Żarówki LED GU 10 ranking  

Ostatnio aktualizowane: 08.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

W dobie wszechobecnych oszczędności energetycznych i rosnącej liczbie urządzeń elektrycznych, jakie używamy, a zaraz potem rachunków za energię, niejeden z nas zastanawia się nad oszczędnościami i zakupem żarówek LEDowych. Żarówki takie to nie tylko oszczędność w zużyciu prądu, ale też są to przedmioty o bardzo dużej trwałości. Wybraliśmy właśnie dla Państwa model, który zasługuje na wyróżnienie, o trwałości 15 tysięcy godzin o mocy zaledwie 5,5 W. Chodzi o Osram Star PAR16, której światło jest odpowiednikiem standardowej żarówki o mocy 50 W. Model ten jest również odporny na wstrząsy i generuje białe światło. Światło to jest rozprowadzane pod kątem 36 stopni od żarówki, a więc jest to światło kierunkowe nadające się do oświetlenia biurka, czy witryny sklepowej.  Gdyby jednak ten model Ci z jakiś względów nie odpowiadał, albo nie był aktualnie dostępny, lub szukasz żarówki, która swoim zasięgiem światła obejmuje większy kąt, to zainteresuj się modelem Philips Lighting Ledspot5Wgu10830120D. Jest to model również wyróżniony przez użytkowników.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Żarówka ma aluminiową obudowę, która nie jest podatna na działanie wysokiej temperatury. Model gwarantuje przyjemną i naturalną barwę światła. Choć produkt nie ma dużej mocy bardzo dobrze oświetla pomieszczenie. Nawet w porównaniu z mocniejszymi modelami, Osram Star PAR16 jest bardziej wydajny.

Wady

Pojedyncze osoby twierdzą, że po pewnym czasie użytkowania żarówki zaczynają świecić mniej intensywnie, aż do czasu, kiedy się spalą. Jednak tego typu opinie są bardzo rzadkie.

Podsumowanie

Żarówka nie zużywa dużo energii, dlatego jest uznawana za przyjazną środowisku. Jej wymiana nie zajmuje dużo czasu. Produkt jest solidnie zapakowany. Moc modelu wynosi 7 W. Sprzęt jest polecany szczególnie do oświetlenia akcentującego.

Drugi wybór

Zalety

Generowane przez model światło jest intensywne, a jednocześnie przyjemne. Żarówka jest energooszczędna, więc jeśli zamontujemy ją w wielu miejscach w domu, będziemy mogli zmniejszyć rachunki za energię. Philips LEDspotMV ma estetyczny design, co również zachęca konsumentów do zakupu.

Wady

Czas działania produktu jest nieco krótszy w porównaniu z tym, co zapewnia producent. Żarówka czasami mruga, choć nie zdarza się to zbyt często. Dla niektórych konsumentów może być to jednak denerwujące.

Podsumowanie

Mimo drobnych wad produkt jest dobrze oceniany przez Internautów. Żarówka ma kształt reflektora. Philips LEDspotMV generuje przyjemne światło (porównywalne z naturalnym światłem dziennym). Przyda się osobom, które np. wykonują w domu zdjęcia.

Rozważ też

Zalety

Produkt ma solidnie wykonany trzonek, więc nie ma obaw o jego uszkodzenie w trakcie instalacji żarówki. Model jest zrobiony m.in. z wysokiej jakości ceramiki. W związku z tym wykazuje dużą odporność na działanie wysokiej temperatury.

Wady

Część konsumentów twierdzi, że generowane przez żarówkę światło nie jest przyjemne. Wszystko przez to, że ma ono zimny odcień (przez to wydaje się mało naturalne). Produkt mógłby być zapakowany w solidniejsze pudełko.

Podsumowanie

Model jest uznawany za energooszczędny. Zgodnie z zapewnieniami producenta Spectrum 13185 nie jest podatny na wstrząsy czy wibracje. Produkt ma prosty design, więc pasuje do wielu wnętrz. Żarówka ma stosunkowo dużą moc.

