Drabiny teleskopowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 25.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Dla osób szukających solidnej i bezpiecznej w użytkowaniu drabiny teleskopowej przygotowaliśmy ranking prezentujący najlepsze produkty tego typu. W jaki sposób udało nam się je wytypować? Postanowiliśmy poddać analizie opinie opublikowane przez konsumentów i tym samym sprawdzić, który model cieszy się obecnie największą popularnością. Na podstawie zgromadzonych informacji udało nam się wywnioskować, że jest to G21 GA-TZ7-2M 6390381. Ponieważ produkt wykonano z aluminium jest bardzo lekki. Jednocześnie wykazuje on dużą odporność na uszkodzenia. Nie ma zagrożenia, że złamie się pod dużym ciężarem. Dodatkowymi zaletami wspomnianej drabiny są: kompaktowe wymiary po złożeniu, praktyczny system wysuwania, a także solidna konstrukcja. Jeżeli produkt nie spełnia Twoich oczekiwań lub pojawił się problem z jego dostępnością koniecznie zapoznaj się z opisami pozostałych, wyróżnionych modeli, a zwłaszcza tym, który plasuje się na drugim miejscu. Mowa o drabinie Fieldmann FZZ 4004. Ma ona nóżki zakończone antypoślizgowymi nakładkami. Dzięki temu produkt stoi stabilnie nawet na stosunkowo śliskim podłożu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką drabinę teleskopową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wybór odpowiedniej drabiny jest bardzo ważny, ponieważ to od niej w dużej mierze zależy nasze bezpieczeństwo podczas pracy na wysokości. Obecnie coraz więcej osób rezygnuje z zakupu tradycyjnego produktu rozstawnego na rzecz modelu teleskopowego. Może się on okazać bardziej funkcjonalny, a ponadto łatwiejszy w przechowywaniu. W przygotowanym poradniku umieściliśmy kilka podpowiedzi ułatwiających zakup. Po zapoznaniu się z nimi dowiesz się, jaką drabinę teleskopową wybrać.

 

Do czego przyda nam się produkt tego typu?

Drabina teleskopowa ma rozsuwaną konstrukcję i może osiągać wysokość nawet powyżej 3 m. Przyda się ona nam więc w różnego rodzaju pracach (zarówno w ogrodzie, do przycinania gałęzi, jak również przy naprawach dachu lub elewacji). Zaliczane do tej grupy produkty mogą minimalnie różnić się między sobą budową. W przypadku większości z nich, poszczególne elementy konstrukcji nachodzą na siebie po rozłożeniu tak, że musimy oprzeć drabinę, np. o ścianę. Niektóre produkty są wyposażone w wysuwane nóżki, więc możemy je ustawić nawet z dala od budynku czy drzewa.

Jedną z najważniejszych zalet modeli teleskopowych jest to, że możemy je użytkować w miejscach uniemożliwiających, z różnych względów, skorzystanie choćby z klasycznej drabiny rozstawnej. Mowa tu przede wszystkim o schodach oraz terenie o bardzo nierównym podłożu.

 

Materiał wykonania

Modele teleskopowe produkuje się z aluminium. To wyjątkowo lekki materiał, dlatego wykonana z niego drabina niewiele waży. Z przenoszeniem produktu nikt nie powinien mieć więc problemu. Jednocześnie warto podkreślić, że aluminium jest niezwykle wytrzymałe i odporne zarówno na korozję, jak i działanie warunków atmosferycznych (głównie wilgoci oraz zmiennych temperatur).

Połączenia pomiędzy teleskopami i poszczególnymi szczeblami często wzmacnia się nylonem lub innym tworzywem sztucznym. Dzięki temu drabina jest solidniejsza i nie ma obawy, że jedna z jej części konstrukcji przypadkowo się złamie, gdy będziemy na niej stać. Nylon nie ulega uszkodzeniu nawet w przypadku długiej ekspozycji na działanie promieni UV czy bardzo wysokiej lub niskiej temperatury.

