Drabiny aluminiowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Krause Corda 10421 to według wielu konsumentów najlepsza drabina z aluminium w 2021 roku. Produkt został starannie wykonany, przez co dobrze się prezentuje, a do tego jest w stanie wytrzymać nawet duże obciążenie. Liczne testy potwierdziły, że sprzęt może Ci służyć przez długi czas, gdyż trudno go uszkodzić lub złamać. Ponieważ masz możliwość regulowania wysokości, drabina umożliwi Ci dostanie się do trudno dostępnych miejsc. Stopnie zaprojektowano tak, aby stopa mogła wygodnie na nich stanąć, aby zmniejszyć ryzyko upadku. Sprzęt ma stabilizator, który sprawia, że po ustawieniu, model nie ślizga się. Zapewnia to bezpieczeństwo użytkownikom. Kolejnym produktem, który również został doceniony przez wielu kupujących, jest BayerSystem 3X7. Drabina dzieli się na 3 części, więc możesz ją wygodnie złożyć. Sprzęt może stać oparty o ścianę lub być używany jako model wolnostojący. Tym, co wyróżnia produkt, jest jego niewielka waga. Dzięki temu przenoszenie drabiny w dowolne miejsce nie sprawi Ci trudności. Nóżki pokryto powłoką antypoślizgową, więc model nie ślizga się.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką drabinę aluminiową kupić ?

 

Przewodnik zakupowy

Aluminiowe drabiny można dziś kupić niemal wszędzie. To produkty, które powinny się znaleźć w każdym domu, ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy będziemy ich potrzebować. Są one bardzo pomocne zarówno podczas prac remontowych w domu, jak i w czasie porządkowania ogrodu, czy w warsztacie. Wybór tej właściwej czasami nie jest jednak łatwym zadaniem. Dlatego też stworzyliśmy ten poradnik. Dzięki niemu dowiesz się, jaką drabinę aluminiową wybrać i na co należy zwracać uwagę na zakupach.

 

Rodzaje drabin

Obecnie na rynku możemy wyróżnić dwa podstawowe rodzaje drabin, czyli przystawne i rozstawne. Produkty przystawne wymagają ich oparcia, przykładowo o ścianę. Często wykorzystuje się je nie tylko w domu, ale i na zewnątrz, choćby podczas przycinania gałęzi, czy naprawianiu usterek na dachu. Jeśli interesuje nas taki model drabiny, przed jego zakupem upewnijmy się, że został on wyposażony w specjalne zaczepy. Dzięki nim produkt możemy zamocować do podparcia, co zwiększy nie tylko naszą stabilność, ale również bezpieczeństwo.

Z kolei modele rozstawne sprawdzą się idealnie podczas prac domowych. Wśród nich wyróżniamy drabiny wysuwane i rozkładane (inaczej dwuelementowe). Ciekawą alternatywą mogą być jednak produkty wielofunkcyjne, które z rozstawnych szybko możemy zmienić na przystawne. Niektóre z nich możemy również przekształcić w wygodne i solidne rusztowanie. Są one nieco droższe, ale w niektórych przypadkach to lepsze rozwiązanie. Zwłaszcza, gdy kupujemy drabinę nie wiedząc jeszcze, w jakim dokładnie celu będziemy jej używać.

 

Wysokość – jaka drabina aluminiowa jest najlepsza

Zakupy powinniśmy rozpocząć od zmierzenia wysokości pomieszczeń w naszym domu. Na podstawie zdobytych wymiarów o wiele szybciej znajdziemy odpowiedni model drabiny.  Tzw. wysokość robocza jest bardzo ważna, określa ona wysokość, do jakiej zamierzamy sięgać. Dzięki zrobieniu takich pomiarów unikniemy zakupu modelu, który będzie za niski i przez to nie będziemy prawie w ogóle z niego korzystać lub będziemy zmuszeni zwrócić go do sklepu.

Niezbyt dobrym pomysłem jest również kupowanie produktu zbyt wysokiego. Wówczas po jego rozłożeniu nie będzie się on mieścił w pomieszczeniu lub nasze manewrowanie nim będzie bardzo utrudnione. Większość producentów podaje wysokość drabiny na jej opakowaniu, dlatego odnalezienie tej właściwej nie powinno być trudne.

 

Stabilność

Prace na drabinie często są niebezpieczne, dlatego już na zakupach musimy sprawdzić, czy wybrany przez nas model jest odpowiednio stabilny. Powinien mieć on przede wszystkim szeroki podest, który podtrzyma konstrukcję, a także antypoślizgowe stopki. To ich obecność sprawia, że produkt nie przesuwa się po powierzchni, dzięki czemu można uniknąć bolesnego upadku. Również same szczeble powinny być pokryte antypoślizgową powierzchnią. Ograniczy to ślizganie się buta po aluminium nie tylko podczas wykonywania pracy, ale również w czasie wchodzenia oraz schodzenia.

