Ranking 5 najlepszych glebogryzarek elektrycznych w 2020

Ostatnio aktualizowane: 27.10.20

 

Glebogryzarka elektryczna – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Glebogryzarka elektryczna to maszyna przeznaczona dla działkowiczów, bardzo pomocna do przygotowania gleby pod wysiew roślin. Urządzenia te są niezastąpione do spulchniania, napowietrzania i wyrównywania podłoża pod trawnik oraz przygotowania rabat kwiatowych i grządek. Ostrza obracające się z dużą prędkością rozbijają twarde podłoże nie pozostawiając grudek. Zastosowanie glebogryzarki znacznie ułatwia i przyspiesza pracę w ogrodzie. Jeżeli do tej pory przekopywaliście działkę z pomocą ręcznych narzędzi, proponujemy bliżej przyjrzeć się tym niezwykle przydatnym maszynom. Trudno bowiem nie zauważyć ich zalet! Być może nasza prezentacja zachęci Was do zakupu tego urządzenia. Spośród bogatej oferty rynkowej na uwagę zasługuje niedroga i wydajna glebogryzarka elektryczna Hecht 745. Godna uwagi jest również glebogryzarka Grizzly EGT 1440, której moc wynosi 1400 W. Jest ona lekka i bardzo solidna, w dodatku łatwo się ją obsługuje. To sprzęt wyposażony w długi uchwyt i dwa kółka transportowe, dlatego prowadzenie go jest komfortowe. Co więcej, urządzenie w razie potrzeby można złożyć.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką glebogryzarkę elektryczną kupić?

          

Każdy, kto posiada zadbany ogród,  dobrze wie, ile trudu trzeba włożyć, aby osiągnąć końcowy efekt. Jeśli jest to duży obszar ziemi, niezbędne są maszyny ogrodnicze, które ułatwią, czy wręcz umożliwią odpowiednią pielęgnację ogrodu. Często wykonywane ręcznie prace dają efekt niewspółmierny do osiągniętego rezultatu. Dlatego warto zgromadzić odpowiednie narzędzia, które będą pomocne przy pracach ogrodowych i pozwolą wykonać je bez zbędnego wysiłku. Należy jednak przemyśleć, jakie urządzenia będą najbardziej przydatne w Waszym ogrodzie. Jeśli oprócz trawnika hodujecie kwiaty na rabatach lub uprawiacie ogród warzywny, niezwykle przydatną maszyną jest glebogryzarka elektryczna. Zastępuje ona widły i szpadel. Wyglądem przypomina kosiarkę i w podobny sposób operuje się nią. Noże umieszczone na obrotowym wałku wbijają się w podłoże na głębokość około 20 cm i skutecznie je spulchniają.  Do tak przygotowanej gleby łatwiej przenika powietrze i woda. Z pomocą glebogryzarki można także zmieszać z ziemią nawóz. Jest on wówczas równomiernie rozprowadzony i dociera na odpowiednią głębokość.

 

 

Jaką glebogryzarkę elektryczną wybrać?

Skupiamy się tu na glebogryzarkach elektrycznych. Są one odpowiednie do uprawy powierzchni do kilkudziesięciu arów i oczywiście w miejscach, gdzie jest dostęp do energii elektrycznej. Skuteczność ich pracy jest uzależniona od mocy silnika. Do ogrodów o bardzo dużym areale, z twardym i ubitym, czy zachwaszczonym podłożem  polecane są glebogryzarki elektryczne o mocy silnika 2000 W. Jednak najlepiej sprawdzają się tam glebogryzarki spalinowe. Do przygotowania podłoża na działce, w ogrodzie lub w szklarni wystarcza urządzenie o mocy silnika od 1000 do 1600 W. Jeżeli chcecie przygotować podłoże do uprawy w miejscu nieużytku, potrzebna będzie glebogryzarka o większej mocy silnika. W miejscu upraw corocznych poradzi sobie silnik o mocy już od 500 W. Szerokość robocza, czyli szerokość rozstawienia ostrzy uzależniona jest od mocy silnika. Uniwersalna szerokość to 20 do 45 cm.

