Doniczki ranking

Ostatnio aktualizowane: 08.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jeżeli szukasz ładnych donic, to z pewnością zainteresuje Cię nasz ranking. Na jego czele znajduje się ceniona przez wielu konsumentów donica Prosperplast DRTC600 wykonana z tworzywa sztucznego, które wygląda, jak rattan. Donica prezentuje się bardzo ładnie. Ma ona specjalny system nawadniania, dzięki któremu nadmiar wody jest odprowadzany, a rośliny mogą ją spożyć później. W efekcie można oszczędzić czas, ponieważ nie trzeba ich podlewać codziennie. Tworzywo sztuczne wybrane do wykonania donicy jest odporne na działanie czynników zewnętrznych.  Na drugim miejscu znajduje się Lechuza Balconiera 80 3-15680, donica, która wytrzymuje trudne warunki atmosferyczne, w tym nawet -30 st. C mróz. Nie musisz się martwić o donicę wystawioną na słońce, nie blaknie pod wpływem promieni UV i przez długi czas wygląda, jak nowa. Ten model również ma system nawadniający (dziurki na dole), dzięki któremu kwiaty można podlewać co kilka dni.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Donica umożliwia hodowlę również bardziej rozłożystych kwiatów - jest szeroka i wysoka. Produkt wyróżnia się tym, że jest odporny na działanie warunków atmosferycznych, między innymi: mrozów do -30 st. C, upałów oraz promieniowanie UV.

Wady

Instrukcja nawadniania rośliny, która jest posadzona w donicy jest mało zrozumiała. Dużym minusem jest również to, że produkt występuje wyłącznie w kolorze antracytowym.

Podsumowanie

Produkt wykonano z dobrej jakości tworzywa sztucznego. Na tle innych, metalowych czy ceramicznych doniczek wyróżnia się lekkością. Pojemność tego pojemnika na kwiaty to 30 litrów. Poza tym mamy możliwość monitorowania poziomu wody oraz uzupełniania jej.

Drugi wybór

Zalety

System nawadniający, który dołączony jest do zestawu, umożliwia gromadzenie się wody na dnie produktu, w efekcie czego możemy rzadziej podlewać rośliny. Donica charakteryzuje się też dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, dzięki zastosowaniu dobrych materiałów.

Wady

Niestety produkt ma tylko 5 litrów pojemności i ma kształt prostokąta. Zdarza się również, że donica w jasnej wersji kolorystycznej odbarwia się, co brzydko wygląda.

Podsumowanie

Produkt jest wykonany w taki sposób, by nie zbierać nadmiaru wody. Donica jest odporna na działanie warunków atmosferycznych, w tym również na mróz do -30 st. C. Pojemnik na kwiaty wyróżnia się ciekawym designem, a jego wymiary to: 80 cm x 19 cm.

Rozważ też

Zalety

Dzięki wgłębieniu umieszczenie modelu na balustradzie jest bardzo łatwe. Takie wgłębienie przystosowane jest do większości balustrad. Produkt jest odporny na działanie czynników zewnętrznych, a jego pojemność to 12 l.

Wady

Produkt niestety nie został wyposażony w system nawadniający, który znacznie ułatwia pielęgnację i hodowlę roślin. Ponadto donica jest dostępna tylko w kolorze białym.

Podsumowanie

Donica jest wykonana z dobrej jakości tworzywa. Jest też ciekawą alternatywą dla produktów, które mocowane są na plastikowych lub metalowych wspornikach. Co więcej, producent wyposażył donicę w dwa uchwyty, których zamocowanie gwarantuje odpowiednią stabilizację.

 

 

Jaką doniczkę kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Kwiaty, zarówno w ogrodzie, jak i na parapecie to niezwykły element dekoracji. Aby pięknie się prezentowały, niezbędna jest nie tylko pielęgnacja, ale i odpowiednie przechowywanie. Jeśli chcesz zapewnić swoim roślinom możliwie najlepsze warunki, powinieneś posiadać dobrą donicę. Przy zakupie musisz zwrócić uwagę na wiele czynników. Niestety, nie wszystkie dostępne na rynku produkty spełnią Twoje oczekiwania. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jaką doniczkę wybrać.

Dlaczego dobrze dobrana donica jest tak istotna?