 

Maksymalne obciążenie

Wiele osób uważa, że najlepsza drabina aluminiowa powinna mieć jak największe maksymalne obciążenie na każdym stopniu. Zazwyczaj ciężar, jaki zdołają udźwignąć obecne na rynku modele, wynosi od 120 kg do 150 kg. Nigdy nie należy przekraczać tych wartości, ponieważ aluminium, pod wpływem większego ciężaru niż jest w stanie wytrzymać, może ulec uszkodzeniu i np. pęknąć w trakcie pracy. Takie sytuacje mogą być niebezpieczne, zwłaszcza, gdy zdarzy się to na dużej wysokości.

 

Waga

Aluminiowe drabiny, w przeciwieństwie choćby do tych drewnianych, są znacznie lżejsze. Jednak jeśli wpadnie nam w oko konkretny model sprawdźmy, czy rzeczywiście jego przenoszenie nie sprawia nam żadnych kłopotów. Waga tego typu produktów będzie się różnić w zależności od ich wysokości. Im wyższa będzie drabina, tym większa będzie jej waga. Niektóre produkty ważą zaledwie 5 kg, a inne nawet powyżej 20 kg. Wiele więc zależy od naszych preferencji i siły.

 

Normy bezpieczeństwa

Panuje przekonanie, że drabiny najlepiej kupować od sprawdzonych producentów, ponieważ spełniają one wtedy wszystkie niezbędne normy bezpieczeństwa. Jest w tym wiele prawdy, ponieważ kupowanie produktów od niepewnych marek może skończyć się wypadkiem i uszczerbkiem na zdrowiu.

Kiedy wybieramy idealną drabinę dla siebie sprawdzajmy, czy na pewno spełnia ona podstawową normę bezpieczeństwa, którą jest PN-EN 131-2:1997. Takie oznaczenie powinno znaleźć się na opakowaniu produktu. Jeżeli jednak nie możemy go znaleźć, lepiej poszukać innego modelu, którego producent zadbał o zapewnienie jego użytkownikom właściwego poziomu bezpieczeństwa.

Łatwość przechowywania

Łatwość przechowywania drabiny to najczęściej sprawa drugorzędna, ale nie należy jej lekceważyć. Jeśli wybrany produkt będzie się składał do bardzo małej wielkości, z pewnością nie będzie niepotrzebnie zabierał przestrzeni i nie będzie nam przeszkadzać, kiedy schowamy go w garażu, piwnicy, czy specjalnym schowku.

 

Drabiny aluminiowe w dobrych cenach

Drabina aluminiowa to produkt, na którym nie warto oszczędzać, ponieważ od niego zależy nasze bezpieczeństwo w czasie prac na wysokościach. Najtańsze modele kosztują ok. 50-70 zł, jednak nie zawsze są one wysokiej jakości. Jeśli chcemy mieć pewność, że zakupiona przez nas drabina będzie bezpieczna i odpowiednio stabilna, musimy zapłacić nieco więcej. Najpopularniejsze są obecnie produkty w cenie ok. 200-300 zł, spełniają one normy bezpieczeństwa i często są również wielofunkcyjne.

 

Najlepsze drabiny aluminiowe w 2021 roku

 

Drabina aluminiowa tak naprawdę jest przydatna w każdym domu i warto ją mieć. Jest ona lekka, a ze względu na materiał wykonania ma solidną konstrukcję. Aluminium jest gładkie i błyszczące, dlatego prezentuje się bardzo estetycznie. Prezentowany przez nas ranking drabin aluminiowych ma na celu pokazanie Ci ciekawych modeli, których zakup warto rozważyć.

 

Nasze zalecenia

 

Krause Corda 10421

 

Krause Corda 10421 to aluminiowa drabina wielofunkcyjna 3×11, dlatego musiała się ona znaleźć w naszym rankingu. Według normy EN 131, jej dopuszczalne obciążenie wynosi do 150 kg. Została ona wyposażona w szeroki stabilizator, dzięki któremu można na niej swobodnie stać podczas wykonywanej pracy i nie obawiać się o upadek.

Produkt ten ma podgumowane stopki, które zapobiegają jego ślizganiu się po powierzchni. Na bezpieczeństwo ma wpływ także obecność profilowanych szczebli. Dzięki nim można bezpieczne wchodzić i schodzić z drabiny. Model ten waży 17,8 kg, w efekcie nie powinien być zbyt kłopotliwy w przenoszeniu w inne miejsce.