Są to maszyny niewielkie, lekkie i proste w obsłudze. Nie wymagają one od użytkownika dużej siły fizycznej. Pracują stosunkowo cicho. Jedynym kłopotem jest w nich dostęp do źródła zasilania. Glebogryzarki elektryczne to urządzenia w dobrych cenach.  Zakup takiej maszyny to wydatek rzędu kilkuset złotych.

 

Jaka jest najlepsza glebogryzarka elektryczna?

Producenci maszyn rolniczych i ogrodniczych mają w ofercie szeroki wybór glebogryzarek elektrycznych. Można więc wybrać model posiadający parametry najodpowiedniejsze do indywidualnych potrzeb. Dlatego też nie można jednoznacznie wskazać najlepszej z nich. Duży wybór wcale nie ułatwia decyzji, dlatego przygotowaliśmy zestawienie, które umożliwi Wam porównanie kilku modeli najpopularniejszych producentów tych urządzeń. Mamy nadzieję, że dzięki niemu trafi do Was najlepsza glebogryzarka elektryczna!

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze glebogryzarki elektrycznej?

Zawsze należy zwracać uwagę, czy produkt posiada stosowne atesty i certyfikaty, od tego bowiem zależy jego jakość. Urządzenie bez poświadczeń może być niebezpieczne w użytkowaniu. Każda tego typu maszyna posiada szczegółową instrukcję obsługi, z którą należy się wnikliwie zapoznać. Nowe urządzenie powinno być objęte gwarancją producenta. Niezależnie od wybranego modelu zawsze obowiązują takie same zasady przestrzegania bezpieczeństwa pracy. Należy pracować w pełnym, chroniącym stopy obuwiu i w okularach ochronnych. W pobliżu nie mogą przebywać inne osoby (zwłaszcza dzieci!), ani zwierzęta.

 

 

Jak już wspomnieliśmy, wybrane do prezentacji glebogryzarki mają zbliżone parametry, ale różnią się detalami, które nie mają wprawdzie wpływu na jakość wykonanej przez nie pracy, ale są istotne dla komfortu użytkownika. Można więc wybrać model z oburęcznymi uchwytami, które wymuszają stabilne i bezpieczne manewrowanie. Są także modele posiadające uchwyt w kształcie poręczy. Taki sposób prowadzenia maszyny także ma swoich zwolenników.

Innym istotnym detalem są koła. Glebogryzarka wyposażona w nie jest łatwiejsza do prowadzenia. Szeroko rozstawione koła o dużej średnicy znacznie ułatwiają operowanie urządzeniem. Koła ułatwiają także transport niepracującej maszyny.

Warto także zwrócić uwagę, jak umieszczone są elementy sterowania.  Chcąc zwiększyć prędkość obrotów noży dociska się dźwignię do uchwytu. Poluzowanie dźwigni powoduje zmniejszenie obrotów noży. Dźwignia, za pomocą której reguluje się szybkość obracania się ostrzy musi więc znajdować na tyle blisko uchwytu, aby można było wygodnie dosięgnąć do niej trzymając równocześnie uchwyt. Jest to istotne, jeżeli maszyną posługiwać się będzie kobieta, bo ma tu znaczenie wielkość dłoni.

Zupełnie ubocznym czynnikiem jest kolor obudowy, ale być może są wśród Was esteci, dla których i to jest ważne. Jak więc widzicie, chociaż glebogryzarka nie jest narzędziem skomplikowanym w budowie, jest sporo parametrów, które  trzeba wziąć pod uwagę wybierając model, z którego będziecie zadowoleni.

 

 

5 najlepszych glebogryzarek elektrycznych. Opinie w 2020 roku

 

Poniżej prezentujemy kilka modeli glebogryzarek elektrycznych, które cieszą się popularnością wśród nabywców. Być może to zestawienie będzie pomocne w Waszym wyborze.