 

 

Jaką żarówkę LED GU10 kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Oświetlenie LED najpierw pełniło wyłącznie funkcje ozdobną. Ale w ostatnim czasie coraz częściej zastępuje tradycyjne oświetlenie. Dzieje się tak dlatego, że żarówki LED charakteryzuje małe zużycie energii przy jednocześnie jasnym oświetleniu. Lampy LED to oświetlenie składające się z małych diod elektroluminescencyjnych umieszczonych w specjalnej oprawie, tak aby dało się je użyć w tradycyjnej lampie.

 

 

Jaką żarówkę LED GU10 wybrać – moc

Jak już wspomniano, żarówki LED pobierają niewiele prądu, jednak trudno się zorientować według podanej mocy przez producenta, jak właściwie jasno żarówka będzie świecić. Zwykle moc podawana na żarówce to wartość od 5 do 10 W. Dlatego też często się spotykamy z określeniem, że żarówka świeci adekwatnie do tradycyjnej żarówki o mocy np. 60 W. Jest to jakiś punkt odniesienia dopóki pamiętamy moc tradycyjnych żarówek, które przecież wychodzą z użycia. W żarówkach LED moc świetlna jest określona, jako wielkość emitowanego strumienia światła wyrażana w lumenach.

I tak 220-250 lumenów to światło o mocy tradycyjnej żarówki 25 W, a więc stosunkowo niewiele. Aby uzyskać moc równowartości tradycyjnej żarówki o mocy 60 W, powinniśmy w oznaczeniach szukać strumień światła o wartości 410-470 lumenów, natomiast 100W to będzie 1300-1530 lumenów.

 

Najlepsza żarówka LED GU10 – kąt świecenia i kolor światła

Do tej pory byliśmy przyzwyczajeni do faktu, że żarówka świeci dookoła w różnym stopniu. Jedynie klosz, czy abażur ograniczał kąt padania światła. Natomiast żarówki LED mają światło bardziej skoncentrowane. Bywają żarówki LED GU10 w dobrych cenach, które mają kąt padania światła zaledwie 20 stopni, ale są też modele typu SMD, które mogą emitować światło szerokokątne do 120 stopni. Wszystko zależy od przeznaczenia żarówki i pod tym kątem należy dokonywać wyboru. To, że żarówka świeci w zakresie 20 stopni nie musi być jej wadą, gdy potrzebujemy światła skierowanego na biurko.

Barwa światła to jest coś, z czym się spotykamy od dawna. Tradycyjne żarówki dawały żółty kolor światła, potem mieliśmy światło jarzeniowe, o bardzo jasnym, białym odcieniu. Kolejne technologie nie uzależniały już producentów w sprawie kolor światła i jego dobór jest łatwiejszy. Ale też jest barwa światła, przy której czujemy się lepiej, i jest barwa, która męczy nasze oczy, najczęściej jest to zimna barwa światła, ale sprawa ta może być indywidualna dla różnych osób. Barwa, wyrażana w Kelwinach, zwykłych żarówek to 2500-2700K. Jeśli chodzi o żarówki LED to zwykle ich barwa jest większa niż 3000 K.

Kolejnym określeniem na barwę światła jest wskaźnik oddawania barw. Przyrównuje się to do barw widzianych w świetle dziennym, które w tym wypadku stanowi Ra = 100, czyli najwyższy możliwy wskaźnik. Gdy żarówka, którą zamierzasz kupić ma na przykład wskaźnik oddawania barw na poziomie Ra≥80, znaczy to, że jest on bardzo zbliżony do światła dziennego.

 

Zalety światła LED

Najbardziej przemawiającą zaletą do każdego użytkownika jest energooszczędność żarówek LED. Uzyskanie tego samego natężenia światła może kosztować nawet 80 – 90% mniej niż przy oświetleniu tradycyjnym, lub halogenowym.

Żarówki te mają też znacznie większą żywotność. Producenci określają ją w ilości godzin świecenia. Wartości te kształtują się od 15 do 30 tysięcy godzin ciągłego świecenia, co może się przełożyć nawet na 3,5 roku.

Kolejna sprawa, to żarówki takie są przyjazne środowisku. Nie zawierają one ani rtęci, ani innych substancji szkodliwych dla środowiska. Oznacza to, że nie tylko są bezpieczniejsze w użyciu, ale też nadają się do recyklingu.

Niezaprzeczalną zaletą żarówek LED jest ich trwałość. Żarówki takie nie mają kruchych elementów wewnątrz, więc nie są one wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne. Są one odporne również na działanie ciepła, zimna, wibracji czy wstrząsów.