Konsumenci doceniają ten produkt głównie za jego wielofunkcyjność. Może służyć on jako drabina przystawna, trzyczęściowa rozsuwana lub trzyczęściowa wolnostojąca. To sprawia, że można go wykorzystywać do wielu prac, zwłaszcza remontowych. Zaletą dla wielu jest także sam stabilizator, który u podstawy ma dwuczęściowe stopki zwiększające powierzchnię podparcia. Daje to o wiele większe poczucie bezpieczeństwa.

Prezentujemy Krause Corda 10421, czyli wytrzymałą drabinę z aluminium. Jest to model wielofunkcyjny, który składa się z 3 części, każda po 11 schodów. Maksymalna obciążenie sprzętu to 150 kg.

Zalety
Wysokość:

Maksymalna wysokość drabiny przystawnej to 7,25 m, a wolnostojącej – 5,35 m. Dzięki temu w czasie pracy dotrzesz do wysoko położonych miejsc.

Stabilizator:

Model ma bardzo funkcjonalny stabilizator, znajdujący się u podstawy. Dzięki niemu po ustawieniu drabiny, konstrukcja jest stabilna i się nie chwieje. Poza tym stabilizator umieszczony u podstawy zwiększa powierzchnię podparcia, co zapewnia bezpieczną pracę.

Stopnie:

33 stopnie pokryto specjalną powłoką antypoślizgową. Zapewnia to stabilny krok i bezpieczeństwo podczas wspinaczki na szczyt. Odpowiednia szerokość drabiny (około 50 cm) sprawia, że część stopy może stabilnie stanąć na schodach.

Wykonanie:

Producent użył wytrzymałej odmiany aluminium, która jest odporna na pękanie. Z kolei stalowe prowadnice zapewniają stabilność konstrukcji. Schody wyłożono miękką gumą, chroniącą przed poślizgiem.

Uniwersalność:

Produkt może być użyty jako: drabina przystawna, trzyczęściowy model rozsuwany i rozsuwany sprzęt wolnostojący. Sprzęt został tak wykonany, by sprawdził się w wielu pracach budowlanych, niezależnie od podłoża.

Wady
Waga:

Prezentowany model waży 17,8 kg, co utrudnia niektórym osobom przenoszenie go w miejsce pracy. Konsumenci o niewielkiej tężyźnie fizycznej często nie są w stanie samodzielnie transportować drabiny.

 

 

 

 

BayerSystem 3X7

 

Coraz większym zainteresowaniem kupujących cieszy się BayerSystem 3X7. To interesująca i dobrze wykonana drabina, którą wykonano aluminium. Producent zdecydował użyć się tego materiału, gdyż jest on lekki, a do tego wytrzymały.

Sprzęt składa się z 3 części, które możesz ze sobą łączyć. Każda z nich ma po 7 stopni. Po całkowitym rozłożeniu produktu, jego wysokość to 4,78 m. Maksymalna waga osoby wspinającej się po drabinie to 150 kg.  Z kolei, złożony sprzęt liczy 191 cm wysokości. Produkt możesz również rozstawić w kształcie litery A. Ma on wtedy 2,82 m wysokości.

Tym, co zostało szczególnie pochwalone przez Internautów, jest niewielka waga produktu (10,8 kg). Dzięki temu przenoszenie drabiny w pojedynkę nie sprawi trudności. Bezpieczeństwo jest zapewnione przez antypoślizgowe nóżki, wykonane z dobrej jakości gumy. Po rozłożeniu produktu nie musisz się martwić, że będzie się on ślizgał po posadzce. Korzystanie z modelu jest bezpieczne i nie zagraża zdrowiu użytkownika.

Model BayerSystem 3X7 to sprzęt, który może być używany zarówno przez ekipy remontowe i amatorów. Zasięg pracy drabiny to 4,78 m. Sprzęt składa się z 3 części, a każda ma 7 stopni. Maksymalne obciążenie modelu to 150 kg.

Zalety
Wysokość:

Maksymalna wysokość robocza produktu to 4,78 m. Pozwala to na dotarcie w trudnodostępne miejsca. Wiele osób używa drabiny podczas malowania wysokich budynków. Aby dotrzeć na szczyt, właściciel musi pokonać 21 stopni.

Waga:

Ponieważ do wykonania drabiny użyto lekkiego aluminium, waga produktu jest niewielka. Całkowity ciężar produktu to 10,8 kg. Dlatego bez trudu przeniesiesz model w dowolne miejsce, gdzie chcesz pracować.

Stabilność:

Model ma nóżki wyłożone powłoką antypoślizgową, co zapewnia stabilność. Po oparciu drabiny o ścianę nie będzie się ona ślizgać. Dlatego ryzyko upadku jest niewielkie. Możesz ustawić model w kształcie litery A. Jest to możliwe dzięki specjalnemu szczebelkowi, wykonanemu z antypoślizgowego materiału.