Zanim przejdziemy do wskazania szczegółów, które odróżniają różne modele, należy wyjaśnić, dlaczego dobrze dobrana donica jest tak istotna. Bowiem, nie jest to spowodowane tylko względami estetycznymi. Jeśli umieścimy nasze kwiaty w źle dopasowanej donicy, szybko może się okazać, że korzenie nie będą mogły się prawidłowo rozwijać. Ważne jest również to, czy model przepuszcza wodę, inaczej będzie ją zatrzymywać na dnie. Materiał wykonania jest również istotny. Jak zatem widzisz, kupując donicę musisz zwrócić uwagę na więcej czynników niż jej kolor i estetyczne wzory. Jeśli źle dobierzesz model, może on spowodować, że Twoje rośliny szybko zwiędną.

 

Rodzaje donic

Przed podjęciem decyzji, musisz wiedzieć, że materiał, z jakiego jest zrobiona Twoja doniczka jest dość istotny. To właśnie tworzywo użyte przy produkcji ma wpływ na to, jaka doniczka jest najlepsza.  Ze względu na przetworzenie wyróżniamy kilka jej rodzajów, wykonanych z:

tworzywa sztucznego – są one najpopularniejsze i najczęściej spotykane na rynku. Ich największą zaletą jest niska cena. Co więcej, nie wymagają one specjalnej konserwacji, dzięki czemu idealnie nadają się do zamkniętych pomieszczeń. Ze względu na dużą gamę dostępnych kolorów oraz kształtów, będą dobrze prezentowały się na Twoim parapecie. Jedną z ich właściwości jest stosunkowo niska waga. Z jednej strony jest to zaleta, gdyż pozwala nam na łatwiejsze przenoszenie roślin. Z drugiej strony, jeśli chcesz w niej umieścić większy kwiat, to może się on przewrócić. W takiej sytuacji należy zaopatrzyć się w kamienie dekoracyjne, które będą stanowiły obciążenie. Z tego właśnie powodu, niewielu konsumentów umieszcza swoje rośliny w plastikowych doniczkach na zewnątrz. Pod wpływem silnego podmuchu wiatru, bez trudu mogę się one przewrócić. Ponadto materiał ten jest wysoce podatny na działania czynników zewnętrznych, co czyni go tym samym bardzo nietrwałym.

gliny – są one najbardziej odpowiednie dla roślin. Posiadają one specjalną, porowatą strukturę, która dopuszcza powietrze do korzeni. Zdecydowanie ułatwia to pielęgnację. Dużą zaletą takich doniczek jest ich wygląd, dzięki któremu dobrze prezentują się w ogrodach. Niestety, wadą takich modeli jest to, że są one dosyć ciężkie oraz delikatne. W czasie przenoszenia nietrudno więc o stłuczenie doniczki.

betonu – najczęściej można spotkać takie doniczki w ogrodach, zarówno prywatnych, jak i publicznych. Cechuje je duża waga, wytrzymałość oraz stabilność, dzięki czemu są odpowiednie dla większych roślin. Wadą takich modeli jest ich cena oraz wygląd, który nie każdemu konsumentowi przypadnie do gustu.

technorattanu – bardzo często używa się ich nie jako donic, ale osłonek. Spowodowane jest to tym, że są one bardzo odporne na działania atmosferyczne, w tym promieniowanie UV. Z tego względu są one najczęściej używane na zewnątrz. Wadą takiego produktu jest stosunkowo wysoka cena.

drewna – dzięki temu, że do produkcji użyto naturalnych surowców, tego typu donice są w pełni ekologiczne. Stwarzają one lepsze warunki dla rozwoju korzeni. Najczęściej wnętrze modelu pokryte jest specjalnym materiałem, np. agrowłókniną, która stanowi lepszą warstwę ochronną dla roślin. Minusem takiego rozwiązania jest jednak konieczność dokładnej pielęgnacji modelu. Drewno należy regularnie impregnować, aby zachować estetyczny wygląd.

metalu – materiał ten, zwykle pod postacią aluminium lub cienkiej stali, wykorzystywany jest w designerskich donicach. Takie produkty dobrze zdobią nowoczesne wnętrza, tarasy i balkony. Należy jednak podkreślić, że w większości występują w małych rozmiarach, zatem nie nadają się do wszystkich wielkości roślin.

 

Dopasowanie doniczki do rośliny

Przed udaniem się na zakupy, musisz koniecznie wiedzieć, jakie rośliny chcesz umieścić w doniczkach. Wynika to z tego, że różne modele są przystosowane do innych kwiatów. Jeśli kupisz nieodpowiedni produkt, to korzenie nie będą mogły się poprawnie rozwijać. Ponadto niektóre typy roślin, aby prawidłowo rosły, potrzebują więcej miejsca.

