Najlepsze żarówki LED GU10 Philips

Ostatnio aktualizowane: 18.04.19

 

Jaką żarówkę LED GU10 Philips wybrać?

 

Zwykłe żarówki wolframowe stają się coraz mniej popularne i dziś zastępują je wersje LED-owe. Zbudowane są one z małych diod elektroluminescencyjnych, umieszczonych w specjalnej obudowie. Takie rozwiązanie jest może nieco droższe od tradycyjnego, ale jest z pewnością bardziej energooszczędne. Jak wybrać właściwą żarówkę LED? Aby odpowiedzieć na to pytanie w naszym artykule posłużyliśmy się przykładami modeli marki Philips, holenderskiego producenta sprzętów elektronicznych, oferującego produkty znajdujące zastosowanie w każdym domu. W ofercie firmy znajdziemy nie tylko artykuły gospodarstwa domowego, ale także wysokiej klasy żarówki. Wszystkie produkty wykonane są starannie i z dbałością o najmniejsze szczegóły.

 

 

Pierwszy parametr, który chcemy omówić, to strumień świetlny (lm) – im jest on wyższy, tym produkt emituje więcej światła. Moc tradycyjnych żarówek wyrażana jest w jednostce Watt (W) i przyjmuje się, że 1 W odpowiada od 6 do 16 lm. Dlatego, jeśli chcemy model o mocy zbliżonej do żarówki 40 W, wybierzmy ten o luminacji 240 – 400 lm. Podobnie 60 W odpowiada 360 – 600 lm, 75 W to 750 – 1200 lm, a 100 W to 1000 – 1600 lm.

Istotna jest również barwa światła. Najlepsze żarówki LED GU10 Philips mają barwę ciepłą, neutralną lub zimną. Wartość ta wyrażana jest w Kelwinach (K) i dzieli się ją na 3 zakresy: biała ciepła, neutralna i zimna.  Biała ciepła to: 2700 K – 3300 K, neutralna: 3300 K – 5300 K i zimna: 5300 K – 7000 K. W pomieszczeniach biurowych lub przeznaczonych do pracy czy czytania lepiej sprawdzą się chłodne barwy światła. Barwy ciepłe nadają się do pokoi, w których odpoczywamy, wyciszamy się i relaksujemy. Jeżeli nie możemy się zdecydować, jaką barwę wybrać, kupmy żarówkę neutralną.

Niemniej ważne jest oznaczenie żarówek, które mówi nam o rozmiarze gwintu lub mocowania. W warunkach domowych najczęściej stosuje się żarówki z tzw. gwintem Edisona, oznaczone wielką literą E. W sprzedaży dostępne są gwinty E14 i E27 – liczby oznaczają średnicę gwintu w milimetrach. W przypadku halogenów oznacza się je literą G. Najpopularniejsze są halogeny GU10 o średnicy 10 mm, stosowane w oświetleniowych oprawach z reflektorami. Najlepsza żarówka LED GU10 Philips w 2019 roku wyróżnia się przede wszystkim długą żywotnością oraz przyjaznym dla oka światłem.

 

 

Żarówki LED GU10 Philips – Ranking

 

 

Philips Lighting CLA LEDSPOTMV ND 5W

 

Decydując się na zakup wysokiej klasy oświetlenia nie możemy zapomnieć o modelu Philips Lighting CLA LEDSPOTMV ND 5W. Jest to żarówka LED GU10 Philips w dobrej cenie, która doskonale sprawdza się w pokojach dziennych, wymagających odpowiedniego rozświetlenia. Kształtem przypomina ona reflektor, dzięki czemu pozwala na rozprzestrzenienie się światła na dużej powierzchni.

Żarówka emituje przyjemne dla oka światło o ciepłej barwie, oznaczonej jako 3000 K. Model charakteryzuje bardzo długa żywotność. Producent zapewnia, że żarówka może działać przez 15000 godzin. Moc produktu to 5 W, a jego strumień świetlny określony jest na 520 lm.

Cechą modelu Philips Lighting CLA LEDSPOTMV ND 5W, który został doceniony przez liczne grono konsumentów, jest jego szeroki kąt rozsyłu światła, a także zapewnienie ciepłej barwy, idealnie nadającej się do pokoju dziennego.

 

 

 

 

Philips 4,7W 50W 345lm 230V

 

Godnym polecenia modelem jest Philips 4,7W 50W 345lm 230V. Jest to zestaw trzech wysokiej klasy żarówek LED GU10 o mocy 4,7 W i strumieniu świetlnym 345 lm. Produkty emitują przyjemne światło o ciepłej, białej barwie wynoszącej 2700 K.

Model bardzo szybko się rozgrzewa – niemal natychmiast po włączeniu. Żarówka charakteryzuje się szerokim kątem świecenia wynoszącym 100 stopni oraz bardzo długą żywotnością, do 15 000 godzin. W efekcie nie musimy zawracać sobie głowy jej ciągłą wymianą. Wymiary żarówki to: wysokość – 5,4 cm i szerokość – 5 cm.

Dużą zaletą tego modelu jest bardzo niskie zużycie energii, które przyczynia się także do ochrony środowiska. Konsumenci podkreślają, że żarówka wykonana jest z trwałych materiałów. Na uwagę zasługuje także jej kształt, który pasuje do nowoczesnych lamp.

 

 

 

 

Philips Hue 5,5 W

 

Philips Hue 5,5 W 8718696598283 to żarówka LED GU10 o mocy 5,5 W i strumieniu świetlnym 250 lm. Jest to innowacyjny produkt marki Philips, którego barwę światła można regulować – od ciepłej, relaksującej bieli po chłodne światło dzienne. Dodatkowo użytkownik ma możliwość regulacji intensywności światła, co szczególnie przydaje się rano przy wstawaniu z łóżka.

Żarówka jest energooszczędna i stanowi nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych reflektorów halogenowych. Producent określa jej żywotność na 15 000 godzin, dlatego nie musimy martwić się ciągłym wymienianiem. Wymiary żarówki to: wysokość – 5,7 cm i szerokość – 5 cm.

Osoby, które zakupiły model Philips Hue 5,5 W 8718696598283 są zadowolone z jego innowacyjnych funkcji oraz energooszczędności. Podkreślają, że jest to bardzo praktyczny produkt, który może emitować ciepłe światło do odpoczynku oraz chłodne do pracy czy czytania.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...