Żarówki led e27 ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.10.20

 

LEDy są coraz popularniejsze. Większość osób wymienia standardowe żarówki na te opracowane w najnowszych technologiach, które cechuje mniejsze zużycie prądu, a także zdecydowanie dłuższa żywotność i podatność na wibracje. Biorąc pod uwagę najnowsze trendy, cechy jakie powinien posiadać dobry produkt, a także recenzje użytkowników, wyłoniliśmy najlepsze propozycje na rynku. Wśród nich znalazł się LED Philips Pila 929001184931. Jest to mocna żarówka w klasie energetycznej A+ o dużej trwałości. Poza tym jest dość atrakcyjna, idealna do lampy wiszącej lub też lampki biurkowej. Jeśli ten produkt nie przypadł Ci do gustu, inną ciekawą propozycją jest Philips Corepro 871869649074. Ta żarówka też jest wydajna, a do tego cechuje ją długa żywotność.

 

 

Jaką żarówkę LED E27 kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Coraz większą popularność zyskują żarówki LED. Po pierwsze, dlatego, że są energooszczędne. Kolejna kwestia to wydajność i mniejsza awaryjność. Produkty LEDowe cechują się znacznie dłuższą żywotnością, niż klasyczne żarówki, a do tego są mniej podatne na wstrząsy. W przeciwieństwie do modeli klasycznych lekkie wstrząśnięcie nie musi skończyć się awarią. Oczywiście są nieco droższe, ale taką żarówkę kupujemy raz na kilka lat. W tym poradniku podpowiemy Ci, jaką żarówkę LED E27 wybrać, aby mieć pewność, że starczy nam na długo i będzie odpowiednia do danego pomieszczenia.

Co znaczy E27?

Jest to typ gwintu, który najczęściej występuje w lampach i żyrandolach. Ten typ żarówek jest zdecydowanie najpopularniejszy na rynku.

 

Moc – ilość emitowanego światła

Już na wstępie pojawia się problem dotyczący watów. Przyzwyczajeni do tego, że zwykłe żarówki mają ich sporo, odbieramy LEDy jako produkty słabsze, bo jak można porównać model 13 W ze 100 W. Jak jednak wiadomo w przypadku LEDów moce są mniejsze, ale ilość emitowanego światła nie słabnie.

Na rynku znajdziemy produkty o następującej mocy – zestawiliśmy je z mocą żarówek tradycyjnych oraz umieściliśmy informacje o ilości wytwarzanych lumenów.

1 W – 15 W – 90 lm, 3 W – 25 W – 220 – 250 lm, 5 W – 40 W – 410 – 470 lm, 7 W – 60 W – 700 – 800 lm, 9 W – 75 W – 900 – 1060 lm, 12 W – 100 W – 1300 – 1530 lm.

Jak można  zauważyć, wartość lumenów jest różna. Wiele zależy od typu produktu oraz producenta.

 

Barwa światła – jaka żarówka LED E27 jest najlepsza?

Jest to wartość, jaką znajdziemy na każdym opakowaniu żarówki. Podawana jest w Kelwinach. Jak ją rozumieć i jaki produkt kupić? Im większa jest ta wartość, tym światło jest zimniejsze. Na przykład słońce ma ok 6500 K, ale takie światło w domu nie każdemu odpowiada. Dlatego najpopularniejsze są modele o ciepłej barwie, czyli ok 2500 K. W przypadku dość dużych pomieszczeń często stawia się na żarówki o barwie światła 3000 K.

 

Zapalanie i chłodzenie

Zaletą tego typu żarówek jest to, że nie potrzebują kilku minut na uzyskanie odpowiedniej mocy. Diody LED szybko się zapalają, ale niestety też szybko nagrzewają i przy tym wolniej chłodzą. W przypadku lamp wiszących kwestia studzenia się żarówki jest mniej istotna, ale jeśli ma być zamontowana w lampce noce czy biurkowej, warto wybrać taką, która szybko się chłodzi.

 

Żywotność – najlepsze żarówki LED E27

Produkty LED cechują się znacznie dłuższą żywotnością, niż klasyczne żarówki. Ale nawet wśród tych produktów możemy wyróżnić te lepsze i gorsze. Informacja o żywotności podawana jest na opakowaniu. Produkty tego typu mogą działać od 6 do nawet 30 tysięcy godzin. Zakłada się, że dobry produkt działa przez 15 000 godzin. Niektórzy producenci podają też informacje o tym, ile cykli włączania i wyłączania jest w stanie wytrzymać taka żarówka LEDowa. Jest to ważne, jeśli kupujesz oświetlenie do pokoju, w którym często zapala się i gasi światło, na przykład w łazience bez okna, czy też w magazynie.