 

1. Glebogryzarka Elektryczna Hecht 745

 

Glebogryzarka elektryczna Hecht 745 to maszyna o mocnym silniku umożliwiającym długotrwałą pracę. Przeznaczona jest do  gleby uprawianej corocznie. Nie można jej stosować na wieloletnich nieużytkach i kamienistym podłożu. Noże osłonięte są obudową wykonaną z wysokiej jakości stali. Posiada ona szeroko rozmieszczone uchwyty, z regulacją wysokości,  zapewniające wygodne i stabilne prowadzenie maszyny.

Przymocowane są one za pomocą nakrętek zaciskowych, dzięki którym urządzenie można łatwo zdemontować do transportu lub przechowywania. Z tyłu umieszczone są kółka transportowe ułatwiające przemieszczanie urządzenia. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją.

W opinii osób, które posiadają glebogryzarkę Hecht 745, jest to niezawodna i wydajna maszyna ogrodnicza, która skutecznie pracuje nawet na ubitym i gliniastym podłożu.

Glebogryzarka Hecht 745 ma moc 1500 W, a jej szerokość robocza wynosi 40 cm. Wyposażono ją w 6 noży, które wbijają się w ziemię na głębokość do 22 cm.

Zalety
Metalowa obudowa:

Obudowa została wykonana z metalu, a to sprawia, że urządzenie nie jest podatne na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, zapewnia ona ochronę przed odpryskującymi kamieniami.

Łatwe przechowywanie:

Urządzenie ma kompaktowe wymiary i zmieści się w niewielkim garażu. Potwierdził to przeprowadzony wśród konsumentów test glebogryzarek elektrycznych.

Przydaje się podczas nawożenia:

Sprzęt można wykorzystać nie tylko do przekopania terenu, ale także jego nawożenia. Za pomocą glebogryzarki zmieszamy ziemię z kompostem, obornikiem czy nawozem.

Uchwyt typu kierownica:

Model jest wyposażony w uchwyt typu kierownica, dlatego prowadzenie go jest w pełni komfortowe. Możemy regulować jego wysokość.

Solidne noże:

Noże są bardzo solidne, materiałem ich wykonania jest stal.

Wady
Nie zawsze się sprawdza:

Urządzenie nie jest polecane do pracy w bardzo zaniedbanym ogrodzie i nieużytkach. Może okazać się niedostatecznie wydajne.

 

 

 

 

2. Elektryczna Glebogryzarka Grizzly EGT 1440

 

Prezentujemy Grizzly EGT 1440 – urządzenie o mocy 1400 W, którego szerokość robocza wynosi 40 cm, a głębokość robocza 22 cm (maksymalnie). To glebogryzarka, którą łatwo się uruchamia. Wystarczy podłączyć ją do prądu, a następnie wcisnąć przycisk Start i przytrzymać dźwignię gazu. Z obsługą sprzętu na pewno poradzi sobie każdy z nas.

Sprzęt został wyposażony w 6 gwiazd roboczych, które skutecznie rozpulchniają glebę i pozwalają na odpowiednie przygotowanie podłoża do założenia ogrodu. Opisywany model waży 11,8 kg. Popychanie go nie stanowi problemu, także ze względu na to, że w podstawie znajdują się dwa kółka. Składana konstrukcja znacząco ułatwia przechowywanie urządzenia i jego przewożenie.

Na temat glebogryzarki opublikowano wiele pochlebnych recenzji. Konsumenci doceniają ją za wytrzymałość, cichą pracę, jak również efektywne działanie. Ich zdaniem sprzęt bardzo dobrze radzi sobie z rozbijaniem twardych grud ziemi i umożliwia wyrównanie podłoża.

Sprzęt Grizzly EGT 1440 ma szerokość roboczą równą 40 cm, jego maksymalna głębokość robocza to 22 cm. Model wyposażono w silnik o mocy 1400 W.

