Dmuchawy do liści spalinowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 16.11.18

 

Jaką spalinową dmuchawę do liści kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Niestety duży ogród nie jest łatwy w utrzymaniu czystości. Szczególnie w sezonie jesiennym. Bieganie z grabiami nie jest najbardziej przyjemną czynnością. Na szczęście, istnieją dmuchawy do liści. Dzięki takiemu urządzeniu możesz zaoszczędzić sporo czasu i energii. Na rynku istnieje bardzo dużo produktów tego typu. Zakup odpowiedniego sprzętu może przysporzyć kłopotów. Jeżeli potrzebujesz rad, to koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem o tym, jaką spalinową dmuchawę do liści wybrać.

Dmuchawa do liści spalinowa, a elektryczna

Dmuchawa spalinowa jest zazwyczaj większa niż elektryczna. Spowodowane jest to obecnością silnika w jej budowie. Jednak sprawia to, że urządzenie ma większą moc, dzięki czemu możemy szybciej i efektywniej pozbyć się liści z trawnika lub ścieżek w naszym ogrodzie. Nie jesteśmy również ograniczeni żadnym kablem i dostępnością do gniazdka. Jest to dobry wybór dla ogrodów o bardzo małej powierzchni. Elektryczne dmuchawy do liści pracują jednak ciszej i są zazwyczaj lżejsze. Może to być istotne, jeśli mamy wrażliwych na hałas sąsiadów.

Emitowanie spalin może być także uciążliwe dla wykonującego tę pracę. Pamiętajmy więc, aby zawsze nosić na twarzy maskę ochronną. Nie zapominajmy również o regularnej konserwacji takiego sprzętu. W przeciwnym razie, może on być niebezpieczny podczas jego użytkowania.

 

Waga

Zazwyczaj sprzęt tego typu waży około od 3 kg do 6 kg. Jednak najlepsza spalinowa dmuchawa do liści powinna być jak najlżejsza. Ze względu na wbudowany silnik są cięższe niż inne urządzenia tego typu. Dlatego korzystanie z nich może być czasem niekomfortowe. Wybierzmy zatem dmuchawę o ergonomicznym kształcie i niskiej wadze. Aby sprawić, by użytkowanie było wygodniejsze, możemy zainwestować w dmuchawę plecakową. Wystarczy przyrząd założyć na plecy i trzymać w rękach rurę wciągającą.

Ciekawym rozwiązaniem może być również dmuchawa na kołach. Musimy jednak pamiętać, że sprzęt ten nie nadaje się do każdego rodzaju terenu. Jest również o wiele bardziej obszerniejszy od pozostałych. Zwykle waży około 10 kg. Można go nabyć w związku z ciekawą funkcją, jaką jest rozdrabnianie gałęzi. Pomoże to nam zaoszczędzić więcej czasu przy oczyszczaniu ogrodu.

 

Pozycja z wylotu

Wybierzmy model, w którym możemy dowolnie ustawić wylot dmuchawy. Dzięki temu możemy to kontrolować, a tym samym będzie to dla nas wygodniejsze. Dobrze, aby można było go ustawić szczególnie w jednej linii z uchwytem. Wtedy manewrowanie dmuchawą będzie dla nas o wiele prostsze.

 

Blokada obrotów

Bardzo ważne jest, aby sprzęt, który planujemy kupić miał blokadę obrotów. Dzięki tej funkcji możemy zablokować prędkość wydmuchu, na jak długo chcemy. W ten sposób zyskamy czas, przez co możemy zdecydować, jaką siłę wydmuchu dobrać do dowolnego miejsca. Bardzo często w różnych modelach to manetka odpowiedzialna jest za zmianę prędkości. Robi to automatycznie, więc nie zawsze może zaspokajać nasze potrzeby.

 

Rura

Najlepiej wybierzmy urządzenie, które posiada jak najdłuższą rurę. Dzięki temu będziemy w stanie dotrzeć do mało dostępnych miejsc. Oprócz tego pamiętajmy, aby rura wygodnie leżała w ręce.

 

Głośność

Bardzo często dmuchawy spalinowe wydają z siebie głośne dźwięki. Ciężko jest to sprawdzić przed zakupem. Dlatego warto zaraz po zakupie włączyć ją i przetestować ten parametr. Głośne urządzenie może być szczególnie uciążliwe dla sąsiadów.

 

Ergonomia – jaka jest najlepsza spalinowa dmuchawa do liści?