Materiały:

Aluminium, z którego zrobiono drabinę, jest solidne. Tworzywo to jest w stanie wytrzymać duże obciążenie (do 150 kg), a do tego jest odporne na pęknięcia i złamania.

Wady
Brak platformy:

Model pozbawiony jest platformy, która ułatwiłaby pracę. Osoby używające drabiny przy malowaniu, mają trudność z utrzymaniem pojemników z farbą.

 

 

 

 

Krause Corda 5

 

Model Krause Corda 5 to wytrzymała drabina wolnostojąca w dobrej cenie. Produkt został wykonany w całości z wytrzymałego aluminium. Materiał ten wyróżnia się wytrzymałością oraz ładnym wyglądem. Całkowity ciężar produktu to 4,2 kg, co ułatwia jego przenoszenie po zakończonej pracy. Wysokość wejścia to 1 m, a robocza – 3 m.

Tym, co zostało szczególnie docenione przez kupujących, jest duży podest z pałąkiem. Może na nim stanąć dorosła osoba. Dopuszczalne obciążenie drabiny to 150 kg. Z kolei znajdujące się po bokach uchwyty zmniejszają ryzyko upadku. Drabinka ma antypoślizgowe nogi, które zapewniają bezpieczeństwo. Dzięki nim model nie ślizga się po posadzce, co zapewnia stabilność. Produkt ma 5 dużych stopni, po których wygodnie wejdziemy na sam szczyt.

Opinie o drabinach aluminiowych tego producenta są bardzo pochlebne. Internauci szczególnie pochwalili sprzęt za wykonanie i stabilną konstrukcję. Duża grupa konsumentów zdecydowała się na zakup, gdy dowiedzieli się, że model ma certyfikat zgodności drabiny z normą EN131.

Krause Corda 5 to wytrzymała drabina aluminiowa do 150 zł. Model ma 5 stopni o głębokości 80 mm. Maksymalne obciążenie produktu nie może przekraczać 150 kg. Wysokość robocza sprzętu to 3 m, a wejściowa – 1 m. Waga produktu to 4,2 kg.

Zalety
Powłoka antypoślizgowa:

Każdy ze stopni, jak i platformę na szczycie pokryto antypoślizgową powłoką. Dzięki temu w czasie wspinania się nie powinieneś się poślizgnąć. Również nóżki drabiny wykonano z antypoślizgowego materiału. Dlatego w czasie pracy model nie ślizga się po posadzce.

Bezpieczeństwo:

O bezpieczeństwie sprzętu świadczy certyfikat zgodności z normą EN131. Dlatego korzystanie z drabiny, nie jest obarczone żadnymi wadami ukrytymi produktu.

Wykonanie:

Do zrobienia produktu użyto bardzo wytrzymałego aluminium, które jest nie tylko trwałe, ale również dobrze się prezentuje. Poza tym między każdym stopniem a podłużnicą znajdują się łączenia. Każde z nich zostało 6-krotnie nitowane.

Wady
Przechowywanie:

Niektórzy kupujący przyznali, że mieli problem z przechowywaniem drabiny w swoim garażu. Model zajmuje stosunkowo dużo miejsca.

 

 

 

 

Drabest DW DR-AL.-W3X7Z

 

Model Drabest DW DR-AL.-W3X7Z jest wielofunkcyjną drabiną 3×7, której dopuszczalne obciążenie wynosi 150 kg. Jej maksymalna wysokość w przypadku rozstawienia wynosi 2,7 m, z kolei w przypadku jej oparcia, np. o ścianę, jej wysokość zwiększa się aż do 4 m. Aluminium, z którego została ona wykonana, cechuje wysoka jakość oraz estetyczny wygląd.

Prodkt ten waży 11,8 kg, dlatego przenoszenie jego do schowka po skończonej pracy nie powinno sprawiać dużych problemów. Jego wysokość po złożeniu wynosi 1,89 m. Cechuje go niezwykle solidna konstrukcja, a wszystko za sprawą antypoślizgowych stopek. Dzięki nim model ten nie będzie niespodziewanie przesuwać się po powierzchni, na której stoi, co może być bardzo niebezpieczne.

Opinie o drabinach aluminiowych tego producenta wśród konsumentów są bardzo pozytywne. W przypadku tego produktu jest podobnie, ponieważ jest on przez nich doceniany głównie za wielofunkcyjność i wysokość. Można go swobodnie wykorzystywać nawet w bardzo wysokich wnętrzach oraz na zewnątrz.

Prezentujemy Drabest DW DR-AL.-W3X7Z, czyli bardzo dobrze wykonaną drabinę. Model zrobiony jest z wytrzymałego aluminium. Drabina ma 7 szczebli, a jej maksymalna wysokość to 2,7 m.