Zalety
Łatwe uruchamianie:

Uruchamianie glebogryzarki nie jest kłopotliwe, gdyż wystarczy wcisnąć przycisk Start, przytrzymując jednocześnie dźwignię gazu. Powinno nam się to udać za pierwszym podejściem.

Długi uchwyt:

Uchwyt ma odpowiednią długość, dlatego w czasie pracy nie musimy mocno pochylać się nad sprzętem. Potwierdzają to nawet bardzo wysokie osoby.

Koła transportowe:

W dolnej części konstrukcji są dwa duże koła transportowe. Ułatwiają one prowadzenie glebogryzarki, zwłaszcza na gliniastym podłożu.

Lekkość i trwałość:

Wykonana z tworzywa sztucznego obudowa sprawia, że sprzęt jest lekki, ale też trwały (do produkcji wykorzystano dobry gatunkowo plastik).

Wady
Kłopotliwe składanie:

W razie potrzeby urządzenie można złożyć, żeby zajmowało mniej miejsca w garażu. Nie dla wszystkich kupujących jest to łatwa czynność, gdyż czasami trzeba użyć dużej siły.

 

 

 

 

3. Glebogryzarka Elektryczna NAC TIE150-S

 

Sprzęt NAC TIE150-S ma silnik o mocy 1500 W, który gwarantuje efektywne działanie. To odpowiedni model do pracy zarówno w przydomowym ogródku, jak i na małej lub średniej wielkości działce rekreacyjnej. Glebogryzarka waży 11,5 kg, a dodatkowo ma kompaktowe wymiary i nie zajmuje dużo miejsca w garażu.

Obsługa urządzenia nie jest trudna, a jego prowadzenie w pełni komfortowe. Ma ono długie, dobrze wyprofilowane rączki, w czasie pracy nie trzeba nadmiernie pochylać się nad ziemią. Szerokość robocza glebogryzarki wynosi 45 cm, a więc możemy szybko przekopać ogród o większej powierzchni.

Zdaniem kupujących sprzęt jest wydajny, praktyczny i solidny. Wykonana z wytrzymałego plastiku obudowa wykazuje odporność na uszkodzenia, a silnik został dobrze zabezpieczony przed przegrzaniem. Ponadto glebogryzarka cicho pracuje, więc nie będziemy przeszkadzać sąsiadom. Model przydaje się podczas zakładania trawnika, rabatek z kwiatami czy wysiewania warzyw na grządkach.

NAC TIE150-S to bardzo dobra glebogryzarka elektryczna do 400 zł, której moc wynosi 1500 W. Szerokość robocza sprzętu jest równa 45 cm.

Zalety
Cicha praca:

Dla wielu konsumentów istotne jest to, że urządzenie nie generuje dużego hałasu podczas pracy. Możemy bez przeszkód przekopać cały ogród, bez ryzyka, że sąsiedzi czy pozostali domownicy zaczną narzekać na zakłócanie ich spokoju.

Efektywne działanie:

Glebogryzarka ma mocny silnik, który jest przystosowany do dłuższej pracy. Z tego względu nadaje się ona do użytku w przydomowym ogródku, a także na działce rekreacyjnej o stosunkowo dużej powierzchni.

Zwrotność:

Urządzenie jest lekkie (waży 11,5 kg) i zwrotne. Można nim swobodnie manewrować, za częścią roboczą znajdują się dwa kółka ułatwiające prowadzenie sprzętu.

Wady
Za małe uchwyty:

Osoby mające duże dłonie przyznają, że uchwyty mogłyby być nieco większe. Wówczas prowadzenie glebogryzarki stałoby się bardziej komfortowe, a praca w ogrodzie przebiegałaby sprawniej.

 

 

 

 

4. Glebogryzarka Elektryczna Hecht 738

 

Glebogryzarka elektryczna Hecht 738 to małe i lekkie urządzenie ułatwiające pracę w przydomowym ogródku lub na działce. Jest ono przeznaczone do pracy na podłożu uprawianym corocznie. Nie można stosować go na wieloletnich nieużytkach, ani na kamienistym podłożu. Glebogryzarka Hecht 738 wyposażona jest w stalowe noże. Obudowa wykonana jest z metalu.   