 

 

Jaka jest najlepsza żarówka LED GU10

Szukając odpowiedniego oświetlenia dla swojego domu musisz odpowiedzieć sobie na szereg pytań dotyczących swoich priorytetów. Gdy najważniejsze jest dla Ciebie aby żarówki charakteryzowała wysoka jakość i atrakcyjna cena wybierz żarówki ekonomiczne. Będą to żarówki LED GU10 o mocy od 1 W do 8 W. Żarówki takie mogą oświetlać fragment mieszkania lub pełnić funkcje światła głównego, zależy to od poziomu emitowanego światła i kąta rozsyłu światła. Takie żarówki zakupisz już w cenie od 5 do 9 złotych.

Wybierając wersję optymalną, kupujemy żarówki o mocy od 3,3 W do 7,2 W. Takie modele mają zwykle funkcje ściemniania światła i oferują wysoką jakość na długie lata. Żarówki takie można zastosować jako światło ogólne, dekoracyjne, czy akcentujące elementy wystroju. Takie oświetlenie możesz uzyskać kupując żarówki w cenie od 9 do 30 złotych.

Dla miłośników najwyższej jakości polecamy żarówki LED GU10 Premium, takie modele to moc od 3,1 W do 6,6 W z wysokim współczynnikiem oddawania barw, o barwie zbliżonej do światła słonecznego. Wśród tych modeli dla perfekcjonistów znajdziemy takie z funkcją ściemniania oświetlenia, a także takie, które oferują zmienną moc ustawianą przez użytkownika. Ten rodzaj żarówek można zakupić w cenie od 15 do 35 złotych.

 

 

Najlepsze żarówki LED GU10 w 2021 roku

 

Gdy już posiadłeś wiedzę na temat żarówek LED GU10, zapraszamy do poniższego rankingu, gdzie przedstawiamy kilka czołowych modeli. Przeczytaj ranking i oceń, który z podanych produktów jest wart zakupu, aby służył w Twoim domu.

 

Nasze zalecenia

 

Osram Star PAR16 

 

Osram Star PAR16, to żarówka znanej i uznanej firmy, której nikomu przedstawiać nie trzeba. Firma ta od lat specjalizuje się w dostawie oświetlenia, więc żarówki rodem z niej nie mogło zabraknąć w naszym rankingu żarówek LED GU10. Model ten to doskonały reflektor kierunkowy o kącie rozsyłu światła 36 stopni. Żarówka zużywa zaledwie 8 kW na 1000 godzin pracy, jej moc znamionowa to 5,5 W., a światło, jakie emituje jest odpowiednikiem standardowej żarówki 50 W.

Żarówka ta z powodzeniem zastąpi wszelkie miejsca, gdzie do tej pory były stosowane reflektory halogenowe, dając podobne światło i zużywając mniej energii. Jest to, bowiem światło nowej generacji i w żarówkach tego typu nie ma promieniowania UV ani promieniowania podczerwonego, a żarówki również nie zawierają rtęci. Model ten charakteryzuje wysoka trwałość, bo producent określa ją na 15 tysięcy godzin świecenia.

Wymiary żarówki to długość wraz z trzonkiem GU10 – 58 cm, oraz średnica 50 mm. Użytkownicy określają, że ma ona przyjemną barwę światła, a także wystarczające natężenie, zatem jest funkcjonalna.

Osram Star PAR16 to żarówka, której trwałość to ok. 15 000 godzin. Produkt ma moc 5,5 W i daje światło o temperaturze barwowej 2700 K.

Zalety
Niskie zużycie energii:

Model jest doskonałą alternatywą dla żarówek halogenowych. Montaż produktu w domu może przyczynić się do zmniejszenia wysokości rachunków za zużycie energii elektrycznej.

Brak promieniowania UV:

Żarówka została doceniona za to, że nie emituje promieniowania UV ani podczerwonego mogącego mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Praktyczność:

Produkt znajduje zastosowanie zarówno w domu, jak i w innych miejscach. Może to być: sala konferencyjna, witryna sklepowa, a nawet butik.

Trwałość:

Biorąc pod uwagę trwałość produktu możemy mieć pewność, że reflektor będzie długo świecić. Nie musimy go regularnie wymieniać np. co kilka miesięcy.

