Żarówki LED GU 10 ranking  

Ostatnio aktualizowane: 20.10.18

 

W dobie wszechobecnych oszczędności energetycznych i rosnącej liczbie urządzeń elektrycznych, jakie używamy, a zaraz potem rachunków za energię, niejeden z nas zastanawia się nad oszczędnościami i zakupem żarówek LEDowych. Żarówki takie to nie tylko oszczędność w zużyciu prądu, ale też są to przedmioty o bardzo dużej trwałości. Wybraliśmy właśnie dla Państwa model, który zasługuje na wyróżnienie, o trwałości 15 tysięcy godzin o mocy zaledwie 5,5 W. Chodzi o Osram Star PAR16, której światło jest odpowiednikiem standardowej żarówki o mocy 50 W. Model ten jest również odporny na wstrząsy i generuje białe światło. Światło to jest rozprowadzane pod kątem 36 stopni od żarówki, a więc jest to światło kierunkowe nadające się do oświetlenia biurka, czy witryny sklepowej.  Gdyby jednak ten model Ci z jakiś względów nie odpowiadał, albo nie był aktualnie dostępny, lub szukasz żarówki, która swoim zasięgiem światła obejmuje większy kąt, to zainteresuj się modelem Philips Lighting Ledspot5Wgu10830120D. Jest to model również wyróżniony przez użytkowników.

 

 

Jaką żarówkę LED GU10 kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Oświetlenie LED najpierw pełniło wyłącznie funkcje ozdobną. Ale w ostatnim czasie coraz częściej zastępuje tradycyjne oświetlenie. Dzieje się tak dlatego, że żarówki LED charakteryzuje małe zużycie energii przy jednocześnie jasnym oświetleniu. Lampy LED to oświetlenie składające się z małych diod elektroluminescencyjnych umieszczonych w specjalnej oprawie, tak aby dało się je użyć w tradycyjnej lampie.

 

 

Jaką żarówkę LED GU10 wybrać – moc

Jak już wspomniano, żarówki LED pobierają niewiele prądu, jednak trudno się zorientować według podanej mocy przez producenta, jak właściwie jasno żarówka będzie świecić. Zwykle moc podawana na żarówce to wartość od 5 do 10 W. Dlatego też często się spotykamy z określeniem, że żarówka świeci adekwatnie do tradycyjnej żarówki o mocy np. 60 W. Jest to jakiś punkt odniesienia dopóki pamiętamy moc tradycyjnych żarówek, które przecież wychodzą z użycia. W żarówkach LED moc świetlna jest określona, jako wielkość emitowanego strumienia światła wyrażana w lumenach.

I tak 220-250 lumenów to światło o mocy tradycyjnej żarówki 25 W, a więc stosunkowo niewiele. Aby uzyskać moc równowartości tradycyjnej żarówki o mocy 60 W, powinniśmy w oznaczeniach szukać strumień światła o wartości 410-470 lumenów, natomiast 100W to będzie 1300-1530 lumenów.

 

Najlepsza żarówka LED GU10 – kąt świecenia i kolor światła

Do tej pory byliśmy przyzwyczajeni do faktu, że żarówka świeci dookoła w różnym stopniu. Jedynie klosz, czy abażur ograniczał kąt padania światła. Natomiast żarówki LED mają światło bardziej skoncentrowane. Bywają żarówki LED GU10 w dobrych cenach, które mają kąt padania światła zaledwie 20 stopni, ale są też modele typu SMD, które mogą emitować światło szerokokątne do 120 stopni. Wszystko zależy od przeznaczenia żarówki i pod tym kątem należy dokonywać wyboru. To, że żarówka świeci w zakresie 20 stopni nie musi być jej wadą, gdy potrzebujemy światła skierowanego na biurko.

Barwa światła to jest coś, z czym się spotykamy od dawna. Tradycyjne żarówki dawały żółty kolor światła, potem mieliśmy światło jarzeniowe, o bardzo jasnym, białym odcieniu. Kolejne technologie nie uzależniały już producentów w sprawie kolor światła i jego dobór jest łatwiejszy. Ale też jest barwa światła, przy której czujemy się lepiej, i jest barwa, która męczy nasze oczy, najczęściej jest to zimna barwa światła, ale sprawa ta może być indywidualna dla różnych osób. Barwa, wyrażana w Kelwinach, zwykłych żarówek to 2500-2700K. Jeśli chodzi o żarówki LED to zwykle ich barwa jest większa niż 3000 K.

Kolejnym określeniem na barwę światła jest wskaźnik oddawania barw. Przyrównuje się to do barw widzianych w świetle dziennym, które w tym wypadku stanowi Ra = 100, czyli najwyższy możliwy wskaźnik. Gdy żarówka, którą zamierzasz kupić ma na przykład wskaźnik oddawania barw na poziomie Ra≥80, znaczy to, że jest on bardzo zbliżony do światła dziennego.

