ᐅ Dobre lampy LED z czujnikiem ruchu – rankingi i opinie

Najlepsza lampa LED z czujnikiem ruchu

Ostatnio aktualizowane: 15.12.19

 

Jaką lampę LED z czujnikiem ruchu wybrać?

 

Obecnie istnieje wiele systemów oświetleniowych zaopatrzonych w nowoczesne technologie, które mają na celu poprawę standardu i komfortu ich użytkowników. Ostatnio bardzo popularne stały się lampy z czujnikiem ruchu. Takie urządzenie to świetne rozwiązanie gdy chcemy oświetlić pomieszczenie lub ogród. Oczywiście trzeba zaznaczyć, iż nie we wszystkich pomieszczeniach sprawdzi się ten pomysł. Mogłoby to poskutkować poirytowaniem właściciela, ponieważ przykładowo podczas odpoczynku w salonie musielibyśmy co pewien czas wykonywać ruch, aby ponownie włączyć lampę.

 

 

Natomiast bardzo popularne jest umieszczanie lamp LED’owych w ogrodach lub na zewnątrz domów. Takie automatyczne oświetlenie może być zdecydowanie pomocne, gdy wracasz w wieczornej porze lub nocy do domu. Ułatwia to dotarcie bez nieprzyjemnego chodzenia po zmroku. W szczególności lampa automatyczna może się przydać w miejscu, gdzie są schody lub podjazd. Tego typu oświetlenie może także być praktyczne w pomieszczeniu. Dobrym przykładem takiego miejsca jest korytarz, gdzie raczej się nie przebywa przez dłuższy czas, a jedynie przechodzi.

Lampy z czujnikiem ruchu włączają się same, gdy wykryją ruch w strefie ich detekcji. Urządzenia te dzielą się ze względu na sposób odbierania ruchu przez czujnik na aktywne i pasywne. Do pierwszej grupy należą takie urządzenia, które wysyłają a następnie analizują odbitą falę elektromagnetyczną lub ultradźwiękową. Druga grupa to czujniki, które wykrywają zmiany w promieniowaniu podczerwonym. To właśnie one są najbardziej wykorzystywane w produkcji czujników do różnego rodzaju urządzeń, między innymi właśnie systemów oświetleniowych. Najlepsza lampa LED z czujnikiem ruchu w 2019 roku pracuje właśnie przez wyczuwanie ciepła w paśmie podczerwieni. Detektor podczerwieni wykrywa zmianę temperatury analizowanej powierzchni. Po przekroczeniu określonej przez nas wartości, włącza oświetlenie LED. Najlepsze lampy LED z czujnikiem ruchu powinny posiadać regulację czujnika, która pozwoli nam na ustawienie czasu jej świecenia. Takie oświetlenie zdecydowanie powinno być zamontowane w miejscu, które nie będzie blisko grzejników lub urządzeń ruchomych. Oczywiście czujki są specjalnie zaprojektowane tak, aby ignorowały ruchy zwierząt lub owadów. Jednak zdecydowanie należy dokładnie przemyśleć gdzie chcemy taką lampę umiejscowić. Jej czujnik powinien mieć dostęp do zbierania informacji i nie może zostać zasłonięty w całości czy nawet częściowo.

Niektóre z takich oświetleń posiadają czujnik zmierzchowy. Takie oświetlenie jest wprost idealne do oświetlenia na zewnątrz budynków. Powoduje to włączanie się światła jedynie po zapadnięciu zmroku. Gdy tylko robi się jasno, lampa wyłącza się. Jest to świetna opcja, która pozwala także zaoszczędzić pieniądze za prąd.

 

 

Lampy LED z czujnikiem ruchu – ranking

 

 

Osram NOXLITE 23W 

 

Osram NOXLITE 23W  to LED’owe oświetlenie z czujnikiem ruchu. Produkt ten idealnie sprawdza się do użycia na zewnątrz budynku. Najlepszym miejscem na taką lampę to przykładowo podjazd, ogród czy garaż. NOXLITE 23W to najwyższej jakości lampa, która została stworzona przez firmę słynącą z produkcji żarówek i oświetleń. Osram to niemieckie przedsiębiorstwo z wieloletnią tradycją sięgającą aż do 1906 roku. Obecnie jest to jedna z trzech firm, która należy do największych producentów oświetlenia na świecie.

Jej produkty, w tym przedstawiona przez nas lampa LED, są godne zaufania klientów. NOXLITE 23W została wyposażona w czujnik ruchu oraz zmierzchowy. Jest to idealne połączenie, które pozwoli nam oświetlić zewnętrze budynku w nocy. W dzień czujnik zmierzchowy wyłączy lampę, co sprawi, że zaoszczędzimy pieniądze, gdy nie będzie niepotrzebnie włączała się za dnia. Czujnik ruchu ma zasięg ruchu do 14 metrów oraz regulację czułości światła. Ponadto w każdym momencie możemy wyłączyć obie czujki, co pozwoli lampie świecić przez cały czas.

Opinie klientów traktują o wyjątkowym designie lampy oraz dodatkową opcję, o której wspominaliśmy wyżej, czyli wyłączaniu wedle potrzeby czujnika ruchu i zmierzchowego.

 

 

 

 

Kanlux Sevia 26-SE 

 

Kanlux Sevia 26-SE to stylowa lampa LED z czujnikiem ruchu. Urządzenie zostało wykonane ze stopu aluminium i szkła. Barwa światła lampy jest biała. To najbardziej przyjazny kolor oświetlenia dla oczu. Nowatorski, piękny i prosty design wyróżnia ten model spośród innych lamp. Producent tego produktu to polska firma, która słynie z produkcji sprzętu oświetleniowego. Lampy Kanlux to najwyższej jakości urządzenia. Oświetlenie ledowe Sevia 26-SE z czujnikiem pozwala na wykrycie ruchu w zasięgu do 3,5 metrów.

Lampa posiada także opcję regulacji czasu świecenia od 5 sekund do 4 minut. Kąt wykrywania ruchu na płaszczyźnie horyzontalnej sięga do 120 stopni. W dodatku możemy swobodnie zmienić natężenie światła w zależności od potrzeb od 3 do 2000 lx. Urządzenie to możemy nie tylko stosować do oświetlenia zewnętrza budynku, ale też w jego środku. Moc działania lampy wynosi 9,5 W. Należy jednak zaznaczyć, iż źródło światła to wysokiej jakości led SMD.

Konsumenci chwalą sobie produkt za jego żywotność. Dodatkowym dla nich plusem jest wymieniona przez nas w artykule opcja regulacji natężenia światła. Pozwala to dostosować lampę LED do potrzeb każdego klienta.

 

 

 

 

TB Energy 10C 

 

TB Energy 10C to lampa ledowa posiadająca czujnik ruchu. Oświetlenie to ma swoje zastosowanie na zewnątrz budynku. Najlepszym do tego miejscem może być podjazd, czy schody zewnętrzne. TB Energy 10C jest w stanie także perfekcyjnie oświetlić znaczną część ogrodu. Design lampy jest bardzo prosty i tym samym estetyczny. Ponadto urządzenie posiada czarną obudowę, która należy do klasy szczelności IP65. Pozwala ona na bezpiecznie korzystanie z produktu narażonego na wilgoć i zapylenie. Tym sposobem lampa w warunkach zewnętrznych nie zepsuje się, lecz będzie nam długo służyła.

TB Energy 10C posiada opcję regulacji długości czasu świecenia, która wynosi od 5 sekund do 12 minut. Światło lampy jest neutralne, białe. Nie drażni ono oczu i imituje światło słoneczne. Moc z jaką działa oświetlenie jest równa 10 W. TB Energy to producent nowoczesnych sprzętów do oświetlenia. W urządzeniach tej firmy zastosowana została najnowsza technologia diod LED, która słynie z oszczędności energii. Diody wykorzystane w każdym z produktów, między innymi TB Energy 10C, to najwyższej jakości sprzęt, który charakteryzuje się wysokim współczynnikiem odwzorowania barw.

Klienci są zadowoleni z produktu. Według ich opinii TB Energy 10C to lampa LED z czujnikiem ruchu w dobrej cenie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status