Zalety
Wytrzymałość:

Do wykonania produktu użyto dobrego gatunkowo aluminium. Tworzywo jest wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Ponieważ wykorzystane materiały są wysokiej jakości, drabina jest w stanie utrzymać ciężar do 150 kg.

Funkcja schody:

Prezentowany model ma opcję rozłożenia, która nazywana jest schodami. Oznacza to, że możemy dowolnie ustawić drabinę, również na różniących się wysokością stopniach. Zdecydowanie zwiększa to funkcjonalność modelu.

Antypoślizgowe stopy:

Produkt jest bardzo bezpieczny, gdyż ma stopy z antypoślizgową powłoką. Dlatego po ustawieniu, drabina nie ślizga się po powierzchni i jest stabilna.

Wady
Wygląd:

Zdaniem wielu kupujących, choć aluminium, z którego wykonano drabinę, jest wytrzymałe, nie prezentuje się zbyt dobrze.

Montaż:

Według niektórych Internautów, rozłożenie modelu jest dość czasochłonne i wymaga użycia dużej siły.

 

 

 

 

G21 GA-SZ 

 

Jeżeli szukasz wielofunkcyjnej drabiny aluminiowej o nośności do 150 kg, produkt G21 GA-SZ może Cię zainteresować. Ma on trzy możliwości nastawienia, a jego maksymalna długość po rozłożeniu wynosi 3,7 m. Dzięki temu można go wykorzystywać nie tylko do prac w pomieszczeniach, ale również na zewnątrz.

Ten model charakteryzuje wysoka jakość wykonania, może być on wykorzystywany do użytku profesjonalnego. Waży on 15 kg, a wytrzymała i solidna konstrukcja zapewnia duży poziom bezpieczeństwa w czasie jego użytkowania. Posiada on niezbędne antypoślizgowe nóżki, a do tego także unikalną konstrukcję, dzięki której produkt można złożyć do bardzo niewielkich rozmiarów, co ułatwia jego przechowywanie.

Dla konsumentów największą zaletą tej drabiny jest fakt, że można ją złożyć nawet do poziomu rusztowania. W tym przypadku jej wysokość wynosi ok. 0,95 m. Wielofunkcyjność tego modelu sprawia, że można go wykorzystywać na wiele różnych sposobów, także w ogrodzie, czy warsztacie. Dzięki temu nie trzeba kupować kilku produktów, ponieważ ten doskonale je zastępuje.

Drabina G21 GA-SZ to model wykonany z aluminium o długości 3,7 m. Produkt jest w stanie utrzymać ciężar 150 kg. Po złożeniu wysokość drabiny wynosi 1,8 m. Jest to produkt wielofunkcyjny o szerokim zastosowaniu w budownictwie.

Zalety
Stabilność:

U podstawy drabiny znajdują się wstawki antypoślizgowe. Dzięki nim model jest stabilny, co zapewnia nam bezpieczeństwo podczas wspinaczki. Producent zapewnia, że produkt nie będzie się ślizgał po powierzchni.

Wykonanie:

Do produkcji sprzętu użyto najwyższej jakości aluminium. Materiał ten jest bardzo wytrzymały, dlatego ciężko jest uszkodzić lub złamać drabinę. Produkt jest w stanie utrzymać ciężar do 150 kg.

Wady
Transport:

Ze względu na dość dużą wagę modelu oraz sporą wysokość po złożeniu (1,8 m), jego przenoszenie jest trudne. Niektórzy konsumenci mają trudność z przewożeniem sprzętu w samochodach.

Waga:

Drabina jest ciężka (około 15 kg), dlatego jej przenoszenie może sprawić trudność osobom o niewielkiej sile fizycznej.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat


Produkty te nie są już dostępne

 

 

BayerSystem BS-DA4ECO

 

Jeżeli marzy Ci się dobra i tania drabina aluminiowa, zwróć uwagę na model Bayer System BS-DA4ECO. Idealnie nadaje się on do użytku domowego, to solidny produkt czterostopniowy o nacisku na stopień do 120 kg. Jego wysokość po złożeniu wynosi 148,3 cm.

Model ten waży zaledwie 3,4 kg, w efekcie można go bez problemów przenosić w dowolne miejsce. Jego podest znajduje się na wysokości 78 cm, dlatego z pewnością sprawdzi się on zwłaszcza w niskich pomieszczeniach. Został on wyposażony w stabilny podest, a także antypoślizgowe stopki, dzięki czemu nie ma ryzyka przesuwania się drabiny podczas pracy.

Jak uważają konsumenci, produkt ten doskonale sprawdza się przy pracach remontowych w domu. Waży on niewiele, a za sprawą wysokiego pałąka wchodzenie na niego nie sprawia dużych trudności. Ponadto jest on bardzo łatwy w przechowywaniu i nie zajmuje zbyt wiele przestrzeni w schowku.