 

Wysokość – jaka drabina teleskopowa jest najlepsza?

Wysokość drabiny powinna być dostosowana do rodzaju prac, jakie wykonujemy. Jeżeli z takiego produktu korzystamy wyłącznie w domu lub garażu, model do 2 m w zupełności nam wystarczy. Osoby użytkujące drabinę również na zewnątrz powinny pomyśleć o zakupie znacznie wyższego modelu, nawet do 4 m. To pozwala nam być przygotowanym na każdą niespodziewaną okoliczność. Poza tym uważa się, że drabina rozkładająca się do dużej wysokości jest bardziej praktyczna, ponieważ można ją wykorzystać na znacznie więcej sposobów.

 

Wymiary po złożeniu

Często można usłyszeć, że przechowywanie produktów rozstawnych i przystawnych nie jest zbyt proste. Wszystko przez to, że nie można ich złożyć w taki sposób, aby nie zajmowały dużo miejsca. Tym samym trudno jest zmieścić taki model np. do niewielkiego schowka czy przewieźć w samochodzie. Drabiny teleskopowe, po zsunięciu wszystkich elementów konstrukcji, są na tyle małe, że bez problemu możemy je schować do bagażnika auta lub piwnicy. Zazwyczaj ich wysokość po złożeniu nie przekracza 1 m.

 

Nośność

To, która drabina teleskopowa najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku zależy także od takich kwestii, jak nośność. Określa ona, jak duże obciążenie jest w stanie wytrzymać dany model. Zwykle jest to ok. 150 kg. Oznacza to, że produkt z pewnością nie złamie się pod ciężarem dobrze zbudowanej osoby, nawet jeśli na drabinie zostanie dodatkowo ustawiona np. skrzynka z narzędziami.

 

 

Stabilność

Najlepsza drabina teleskopowa jest nie tylko solidna, ale również stabilna. Przed zakupem przyjrzyjmy się więc budowie wybranego modelu, a zwłaszcza nóżkom. Powinny być one pokryte antypoślizgową gumą. Dzięki niej produkt nie będzie przesuwać się na boki, kiedy ustawimy go na śliskim podłożu (przykładowo na płytkach).

Stabilna drabina zapewnia nam nie tylko bezpieczną pracę, ale również komfortowe wchodzenie i schodzenie. Jeżeli będzie się ona poruszać, wówczas przez nieuwagę możemy poślizgnąć się i upaść na ziemię (często ze znacznej wysokości). Lepiej unikać takich sytuacji, gdyż mogą one mieć poważne konsekwencje. Upadki z drabiny bywają nie tylko bolesne, ale też niebezpieczne. Może się zdarzyć, że po takim zdarzeniu wizyta u lekarza będzie konieczna, bo złamaliśmy nogę lub rękę, bądź doznaliśmy poważnego urazu głowy.

 

Certyfikaty

Jeżeli chcemy mieć pewność, że wybieramy dobrą drabinę sprawdźmy, czy spełnia podstawowe normy bezpieczeństwa i ma stosowne certyfikaty (m.in. EN131). Tylko tego typu produkty mogą zapewnić nam bezpieczeństwo i zapobiec groźnym wypadkom (które przytrafiają się również podczas prostych prac w domu czy na posesji).

 

Drabiny teleskopowe w dobrych cenach

Wbrew pozorom, za drabinę teleskopową nie zapłacimy znacznie więcej niż za model rozstawny. Ceny mogą być bardzo zbliżone, jednak dużo zależy od wybranej marki i wysokości produktu.

Standardowo drabina z rozsuwaną konstrukcją kosztuje od 150 zł do 900 zł. W tym przedziale cenowym dostępne są zarówno modele niskie, jak i bardzo wysokie, które świetnie nadają się dla profesjonalistów (m.in. pracowników ekip remontowo-budowlanych czy elektryków).

