Najlepsza lampa wisząca czarna

Ostatnio aktualizowane: 20.04.19

 

Jaką lampę wiszącą czarną wybrać?

 

Zadaniem żyrandolu jest oświetlenie całego pomieszczenia, niezależnie czy kupujemy ten produkt do salonu czy też innego pomieszczenia. Ponadto lampa powinna również wyeksponować kolor danego pokoju lub podkreślić elementy wystroju. Dlatego też najlepsza czarna lampa wisząca w 2019 roku to taka, która jest dobrze dobrana i stanowi dopełnienie projektu wnętrza. W poniższym artykule znajdują się informacje, jak wybrać odpowiedni żyrandol.

 

 

Bardzo ważnym elementem jest oprawa produktu, to za jej sprawą rozprowadzane jest światło po całym pomieszczeniu. Klosze zamknięte u góry dobrze kierunkują światło ku dołowi. Natomiast modele, których oprawy są zamknięte na dole i skierowane ku górze, źródło światła kierują na sufit i ściany. Możemy również wyróżnić półprzezroczyste lub szklane abażury. Lampy należy dobrać w taki sposób, aby przez ich abażury nie było widoczne źródło światła. Należy też pamiętać, by światło nie miało odbicia w powierzchni będącej w zasięgu naszego wzroku (np. stołu, szafy ze szklanymi drzwiami). Dlatego, że może to wpłynąć na podrażnienie oczu.

Kolejny aspekt – materiał. Lampa odpowiada za estetykę i design pomieszczenia, a także nadaje klimat poprzez odpowiednie rozproszenie światła. Najlepsze czarne lampy wiszące są wykonywane ze szkła, jednak taki materiał jest bardziej niż inne podatny na stłuczenia. Częstym materiałem używanym do produkcji są też tworzywa sztuczne, które ładnie się prezentują i cechują się wytrzymałością. Nie brakuje też tanich modeli z papieru czy bardziej abstrakcyjnych – drewnianych.

Wybierając lampę należy rozważyć również, jaka ma być jej wysokość. Dobór powinien być podyktowany wymiarami pomieszczenia, do którego będzie przeznaczona. Jeżeli poszukujemy produktu do wysokiego pokoju, to trzeba wybrać lampę, którą można stosunkowo wysoko zawiesić. Natomiast w małych pomieszczeniach klosz powinien być zawieszony niżej. Światło wówczas jest bardziej intensywne lecz skupione na mniejszej powierzchni. Jednak nawet w bardzo dużych pokojach lampy nie zawieszamy zaraz pod sufitem, gdyż otrzymamy wrażenie półmroku. W pokojach o powierzchni 25 m2 sprzęt należy zawiesić 20 cm od sufitu. W sytuacji, gdy nie jest to jedyny punkt świetlny można przymocować go nieco niżej.

Najczęściej stosowanym gwintem, który pasuje do większości modeli, jest ten oznaczony symbolem E27 – szerokość 27 mm. Możemy również wyróżnić, taki który ma oznaczenie – E14. Jest to również tradycyjny gwint, ale przeznaczony do mniejszych lamp, takich jak: lampka biurkowa, nocna czy też model stojący, podłogowy.

 

 

Lampy wiszące czarne – Ranking

 

 

Luxolar Brylant 724-E3

 

Chcemy zwrócić Twoją uwagę na Luxolar Brylant 724-E3. Jest to produkt nowoczesny, który dobrze wkomponowuje się w układ mieszkania. Dużym atutem jest układ dwóch niezależnych obwodów elektrycznych. Takie rozwiązanie bardzo spodobało się konsumentom, ponieważ możemy dowolnie sterować ilością włączonych żarówek. Co więcej, kupujący pozytywnie oceniają ten produkt za solidną, metalową konstrukcję.

Abażur ma gwint na żarówki E27 o mocy maksymalnie 60 W. Wysokość oświetlenia jest regulowana w zakresie od 40 cm do 70 cm. Ta czarna lampa wisząca w dobrej cenie przeznaczona jest do pomieszczeń o powierzchni od 9 m2 do 16 m2.

Szerokość podsufitki to 30 cm. Ponadto każdy z kloszy ma 13 cm wysokości i 18 cm średnicy w najszerszym miejscu. Montaż możliwy jest za pomocą kołków rozporowych. Natomiast po montażu produkt można również obrócić w dowolną stronę.

 

 

 

 

Il Mio Rope Arthur 

 

Szukasz lampy, która zaskoczy swym wyglądem? Wybierz Il Mio Rope Arthur, model wykonany w stylu rustykalnym. Oprawa zrobiona jest ze sznura konopnego w kolorze beżowym. Natomiast podsufitka i przewód imitujący łańcuch są w kolorze czarnym.

Produkt dobrze sprawdzi się w romantycznych sypialniach czy przytulnych pokojach, a także designerskich pomieszczeniach komercyjnych. Lampa ma 8 źródeł światła, natomiast jej wysokość można regulować przewodem, więc dowolnie dopasujemy ją do danego pokoju. Wysokość całkowita tego produktu to 150 cm, szerokość 82,5 cm, natomiast średnica podsufitki to 12 cm.

Internauci pozytywnie oceniają żyrandol, ponieważ jest wykonany z trwałego tworzywa. Podoba im się również możliwość regulacji przewodu. Poza tym produkt sprzedawany jest w 2 neutralnych kolorach: czarnym i szarym, co sprawia, że pasują do większości pomieszczeń. Co ważne, oprawa dostosowana jest do żarówek ledowych o dowolnej mocy.

 

 

 

 

Nowodvorski IMBRIA

 

Nowodvorski IMBRIA to nowoczesna lampa wykonana ze stali lakierowanej. Kabel natomiast jest w oplocie, czyli przewodzie ochronnym. Abażur sprawdzi się w wysokich i dużych pomieszczeniach. Przeznaczony jest przede wszystkim do salonu, jadalni lub lokalu komercyjnego. Źródłem światła jest 6 żarówek skierowanych ku dołowi. Ich moc maksymalna to 35 W (każda).

Maksymalna odległość od sufitu to 130 cm, szerokość tego modelu to 135 cm, a szerokość listwy przysufitowej wynosi 100 cm. Lampa ma uniwersalny, czarny kolor odpowiedni do różnych pomieszczeń.

Użytkownicy cenią sobie ten produkt z uwagi na dużą oryginalność i nowoczesność. Poza tym twierdzą, że jest bardzo solidnie wykonany, z dobrej jakości tworzywa. Co więcej, uważają, że szybko i łatwo się go montuje.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...