 

Wygląd

Kiedyś uważano, że żarówka ma wyłącznie świecić. Nieistotne były kwestie wizualne. Jednak z czasem producenci takich produktów zaczęli zatrudniać specjalistów zajmujących się designem, a żarówki zaczęły przyjmować różne formy. Znajdziemy więc klasyczne modele kulkowe, bardziej podłużne, zawijane, czy też spore kule. Wielkość żarówki i jej wygląd należy dobierać do typu lampy.

Warto też zauważyć, że w ostatnich sezonach szczególnie popularne stały się modele typu Edison, w których widoczne są elementy świetlne. Klasyczne LEDy zwykle są białe, a tutaj mamy przezroczysty model z kolorowymi pręcikami. Taka żarówka świetnie nadaje się do otwartej lampy w pomieszczeniu urządzonym w stylu retro czy industrialnym.

 

Przedział napięcia

Na opakowaniu żarówek umieszczana jest informacja dotycząca przedziału napięcia, w jakim dany model może pracować. Zwykle jest to 220 -240 V. Jednak znajdziemy też modele, które są mniej standardowe.

Sterowanie żarówkami

Innowacje dominują w naszej codzienności. Lubimy rozwiązania, które ułatwiają życie i są po prostu wygodne. Dlatego producenci żarówek oferują produkty z możliwością podłączenia do systemu sterowania. Znajdziemy też zestawy składające się z żarówek i urządzenia służącego do ustawiania systemu pracy oświetlenia. Niektóre modele można też sterować smartfonem.

 

Żarówki LED E27 w dobrych cenach

Koszt zakupu żarówek LEDowych jest różny. Odeszły już czasy, gdy najtańsze produkty kosztowały 30 zł. Teraz dobre żarówki LEDowe, oczywiście o niezbyt dużej mocy, znajdziemy w sklepach za ok 6-7 zł. Więcej zapłacimy za te o większej mocy, jak również te, które wyróżniają się atrakcyjnym, nowoczesnym designem lub są sterowane smartfonem. Szczególną uwagę warto zwrócić na wszelkie zestawy produktów.

Pojedyncze żarówki są droższe niż te sprzedawane w wielopakach. Ponieważ wymiana zwykłych modeli na te LEDowe jest w dłuższym okresie czasu przyjazna dla naszego portfela, warto wymienić oświetlenie w całym domu.

 

 

Najlepsze żarówki led e27 w 2020 roku

 

Żarówki LED pozwalają zaoszczędzić nam na rachunkach. Jednocześnie dają więcej światła niż zwykłe produkty i cechują się dłuższą żywotnością. Uwzględniając cechy, jakie powinien posiadać dobry produkt, prezentujemy ranking żarówek LED e27.

 

Nasze zalecenia

 

Philips Pila 929001184931

 

LED Philips Pila 929001184931 to produkt, który daje miękkie, ciepłe i białe światło, nadające się do wielu pomieszczeń. Strumień świetlny w tym produkcie to 1521 lumenów.

Parametry kształtują się w następujący sposób: moc 14 W, trwałość do 15 tysięcy godzin, temperatura barwowa 2700 st. K, współczynnik oddawania barw 80 Ra, natomiast klasa energetyczna produktu to A+.

Podobnie jak inne LEDy tej marki produkt ten cechuje się niezwykłą trwałością. Daje wystarczająco dużo światła i działa bez większych problemów przez wiele lat. Warto też wspomnieć, że jest to model oszczędny, a przy tym atrakcyjny. Konsumenci zauważają, że żarówka jest odpowiednia do wielu typów lamp.

 

 

 

 

 

Philips Corepro 871869649074

 

Philips Corepro 871869649074 to produkt, który zapewni Ci do 80% oszczędności energii w porównaniu do lamp halogenowych. Jest to więc inwestycja, która będzie miała pozytywny wpływ na stan Twojego portfela.

Napięcie tej żarówki to 220÷240, a jej moc wynosi 13,5 W, co odpowiada 100 W w przypadku żarówki klasycznej. Strumień świetlny żarówki to 1521 lumenów. Trwałość produktu to aż 15 tysięcy godzin, co daje ok. 50 tysięcy włączeń i wyłączeń. Temperatura barwowa to 2700 st. K, natomiast współczynnik oddawania barw wynosi 80 Ra. Jest to oczywiście produkt w klasie energetycznej A+.

Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że żarówka Philip Corepro jest wydajna, mocna, nie psuje się zbyt szybko i jednocześnie pasuje do wielu lamp, jakie znajdziemy w naszych domach.

 

 

 

 

 

Philips Hue 92900113700

 

Na uwagę zasługuje zestaw startowy HUE92900113700 marki Philips, który składa się z dwóch żarówek i mostka. Daje on białe światło. Jest to niezwykle ciekawa opcja dla osób, które stawią na wygodę, bo zestaw ten pozwala na sterowanie oświetleniem z dowolnego miejsca. Poza tym umożliwia nam ustawienie harmonogramu działania oświetlenia.

Sam mostek daje nam możliwość podłączenia aż 50 żarówek. Jeśli chodzi o same żarówki to ich temperatura barwowa to 2700 K. Czas eksploatacji może wynosić 25 tysięcy godzin. Natomiast ich moc to 9,5 W. Dają one białe, przyjemne światło. Wydajność strumienia świetlnego w przypadku tych produktów to 800 lumenów.

Produkt ten uważany jest za bardzo funkcjonalną propozycję, która sprawdzi się w każdym domu.

 

 

 

 

Max-LED A60

 

Produkt  FILAMENT ozdobna Max-LED A6 typu EDISON to produkt idealny do odsłoniętej lampy w stylu industrial, retro czy loft, w której chcemy wyeksponować żarówkę. Model ten ma moc 6 W, a jego jasność to 440 lumenów.

Żarówka nie tylko doświetla wnętrze, ale też pięknie się prezentuje. Jej średnica to 60 mm. Produkt jest objęty 3 letnią gwarancją producenta. Jego barwa światła jest ciepła i określana jako 2200 K.

Konsumenci w swoich ocenach pozytywnie odnoszą się do wykonania tej żarówki, ale przede wszystkim podkreślają, że jej największą zaletą jest atrakcyjny design, przyciągający nasz wzrok.

 

 

 

 

Forever Light SMD2835

 

ForeverLight SMD2835 to produkt, w którym wykorzystano technologię półprzewodnikowych diod LEDowych. W efekcie jest on wysoce energooszczędny i przy tym przyjazny środowisku, bo jego żywotność jest szacowana na około 30 tysięcy godzin.

Produkt jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne i wstrząsy. Jego barwa światła jest ciepła (3000 K). Moc produktu to 7 W, a ilość wytwarzanych lumenów jest równa 560. Wymiary żarówki to 37 mm x 98 mm.

Osoby, które zdecydowały się na ten model podkreślają, że jest solidny, energooszczędny, a do tego niezwykle wydajny. Raz zakupiony wystarczy na kilka lat.

 

 

 

 

Wojnarowscy WOJ13044

 

Wojnarowscy WOJ13044 to żarówka LEDowa o mocy 13 W, której strumień świetlny to 1050 lm. Temperatura barwowa produktu to 2900 – 3300 K, natomiast jego żywotność wynosi 17 tysięcy godzin. Wytrzymuje do 15000 cykli włączeń i wyłączeń.

Wymiary modelu to 60 mm x 117 mm. Żarówka bardzo szybko się nagrzewa. Doskonale oświetla średniej wielkości pomieszczenie. Jest polecana również jako żarówka do lampki na biurku. Należy bowiem pamiętać, że dobre oświetlenie pola pracy ma wpływ na nasz wzrok.

Produkt ceniony jest przez konsumentów za żywotność, a także to, że dobrze prezentuje się w lampach.

 

 

 

 

Osram Value Classic

 

Dobra i tania żarówka LED e27 to model Osram LED VALUE. Jest to produkt stworzony z wykorzystaniem technologii Quick Light. Dzięki niej start oświetlenia jest natychmiastowy. Poza tym produkt jest odporny na wstrząsy i wibracje, a do tego nie emituje promieniowania UV i podczerwonego.

Moc znamionowa tego modelu to 10 W. Strumień świetlny jest równy 806 lm. Barwa światła jest biała – ciepła, a temperatura barwowa jest równa 2700 K. Model ten ma wymiary 60 mm x 110 mm. Produkt cechuje się żywotnością do 10 tysięcy godzin.

Opinie o żarówkach LED e27 tego producenta są pozytywne. Konsumenci bardzo przychylnie oceniają stosunek jakości produktu do jego ceny.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status