 

Najlepsze drabiny teleskopowe w 2021 roku

 

Jeżeli w dalszym ciągu masz wątpliwości, który produkt będzie dla Ciebie odpowiedni zapoznaj się z drugą częścią naszego artykułu. To ranking drabin teleskopowych. Umieściliśmy w nim opisy wytrzymałych i niezwykle praktycznych modeli. Z ich pomocą z pewnością szybko i bezpiecznie wykonasz pracę na wysokości.

 

Nasze zalecenia

 

G21 GA-TZ7-2M 6390381

 

G21 GA-TZ7-2M 6390381 to drabina teleskopowa wykonana z aluminium. Z tego powodu jest ona bardzo lekka (i tym samym łatwa w przenoszeniu), a jednocześnie wytrzymała. Nośność produktu wynosi 150 kg, co oznacza, że stojąc na nim możemy bez obaw korzystać ze stosunkowo ciężkich narzędzi.

Powyższy model dobrze sprawdza się nie tylko w domu, ale i profesjonalnym warsztacie. Drabina po złożeniu ma długość 0,75 m, więc jej przechowywanie nie powinno być kłopotliwe. Co ważne, system wysuwania oraz funkcja blokady umożliwiają nam rozłożenie produktu do takiej wysokości, jaka nam najbardziej odpowiada.

Jak wynika z opinii wydawanych przez konsumentów, G21 GA-TZ7-2M 6390381 to dobra i tania drabina teleskopowa. Została ona zaprojektowana tak, aby użytkowało się ją nie tylko wygodnie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Ze względu na mocną konstrukcję nie ma ryzyka, że produkt nagle złamie się pod dużym obciążeniem.

G21 GA-TZ7-2M 6390381 to bardzo dobra drabina teleskopowa do 200 zł. Długość minimalna wynosi 0,75 m, a maksymalna – 2 m. Produkt waży 7 kg.

Zalety
Łatwa w transporcie:

Konsumenci potwierdzają, że prezentowana drabina jest łatwa w transporcie. Po złożeniu zajmuje ona niewiele miejsca, dlatego mieści się nawet w małym bagażniku.

Nośność:

Maksymalna nośność produktu wynosi 150 kg. Oznacza to, że z drabiny może korzystać właściwie każdy, bez względu na to, czy jest szczupły czy waży nieco więcej.

Materiały:

Do produkcji modelu wykorzystano dobre gatunkowo aluminium. Materiał ten jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i duże obciążenia. Mamy więc pewność, że używając drabiny jesteśmy bezpieczni (ograniczone ryzyko uszkodzenia szczebelków).

Pasek nylonowy:

Produkt został wyposażony w wytrzymały pasek nylonowy, który zabezpiecza drabinę przed przypadkowym rozłożeniem.  

Certyfikaty:

Jak wskazuje producent, model przed dopuszczeniem do sprzedaży przeszedł liczne testy, co dowodzi, że korzystanie z drabiny jest bezpieczne. Produkt jest zgodny z normami EN 131 i CE.

Wady
System wysuwania:

Konsumenci wskazują, że czasami pojawia się problem z rozłożeniem drabiny. Sugeruje to, że system wysuwania nie jest najlepiej opracowany.

 

 

 

 

Fieldmann FZZ 4004

 

Model Fieldmann FZZ 4004 po rozłożeniu osiąga wysokość do 2,6 m. Jego nośność to 150 kg. Rozkładanie i składanie drabiny jest wyjątkowo proste. Ponieważ te czynności nie trwają zbyt długo przekłada się to na wysoki komfort użytkowania. Produkt ma 9 szczebli, a odległość pomiędzy nimi wynosi 29 cm.

Materiał wykonania drabiny to lekkie i solidne aluminium. Model marki Fieldmann ma kompaktowe wymiary po złożeniu, więc możemy go bez przeszkód schować w garażu lub bagażniku samochodu. Produkt świetnie sprawdza się podczas prac remontowo-budowlanych oraz różnego rodzaju napraw na posesji. Stoi on stabilnie na każdym podłożu, na co wpływają głównie antypoślizgowe nakładki na nóżkach.