Stanowi ona równocześnie osłonę noży zabezpieczając operatora maszyny przed odpryskiem kamieni. Glebogryzarka wyposażona jest w oburęczny uchwyt, który zapewnia stabilność podczas pracy. Uchwyt ten można w prosty sposób, za pomocą dużych pokręteł, zdemontować do transportu lub przechowywania. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją.

Opinie o glebogryzarkach elektrycznych Hecht 738 są bardzo pozytywne. Nabywcy tego urządzenia uważają, że ma ono bardzo przystępną cenę, dzięki czemu warto je kupić, aby ułatwić sobie pracę nawet w niewielkim ogrodzie.

Urządzenie Hecht 738 ma szerokość roboczą równą 36,5 cm, a jego moc to 1000 W. Model został wyposażony w 4 noże.

Zalety
Bezpieczeństwo użytkowania:

Sprzęt zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa podczas pracy. Nad nożami znajduje się metalowa osłona, ochraniająca nas przed odpryskującymi kamieniami.

Nie tylko do przekopywania ziemi:

Glebogryzarka nadaje się nie tylko do przekopywania ziemi, ale także do odchwaszczania i mieszania podłoża z obornikiem czy kompostem.

Wygoda prowadzenia:

Prowadzenie sprzętu jest wygodne, głównie za sprawą dobrze wyprofilowanego uchwytu typu kierownica.

Wady
Nie do większego ogrodu:

Urządzenie nie sprawdza się dobrze w większym ogrodzie, ponieważ jest wąskie, a to wpływa na wydłużenie czasu pracy.

Podatna na zarysowania obudowa:

Plastikowa obudowa jest podatna na uszkodzenia, a zwłaszcza zarysowania, przez co szybko traci elegancki wygląd.

 

 

 

 

5. Glebogryzarka Akumulatorowa Stiga SRC 48 AE

 

Osoby, które wolą uniknąć rozwijania długiego przewodu, powinny zainteresować się modelem Stiga SRC 48 AE. Jest on zasilany akumulatorowo, dlatego może być używany w miejscu bez dostępu do energii elektrycznej. Sprzęt waży ok. 12 kg. Jego szerokość robocza wynosi 26 cm, a głębokość robocza 12,7 cm.

Glebogryzarka jest wyposażona w dwa tylne koła i miękką, długą rączkę. Elementy te sprawiają, że prowadzenie urządzenia jest komfortowe i nie wymaga użycia dużej siły. Sprzęt wyróżnia się elegancko wyglądającą, żółto-czarną obudową. Nie jest ona podatna na uszkodzenia mechaniczne i dobrze chroni silnik przed zniszczeniem.

Za co urządzenie jest chwalone przez konsumentów? Na podstawie opublikowanych opinii można stwierdzić, że model Stiga SRC 48 AE jest lekki i solidny, poza tym można nim łatwo manewrować. Wbudowane rotory pozwalają na spulchnienie każdego rodzaju gleby, nawet ciężkiej i gliniastej. Za pomocą prezentowanego urządzenia można bez trudu przygotować podłoże do sadzenia roślin.

Stiga SRC 48 AE to glebogryzarka o szerokości roboczej równej 26 cm. Jej głębokość robocza wynosi 12,7 cm.

Zalety
Nie wymaga podłączenia do prądu:

Model nie wymaga podłączenia do prądu, ponieważ jest zasilany akumulatorowo. Z tego względu nie będziemy narzekać na to, że przewód ogranicza nam swobodę ruchów.

Cztery rotory:

Glebogryzarka jest wyposażona w cztery rotory o średnicy 21,5 cm każdy. Skutecznie rozbijają one grudy ziemi i pozwalają na wygodne przekopanie podłoża, zanim posadzimy rośliny.