Wąskie doniczki są odpowiednie dla palm, iglaków i dracen. Bez obaw możemy je umieścić zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Dzięki małej powierzchni, nie zabierają zbyt dużo miejsca, co sprawia, że możemy je umieścić w każdym pomieszczeniu. Inaczej jest w przypadku szerokich, lecz płytkich modeli. W nich najczęściej sadzimy kaktusy, ale również drzewka bonsai. Z tego względu, że oba gatunki preferują dodatnie temperatury, najlepiej, aby te modele były umieszczane w mieszkaniach. Rośliny sezonowe oraz sukulenty najlepiej sadzić w niskich i podłużnych doniczkach. Co więcej, latem wielu konsumentów umieszcza w takiego rodzaju wykroju kaktusy i przechowuje je na balkonie.

Ostatnim typem są donice wiszące, w których przeważnie umieszcza się pnącza czy paprocie. Większość kupujących decyduje się na ustawienie takich produktów na balkonach i tarasach, gdzie prezentują się one lepiej niż we wnętrzach. Na uwagę zasługują również małe, metalowe modele, które są odpowiednie do uprawy ziół.

Utrzymanie doniczki w czystości

Jeśli wahasz się między dwoma produktami, warto zdecydować się na ten, który łatwiej będzie Ci utrzymać w czystości. Jak pewnie wiesz, najlepszym czasem na ich mycie jest słoneczny dzień. Spowodowane jest to tym, że w takich warunkach nie ma wilgotności, co ogranicza rozwój bakterii, które mogą zniszczyć materiał oraz zaszkodzić roślinom. Musisz jednak wiedzieć, że każdy rodzaj surowca czyści się w inny sposób. Donice gliniane możesz bez obaw czyścić na sucho szczotką, nie martwiąc się o zarysowanie.

Inaczej jest w przypadku typów metalowych czy szklanych, które do utrzymania czystości wymagają specjalnych detergentów. Podobnie jest w przypadku produktów drewnianych, aby utrzymać je w czystości, należy je co jakiś czas impregnować. Należy zwrócić uwagę, że niekiedy konserwacja i czyszczenie donic, może być kosztowna, a to zdecydowanie uszczupli Twój portfel.

 

Sadzenie roślin w doniczkach

Jednym z ostatnich kryteriów, na które powinieneś zwrócić uwagę jest to, jak należy prawidłowo sadzić roślinę. Pamiętaj, że Twój model musi stanowić co najmniej 1/3 wysokości rośliny. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza jeśli chcemy w niej umieścić dużego fikusa czy palmę. Gdy zasadzimy je w małej doniczce, to przy większym podmuchu wiatru przewrócą się. Jednak pod uwagę należy również wziąć korzenie. Wraz z ich rozwojem, trzeba zmieniać model na większy. Jeśli zabraknie miejsca na dalszy rozwój,

Twój kwiat może zacząć obumierać. Bardzo ważne jest, aby małych sadzonek nie umieszczać od razu w dużych donicach. Grozi to wówczas tym, że system korzeni rozwinie się znacznie bardziej niż nadziemna część rośliny. Warto też pamiętać, że różne rodzaje kwiatów mają różne wymagania, które jesteś zobowiązany spełnić, jeśli chcesz im zapewnić poprawny rozwój. Z tego powodu, jeśli planujesz posadzić storczyki, to pamiętaj, że muszą mieć dostęp do światła. Dobrze byłoby je umieścić zatem w doniczkach przezroczystych.

 

Dopasowanie doniczki do wnętrza lub ogrodu

Ostatnim aspektem, który chcemy poruszyć jest dopasowanie modelu do jego przestrzeni. Wielu producentów oferuje standardowe, plastikowe doniczki w dobrych cenach, w kolorach brązu lub zieleni, jednak nie będą one odpowiednie do nowoczesnego wnętrza. Pamiętaj, że warto zakupić produkt, który kolorystycznie będzie pasował do jego otoczenia.