Według konsumentów, drabina jest wyjątkowo wytrzymała i przez to zapewnia duży poziom bezpieczeństwa podczas pracy na wysokości. Opisany wyżej model ma ciekawy i oryginalny wygląd. Wszystko przez srebrno-zieloną kolorystykę. Ponadto wiele osób zauważyło, że produkt nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne powstające w wyniku częstej eksploatacji.

Drabina teleskopowa Fieldmann FZZ 4004 po rozsunięciu ma wymiary: 260 cm x 47 cm x 9 cm, a po złożeniu: 75 cm x 47 cm x 9 cm. Model wykonano z aluminium.

Zalety
Stabilna konstrukcja:

Drabina jest dobrze wyważona, co gwarantuje nam maksymalną stabilność. Jeśli dobrze ułożymy Fieldmann FZZ 4004, możemy mieć pewność, że produkt nie będzie chwiał się na boki.

Regulacja wysokości:

Sporą zaletą jest to, że można dowolnie regulować wysokość drabiny (do 260 cm) - przy każdym stopniu znajduje się praktyczny mechanizm blokujący umożliwiający ustawienie drabiny.

Kompaktowe wymiary:

Z racji tego, że model po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca można go przechowywać właściwie wszędzie. Nie musimy się martwić o to, że jeśli mamy mały garaż czy schowek na narzędzia nie zmieścimy w nim zakupionej drabiny.

Przeznaczenie:

Fieldmann FZZ 4004 znajdzie zastosowanie do wielu prac ogrodowych czy remontowych. Drabina jest długa, więc przydaje się nie tylko podczas zbierania owoców z drzew, ale także konserwacji dachu.

Wady
Korozja:

Część osób twierdzi, że model jest podatny na działanie korozji, dlatego po pewnym czasie traci swój atrakcyjny wygląd.

 

 

 

 

Vorel 13ST 

 

Drabina Vorel 13ST została wykonana z aluminium. Jej maksymalna wysokość to 3,8 m. Wynika z tego, że powyższy model przyda się nie tylko miłośnikom majsterkowania, ale również profesjonalistom przeprowadzającym np. prace remontowe i budowlane. Produkt odpowiada normom potwierdzającym wysoką jakość wykonania, przede wszystkim EN131-6:2015.

Drabina ma 13 stopni, a na ostatnim z nich (umieszczonym przy górnej krawędzi) znajduje się ostrzeżenie o maksymalnej, bezpiecznej wysokości pracy. Połączenia szczebli z teleskopami wykonano z nylonu. To materiał odporny na działanie niskich i wysokich temperatur, a także na działanie czynników atmosferycznych (opadów deszczu, śniegu i promieniowania UV). Wyprofilowane stopki pokryte antypoślizgową gumą sprawiają, że produkt stoi stabilnie na każdym podłożu.

Do zalet modelu Vorel 13ST zalicza się w szczególności: niewielkie wymiary po złożeniu (47 cm x 90 cm), łatwy transport oraz dużą nośność (do 150 kg). Drabina została wyposażona w system automatycznego składania, więc nie przytrzaśniemy sobie przypadkowo palców podczas rozstawiania produktu.

Vorel 13S to drabina teleskopowa, która po złożeniu ma wymiary: 47 cm x 90 cm. Maksymalna wysokość produktu to 3,8 m. Model wykonano z aluminium i nylonu.

Zalety
Gumowe stopki:

Model został wyposażony w gumowe, antypoślizgowe stopki. W rezultacie drabina dobrze przylega do podłoża, co bez wątpienia wpływa na nasze bezpieczeństwo. Ponadto gumowe zakończenia stanowią skuteczną ochronę przed zarysowaniem podłogi.

Szczebelki:

Na uwagę zasługuje wykonanie szczebelków. Są one zrobione z wytrzymałych tworzyw, więc nie ma ryzyka, że uszkodzą się w trakcie użytkowania drabiny. Co więcej, szczebelki mają nieco szorstką powierzchnię, więc buty się po nich nie ślizgają.