Daje ciepłe światło:

Model zapewnia ciepłe światło pozwalające na uzyskanie we wnętrzu przytulnego klimatu sprzyjającego relaksowi.

Wady
Brak możliwości regulacji strumienia świetlnego:

To reflektor kierunkowy, a więc nie pozwala na regulację strumienia świetlnego i dostosowania go do swoich potrzeb.

 

 

 

 

Philips Lighting Ledspot5Wgu10830120D

 

Firma Philips to producent wielorakiego sprzętu, również żarówek LED GU10. Z tej firmy, chcieliśmy zaprezentować produkt Philips Lighting Ledspot5Wgu10830120D, o białej, ciepłej barwie światła wynoszącej 3000K. Model ten rozgrzewa się natychmiast po włączeniu i ma szeroki kąt świecenia wynoszący 120 stopni.

Producent określa ten model, że ma wskaźnik oddawania barw na poziomie Ra≥80, co oznacza wysoki współczynnik, bowiem Ra = 100 ma uznawane za wzorcowe, światło dzienne. Philips Lighting Ledspot5Wgu10830120D jest przystosowany do wykonania 50 tysięcy cykli włączenia i wyłączenia żarówki, a czas pracy producent określa na 15 tysięcy godzin. Model ten jest odpowiednikiem tradycyjnej żarówki o mocy 50 W, a jego moc to 5 W. Jest to też bańka o kształcie mlecznego reflektora o szerokości 50 mm i wysokości 55 mm.

Opinie o żarówkach LED GU10 przekazują, że model ten ma dużą jasność i szeroki kąt przesyłu światła. Jednocześnie światło jest o naturalnym odcieniu, a żarówka ma ładny i ciekawy wygląd.

Produkt Philips Lighting Ledspot MV GU10 5W ma moc 5 W. To dobra żarówka LED GU10 do 10 zł zapewniająca światło o temperaturze barwowej 3000 K.

Zalety
Pasuje do wszystkich lamp:

Model został wykonany z dobrej jakości materiałów i ma odpowiedni kształt, dlatego z łatwością dopasujemy go do lamp, jakie mamy w domu.

Przyjazny dla środowiska:

Produkt zużywa znacznie mniej prądu niż halogenowe reflektory. To świetny wybór dla osób dbających o środowisko naturalne.

Nie wymaga częstej wymiany:

Trwałość żarówki to 15 000 godzin (50 000 cykli pracy). Oznacza to, że produktu nie trzeba zbyt często wymieniać – działa niezawodnie przez kilka, a nawet kilkanaście lat.

Naturalne oddanie kolorów:

Światło emitowane przez żarówkę jest zbliżone do tego słonecznego, a to gwarantuje naturalne oddanie barw przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu.

Wady
Nie współpracuje ze ściemniaczem:

Osoby mające w domu ściemniacz muszą poszukać innego produktu, ponieważ ten nie współpracuje z tego typu sprzętami.

 

 

 

 

Spectrum 13185 

 

Dobra i tania żarówka LED GU10 Spectrum 13185, to energooszczędny odpowiednik tradycyjnej żarówki o mocy 60 W. Model ten potrafi zaoszczędzić 80% energii w stosunku do swojego standardowego odpowiednika. Model ten świeci zimnym, białym światłem o temperaturze barwy 6000K. Moc tego sprzętu wynosi 10W i należy on do klasy energetycznej A+ i zużywa 10 kW na 1000 godzin świecenia.

A żywotność tego modelu producent określana na 17 tysięcy godzin, co przekłada się na 2 lata nieustannego świecenia. Strumień świetlny o 730 lm jest emitowany pod kątem 120 stopni, zatem model ten swoim zasięgiem obejmuje szeroki kąt. Ponadto producent podaje, że żarówka jest odporna na wstrząsy, a także po włączeniu błyskawicznie się rozgrzewa osiągając maksimum możliwości świecenia.

Model ten, obudowany ceramiką z trzonkiem GU10 doskonale pasuje do dostępnych na rynku opraw oświetleniowych. A wymiary żarówki to 50 x 55 mm. Osoby, które zakupiły ten model są zadowolone z wyglądu żarówki, jej funkcjonalności, trwałości i energooszczędności.