 

 

Metalkas 3×9

 

Drabina Metalkas 3×9 to model budowlany, który nadaje się także do użytku domowego. Można go nie tylko rozłożyć pionowo, ale również przystawić np. do ściany i swobodnie wykonywać swoją pracę. Waży on 14 kg, a jego maksymalne obciążenie to 150 kg.

To profesjonalny produkt wykonany z wysokiej jakości aluminium, który spełnia europejską normę PN-EN 313. Gwarantuje to zachowanie bezpieczeństwa podczas jego użytkowania. Dodatkowo posiada on antypoślizgowe stopnie, wykonane z tworzywa sztucznego antypoślizgowe stopki oraz szeroki stabilizator. Po całkowitym rozłożeniu drabina ma wysokość aż 5,3 m. Jest ona wyposażona w specjalne haki, które stanowią zabezpieczenie przed przypadkowym zasunięciem wysuwanych elementów.

Konsumenci twierdzą, że model ten zasługuje na uwagę, ponieważ jest on wielofunkcyjny i bardzo wysoki po rozłożeniu. Dzięki temu można swobodnie wykonywać prace na wysokości, a stabilizator i antypoślizgowe stopki zapewniają bezpieczeństwo osoby na nim stojącej.

 

 

Jaką drabinę aluminiowa 3×7 wybrać?

 

Drabina to jedno z najczęściej używanych narzędzi w domu. Przydaje się ono do malowania ścian, do montowania elementów, które znajdują się w miejscu, gdzie już nie możemy sięgnąć, do zbierania owoców z drzew i wielu innych czynności. Szeroki wybór produktów może jednak utrudnić zakupy. Dlatego, zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, warto przeczytać nasz poradnik i bazując na nim wybrać dobrą drabinę aluminiową.

 

W tym artykule skupimy się na produktach wykonanych z aluminium. Nie są one tak problematyczne w utrzymaniu, jak modele wykonane z drewna. Poza tym są bardzo wytrzymałe oraz lekkie, więc łatwo się je przenosi. Wszystkie produkty, które opiszemy, mają 7 szczebli, które są podzielone na 3 części. Jest to optymalna ilość, abyśmy mogli swobodnie dosięgnąć każdego miejsca w naszym domu.

Najlepsza drabina aluminiowa 3×7 w 2021 roku jest odporna na działanie warunków atmosferycznych takich jak opady deszczu, mocne słońce oraz wiatr. Warto wybrać model, którego wytrzymałość jest potwierdzona specjalnym certyfikatem. Drabina nie powinna pokrywać się rdzą (niektóre aluminiowe produkty mają metalowe elementy), a jej poszczególne elementy są ze sobą dobrze połączone. W przeciwnym razie dany produkt może być stosunkowo niebezpieczny.

Według wielu osób najlepsze drabiny aluminiowe 3×7 nie są zbyt ciężkie. Lekki model pozwala na łatwe przenoszenie w każde miejsce. Najlepiej wybrać taki model ważący maksymalnie 10 kg. Dobra drabina powinna być również stabilna. Jej podstawa ma specjalne, gumowe elementy, które dobrze zaczepiają się o podłoże i nie przesuwają podczas pracy. Abyśmy mieli pewność, że jesteśmy bezpieczni podczas pracy na drabinie, warto wybrać model dwuczęściowy, którego nie trzeba podpierać o ścianę.

Jeżeli chodzi o szczeble, to nie powinno znajdować się pomiędzy nimi zbyt dużo miejsca. W innym wypadku stawianie kroków może być stosunkowo niebezpieczne, szczególnie jeżeli chodzi o niskie osoby. Optymalna przerwa to około 15 cm.

 

Drabiny aluminiowe 3×7 – ranking

 

Alve Helper 6607 

 

Alve Helper 6607 to drabina, którą bardzo często można znaleźć w wielu domach jednorodzinnych. Produkt ma kilka możliwych konfiguracji, dzięki czemu dosięgniemy do każdego miejsca. Możemy z niej zrobić dwie mniejsze drabiny, rozłożyć wszystkie jej części w jednym rzędzie w taki sposób, że każda z nich będzie ze sobą połączona.

Jest to bardzo bezpieczny produkt. Każdy stopień został otulony antypoślizgową gumą, więc nie poślizgniemy się nagle podczas schodzenia lub wchodzenia. Stopy narzedzia również są zabezpieczone, aby drabina nie przesuwała się po powierzchni.

Model ma certyfikat TUV – ta drabina aluminiowa 3×7 w dobrej cenie spełnia wszystkie normy i jest bezpieczna w użytkowaniu. Produkt nie jest ciężki, więc można go przenosić w każde miejsce. Zasięg pracy modelu wynosi około 5 m, co chwali bardzo duża część użytkowników. Podoba im się również bezpieczeństwo na wysokim poziomie.