Nylon:

Wykorzystany przy produkcji nylon to materiał wykazujący dużą odporność na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Nawet jeśli przez przypadek zostawimy drabinę na zewnątrz, nie ma obaw o jej uszkodzenie.

Wady
Przenoszenie:

Konsumenci twierdzą, że produkt jest nieco ciężki, przez co jego przenoszenie nie jest wygodne.

 

 

 

 

Vorel 17700 

 

Przedstawiamy model Vorel 17700, który znajduje zastosowanie na budowie, w magazynie, jak również w domu. Ze względu na to, że jest to drabina teleskopowa jej rozkładanie jest wyjątkowo proste. Produkt ma antypoślizgowe stopnie zwiększające nasze bezpieczeństwo podczas pracy oraz specjalne nakładki na nóżkach o antypoślizgowych właściwościach.

Maksymalna wysokość drabiny to 3,8 m. Łączenia pomiędzy szczeblami i teleskopami zostały wykonane z nylonu, więc te elementy są odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Opisywany model wyposażono w specjalne zabezpieczenie zapobiegające przypadkowemu rozłożeniu podczas przenoszenia. Istotnym atutem produktu jest łatwość przechowywania. Wszystko ze względu na to, że po złożeniu jego długość wynosi jedynie 88 cm.

Opinie o drabinach teleskopowych marki Vorel potwierdzają, że są to praktyczne produkty zapobiegające niebezpiecznym wypadkom podczas pracy na dużej wysokości. Modele wspomnianego producenta są chętnie wybierane przez konsumentów również dlatego, że mają dużą nośność.

Maksymalna długość drabiny teleskopowej Vorel 17700 jest równa 3,8 m. Nośność modelu wynosi 150 kg. Produkt zrobiono m.in. z aluminium.

Zalety
Pasek:

Vorel 17700 ma specjalny pasek, który zapobiega przed przypadkowym rozłożeniem drabiny. W rezultacie mamy pewność, że przenoszenie produktu jest bezpieczne.

Antypoślizgowe nakładki:

Odpowiednią stabilność gwarantują antypoślizgowe nakładki na drabinę. To one sprawiają, że model dobrze przylega do podłoża. Sporym atutem jest również to, że powierzchnia szczebelków jest odpowiednio szorstka.

Bezpieczeństwo użytkowania:

Dodatkowym potwierdzeniem na bezpieczeństwo użytkowania drabiny są liczne atesty. Jak wskazuje producent, model jest zgodny z normami EN 131 i CE.

Wady
Rozkładanie:

Po przeczytaniu niektórych, zamieszczonych w Internecie opinii można dojść do wniosku, że część Internautów ma niekiedy problem z rozłożeniem drabiny.

Zarysowania:

Konsumenci twierdzą, że na powierzchni modelu po jakimś czasie pojawiają się zarysowania.

 

 

 

 

Telesteps Prime Line

 

Drabina teleskopowa Telesteps Prime Line ma 10 stopni ze specjalnie wyprofilowaną powierzchnią. To powoduje, że ryzyko przypadkowego poślizgnięcia się i upadku ze znacznej wysokości jest zmniejszone do minimum. Nóżki zostały zakończone gumowymi nakładkami, które nie tylko zwiększają stabilność produktu, ale też skutecznie zapobiegają porysowaniu delikatnego podłoża.

Wymiary drabiny po rozłożeniu to: szerokość – 47 cm i długość – 320 cm. Ponieważ wspomniany model waży 11 kg, nie powinniśmy mieć dużego problemu z przeniesieniem go w inne miejsce. Co więcej, produkt odpowiada normie EN 131, a więc jest on wytrzymały i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowania.

