Najlepszy wentylator sufitowy łazienkowy

Ostatnio aktualizowane: 19.01.20

 

Jaki wentylator sufitowy łazienkowy wybrać?

 

Pomieszczeniem, które jest narażone na działanie dużej ilości wilgoci jest łazienka. Bardzo dużo osób rozwiesza tam pranie oraz zostawia mokre po prysznicu ręczniki, a wychodząc zamyka drzwi. Takie środowisko sprzyja rozwojowi pleśni. Z tego powodu powinniśmy zaopatrzyć się w najlepsze  łazienkowe wentylatory sufitowe, które pomogą nam pozbyć się niechcianej wilgoci. Aby ułatwić Ci zakup tego typu sprzętu przygotowaliśmy specjalny poradnik, w którym wypisaliśmy przydatne porady na temat wentylatorów.

W pierwszej kolejności powinieneś dokonać pomiaru powierzchni łazienki, a następnie do uzyskanej wartości dopasować wydajność pracy wentylatora. Niestety, jeśli wybierzesz zbyt słaby model, aparatura nie poradzi sobie z usuwaniem wilgoci. Odradzamy też wybór zbyt mocnych sprzętów, bowiem doprowadzi to do wychłodzenia pomieszczenia. W efekcie, kąpanie się i branie prysznica może okazać się niekomfortowe. Żeby właściwie dobrać wydajność urządzenia i wybrać najlepszy łazienkowy wentylator sufitowy w 2020 roku, w pierwszej kolejności musisz obliczyć kubaturę, czyli wymiar pokoju.

Duże znaczenie ma również umiejscowienie urządzenia. Jeśli mamy w łazience kabinę prysznicową, wiatrak nie może się znajdować tuż nad nią. Wynika to z tego, że w czasie kąpieli, może dojść do spięcia i zniszczenia urządzenia. Zalecamy wybór centralnego miejsca na suficie, dzięki czemu praca modelu będzie równomierna.

Koniecznie zwróć też uwagę na generowany przez maszynę hałas. Jeśli będzie on zbyt duży, praca aparatury przeszkodzi nam w swobodnym spędzaniu wolnego czasu w domu. Aby wentylator nam nie przeszkadzał, generowany dźwięk nie powinien przekraczać 50 dB. Naturalnie, jeśli znajdziesz cichszy model, warto w niego zainwestować. Szczególnie polecane są urządzenia, które generują hałas na poziomie 30 dB, a w przypadku bardziej nowoczesnych rozwiązań jest to nawet 21 dB.

Ważna jest również moc produktu, która przekłada się na wydajność maszyny. Jeśli chcesz, aby model szybko pozbywał się wilgoci, nie kupuj sprzętu słabszego niż 20 W. Wynika to z tego, że jego praca i ilość obrotów skrzydeł jest zbyt powolna, by zapewnić właściwą wydajność.

Skoro już wiesz, na co zwrócić uwagę, to polecamy Ci teraz zapoznanie się z niniejszym rankingiem. Znajdziesz w nim dokładne opisy trzech sprzętów, które warto kupić.

 

 

Wentylatory sufitowe łazienkowe – ranking

 

 

Vents Group 100 Quiet

 

Łazienka to pomieszczenie szczególnie narażone na działanie wilgoci. Z tego powodu polecamy Ci zakup Vents Group 100 Quiet. Jest to wysokiej jakości wentylator wyciągowy, montowany na suficie.

Wydajność modelu wynosi 97 m3 zatem będzie się dobrze spisywał w większości średniej wielkości łazienek. Co więcej, możesz mieć pewność, że urządzenie bardzo dobrze poradzi sobie z usunięciem wilgoci, tak by nie rozwinęła się pleśń i grzyby na ścianach. Dodatkowo, sprzęt generuje hałas na poziomie 26 dB, więc jego praca nie będzie Ci przeszkadzała w codziennych czynnościach. Silnik w tym modelu ulokowany został na łożyskach kulkowych, co sprawia, że wentylator może być również zamontowany na ścianie.

Wielu konsumentów doceniło prezentowany produkt za jego elegancki wygląd i dużą wydajność pracy. Dzięki temu maszyna jest odpowiednia do niemal każdej łazienki. Poza tym aparatura cechuje się niewielkim poborem mocy, która utrzymuje się na poziomie 7,5 W, zatem działanie urządzenia nie naraża nas na zbyt duże koszty.

 

 

 

 

Soler&Palau Silent Silver Design 100 CRZ

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości, wydajnego wentylatora, to polecamy Ci zainteresowanie się produktem Soler&Palau Silent Silver Design 100 CRZ. Jest to urządzenie, które w czasie swojej pracy usuwa wilgoć z łazienki, tak by nie rozwijała się w niej pleśń. Sprzęt powinno się zamontować na suficie w centralnym miejscu pomieszczenia.

Największą zaletą aparatury jest jej cicha praca, której dźwięk nie przekracza 26,5 dB. Dzięki temu wentylator nie będzie nam przeszkadzał w codziennych czynnościach. Ciekawym udogodnieniem jest opcja opóźnionego startu pracy, którą możemy wyregulować w przedziale od 2 min do 20 min. Średnica modelu wynosi 10 cm, zaś moc to 8 W. Wydajność wentylatora jest równa 80 m3/h, co sprawia, że jest to bardzo efektywny sprzęt, przeznaczony do średniej wielkości pomieszczeń, jak łazienki i kuchnie.

Powodem, dla którego tak wiele osób zakupiło prezentowane urządzenie jest to, że może ono działać nawet przy dużych temperaturach, jak +40 st. C. Poza tym działanie wentylatora jest w pełni bezpieczne.

 

 

 

 

Domus&Vents 150 LD

 

Osoby, które poszukują niewielkiego, ale wydajnego wentylatora do łazienki, powinny zastanowić się nad kupnem Domus&Vents 150 LD. Model cechuje się eleganckim designem, więc poza wydajną pracą pięknie się prezentuje w łazience. Maksymalne ciśnienie, przy jakim produkt może pracować to 78 Pa.

Średnica otworu to 15 cm. Wydajność aparatury jest bardzo duża, bowiem wynosi aż 265 m3/h, zatem urządzenie dobrze się sprawdzi nawet w dużej łazience lub kuchni. Moc modelu to 24 W i pracuje on z prędkością 2400 obrotów na minutę, co zapewnia szybkie pozbycie się wilgotności. Jednocześnie wentylator odznacza się stosunkowo cichą pracą, gdyż poziom hałasu nie przekracza 37 dB.

Zdaniem wielu konsumentów ten łazienkowy wentylator sufitowy w dobrej cenie, to bardzo wydajny i efektywny sprzęt, w który warto zainwestować. Za sprawą pracy maszyny, będziemy mogli bowiem chronić pomieszczenie przed rozwojem pleśni.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status