Reflektor Spectrum 10 W emituje zimne, białe światło (jego temperatura barwowa mieści się w przedziale od 5700 K do 6500 K). To model o mocy 10 W, którego trwałość wynosi do 17 000 godzin.

Zalety
Pasuje do podwieszanych sufitów:

Umieszczone wewnątrz żarówki diody są osłonięte mleczną szybką. Taka budowa produktu sprawia, że to idealna propozycja do podwieszanych sufitów, jak również podobnych, nowoczesnych rozwiązań architektonicznych stosowanych w domach.

Wytrzymałość:

Reflektor wykazuje odporność na wstrząsy i wibracje, dlatego nie ma ryzyka, że zepsuje się np. w wyniku przypadkowego uderzenia w lampę. Co więcej, produkt nie jest podatny także na działanie wysokiej temperatury.

Szybki czas nagrzewania:

Czas nagrzewania żarówki wynosi mniej niż 1 sekunda, a to oznacza, że od razu po jej włączeniu pomieszczenie staje się dobrze oświetlone.

Wady
Tylko do punktowego podświetlenia:

Część konsumentów uważa, że reflektor nadaje się jedynie do punktowego podświetlenia wybranych części domu. Zimne, białe światło nie zapewnia komfortu np. podczas czytania książki wieczorem.

 

 

 

 

GTV 7220 

 

Ciepłą, białą barwę światła oferuje model żarówki GTV 7220. Bańka o kształcie reflektora z odbłyśnikiem jest zaopatrzona w 7 diod LED. Żarówka ma kąt rozsyłania światła równy 60 stopniom, jej moc to 7 W i jest to odpowiednik standardowej żarówki o mocy 50 W, o klasie energetycznej A. Producent określa wytrzymałość tego modelu na 20 tysięcy cykli włączenia i wyłączenia, a także na 40 tysięcy godzin pracy.  

Żarówka ta o strumieniu świetlnym 630 lm ma współczynnik oddawania barw Ra ≥ 80 i nagrzewa się ona po włączeniu do temperatury roboczej w czasie mniejszym niż 0,1s. Długość całkowita tego modelu to 53 mm, a średnica wynosi 50 mm.

Według klientów model ten ma odpowiedni stosunek jasności do mocy, klientom odpowiada fakt, że żarówka nie nagrzewa się zbytnio, a także to, że została włożona w metalową obudowę. Ponadto określają barwę światła, jako przyjemną, o dużej mocy świecenia.

GTV Power LED SMD 2835 7 W to żarówka o mocy 7 W i trwałości do 40 000 godzin. Produkt emituje ciepłe, białe światło.

Zalety
Zapewnia łagodne światło:

Światło zapewniane przez reflektor jest łagodne i nie wpływa na szybsze zmęczenie oczu. To odpowiedni wybór zarówno do sypialni i pokoju dziennego, jak też do korytarza.

Spełnia europejskie normy:

Ze względu na to, że produkt posiada stosowne certyfikaty i spełnia podstawowe, europejskie normy bezpieczeństwa możemy być pewni, że to dobrej jakości żarówka.

Szeroki kąt świecenia:

Kąt świecenia reflektora wynosi 60 stopni, dlatego możemy bez przeszkód zamontować go w lampie znajdującej się np. nad kuchennym stołem. Światło nie będzie zbyt rozproszone, ale też za mocno skupione.

Wady
Nie nadaje się do ściemniacza:

Żarówka nie pasuje do ściemniacza, a więc nie będziemy mogli zmieniać natężenia światła w pomieszczeniu w zależności od naszych potrzeb.

Mało ciepłe światło:

Konsumenci, którzy do tej pory używali zwykłych i halogenowych reflektorów twierdzą, że światło nie jest tak samo ciepłe, do czego trudno jest się przyzwyczaić.

 

 

 

 

Paulmann 28007

 

Paulmann 28007 to model z trzonkiem GU10, przystosowany do napięcia 230 V i żywotności 10 tysięcy godzin. Paulmann 28007 to żarówka do zadań specjalnych, bowiem emituje czerwony kolor światła o strumieniu świetlnym 18 lm. W ofercie tego producenta są dostępne różne kolory dostępnego światła emitowanego przez żarówki.