Konsumenci chwalą drabinę za poręczność oraz łatwe manewrowanie nawet w niewielkich i ciasnych pomieszczeniach (na co wpływa minimalny promień skrętu). Model oferowany przez markę Telesteps szybko się składa, głównie za sprawą zintegrowanych tłumików. Poza tym ma on duże maksymalne obciążenie (do 150 kg) i jest łatwy w przechowywaniu.

Telesteps Prime Line to drabina teleskopowa wykonana z aluminium. Maksymalna długość produktu wynosi 3,2 m.

Zalety
Stabilność:

Gumowe nóżki stanowią gwarancję, że drabina nie będzie chwiać się na boki. W efekcie będziemy mogli wykonać zleconą pracę bez obaw o swoje zdrowie.

Regulacja wysokości:

Użytkownik może w łatwy sposób regulować wysokość drabiny dostosowując tym samym produkt do swoich aktualnych potrzeb.

Wady
Dla profesjonalistów:

Część Internautów uważa, że Telesteps Prime Line będzie odpowiedni tylko dla osób, które regularnie wykonują pracę na wysokościach. Jest to spowodowane m.in. tym, że model sporo kosztuje, więc dla osoby poszukującej drabiny do sporadycznego używania może okazać się zbyt drogi.

Waga:

Produkt waży ponad 10 kg, więc niektórzy konsumenci mogą mieć problem z jego przenoszeniem.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Jaką drabinę teleskopową 5 m wybrać?

 

Drabina jest przydatna w każdym gospodarstwie domowym. Przydaje się podczas wykonywania wielu czynności zarówno domowych, jak i przydomowych. Dzięki zastosowaniu drabiny z łatwością sięgniesz po wysoko umiejscowione przedmioty lub dokładnie położysz farbę na wysokich partiach ściany. Jeśli jednak zastanawiasz się, jaki sprzęt wybrać, to ten poradnik Ci w tym pomoże. Przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą dokonać wyboru.

 

 

Najlepsza drabina teleskopowa 5 m w 2021 roku ma łatwy system rozkładania i jednocześnie blokadę po rozłożeniu, aby samoczynnie się nie złożyła. Swoją rozpiętością drabina może sięgać nawet do 8 metrów, natomiast konkretną wysokość powinniśmy sobie dostosować do rodzaju prac, do których będzie wykorzystywany produkt. Najbardziej uniwersalna rozpiętość drabiny teleskopowej to 5 m. Taka wysokość pozwala na wykonanie wielu prac na wysokościach. W większości modeli poszczególne elementy nachodzą na siebie w taki sposób, że po rozłożeniu trzeba je o coś oprzeć. Z kolei część produktów wyposażona jest w nóżki, więc sprzęt można ustawić z dala od budynku czy jakiejkolwiek podpory.

Drabiny teleskopowe produkowane są z aluminium. Właśnie dlatego, że wykonane są z lekkiego tworzywa, to sam produkt waży niewiele, więc nie sprawia problemu przy przenoszeniu. Poza tym warto podkreślić, że tworzywo to nie koroduje. Nie ma również problemu z przechowywaniem drabiny teleskopowej, gdyż po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca. Bez problemu można ją schować do bagażnika czy też postawić w piwnicy. Z reguły po złożeniu wysokość sprzętu nie przekracza 1 m.

Ważnym elementem, który musimy wziąć pod uwagę, jest również nośność. Zwykle wartość ta wynosi ok. 150 kg – zwykle wystarcza to, aby na drabinę weszła jedna osoba z ciężkim wiadrem czy innym obciążeniem. Najlepsze drabiny teleskopowe 5 m są nie tylko solidnie wykonane, ale również stabilne. Produkt powinien być wyposażony w gumowe nóżki, po to aby nie pozwalały się drabinie przesuwać się przy wchodzeniu i schodzeniu z niej.