 

 

Najlepsze doniczki w 2021 roku

 

Ogródek potrafi stać się cudownym azylem, w którym miło spędzimy każdą wolną chwilę. Jednak nie każdy może cieszyć się takim cudownym zaciszem wśród zieleni. Nie ważne jednak gdzie mieszkamy, kwiaty, zioła i krzewy mogą nam towarzyszyć w dowolnym miejscu. Potrzebna nam będzie zaledwie doniczka, ziemia i kilka roślin. Ponieważ ogromne znaczenie ma podstawa, czyli pojemnik na kwiaty, przygotowaliśmy ranking doniczek, zawierający najlepsze modele dostępne na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Prosperplast DRTC600

 

1-prosperplast-doniczkaDonica Prosperplast DRTC600 o długości 60 cm to nasza pierwsza propozycja. Ma prostokątny kształt i stopniowo rozszerza się ku górze, co umożliwi Ci hodowlę bardziej rozłożystych kwiatów. Zewnętrzna struktura jest dość charakterystyczna i sam produkt wydaje się nieco egzotyczny.

Poza tym antracytowy kolor sprawia, że model ten prezentuje się bardzo efektownie. Jest to również zasługa wysokiej jakości tworzywa sztucznego, z którego wykonano produkt. Ta najlepsza doniczka to propozycja od polskiej firmy, która stawia na trwałe, wyjątkowo mocne produkty.

Model ten wyróżnia się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, w tym m.in. na promienie UV, opady i mrozy do – 30 stopni Celsjusza. Konsumenci docenili fakt, że produkt ten został wyposażony w system nawadniania, który ułatwia pielęgnację roślin.

Możemy monitorować poziom wody i w odpowiednim momencie ją uzupełnić. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie latem, gdy rośliny mają większe zapotrzebowanie na wodę, a my nie zawsze wiemy, czy należy je dodatkowo podlać. Pojemność doniczki wynosi 30 litrów.

Prosperplast DRTC600 to doniczka o długości 60 cm i szerokości 24,5 cm. Ma ona kształt prostokąta. Kolor obudowy to czerń. Donica jest wykonana z tworzywa sztucznego.

Zalety
System nawadniania:

Prezentowana donica ma specjalny system nawadniania, dzięki któremu kwiaty przez długi czas pozostają nawodnione bez ingerencji człowieka. Jest to dobra opcja dla zapominalskich.

Dobre wykonanie:

Tworzywo sztuczne, z którego wykonana jest donica nie ulega łatwo zniszczeniu. Dlatego można umieścić akcesorium nie tylko w pomieszczeniu, ale też na zewnątrz bez obaw, że się szybko zepsuje.

Ładny design:

Plastik, z którego jest wykonana donica przypomina ratan. Materiał tego typu zazwyczaj wygląda bardzo ładnie i tak jest w tym wypadku. Model może być traktowany jako ozdoba ogrodu lub domu.

Duże wymiary:

Ze względu na dość duże wymiary (60 cm x 24,5 cm) w donicy można umieścić dużą ilość kwiatów, szczególnie tych drobnych.

Waga:

Akcesorium nawet z umieszczoną w środku ziemią jest lekkie, lecz wytrzymałe. Można bez problemu przenosić je z miejsca na miejsce bez zbędnego wysiłku.

Wady
Skomplikowana instrukcja obsługi:

Według opinii niektórych konsumentów instrukcja obsługi nawadniania nie jest zbyt dobrze opisana. Trzeba ją przeczytać kilka razy, aby ją zrozumieć.

 

 

 

 

Lechuza Balconiera 80 3-15680

 

2-lechuza-donicaLechuza Balconiera 80 3-15680 to niezastąpiona doniczka na balkon. Jej wymiary to 80 cm x 19 cm, a pojemność wynosi 5 l. W skład kompletu wchodzi donica, zestaw nawadniający, wkład wewnętrzny oraz substrat LECHUZA-PON.

Chociaż jest to najdroższa propozycja w naszym zestawieniu, należy podkreślić, że jest to świetnie wykonana donica, wyróżniająca się ciekawym designem. Poza tym została zaprojektowana w taki sposób, aby konstrukcja zapobiegała zbieraniu się nadmiaru wody.

Dołączony do zestawu system nawadniający pozwala na gromadzenie wody na dnie donicy, a tym samym rzadsze podlewanie roślin. Jest to szczególnie przydatne, gdy często wyjeżdżamy. Model ten jest odporny na działanie różnych czynników zewnętrznych, w tym na mróz do -30 st. C oraz działanie promieni UV.