 

Zalety światła LED

Najbardziej przemawiającą zaletą do każdego użytkownika jest energooszczędność żarówek LED. Uzyskanie tego samego natężenia światła może kosztować nawet 80 – 90% mniej niż przy oświetleniu tradycyjnym, lub halogenowym.

Żarówki te mają też znacznie większą żywotność. Producenci określają ją w ilości godzin świecenia. Wartości te kształtują się od 15 do 30 tysięcy godzin ciągłego świecenia, co może się przełożyć nawet na 3,5 roku.

Kolejna sprawa, to żarówki takie są przyjazne środowisku. Nie zawierają one ani rtęci, ani innych substancji szkodliwych dla środowiska. Oznacza to, że nie tylko są bezpieczniejsze w użyciu, ale też nadają się do recyklingu.

Niezaprzeczalną zaletą żarówek LED jest ich trwałość. Żarówki takie nie mają kruchych elementów wewnątrz, więc nie są one wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne. Są one odporne również na działanie ciepła, zimna, wibracji czy wstrząsów.

 

 

Jaka jest najlepsza żarówka LED GU10

Szukając odpowiedniego oświetlenia dla swojego domu musisz odpowiedzieć sobie na szereg pytań dotyczących swoich priorytetów. Gdy najważniejsze jest dla Ciebie aby żarówki charakteryzowała wysoka jakość i atrakcyjna cena wybierz żarówki ekonomiczne. Będą to żarówki LED GU10 o mocy od 1 W do 8 W. Żarówki takie mogą oświetlać fragment mieszkania lub pełnić funkcje światła głównego, zależy to od poziomu emitowanego światła i kąta rozsyłu światła. Takie żarówki zakupisz już w cenie od 5 do 9 złotych.

Wybierając wersję optymalną, kupujemy żarówki o mocy od 3,3 W do 7,2 W. Takie modele mają zwykle funkcje ściemniania światła i oferują wysoką jakość na długie lata. Żarówki takie można zastosować jako światło ogólne, dekoracyjne, czy akcentujące elementy wystroju. Takie oświetlenie możesz uzyskać kupując żarówki w cenie od 9 do 30 złotych.

Dla miłośników najwyższej jakości polecamy żarówki LED GU10 Premium, takie modele to moc od 3,1 W do 6,6 W z wysokim współczynnikiem oddawania barw, o barwie zbliżonej do światła słonecznego. Wśród tych modeli dla perfekcjonistów znajdziemy takie z funkcją ściemniania oświetlenia, a także takie, które oferują zmienną moc ustawianą przez użytkownika. Ten rodzaj żarówek można zakupić w cenie od 15 do 35 złotych.

 

 

Najlepsze żarówki LED GU10 w 2018 roku

 

Gdy już posiadłeś wiedzę na temat żarówek LED GU10, zapraszamy do poniższego rankingu, gdzie przedstawiamy kilka czołowych modeli. Przeczytaj ranking i oceń, który z podanych produktów jest wart zakupu, aby służył w Twoim domu.

 

Nasze zalecenia

 

Osram Star PAR16 

 

Osram Star PAR16, to żarówka znanej i uznanej firmy, której nikomu przedstawiać nie trzeba. Firma ta od lat specjalizuje się w dostawie oświetlenia, więc żarówki rodem z niej nie mogło zabraknąć w naszym rankingu żarówek LED GU10. Model ten to doskonały reflektor kierunkowy o kącie rozsyłu światła 36 stopni. Żarówka zużywa zaledwie 8 kW na 1000 godzin pracy, jej moc znamionowa to 5,5 W., a światło, jakie emituje jest odpowiednikiem standardowej żarówki 50 W.

Żarówka ta z powodzeniem zastąpi wszelkie miejsca, gdzie do tej pory były stosowane reflektory halogenowe, dając podobne światło i zużywając mniej energii. Jest to, bowiem światło nowej generacji i w żarówkach tego typu nie ma promieniowania UV ani promieniowania podczerwonego, a żarówki również nie zawierają rtęci. Model ten charakteryzuje wysoka trwałość, bo producent określa ją na 15 tysięcy godzin świecenia.

Wymiary żarówki to długość wraz z trzonkiem GU10 – 58 cm, oraz średnica 50 mm. Użytkownicy określają, że ma ona przyjemną barwę światła, a także wystarczające natężenie, zatem jest funkcjonalna.

 

 

 

 

Philips Lighting Ledspot5Wgu10830120D

 

Firma Philips to producent wielorakiego sprzętu, również żarówek LED GU10. Z tej firmy, chcieliśmy zaprezentować produkt Philips Lighting Ledspot5Wgu10830120D, o białej, ciepłej barwie światła wynoszącej 3000K. Model ten rozgrzewa się natychmiast po włączeniu i ma szeroki kąt świecenia wynoszący 120 stopni.

