Najlepszy wentylator sufitowy na pilota

Ostatnio aktualizowane: 29.05.20

 

Jaki wentylator sufitowy na pilota wybrać?

 

Zakup wentylatora sufitowego jest najprostszym sposobem na uporanie się z upałami w letnie dni. Jest to proste urządzenie, które zapewni nam odpowiednie ochłodzenie w domu lub w biurze. Dzięki możliwości sterowania pilotem, jego obsługa zazwyczaj jest bardzo prosta. Niestety rynek tego typu sprzętów jest bardzo szeroki, a producenci prześcigają się w mnogości wzorów i kolorów. Aby ułatwić Ci wybór odpowiedniego modelu przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Na końcu zamieściliśmy także ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze wentylatory sufitowe na pilota.

 

 

Podczas wyboru nowego wentylatora należy zwrócić uwagę na jego parametry, które powiedzą nam, jakie zadania będzie on w stanie spełnić. Bardzo istotna jest głośność pracy, która może być uciążliwa dla domowników. Najlepiej sprawdzają się modele, których głośność pracy wynosi od 40 do 46 dB. Nie są one bardzo głośne i nie przeszkadzają w codziennych czynnościach. Istotna jest również funkcja dostosowania prędkości obrotów. Dzięki nim będziemy mogli zdecydować, z jaką intensywnością powietrze ma być nawiewane. To z kolei sprawi, że w chłodniejsze dni nie będziemy musieli używać całej mocy przyrządu.

Nie bez znaczenia jest także materiał, z jakiego wykonany jest wentylator. Najczęściej spotykane są modele, których łopatki wykonano z tworzywa sztucznego. Są one dostępne w stosunkowo niskiej cenie i w pełni spełniają swoje zadanie. Miejmy na uwadze także to, czy w zakupionym produkcie łopatki można wymienić. Opcja ta przydaje się wtedy, gdy dojdzie do uszkodzenia sprzętu.

Zwróćmy uwagę również na moc i obroty silnika. Do uzyskania pełnej wygody i zadowalających nas rezultatów, konieczny będzie sprzęt o mocy nie mniejszej niż 15 W, wytwarzający ponad 2500 obrotów na minutę. Ponadto, najlepszy wentylator sufitowy na pilota w 2020 roku posiada szereg dodatkowych funkcji, takich jak oświetlenie, czy czujnik wilgotności.

 

 

Wentylatory sufitowe na pilota – Ranking

 

 

Westinghouse Jet Plus 72290

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Dyson AM07. Jest to nowoczesny wentylator z pilotem i oświetleniem, który może pełnić także funkcję lampy.

Model ten składa się z trzech łopatek o rozpiętości 105 cm. Są one dwustronne, dostępne w kolorach wenge i srebrnym. Kolor korpusu to szczotkowany nikiel. Urządzenie wyposażone jest w 3 punkty świetlne, do których pasują żarówki E14 R50 o maksymalnej mocy 40 W. Niestety, żarówki nie są dołączone do zestawu.

Przyrząd może obracać się w dwóch kierunkach. Dzięki pilotowi zdalnego sterowania, możemy go włączyć i wyłączyć, a także zmienić prędkość obrotów. Do wyboru mamy 3 prędkości: 185, 230 oraz 280 obrotów na minutę. Pobór mocy silnika uzależniony jest od obrotów i przy włączonym oświetleniu wynosi on odpowiednio 32 W, 34 W lub 40 W. Wysokość wentylatora to 37 cm, a jego waga wynosi 6,4 kg.

Warto wziąć także pod uwagę bardzo pozytywne opinie użytkowników na temat tego modelu, które sprawiają, że sprzedaje się on bardzo szybko. Konsumenci doceniają przede wszystkim jego cichą pracę oraz wydajność wentylatora.

 

 

 

 

Fanaway Evo 2

 

W naszym rankingu nie może zabraknąć także modelu Fanaway Evo 2. Jest to wentylator wyposażony w pilot, dzięki któremu jego sterowanie jest bardzo wygodne. Przy jego użyciu możemy zmienić siłę nadmuchu oraz włączyć i wyłączyć sprzęt.

Urządzenie ma bardzo nowoczesny wygląd i jest energooszczędne. Uwagę zwracają cztery oryginalne łopatki, które chowają się automatycznie po wyłączeniu wentylatora. Po ich schowaniu, przyrząd przekształca się w nowoczesną lampę wiszącą.

Rozpiętość łopatek tego modelu wynosi 122 cm, a średnica lampy przy złożonym urządzeniu to 47,5 cm. Wentylator może pracować w dwóch kierunkach.

Mimo, iż jest to zdecydowanie najdroższa propozycja z naszego zestawienia, konsumenci pozytywnie oceniają ten produkt i w swoich opiniach podkreślają, że jest on solidnie wykonany. Dodatkowymi zaletami są jego atrakcyjny design, nowoczesna konstrukcja z chowającymi się łopatkami oraz cicha praca.

 

 

 

 

Westinghouse Retrogold

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Westinghouse Retrogold. Jest to wentylator sufitowy na pilota w dobrej cenie, który świetnie sprawdzi się w najbardziej upalne dni.

Jest to model w stylu retro, którego design będzie pasował do bardziej tradycyjnych wnętrz. Wyposażony jest on w 5 punktów oświetleniowych, przystosowanych do 5 żarówek typu E27 o maksymalnej mocy 60 W. Niestety, żarówki nie są dołączone do zestawu.

Przyrządem można sterować przy użyciu pilota lub dołączonych do zestawu łańcuszków. Rozpiętość pięciu łopatek wynosi 132 cm, a jego maksymalna prędkość to 170 obrotów na minutę. Moc urządzenia wynosi 60 W. Model ten dostępny jest w kolorze dąb antyczny.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego modelu zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity produkt dostępny za rozsądną cenę. Poza tym użytkownikom przypadły do gustu jego estetyczny wygląd oraz łatwość obsługi.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status