Najlepsza żarówka LED GU10 12 V

Ostatnio aktualizowane: 21.02.20

 

Jaką żarówkę LED GU10 12 V wybrać?

 

Żarówki LED już od pewnego czasu zastępują tradycyjne źródła światła. Ich popularność wciąż rośnie, ponieważ światło LED jest zdrowsze dla oczu, a poza tym pozwala zaoszczędzić energię. Jesteś zainteresowany kupnem żarówki tego typu? Przeczytaj dokładnie poniższy poradnik oraz kilka opisów polecanych przez nas produktów. Po zapoznaniu się z artykułem z pewnością będziesz w stanie wybrać odpowiednie dla siebie żarówki LED.

 

 

Warto zaznaczyć, że w naszym artykule zajmujemy się wyłącznie żarówkami LED z gwintem GU10. Produkty te znane są ze swojej dużej mocy oraz generowania mocnego światła. Jeżeli właśnie takiego oświetlenia szukasz, to zapraszamy do lektury.

Warto zdecydować się na żarówki LED ze względu na kilka powodów. Jednym z najważniejszych jest ich wytrzymałość. Produkty tego typu są odporne na zniszczenia i działają przez bardzo długi czas. Kolejną zaletą jest fakt, że żarówki LED nie zawierają rtęci. Oznacza to, że nie zagrażają one ani środowisku, ani naszemu zdrowiu. Następną kwestią jest również energooszczędność, która jest znacznie większa w porównaniu do modeli jarzeniowych oraz tradycyjnych.

Najlepsze żarówki LED GU10 12 V mają przyjemną barwę światła. Jak można zauważyć, barwa światła LED jest zazwyczaj bardzo biała. W zależności od rodzaju żarówka może mieć barwę światła wynoszącą 3000 K. K, czyli Kelwin to współczynnik, którym określa się barwę światła. Najjaśniejsze modele mają około 6000 K. Wiele osób przyznaje, że taka barwa nie męczy oczu i jest bezpieczna dla zdrowia. Warto również wspomnieć, że żarówki tego typu skutecznie oświetlają wybrane przez nas miejsce, więc nie będziemy potrzebowali innego źródła światła. Z kolei lumeny to strumień światła, jaka jest generowana przez żarówkę. Standardowy model może emitować około 200 do 500 lumenów.

Wiele osób donosi, że najlepsza żarówka LED GU10 12 V w 2020 roku ma duży kąt świecenia. Trzeba szczególnie uważać na ten parametr, ponieważ niektóre modele mają dużą moc, lecz ich kąt świecenia wynosi 20 st. Oznacza to, że światło będzie skoncentrowane tylko w jednym miejscu. Jeżeli chcemy oświetlić całe pomieszczenie lub jego większą część, to najlepiej wybrać żarówki o kącie świecenia wynoszącym 120 st.

 

 

Żarówki LED GU10 12 V – ranking

 

 

Polux MR16 3,2W 

 

Polux MR16 3,2W to żarówka o mocy 3,2 W (równowartość 28 W zwykłej żarówki). Dlatego światło emitowane przez nią jest mocne oraz wystarczające, aby oświetlić wszystko wokoło. Prezentowana żarówka LED GU10 12 V w dobrej cenie będzie pracować co najmniej przez 25 000 godzin.

Model ma klasę szczelności wynoszącą IP 44, co oznacza, że jest on odporny na wilgoć oraz wodę. Temperatura barwowa wynosi 6400 K. Światło jest bardzo jasne, a jego barwa jest biała. Z kolei kolor szkła, przez które światło się przebija, jest mleczny.

Kąt świecenia prezentowanej żarówki to 120 st. Dlatego pomieszczenie jest idealnie oświetlone nawet w najdalszych zakątkach. Emitowany strumień świetlny to 250 lumenów. Żarówka jest wykonana z aluminium, a niektóre elementy są plastikowe. Osoby zaopatrzone w ten produkt uważają, że żarówka świeci przez bardzo długi czas, a jej strumień jest bardzo intensywny.

 

 

 

 

OPTiCON 50mm 3000K

 

OPTiCON 50mm 3000K to żarówka LED, która najlepiej sprawdzi się w samochodach, łazienkach, a także na kempingach. Kąt świecenia 120 st. oznacza, że światło nie będzie skupione tylko w jednym punkcie, lecz będzie rozproszone po całym pomieszczeniu. W obudowie znajduje się aż 27 min – żarówek LED o mocy 4W.

Biały, ciepły kolor wytwarzany przez żarówkę nadaje każdemu pomieszczeniu przytulny klimat. Szkło jest przezroczyste, więc nie nadaje światłu żadnego koloru. Żarówka ma kształt reflektora, co bardzo dobrze prezentuje się w każdym miejscu.

Jeżeli chodzi o wykonanie, to żarówka jest szklana a jej obudowa to metal. Wiele osób uważa, że model dobrze oświetla pomieszczenie oraz jest sprawny przez bardzo długi czas. Dodają one również, że żarówka dobrze się prezentuje, a jej światło jest mocne.

 

 

 

 

MR16 27LED SMD2835

 

Chcielibyśmy zaprezentować MR16 27LED SMD2835, czyli żarówkę LED z 27 diodami, która bardzo dobrze oświetli nawet spore pomieszczenie. Korpus tego sprzętu jest wykonany z aluminium. Kąt rozpraszania światła wynosi 120 st. Jeżeli chodzi o strumień świetlny, jest emitowany z mocą 430 lumenów.

Prezentowana żarówka emituje ciepłą, białą barwę. Kolor szkła jest przezroczysty, więc w pomieszczeniu po zapaleniu światła będzie rozproszony ciepły, biały kolor. Warto wspomnieć, że prezentowana żarówka jest dobrze wykonana. Model jest szklany, a jego obudowa to metal. Model nie niszczy się oraz nie powstają na nim żadne zarysowania.

Wysokość, jak i szerokość żarówki wynosi 5 cm. Osoby, które już zaopatrzyły się w opisywany produkt uważają, że bardzo dobrze oświetla on dane pomieszczenie. Według użytkowników żarówka ma bardzo przyjemną barwę, która nie męczy oczu i dobrze wygląda.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status