Producent określa ten model, że ma wskaźnik oddawania barw na poziomie Ra≥80, co oznacza wysoki współczynnik, bowiem Ra = 100 ma uznawane za wzorcowe, światło dzienne. Philips Lighting Ledspot5Wgu10830120D jest przystosowany do wykonania 50 tysięcy cykli włączenia i wyłączenia żarówki, a czas pracy producent określa na 15 tysięcy godzin. Model ten jest odpowiednikiem tradycyjnej żarówki o mocy 50 W, a jego moc to 5 W. Jest to też bańka o kształcie mlecznego reflektora o szerokości 50 mm i wysokości 55 mm.

Opinie o żarówkach LED GU10 przekazują, że model ten ma dużą jasność i szeroki kąt przesyłu światła. Jednocześnie światło jest o naturalnym odcieniu, a żarówka ma ładny i ciekawy wygląd.

 

 

 

 

Spectrum 13185 

 

Dobra i tania żarówka LED GU10 Spectrum 13185, to energooszczędny odpowiednik tradycyjnej żarówki o mocy 60 W. Model ten potrafi zaoszczędzić 80% energii w stosunku do swojego standardowego odpowiednika. Model ten świeci zimnym, białym światłem o temperaturze barwy 6000K. Moc tego sprzętu wynosi 10W i należy on do klasy energetycznej A+ i zużywa 10 kW na 1000 godzin świecenia.

A żywotność tego modelu producent określana na 17 tysięcy godzin, co przekłada się na 2 lata nieustannego świecenia. Strumień świetlny o 730 lm jest emitowany pod kątem 120 stopni, zatem model ten swoim zasięgiem obejmuje szeroki kąt. Ponadto producent podaje, że żarówka jest odporna na wstrząsy, a także po włączeniu błyskawicznie się rozgrzewa osiągając maksimum możliwości świecenia.

Model ten, obudowany ceramiką z trzonkiem GU10 doskonale pasuje do dostępnych na rynku opraw oświetleniowych. A wymiary żarówki to 50 x 55 mm. Osoby, które zakupiły ten model są zadowolone z wyglądu żarówki, jej funkcjonalności, trwałości i energooszczędności.

 

 

 

 

GTV 7220 

 

Ciepłą, białą barwę światła oferuje model żarówki GTV 7220. Bańka o kształcie reflektora z odbłyśnikiem jest zaopatrzona w 7 diod LED. Żarówka ma kąt rozsyłania światła równy 60 stopniom, jej moc to 7 W i jest to odpowiednik standardowej żarówki o mocy 50 W, o klasie energetycznej A. Producent określa wytrzymałość tego modelu na 20 tysięcy cykli włączenia i wyłączenia, a także na 40 tysięcy godzin pracy.  

Żarówka ta o strumieniu świetlnym 630 lm ma współczynnik oddawania barw Ra ≥ 80 i nagrzewa się ona po włączeniu do temperatury roboczej w czasie mniejszym niż 0,1s. Długość całkowita tego modelu to 53 mm, a średnica wynosi 50 mm.

Według klientów model ten ma odpowiedni stosunek jasności do mocy, klientom odpowiada fakt, że żarówka nie nagrzewa się zbytnio, a także to, że została włożona w metalową obudowę. Ponadto określają barwę światła, jako przyjemną, o dużej mocy świecenia.

 

 

 

 

Paulmann 28007

 

Paulmann 28007 to model z trzonkiem GU10, przystosowany do napięcia 230 V i żywotności 10 tysięcy godzin. Paulmann 28007 to żarówka do zadań specjalnych, bowiem emituje czerwony kolor światła o strumieniu świetlnym 18 lm. W ofercie tego producenta są dostępne różne kolory dostępnego światła emitowanego przez żarówki.

Są to żarówki, które sprawdzają się we wszelkiego rodzaju wystawach, do uzyskania specjalnego rodzaju światła w studiu fotograficznym, a także do uzyskania nastrojowego światła w lokalach gastronomicznych czy dyskotekach. Jako światło LED jest to żarówka energooszczędna z dużą wytrzymałością, jeśli chodzi o ilość włączeń i wyłączeń. Wymiary tego modelu wynoszą wysokość 5,5 mm i średnica 5,1 mm. Kąt padania światła wynosi tu 20 stopni, więc jest to idealny model do oświetlenia punktowego wybranych przedmiotów.

Użytkownicy tego modelu określają barwę światła, jako bardzo atrakcyjną do oświetlenia rzeczy, które chcemy wyeksponować. Podkreślają również długą żywotność tego modelu, a także jego przyjemny wygląd i wysoką energooszczędność.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...