 

 

Braket BR-00-4207 

 

Braket BR-00-4207 to drabina, która ma specjalny certyfikat. Potwierdza on, że jest ona bezpieczna podczas pracy na wysokościach. Maksymalna wysokość produktu wynosi 5,2 cm. Możemy więc spokojnie wykonywać pracę nawet na dachu domu. Maksymalny udźwig drabiny wynosi 150 kg.

Szczeble drabiny są ryflowane. Zwiększa to nasze bezpieczeństwo. Sprzęt jest wyposażony w specjalne haki, które zabezpieczają drabinę przed niekontrolowanym złożeniem. Taką samą rolę mają również specjalne pasy. Z kolei stopki antypoślizgowe sprawią, że drabina nie zmienia swojej pozycji w momencie, kiedy na niej stoimy.

Podłużnice aluminiowe są bardzo dobrze wykonane i skonstruowane w taki sposób, że nie odłączą się od innych elementów. Szczeble nie są od siebie oddalone zbyt mocno, więc wchodzenie oraz schodzenie z drabiny jest bezpieczne. Użytkownicy najczęściej cenią solidne wykonanie wszystkich elementów drabiny i uważają również, że korzystanie z niej jest bardzo bezpieczne.

 

 

Drabest MALP615

 

Drabest MALP615 to drabina o długości 5,3 m. Całkowicie rozłożona pozwala dosięgnąć nawet do bardzo wysoko położonych miejsc. Podłużnice są solidnie wykonane i dobrze połączone ze szczebelkami. Z kolei na tych znajdziemy gumę, która zapobiega ześlizgiwaniu się stóp, dzięki czemu ryzyko spadnięcia jest bardzo niskie.

Szerokość drabiny wynosi 0,5 m, co oznacza, że wchodzenie na nią będzie bardzo łatwe oraz swobodne. Drabina jest lekka, więc przeniesienie jej z miejsca na miejsce nie będzie trudne. Różne konfiguracje tego modelu pozwalają ułożyć go wedle naszego uznania. Ich zmiana nie jest trudna i zajmuje kilka sekund. Mocny pas zamontowany na środku drabiny zabezpiecza ją przed ewentualnym rozsunięciem.

Wszystkie połączenia modelu są solidnie wykonane. Drabinie przyznano certyfikat potwierdzający jej bezpieczeństwo. Produkt można używać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jest on szczególnie ceniony za zagwarantowanie maksymalnego bezpieczeństwa.

 

 

Jaką drabinę aluminiową 3×11 wybrać?

 

Drabina jest potrzebna w każdym domu. Bez niej nie zawiesimy firanek, nie uda nam się ubrać wysokiej choinki lub sięgnąć na półkę w szafie, która została zawieszona tuż pod sufitem. Drabiny są niezbędne również w branży budowlanej – począwszy od montowania różnych elementów, skończywszy na malowaniu wysokich pomieszczeń. Nasz poradnik pomoże Ci wybrać odpowiedni sprzęt dostosowany do Twoich wymagań.

Na rynku dostępne są drabiny przystawne i rozstawne. Pierwsze z wymienionych potrzebują dodatkowego podparcia, np. o ścianę. Bywają często wykorzystywane do prac na zewnątrz – przycinania gałęzi, drobnych napraw elewacji lub rynien. Często przy tego typu drabinach, zamontowane są dodatkowe zaczepy znacznie zwiększające bezpieczeństwo użytkowania. Modele rozstawne znajdują praktyczne zastosowanie w trakcie przeprowadzania drobnych napraw domowych. W ofertach wielu sklepów możemy znaleźć również produkty wielofunkcyjne – możemy je dowolnie modyfikować i zmieniać tworząc z nich np. wygodne rusztowanie.

Ważnym parametrem jest wysokość drabiny. Wybrany przez nas produkt nie powinien być ani nadto wysoki, ani za niski. Zawsze wybierajmy uśrednioną wielkość, abyśmy mogli wygodnie pracować. Najlepsze drabiny aluminiowe są również stabilne – czy to dzięki szerokiemu podestowi na ich szczycie czy specjalnym, antypoślizgowym nakładkom – praca na nich musi być przede wszystkim bezpieczna dla użytkownika. Dobrze, aby szczeble również były antypoślizgowe. Wówczas będą stanowiły dodatkowe zabezpieczenie podczas wchodzenia i schodzenia.

Kolejnym, ważnym parametrem jest maksymalny udźwig. Zwykle wynosi on od około 120 kg do 150 kg. Ta wartość wyraża maksymalne obciążenie na każdym stopniu. Najlepsza drabina aluminiowa w 2021 roku jest na tyle lekka, że jej przenoszenie nie stanowi większego problemu. W wersji najniższej jej masa wynosi zaledwie 11 kg. Im wyższa drabina, tym waga również się zwiększa. Wybór w tym przypadku zależy nie tylko od naszych preferencji, ale również siły. Wybierajmy sprzęty wykonane z aluminium, ponieważ pomimo stosunkowo niskiej masy, są one bardzo solidne.