Jeżeli mamy bardzo duży ogród i zamierzamy używać dmuchawy przez kilka godzin, to konieczne jest, aby była ona wygodna. Przed zakupem weźmy ją do ręki i sprawdźmy, jak leży. Upewnijmy się, że szelki są wystarczająco szerokie i nie kłują nas w plecy. Istotną częścią jest uchwyt, który będziemy musieli trzymać przez cały czas używania dmuchawy.

 

Oczyszczania powietrza

Zadbajmy również o powietrze, jakie dostaje się do dmuchawy. Zaważy ono na długości działania sprzętu, a także unikniemy częstego jego serwisowania. Przyrząd, który nie posiada żadnego systemu oczyszczania powietrza, może się szybko przegrzewać, a tym samym zmniejsza się jego wydajność.

 

Dmuchawy z funkcją odkurzacza

Dla ułatwienia sobie zadania, możemy wybrać dmuchawę do liści z funkcją odkurzacza. Zwykle takie modele są lżejsze od tradycyjnych dmuchaw, lecz rekompensują to potem workiem doczepionym do urządzenia, który jest pełen liści. Zwróćmy uwagę na jego pojemność. Kilka litrów może nie wystarczyć przy dużym ogrodzie, a ciągłe wymienianie worka jest uciążliwe. Pamiętajmy również, że wąska rura odkurzacza nie wciągnie mniejszych elementów z ogrodu. Wyjątkiem jest sytuacja, w której przyrząd posiada rozdrabniacz.

 

Moc

Dmuchawy spalinowe do liści o dużej mocy polecane są przy dużych ogrodach. Pozwoli to oczyścić go szybciej i dokładniej. Dla tych mniejszych możemy wybrać średnią moc, ponieważ większa nie będzie nam niezbędna.

 

Natężenie i szybkość przepływu powietrza

Jeżeli wybierzemy model z szeroką rurą wylotową, to uzyskamy duże natężenie, lecz niewielką szybkość. Z kolei, jeżeli zależy nam na szybkości, to możemy zakupić model z mniejszą rurą. Oczyszczanie takim sprzętem może nam zająć więcej czasu, a także nie podniesie on cięższych rzeczy. Jednakże będziemy w stanie wciągnąć większe zabrudzenia.

 

Dmuchawy do liści spalinowe w dobrej cenie

Najtańsze modele kosztują około 400 zł. Wraz z rozmiarem rośnie jednak cena. Szczególnie drogie są urządzenia na kółkach i te z funkcją odkurzacza. Ich cena przekracza 1 000 zł i może sięgać aż 3 000 zł.

 

 

Najlepsze dmuchawy do liści spalinowe w 2018 roku

 

Aby podwórko i garaż wyglądały schludnie szczególnie po zimie, trzeba je regularnie sprzątać z liści i innych odpadków. Grabienie i zamiatanie jest czasochłonne. Dodatkowo wymaga sporo wysiłku, głównie w przypadku sprzątania większych obszarów. Dlatego też warto zainwestować w dmuchawę do liści. W trakcie zakupów należy zwrócić uwagę na wydajność turbiny, a także na moc sprzętu. Poniższy ranking dmuchaw do liści spalinowych ma na celu przybliżyć Ci najlepsze modele na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Hecht 943

 

Spalinowa dmuchawa do liści Hecht 943 cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników. Sprzęt pozwala na szybkie uprzątnięcie liści po zimie. Poza tym, doskonale sprawdzi się do uporządkowania tarasu lub balkonu. Urządzenie wykonane jest z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu obudowa tego produktu jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia.

Sprzęt wyposażony jest w silnik o mocy 1,7 KM. Natomiast jego pojemność wynosi 42,7 cm3. Urządzenie zostało wykonane ergonomicznie. Włącznik znajduje się na uchwycie i pozwala na wygodne wydmuchiwanie liści w jedno miejsce. Ponadto model ma wygodną rączkę, która umożliwia założenie sprzętu na plecy, jak plecak. Takie rozwiązanie bardzo ułatwia jego użytkowanie.

Waga dmuchawy wynosi 6,5 kg. Stosunkowo niewielkie gabaryty przyrządu pozwalają na wygodną pracę w ogrodzie nawet przez wiele godzin. Produkt cechuje się łatwością obsługi. Do zestawu dołączone jest przedłużenie rury wydmuchującej. Użytkownicy doceniają ten typ za dużą żywotność.

 

 

 

 

Makita BHX2501 

 

Dmuchawa spalinowa Makita Bhx2501 sprawdzi się do zdmuchiwania liści, odciętych gałązek, czy papieru na jeden stos. Typ wykonany jest z myślą o wygodzie użytkowania. Uchwyt jest precyzyjnie wyprofilowany i antypoślizgowy, a na nim znajduje się przycisk pozwalający na kontrolę prędkości pracy. Dodatkowo zbiornik na paliwo również posiada ergonomiczny kształt i służy jako dodatkowa rączka.