Wady
Nie ma akumulatora:

W zestawie nie ma akumulatora ani ładowarki. Zanim zaczniemy używać sprzętu, musimy dobrać wspomniane elementy samodzielnie.

Brak możliwości złożenia:

Sprzętu nie można złożyć, a ponieważ został wyposażony w długi uchwyt, przewożenie go w samochodzie może okazać się kłopotliwe.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

NAC TIE140-W

 

Glebogryzarka elektryczna NAC TIE140-W to nowoczesna maszyna ogrodnicza wyposażona w silnik o mocy 1400 W cechujący się niskim poziomem głośności. Taka moc silnika daje możliwość efektywnej pracy nawet na twardym i zbitym podłożu. Jest to urządzenie lekkie i zwrotne, łatwe do operowania nim. Posiada obudowę wykonaną z wysokiej jakości tworzywa, odporną na uszkodzenia mechaniczne.

Z tyłu umocowane są koła jezdne ułatwiające przemieszczanie maszyny. Uchwyt posiada regulację, co zapewnia użytkownikowi komfort podczas pracy. Elementy sterowania są ergonomicznie rozmieszczone na uchwycie, dzięki czemu uruchamianie i obsługa glebogryzarki jest poręczna. Do transportu i przechowywania uchwyt można złożyć, aby zmniejszyć rozmiary maszyny.

Ranking glebogryzarek elektrycznych ujmuje model NAC TIE140-W na wysokiej pozycji, a użytkownicy potwierdzają jej skuteczność pracy w wymagających warunkach.

 

 

Powermat PM-GGE-1600

 

Glebogryzarka elektryczna Powermat PM-GGE-1600 to bardzo wydajna maszyna ogrodnicza z silnikiem o mocy 1600 W. Silnik tej mocy umożliwia pracę do wyrównania dużych powierzchni na trudnej glebie.  Powermat PM-GGE-1600 poradzi sobie z przygotowaniem podłoża pod duży trawnik lub też nowo zakładany ogród. Jest to urządzenie lekkie, a przez to zwrotne i niewymagające przy manewrowaniu dużej siły użytkownika.

Z tyłu umieszczono kółka, aby ułatwić przemieszczanie się z niepracującą maszyną. Metalowa obudowa osłania 4 ostrza robocze. Uchwyt można złożyć do transportu lub przechowywania. Całość wykonana jest z materiałów wysokiej jakości. Produkt obejmuje dwuletnia gwarancja.

Użytkownicy, którzy  korzystają z glebogryzarki elektrycznej Powermat PM-GGE-1600, są zadowoleni z efektów, jakie można uzyskać z jej pomocą   pracując w trudnym terenie. Jak zapewniają, ten model z łatwością radzi sobie z twardą, gliniastą ziemią.

 

 

Castorama MacAllister 1400 W

 

Glebogryzarka elektryczna MacAllister 1400 W to maszyna ogrodnicza, która znacznie usprawni prace ogrodowe. Posiada silnik o dużej mocy, dzięki czemu pracuje wydajnie, nawet na twardym i ubitym podłożu. Urządzenie to jest niewielkie i lekkie, a więc łatwo nim manewrować. Dzięki małym rozmiarom przechowywanie go po sezonie nie jest kłopotliwe.

Glebogryzarka wyposażona jest w  uchwyt, który wymusza oburęczne trzymanie podczas pracy. Zapewnia to stabilność i bezpieczeństwo przy prowadzeniu maszyny. Obudowa jest odporna na uszkodzenia. Ostrza wykonane są ze stali. Z tyłu umieszczone są dwa kółka dla ułatwienia transportu. Glebogryzarka MacAllister 1400 W dostępna jest w sklepach sieci Castorama i objęta jest dwuletnią gwarancją producenta.

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt są pozytywnie zaskoczenie jego jakością w stosunku do niskiej ceny. Uważają, że MacAllister 1400 W to dobra i tania glebogryzarka elektryczna.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status