Wybrany przez nas produkt powinien spełniać normę bezpieczeństwa PN-EN 131-2:1997. Takie oznaczenie powinno znajdować się na opakowaniu produktu. Wówczas mamy pewność, że produkt został odpowiednio przetestowany przed dopuszczeniem go do sprzedaży i z pewnością przy właściwym użytkowaniu nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo. Kupując drabinę pamiętajmy również o możliwościach jej przechowywania – wybierajmy modele, które składają się do naprawdę małego rozmiaru. Wówczas na pewno znajdzie się dla niego miejsce w garażu, schowku czy szopie.

 

Drabiny aluminiowe 3×11 – ranking

 

BayerSystem Metalkas BS-DW

 

BayerSystem Metalkas BS-DW to drabina aluminiowa w dobrej cenie, która jest odpowiednia zarówno do użytku prywatnego, jak i profesjonalnego. Narzędzie spełnia normę europejską PN EN-131, więc masz gwarancję, że na nim możesz pracować w pełni bezpiecznie.

Potwierdzona nośność na każdy stopień wynosi 150 kg. Sprzęt jest obustronny i ma możliwość pionowego rozłożenia i dostawienia do ściany, drzewa, czy innego stabilnego elementu. W razie potrzeby możemy również wysunąć trzeci element – wtedy zostanie spełniona funkcja drabiny wolnostojącej. Nie musisz obawiać się o niezamierzone zsunięcie wysuwanych elementów – specjalne haki uchronią przed tym zdarzeniem.

Kupującym podobają się antypoślizgowe stopnie, zapobiegające zsuwaniu się stóp. Dobrym rozwiązaniem jest również szeroki stabilizator umieszczony u jednej z podstaw drabiny oraz antypoślizgowe stopki. Drabina składa się do dość małych wymiarów, więc ani transport, ani przechowywanie narzędzi, nie sprawią Ci większych problemów.

 

Alve Eurostyl

 

Jeśli potrzebujesz uniwersalnego narzędzia pozwalającego Ci pracować na wysokości, zdecyduj się na model Alve Eurostyl. To wygodna drabina, która stoi stabilnie nawet na schodach i innych pochyłościach.

Produkt ma certyfikat TUV na zgodność z normą EN131. Oznacza to, że przed dopuszczeniem do użytku, sprzęt został dokładnie przetestowany i nie zagraża bezpieczeństwu użytkownika. Drabina jest lekka (przy swojej wysokości waży niecałe 20 kg). Model dostępny jest w kilku wysokościach – od 3 do 5 m. Stopki mają gumowa warstwę antypoślizgową. Mocny stabilizator również wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo użytkownika i brak zachwiań niezależnie od podłoża.

Użytkownicy uznali drabinę za praktyczną i wygodną, z jedną wadą. Niestety, w najwyższej wersji produktu nie da się wymontować trzeciej części drabiny i użytkować jej jako osobnej, dostawnej. Poza tym sprzęt sprawdza się zarówno na budowach, jak i prywatnych domach.

 

Drabest 3X11S

 

Drabest 3X11S to drabina rozstawno – przystawna o uniwersalnym zastosowaniu. Całość składa się z trzech stabilnych elementów. Pomimo że narzędzie zostało wykonane z lekkiego aluminium, jest bardzo wytrzymałe.

Antypoślizgowe stopki wpływają pozytywnie na bezpieczeństwo użytkownika, zapobiegając samoczynnemu przesuwaniu sprzętu po gładkim podłożu. Wysokość robocza modelu wynosi 8,5 m. Szczebelki są stabilne, więc nawet stojąc na najwyższym z nich, nie musisz  obawiać się o przypadkowe zsunięcie stopy. Drabina waży 17 kg. Jej transport nie sprawia więc żadnych problemów.

Zdaniem kupujących to jedna z najlepszych drabin rozstawnych spośród dostępnych na rynku. Chociaż składa się ona z trzech elementów, nie należy się obawiać o brak stabilności. Każdy element jest solidnie zamocowany. Dodatkowe zabezpieczenie stanowią odporne pasy, zabezpieczające przed nadmiernym rozłożeniem się drabiny. Maksymalne obciążenie na stopień wynosi 150 kg. Drabina ma również deklarację zgodności z europejską normą EN- 131.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
2 years ago

Słabe to porównanie. Jakby autor zrobił test Tv to ranking wyglądał by tak 1. miejsce Daewoo, 2. miejsce Manta, 3. miejsce ZinHon

DMCA.com Protection Status