Są to żarówki, które sprawdzają się we wszelkiego rodzaju wystawach, do uzyskania specjalnego rodzaju światła w studiu fotograficznym, a także do uzyskania nastrojowego światła w lokalach gastronomicznych czy dyskotekach. Jako światło LED jest to żarówka energooszczędna z dużą wytrzymałością, jeśli chodzi o ilość włączeń i wyłączeń. Wymiary tego modelu wynoszą wysokość 5,5 mm i średnica 5,1 mm. Kąt padania światła wynosi tu 20 stopni, więc jest to idealny model do oświetlenia punktowego wybranych przedmiotów.

Użytkownicy tego modelu określają barwę światła, jako bardzo atrakcyjną do oświetlenia rzeczy, które chcemy wyeksponować. Podkreślają również długą żywotność tego modelu, a także jego przyjemny wygląd i wysoką energooszczędność.

Żarówka Paulmann GU10 1 W LED Czerwona może świecić nawet przez 10 000 godzin. Produkt ma moc 1 W. To model emitujący światło w czerwonym kolorze.

Zalety
Wystarcza na kilka lat:

Reflektor jest na tyle trwały, że działa niezawodnie i świeci nawet przez kilka lat. Nie musimy się więc martwić, że będziemy musieli regularnie wymieniać żarówki w domu. To ekonomiczne rozwiązanie.

Zmniejsza zużycie prądu:

O zakupie produktu powinny pomyśleć osoby, które chcą zmniejszyć zużycie prądu w domu. Reflektor pobiera znacznie mniej energii elektrycznej niż tradycyjne i halogenowe żarówki.

Wady
Nieodpowiednia do lampki nocnej:

Mówi się, że nie jest to odpowiednia żarówka do lampki nocnej. Wszystko przez to, że emituje czerwone światło, a więc nadaje się głównie do oświetlania gablot, schodów itp.

Podatność na przepięcia:

Według konsumentów reflektor jest podatny na przepięcia (w większym stopniu niż halogenowy), przez co może dochodzić do krótkotrwałych zakłóceń w oświetleniu.

 

 

 

 

Czy podobał Ci się nasz artykuł? Poniżej znajdziesz nowo dodane artykuły:

Lampa wisząca biała

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Jaką żarówkę LED GU10 Philips wybrać?

 

Zwykłe żarówki wolframowe stają się coraz mniej popularne i dziś zastępują je wersje LED-owe. Zbudowane są one z małych diod elektroluminescencyjnych, umieszczonych w specjalnej obudowie. Takie rozwiązanie jest może nieco droższe od tradycyjnego, ale jest z pewnością bardziej energooszczędne. Jak wybrać właściwą żarówkę LED? Aby odpowiedzieć na to pytanie w naszym artykule posłużyliśmy się przykładami modeli marki Philips, holenderskiego producenta sprzętów elektronicznych, oferującego produkty znajdujące zastosowanie w każdym domu. W ofercie firmy znajdziemy nie tylko artykuły gospodarstwa domowego, ale także wysokiej klasy żarówki. Wszystkie produkty wykonane są starannie i z dbałością o najmniejsze szczegóły.

 

Pierwszy parametr, który chcemy omówić, to strumień świetlny (lm) – im jest on wyższy, tym produkt emituje więcej światła. Moc tradycyjnych żarówek wyrażana jest w jednostce Watt (W) i przyjmuje się, że 1 W odpowiada od 6 do 16 lm. Dlatego, jeśli chcemy model o mocy zbliżonej do żarówki 40 W, wybierzmy ten o luminacji 240 – 400 lm. Podobnie 60 W odpowiada 360 – 600 lm, 75 W to 750 – 1200 lm, a 100 W to 1000 – 1600 lm.

Istotna jest również barwa światła. Najlepsze żarówki LED GU10 Philips mają barwę ciepłą, neutralną lub zimną. Wartość ta wyrażana jest w Kelwinach (K) i dzieli się ją na 3 zakresy: biała ciepła, neutralna i zimna.  Biała ciepła to: 2700 K – 3300 K, neutralna: 3300 K – 5300 K i zimna: 5300 K – 7000 K. W pomieszczeniach biurowych lub przeznaczonych do pracy czy czytania lepiej sprawdzą się chłodne barwy światła. Barwy ciepłe nadają się do pokoi, w których odpoczywamy, wyciszamy się i relaksujemy. Jeżeli nie możemy się zdecydować, jaką barwę wybrać, kupmy żarówkę neutralną.