Jeśli chcemy mieć pewność, że dokonaliśmy odpowiedniego wyboru, zwróćmy uwagę, czy dany model spełnia podstawowe normy bezpieczeństwa oraz ma odpowiednie certyfikaty. Tylko takie produkty zapewnią bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

 

 

Drabiny teleskopowe do 5 m – Ranking

 

 

G21 GA-TZ16-5M 

 

Drabina teleskopowa G21 GA-TZ16-5M to model, który pierwotnie zaprojektowany i przeznaczony był dla fachowców. Mocna konstrukcja i wykonanie z lekkiego aluminium to cechy charakterystyczne tego produktu.

Właściwości drabiny świadczą o tym, że nadaje się nie tylko do użytku profesjonalnego, ale też do wykorzystywana w każdym ogrodzie czy warsztacie. Prezentowany model jest chętnie wybierany przez konsumentów, ponieważ ma dużo zalet. Przede wszystkim możliwość złożenia do niewielkich rozmiarów jest ceniona przez użytkowników, dla których liczy się każdy wolny centymetr przestrzeni. Bez problemu sprzęt zmieści się też w każdym bagażniku samochodowym. Poza tym wszystkie części konstrukcji – blokady zabezpieczające czy stopnie są zrobione zgodnie z zasadami ergonomii. Ta drabina to bardzo popularny model, który zaledwie w ciągu kilku chwil zamieni się w praktyczny sprzęt przegubowy.

Maksymalna długość drabiny to 5 m, a w wersji przegubowej 2,5 m. Ważnym atutem produktu jest system wysuwania się elementów razem z blokadą, co umożliwia ustawienie na dowolnej wysokości. Obciążenie maksymalne sprzętu to 150 kg, a waga całej drabiny teleskopowej to 21 kg.

 

 

 

 

Faraone TELES.T5

 

Model Faraone TELES.T5 to drabina teleskopowa godna polecenia. Jest to produkt bardzo praktyczny, który można ustawić jako sprzęt wolnostojący czy przystawny. Drabinę można również ustawić na schodach oraz podestach.

Ta drabina teleskopowa jest chętnie wybierana przez konsumentów, ponieważ ma antypoślizgowe stopnie o szerokości 30 cm x 30 cm. Natomiast regulacja teleskopowa umożliwia dostosowanie sprzętu do żądanej wysokości roboczej. Użytkownicy cenią sobie produkt, gdyż ma pasy, które łączą elementy w taki sposób, by nadmiernie się nie rozłożyły. Niewątpliwie zwiększa to bezpieczeństwo użytkowania. W tym modelu jest możliwa dodatkowa opcja – zamontowania szerokich stopni i wysokiej poręczy, aby zwiększyć wysokość oraz bezpieczeństwo pracy.

Jeśli chodzi o parametry techniczne to nośność prezentowanej drabiny teleskopowej to ok. 150 kg. Sam produkt jest dość lekki, ponieważ waży tylko 15,5 kg. Sprawia to, że łatwo możemy się z tym sprzętem przemieszczać. Drabina z jednej i drugiej strony ma po 10 stopni, a jej wysokość sięga 4,7 m.

 

 

 

 

Drabina teleskopowa 4×5 stopni 

 

Jeśli szukasz wysokiego sprzętu, który jednocześnie będzie można złamać i stworzyć z niego produkt przegubowy, to Drabina teleskopowa 4×5 stopni jest właśnie dla Ciebie. Możemy jej używać zarówno jako drabiny dostawnej, ale również w wersji łamanej, czyli przegubowej.

Ta drabina teleskopowa 5 m w dobrej cenie wysuwa się do maksymalnej długości, dzięki wbudowanemu mechanizmowi, który blokuje ją na wybranej wysokości. Z kolei cała konstrukcja oraz stopnie wykonane są z tłoczonych profili, które są odporne na złamania. Ponadto wszystkie stopnie są spawane. Dzięki temu mamy pewność, że są bardzo mocne. Materiał, z którego wykonany jest prezentowany model to aluminium. Natomiast obciążenie sprzętu to ok. 150 kg.

Ten model drabiny jest pozytywnie oceniany przez Internautów, ponieważ jego cena jest adekwatna do jakości. Ceniony jest też za dużą funkcjonalność.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status