Poza tym charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Osoby, które wybrały ten model doceniły jego świetną konstrukcję oraz fakt, że dzięki mocnemu materiałowi, jest niezawodnym rozwiązaniem na każdym balkonie. Poza tym pięknie się prezentuje i ma sporą pojemność.

Lechuza Balconiera 80 3-15680 to donica o wymiarach 79 cm x 19 cm x 19 cm. Maksymalna ilość wody w donicy podczas podlewania może wynosić 5 l. Z kolei maksymalna ilość ziemi to 12 l.

Zalety
Trwałość:

Donica jest odporna na mróz nawet do -30 st. C. Poza tym jest ona odporna na inne czynniki zewnętrzne, w tym deszcz, promienie UV oraz śnieg. Nawet po kilku latach użytkowania nie widać śladów zniszczeń.

Design:

Model ma kolor biały, a jego wnętrze jest czarne. Ma on kształt prostokąta i ładnie pasuje do pomieszeń oraz do części zewnętrznych domów. Donica dobrze prezentuje się na tarasach.

System nawadniający:

Na spodzie sprzęt ma dziurki, przez które przepływa woda i osadza się na dnie. Rośliny wchłaniają ją potem, dlatego nie trzeba ich zbyt często podlewać.

Łatwe czyszczenie:

Test donic wykazał, że model ten bardzo łatwo się czyści. Wystarczy przetrzeć go mokrą szmatką, nie trzeba nawet używać żadnego detergentu.

Wady
Źle wyprofilowane uchwyty:

Niektórzy uważają, że uchwyty donicy nie zostały zbyt dobrze wyprofilowane. Dlatego mogą nie pasować do każdego rodzaju tarasu lub balkonu.

 

 

 

 

Crown DCRO400

 

3-doniczka-na-balustradeDobra i tania doniczka balkonowa na balustradę CROWN DCRO400 to nowoczesna propozycja, której nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Model ten wyróżnia się bardzo dobrą jakością wykonania i niską ceną. Te dwa aspekty są często wymienianymi atutami tego modelu.

Stanowi on alternatywę dla skrzynek mocowanych na metalowych lub plastikowych wspornikach. Dzięki wgłębieniu, umieszczenie skrzynki na balustradzie jest bardzo proste. Poza tym wgłębienie zostało tak zaprojektowane, że pasuje do większości poręczy i balustrad.

Boisz się o stabilność produktu? Jeśli tak, na pewno zainteresuje Cię fakt, że doniczka wyposażona jest w dwa uchwyty, które zapewniają jej odpowiednią stabilizację. Model ten został wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego w kolorze białym. Zapewnia mu to wysoką odporność na działania czynników zewnętrznych.

Opinie o doniczkach Prosperplast, polskiej firmy, która stworzyła prezentowany przez nas produkt są bardzo pozytywne. Konsumenci chwalą sobie odporność doniczek oraz ich estetyczne wykonanie. Wymiary produktu to: głębokość – 20 cm, szerokość – 28 cm, długość – 39 cm, pojemność – 12 l. Wymiary otworu na balustradę: szerokość górna – 6 cm, szerokość dolna – 7,5 cm, głębokość – 14 cm.

Crown DCRO400 to dobra donica do 50 zł wykonana z tworzywa sztucznego. Ma kolor biały, a na obudowie kolorowe motywy. Donica jest odpowiednia do montażu na balkonie.

Zalety
Łatwy montaż:

Montaż donicy jest bardzo prosty. Wystarczy umieścić ją na barierce dzięki uchwytom. Najlepiej je czymś zabezpieczyć, aby być pewnym, że model nie spadnie.

Trwałość:

Sprzęt jest odporny na działanie warunków atmosferycznych, a szczególnie promieni UV, które wpływają negatywnie na kolor materiału.

Duża pojemność:

Donica jest wystarczająco głęboka, aby mogła zmieścić dużą ilość ziemi oraz kwiaty o bardzo długich korzeniach.

Wady
Estetyka donicy:

Na modelu po pewnym czasie powstają mikro rysy, które są uwarunkowane użyciem wody. Taki efekt nie każdemu się podoba.

 

 

 

 

Stelmet Lawa 242106A004MMM

 

4-stelmet-donica-prostokatnaCzwarta propozycja to prostokątna, drewniana donica Stelmet Lawa 242106A004MMM o wymiarach: szerokość – 88 cm, wysokość – 39 cm, głębokość – 40 cm. Ciemny kolor sprawia, że jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie – wszelkie zabrudzenia i naturalne narośle są na niej mniej widoczne.