Niemniej ważne jest oznaczenie żarówek, które mówi nam o rozmiarze gwintu lub mocowania. W warunkach domowych najczęściej stosuje się żarówki z tzw. gwintem Edisona, oznaczone wielką literą E. W sprzedaży dostępne są gwinty E14 i E27 – liczby oznaczają średnicę gwintu w milimetrach. W przypadku halogenów oznacza się je literą G. Najpopularniejsze są halogeny GU10 o średnicy 10 mm, stosowane w oświetleniowych oprawach z reflektorami. Najlepsza żarówka LED GU10 Philips w 2021 roku wyróżnia się przede wszystkim długą żywotnością oraz przyjaznym dla oka światłem.

 

Żarówki LED GU10 Philips – Ranking

 

Philips Lighting CLA LEDSPOTMV ND 5W

 

Decydując się na zakup wysokiej klasy oświetlenia nie możemy zapomnieć o modelu Philips Lighting CLA LEDSPOTMV ND 5W. Jest to żarówka LED GU10 Philips w dobrej cenie, która doskonale sprawdza się w pokojach dziennych, wymagających odpowiedniego rozświetlenia. Kształtem przypomina ona reflektor, dzięki czemu pozwala na rozprzestrzenienie się światła na dużej powierzchni.

Żarówka emituje przyjemne dla oka światło o ciepłej barwie, oznaczonej jako 3000 K. Model charakteryzuje bardzo długa żywotność. Producent zapewnia, że żarówka może działać przez 15000 godzin. Moc produktu to 5 W, a jego strumień świetlny określony jest na 520 lm.

Cechą modelu Philips Lighting CLA LEDSPOTMV ND 5W, który został doceniony przez liczne grono konsumentów, jest jego szeroki kąt rozsyłu światła, a także zapewnienie ciepłej barwy, idealnie nadającej się do pokoju dziennego.

 

Philips 4,7W 50W 345lm 230V

 

Godnym polecenia modelem jest Philips 4,7W 50W 345lm 230V. Jest to zestaw trzech wysokiej klasy żarówek LED GU10 o mocy 4,7 W i strumieniu świetlnym 345 lm. Produkty emitują przyjemne światło o ciepłej, białej barwie wynoszącej 2700 K.

Model bardzo szybko się rozgrzewa – niemal natychmiast po włączeniu. Żarówka charakteryzuje się szerokim kątem świecenia wynoszącym 100 stopni oraz bardzo długą żywotnością, do 15 000 godzin. W efekcie nie musimy zawracać sobie głowy jej ciągłą wymianą. Wymiary żarówki to: wysokość – 5,4 cm i szerokość – 5 cm.

Dużą zaletą tego modelu jest bardzo niskie zużycie energii, które przyczynia się także do ochrony środowiska. Konsumenci podkreślają, że żarówka wykonana jest z trwałych materiałów. Na uwagę zasługuje także jej kształt, który pasuje do nowoczesnych lamp.

 

Philips Hue 5,5 W

 

Philips Hue 5,5 W 8718696598283 to żarówka LED GU10 o mocy 5,5 W i strumieniu świetlnym 250 lm. Jest to innowacyjny produkt marki Philips, którego barwę światła można regulować – od ciepłej, relaksującej bieli po chłodne światło dzienne. Dodatkowo użytkownik ma możliwość regulacji intensywności światła, co szczególnie przydaje się rano przy wstawaniu z łóżka.

Żarówka jest energooszczędna i stanowi nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych reflektorów halogenowych. Producent określa jej żywotność na 15 000 godzin, dlatego nie musimy martwić się ciągłym wymienianiem. Wymiary żarówki to: wysokość – 5,7 cm i szerokość – 5 cm.

Osoby, które zakupiły model Philips Hue 5,5 W 8718696598283 są zadowolone z jego innowacyjnych funkcji oraz energooszczędności. Podkreślają, że jest to bardzo praktyczny produkt, który może emitować ciepłe światło do odpoczynku oraz chłodne do pracy czy czytania.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir