Najlepsza lampa podłogowa LED

Ostatnio aktualizowane: 30.05.20

 

Jaką lampę podłogową LED wybrać?

 

Lampa podłogowa LED, jeżeli jest dobrze wybrana, może być idealnym źródłem światła lub ciekawą dekoracją. Zakup takiego oświetlenia to dobry pomysł, jeżeli żyrandol to jednak niewystarczające źródło światła, a nie chcemy montować lampy na ścianie. W tym artykule zajmiemy się lampami podłogowymi LED, czyli takimi, które pozwolą na oszczędzanie zużywanej energii. Za wyborem produktu tego typu przemawia także wytrzymałość oraz to, że światło LED-owe nie męczy oczu, ponieważ jest białe.

 

 

Wiele osób potwierdza, że najlepsza lampa podłogowa LED w 2020 roku jest stabilna. Jednym z najważniejszych elementów każdego modelu jest jego stojak. Nóżka powinna być na tyle rozległa, aby postawienie sprzętu w każdym miejscu nie skutkowało jego przewróceniem. Warto zaznaczyć, że dobra lampa nie jest zbyt wysoka, ponieważ to właśnie może przyczynić się do jej małej stabilności. Najczęściej wysokość to około 1,5 m. Najlepsze modele można swobodnie regulować.

Jeżeli chodzi o materiał, to zdecydowana większość lamp jest wykonana ze stali. Ze względu na ciężar modele metalowe stoją na podłodze bardzo stabilnie i dobrze się prezentują. Trzeba jednak pamiętać, że ewentualny upadek może uszkodzić przedmioty znajdujące się w pobliżu. Na rynku znajdziemy również modele szklane. Nie są one jednak często wybierane, ponieważ bardzo łatwo je uszkodzić. Z kolei lampy plastikowe mogą nie wyglądać zbyt estetycznie w klasycznych, eleganckich wnętrzach. Dość często są wybierane modele drewniane, ze względu na ich walory estetyczne. Musimy jednak pamiętać, że trzeba je odpowiednio konserwować oraz izolować od wilgoci.

Według osób, które mają taki sprzęt w domu, najlepsze lampy podłogową LED wyróżnia wystarczająco długi kabel, aby można było je swobodnie podłączyć do gniazdka. Nie bez znaczenia jest również sposób, w jaki włączamy lampę. W wielu przypadkach na obudowie znajdziemy specjalny przycisk, który służy za włącznik i wyłącznik. Czasem znajduje się on na kablu. W lampach typu abażurka za włącznik służy sznureczek.

 

 

Lampy podłogowe LED – ranking

 

 

Polux Modern 308016 

 

Polux Modern 308016 to lampa podłogowa LED w dobrej cenie, która sprawi, że Twoje pomieszczenie będzie wyglądało bardzo nowocześnie. Wszystko ze względu na ciekawą oraz niepowtarzalną konstrukcję tego modelu. Geometryczne formy z pewnością sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądało atrakcyjnie. Lampa jest dostępna w dwóch kolorach: czarnym i złotym.

W środku klosz został pomalowany na żółto, co daje wrażenie, że model daje jeszcze więcej światła. W lampie możemy zamontować każdą żarówkę LED, bez względu na jej moc. Jeżeli chodzi o wymiary, to wysokość wynosi 167 cm, średnica klosza to 18,5 cm, a jego wysokość to 38 cm. Średnica podstawy wynosi 25 cm, więc jest na tyle duża, aby lampa stabilnie stała w każdym miejscu.

Złożenie modelu nie jest trudne i zajmuje jedynie kilka minut. Lampa ma stopień szczelności IP20, więc nie zniszczy się pod wpływem wilgoci. Mamy możliwość regulacji kąta światła, a dopasowanie go do panujących w danym pomieszczeniu warunków jest łatwe. Użytkownicy najbardziej chwalą ciekawy design tego produktu oraz jego odporność na zniszczenia.

 

 

 

 

Sompex Totti 78912

 

Sompex Totti 78912 to lampa podłogowa z już wbudowaną żarówką LED. Dlatego po zakupie tego produktu nie musimy zaopatrywać się w żarówkę, którą trzeba by w nim zamontować. Barwa światła żarówki umieszczonej w lampie wynosi 3000 K, co oznacza, że jest bardzo jasna.

Co ciekawe, prezentowana lampa ma dwa źródła światła. Z podstawy wychodzą dwa słupki, a każdy z nich zakończony jest żarówką. Dłuższy ma długość 139 cm, a krótszy 124 cm. Dzięki takiemu rozwiązaniu lampa prezentuje się bardzo ciekawie. Prezentowany model ma solidnie zbudowaną podstawę, która dobrze utrzymuje całą konstrukcję.

Cała lampa ma kolor srebrny, więc będzie pasować do każdego pomieszczenia. Jest ona wykonana z metalu, więc z pewnością posłuży przez długi czas. Klasa ochrony IP20 oznacza, że produkt jest odporny na działanie wody. Osoby zaopatrzone w opisywaną lampę uważają, że jest ona solidnie wykonana. Oprócz tego zauważyły, że produkt wygląda bardzo nowocześnie.

 

 

 

 

Markslojd Tampere 102881

 

Chcielibyśmy zaprezentować Markslojd Tampere 102881, lampę podłogową o wysokości 135 cm. Jej średnica wynosi 20,5 cm. Jest to produkt z już wbudowanym źródłem światła LED. Lampa jest wykonana z metalu i akrylu.

Biała obudowa produktu jest uniwersalna, więc możemy umieścić lampę w prawie każdym miejscu. Klasa ochrony IP20 potwierdza, że produkt nie niszczy się pod wpływem działania wilgoci, a nawet wody. Lampa ma regulację kąta padania światła.

Podstawa jest stabilna i nie dopuszcza do tego, aby model się przewrócił. Słupek jest zakrzywiony przy źródle światła w taki sposób, że jest ono emitowane w kierunku podłogi. Jest to dobra lampa do czytania. Użytkownikom podoba się stabilność tego produktu oraz to, że jest on odporny na zniszczenia.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status