Model ten wyposażony został w 4-suwowy silnik, który nie zużywa wiele paliwa. Ponadto jest on przyjazny środowisku, gdyż nie wydziela dużo spalin. Moc tego produktu wynosi 1,1 KM, a jego wydajność to 8,91 m3/min. Pozwala to na szybkie i skuteczne uprzątnięcie ogrodu. Zbiornik na benzynę ma objętość 0,52 l. Dmuchawa waży 4,5 kg, więc można ją obsługiwać jedną ręką.

Makita Bhx2501 wydmuchuje powietrze z prędkością 64,6 m/s. Do zestawu dołączony jest worek i rura, które wykorzystuje się, gdy urządzenie użytkuje się w trybie odkurzania. Konsumenci doceniają ten typ za wysoką jakość wykonania.

 

 

 

 

NAC BVP260-1-Y

 

Wartym uwagi modelem jest NAC BVP260-1-Y. Cieszy się on dużą popularnością wśród użytkowników. Ta dobra i tania dmuchawa do liści spalinowa wyposażona jest także w funkcję odkurzacza. Dzięki niej można uprzątnąć całe podwórko nie tylko z liści, lecz również innego rodzaju odpadków.

Jako sprzęt wydmuchujący, przyrząd szybko oczyszcza z nieczystości trawnik, chodnik, a także inne powierzchnie wokół domu. Produkt sprawdzi się także w mieszkaniu do uprzątnięcia balkonu. Dmuchawa wykonana została z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które zapewnia jej dużą odporność na wstrząsy i uszkodzenia.

Model ten wyposażony jest w 2-suwowy silnik o mocy 735,5 W. Zbiornik na paliwo ma pojemność 0,5 l. Przyrząd waży 7,8 kg, co pozwala na komfortowe posprzątanie całego podwórka. Opinie o dmuchawach do liści spalinowych producenta NAC są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten sprzęt za cichą pracę.

 

 

 

 

Mcculloch 000967167101

 

Spalinowa dmuchawa do liści Mcculloch 000967167101 bardzo dobrze sprawdzi się w Twoim ogrodzie. Sprzęt może służyć także jako odkurzacz do zasysania nieczystości, które znalazły się na podwórku. Ponadto model ten wyposażony jest w rozdrabniarkę, więc liście i nieczystości ogrodowe można potem z łatwością wyrzucić na śmietnik lub kompost.

Urządzenie to jest bardzo proste w obsłudze.  Dlatego też bez problemu poradzi sobie z nim każdy. Sprzęt rozłożony na części nie zajmuje dużo miejsca, a jego montaż jest intuicyjny.  Moc silnika tego produktu wynosi 750 W. To sprawia, że jest to bardzo wydajny typ niezależnie od wykonywanej pracy (12,16 m3/min). Zbiornik na paliwo ma objętość 0,54 l. Sprzęt waży 7,5 kg, więc jest on stosunkowo lekki. Worek na nieczystości ma pojemność 45 l.

Dmuchawa wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które zapewnia mu dużą wytrzymałość. Maksymalna prędkość wydmuchu wynosi 90 m/s. Użytkownicy doceniają ten model za wygodę obsługi.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Hitachi RB24EAP

 

Hitachi RB24EAP to model, który ułatwi Ci uporządkowanie ogrodu. Sprzęt wyposażony jest w wydajny, 2-suwowy silnik o mocy 0,89 KM i pojemności 29,9 cm3. Urządzenie waży 3,9 kg, a jego wymiary to 20,5 cm x 33,5 cm x 35,4 cm. Niewielkie gabaryty pozwalają na wygodną pracę nawet na dużych powierzchniach.

Zbiornik na paliwo ma objętość 0,52 l i wystarcza na kilka godzin użytkowania. Obudowa tego modelu jest czarno-czerwona, przez co przyrząd wygląda atrakcyjnie. Wydajność turbiny wynosi 12,5 m3/min, co umożliwia skuteczną pracę w ogrodzie.

Produkt ten wyposażony jest w wygodny uchwyt z włącznikiem dmuchawy, który pozwala na proste manewrowanie. Ponadto urządzenie to działa stosunkowo cicho (87 dB), co zwiększa komfort pracy. Użytkownicy doceniają ten model za dużą trwałość. Twierdzą oni także, że przyrząd nie pochłania dużo paliwa.

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...