Natomiast sam materiał – naturalna sosna – bardzo dobrze komponuje się z roślinami. Poziom wilgotności drewna to około 25 %. Dzięki impregnacji i malowaniu natryskowemu drewno dłużej zachowuje swoje właściwości. Ze względu na wykorzystany do produkcji materiał donica waży 22,19 kg.

Jest to jedna z najcięższych propozycji w naszym zestawieniu, ale rekompensuje to jej solidność. Stanowi nie tylko doskonały model do uprawy roślin, ale również ciekawą dekorację tarasów, czy ogrodów.

Produkt został odznaczony Certyfikatem FSC. Jest to odporna na uszkodzenia i działanie czynników zewnętrznych donica ogrodowa. Konsumenci docenili klasyczną kolorystykę pojemnika.

Stelmet Lawa 242106A004MMM to donica wykonana z drewna sosnowego, pomalowana na kolor grafitowy. Wymiary akcesorium to 88 cm x 40 cm.

Zalety
Design:

Model ma ładny, grafitowy kolor, który ładnie komponuje się z innymi elementami na tarasie. Dodatkowo akcesorium jest wykonane z drobnych desek sosnowych, co dobrze się prezentuje.

Stabilność:

Model jest odpowiednio wyważony i położony w odpowiednim miejscu samoczynnie się nie przesunie.

Wykonanie:

Drewno sosnowe jest mocne i nie ulega łatwo zniszczeniu. Można się spodziewać, że donica będzie nam służyć wiele lat.

Wady
Trudna pielęgnacja:

Jeżeli chcesz, aby model dobrze prezentował się przez cały czas, to musisz od czasu do czasu poświęcić chwilę na jego dokładne czyszczenie oraz impregnację.

Kapiąca woda:

Niektóre osoby zauważyły, że od spodu donicy wydobywa się wcześniej nalana woda. Radzimy podłożyć pod nią naczynie, aby nie pobrudzić sobie balkonu lub tarasu.

 

 

 

 

Keter Trio 227976

 

5-keter-zestawKomplet trzech doniczek marki Keter Trio 227976 to nasza ostatnia propozycja. Wymiary jednego pojemnika to 14,4 cm x 14,4 cm x 10,7 cm, a jego waga wynosi 0,77 kg. Produkt wykonano z wysokiej jakości polipropylenu, który jest odporny na działanie promieni słonecznych i innych czynników zewnętrznych.

Te wyjątkowe doniczki z serii Cozies mają ciekawy design i nowoczesną fakturę. Wykończenie powierzchni doniczki imituje splot szydełkowy. Ze względu na to, że materiał jest wysoce odporny na działanie czynników zewnętrznych, pojemniki można stosować również na zewnątrz.

Konsumenci docenili fakt, że donice dostępne są w pięknych, pastelowych kolorach: fioletowym, piaskowym i niebieskim. Stanowią idealną propozycję do ogrodu lub na balkon. Możemy w nich zasadzić kwiaty, ale stanowią też świetny pojemnik na zioła.

Prosta konstrukcja sprawia, że wszystkie zasadzone w nich rośliny pięknie się prezentują. To krzewy, kwiaty, czy zioła mają zwracać uwagę, donica powinna je tylko dopełniać i właśnie tym kierowali się twórcy tego modelu.

Keter Trio 227976 to zestaw doniczek w 3 różnych kolorach: niebieskim, fioletowym i żółtym. Każda z nich jest wykonana z tworzywa sztucznego, jakim jest polipropylen.

Zalety
Design:

Każda donica ma półkolisty kształt i atrakcyjne wzorki. Modele dają złudne wrażenie, że są całe w dziurkach. Akcesorium występuje w 3 kolorach.

Stabilność modelu:

Donice są stabilne, więc wystarczy umieścić je na ziemi lub na innej, płaskiej powierzchni. Masz pewność, że pojemnik się nie przewróci.

Wady
Mała pojemność:

Każda donica ma wymiary 15 cm x 15 cm x 10 cm. Ze względu na to, że nie są one zbyt duże nie możemy się spodziewać, że zasadzimy w nich wiele kwiatów.

Niska trwałość:

Tworzywo sztuczne, z jakiego jest wykonany produkt nie odznacza się trwałością. Dlatego polecamy umiejscowienie donic w domu, aby nie narazić ich na zniszczenie.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir