Najlepsza lampa zewnętrzna z czujnikiem ruchu i zmierzchu

Ostatnio aktualizowane: 19.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jaką lampę zewnętrzną z czujnikiem ruchu i zmierzchu wybrać?

 

Z pomocą zewnętrznej lampy wyposażonej w czujnik ruchu i zmierzchu możemy oświetlić posesję i ogród. Tym samym unikamy konieczności korzystania z dodatkowych, często niezbyt praktycznych źródeł światła, przykładowo latarki. Jeżeli planujesz zakup tego typu produktu, idealnie trafiłeś. Dla osób, takich jak Ty przygotowaliśmy artykuł pełen porad na temat wyboru właściwej lampy zewnętrznej. Poza praktycznymi wskazówkami w prezentowanym artykule znajdziesz również ranking trzech funkcjonalnych i elegancko wyglądających modeli.

Przy wyborze lampy zewnętrznej powinniśmy kierować się nie tylko ceną, ale też kilkoma innymi, równie ważnymi cechami takich produktów. Niezwykle ważny w tym przypadku jest m.in. materiał wykonania wybranego modelu. Należy pamiętać, że najlepsza lampa zewnętrzna z czujnikiem ruchu i zmierzchu w 2021 roku wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć. Z tego względu do produkcji obudowy tego rodzaju oświetlenia wykorzystuje się najczęściej aluminium lub poliwęglan. Wspomniane materiały są lekkie, a jednocześnie wyjątkowo wytrzymałe. To powoduje, że nie musimy się obawiać o zbyt szybkie uszkodzenie produktu w wyniku ciągłej ekspozycji na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Temperatura pracy większości dostępnych na rynku modeli mieści się w zakresie od -20 st. C do ok. +45 st. C. To daje nam gwarancję, że urządzenie będzie działać niezawodnie zarówno zimą, jak i latem.

To, czy będziemy zadowoleni z zakupu zależy nie tylko od wytrzymałości produktu, ale także rodzaju zastosowanego źródła światła. Nowoczesne lampy wyposażone są w żarówki LED lub fluorescencyjne. Mówi się, że są one bardziej ekonomiczne niż reflektory halogenowe, a dodatkowo znacznie lepiej oświetlają teren. Co więcej, modele, których działanie oparte jest na technologii LED pobierają mniej prądu, w efekcie czego nie przyczyniają się do wzrostu rachunków za zużycie energii elektrycznej. Konsumenci często powtarzają, że najlepsze lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu i zmierzchu nie wymagają zbyt częstej wymiany żarówek. Z tego względu polecamy zakup produktu, którego źródło światła zapewnia do kilku tysięcy godzin pracy. Taki model jest bardziej praktyczny, gdyż z uwagi na brak konieczności kupowania nowej żarówki co kilka miesięcy możemy sporo zaoszczędzić.

 

 

Lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu i zmierzchu – ranking

 

 

Osram 20W IP65

 

Przedstawiamy Osram 20W IP65, lampę zewnętrzną, która wyróżnia się łatwym montażem. Produkt wyposażono w żarówkę LED, której żywotności wynosi 30 000 godzin. Urządzenie emituje ciepłe i jasne światło o mocy 2000 lumenów.

Model marki Osram może pracować w temperaturze w zakresie od -20 st. C do +50 st. C. Całkowite wymiary produktu to: 15,5 cm x 16,7 cm x 4,4 cm. Obudowa została wykonana z aluminium, a klosz ze szkła hartowanego. Lampa doskonale sprawdza się na prywatnej posesji, parkingu czy osiedlu mieszkaniowym. Klasa szczelności IP65 dowodzi, że urządzenie jest odporne na wilgoć i pył.

Według konsumentów największymi zaletami produktu są: kompaktowe wymiary, niezawodne działanie (niezależnie od warunków atmosferycznych) i funkcjonalność. Lampa uruchamia się automatycznie, gdy czujnik wykryje ruch. W razie konieczności możemy zmienić ustawienia urządzenia tak, aby nie włączało się w ciągu dnia.

 

 

 

 

Philips Ecomoods Outdoor 11 

 

Lampa Philips Ecomoods Outdoor 11 ma fluorescencyjną żarówkę o mocy 23 W, która zapewnia światło w odcieniu ciepłej bieli. Obudowa została wykonana z aluminium, dlatego nie jest podatna na uszkodzenia. Urządzenie jest ponadto odporne na wilgoć. Model ten ma wymiary: 9,3 cm x 26,8 cm x 15,5 cm.

Prezentowana lampa jest w szczególności polecana do oświetlenia posesji lub ogrodu. Ponieważ produkt estetycznie się prezentuje można go bez przeszkód zamontować w widocznym miejscu. Żywotność zastosowanego źródła światła to 6000 godzin. Pracy urządzenia nie zakłóca zbyt niska, ani bardzo wysoka temperatura.

Urządzenie jest niewielkie, ale mimo to dobrze oświetla teren. Z uwagi na to, że nie musimy często wymieniać żarówki możemy sporo zaoszczędzić. Choć lampa wymaga podłączenia do prądu nie pobiera dużo energii elektrycznej. Co więcej, czujnik jest wyjątkowo czuły i wykrywa nawet niewielki ruch.

 

 

 

 

TB Energy 10C 

 

TB Energy 10C to lampa zewnętrzna wyposażona w diody LED o mocy 10 W. Urządzenie działa niezawodnie w temperaturze w zakresie od -20 st. C do +45 st. C. Klasa szczelności obudowy IP65 świadczy o tym, że produkt jest odporny na wilgoć. To sprawia, że możemy go zamontować w dowolnym miejscu, np. na ganku lub przy ogrodowej altance.

Wymiary opisywanego modelu to: 18,5 cm x 12,5 cm x 10 cm. Ponieważ ta lampa zewnętrzna z czujnikiem ruchu i zmierzchu w dobrej cenie została wykonana z aluminium nie należy się martwić, że zbyt szybko ulegnie uszkodzeniu. Urządzenie jest niewielkie, a do tego eleganckie.

Konsumenci przekonują, że jest to idealny wybór dla osób szukających energooszczędnej lampy zapewniającej jasne światło. Model TB Energy 10C pozwala na ustawienie parametrów pracy tak, aby jego działanie było dostosowane do własnych potrzeb. Możemy więc dowolnie zmieniać czas świecenia (od 5 sekund do 12 minut) oraz zakres detekcji czujników.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status