzarkę. Moc tego modelu wynosi 1 KM. Urządzenie bez problemu poradzi sobie z powierzchnią ogrodu. Trudności może napotkać przy bardzo zbitych grudach ziemi. Szerokość pracy opisywanej glebogryzarki wynosi 36,5 cm. Umożliwi to nam całkiem szybką pracę.

Według opinii użytkowników jest to jedna z najlepszych glebogryzarek ręcznych. Bardzo dobrze spełnia swoje zadanie i skutecznie spulchnia ziemię. Internauci uważają, że użytkowanie tego sprzętu jest dla nas bezpieczne. Oprócz tego wspominają również o solidnym wykonaniu produktu.

 

 

 

 

Stiga SRC 36 G 

 

Chcielibyśmy zaprezentować jedną z najchętniej wybieranych glebogryzarek ręcznych. Jest to Stiga SRC 36 G. Prezentowany produkt ma 1 bieg, który umożliwia nam poruszanie się do przodu. Model waży 27 kg, lecz ze względu na napęd operowanie nim nie jest problematyczne.

Szerokość robocza tego urządzenia wynosi 36 cm. Jest to wystarczające, by szybko spulchnić nasz ogród. Glebogryzarka ma kompaktowe wymiary. Możemy więc ją używać w trudno dostępnych miejscach takich jak tunele foliowe. Opisywane urządzenie ma 4 sekcje nożowe. Bez trudności rozkrusza nawet twarde grudy ziemi.

Kierownica tego produktu jest regulowana. Mamy więc możliwość dopasowania jej do naszej wzrostu. Moc urządzenia wynosi 1,5 KM. Pozwala to nam na bezproblemowe spulchnienie ziemi. Jest to jeden z głównych powodów, dlaczego użytkownicy cenią ten produkt. Oprócz tego uważają oni również, że obsługa prezentowanej glebogryzarki jest bardzo łatwa.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
3 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
romek
romek
2 years ago

niemozliwe texas wcale nie taki cacy staje na glebie twardej mimo ze jest na całym gazie

romek
romek
2 years ago

niemozliwe staje na calym gazie na twardej glebie texas

Zespół NR
Admin
1 year ago
Reply to  romek

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się własnymi doświadczeniami.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status