Ranking 5 najlepszych lamp solnych w 2020

Ostatnio aktualizowane: 28.10.20

 

Lampa Solna – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Lampy solne słyną z tego, że mają dobre właściwości i nadają wnętrzu przyjemną atmosferę. Są to najczęstsze powody, dla których osoby decydują się na zakup takiego produktu do swojego domu. Jak wybrać model, który nas zadowoli? W sklepach znajdziemy produkty różnych producentów, jednak duża ilość lamp nie pomaga w wyborze. Chcąc ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy ranking lamp solnych. Pierwsze miejsce zajmuje w nim model Ogrody Solne 3-5 kg. Lampa jest dostępna w zestawie z żarówką, jej wymiana nie jest trudna. Utrzymanie sprzętu w czystości również nie sprawia problemów. Lampę wystarczy od czasu do czasu przetrzeć wilgotną szmatką, a później włączyć do źródła zasilania. Model ma solidną, drewnianą podstawkę. Lampa jest naturalnym jonizatorem i skutecznie oczyszcza powietrze. Biała lampa solna 3-5 kg to nasza druga propozycja. Estetycznie się prezentuje i pasuje do różnie urządzonych wnętrz. Jej działanie polega na naturalnym oczyszczaniu powietrza z kurzu, grzybów i pleśni.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką lampę solną kupić?

 

Lampa solna jest uważana za świetny dodatek do wnętrza. Po jej zaświeceniu pomieszczenie wydaje się bardziej przytulne. Nie jest to jednak jedyna zaleta tego typu produktów. Nie należy zapominać o ich wielu zdrowotnych właściwościach. Chcesz dowiedzieć się, jaką lampę solną wybrać? Powinieneś więc zapoznać się z przygotowanym przez nas artykułem, zwłaszcza umieszczonym poniżej poradnikiem zakupowym.

 

 

Dla kogo lampa solna?

Produkty takie jak lampy solne są polecane w szczególności alergikom i astmatykom. Wszystko dlatego, że sól, z której są one wykonane, pod wpływem ciepła emituje różne minerały mające pozytywny wpływ na drogi oddechowe. Możemy więc złagodzić uciążliwe objawy choroby, z którą się borykamy, a ponadto oczyścić powietrze z krążącym w nich alergenów, bakterii, roztoczy, pleśni i cząsteczek kurzu. Za sprawą lampy solnej możemy też stworzyć w pokoju bardziej przyjazny mikroklimat, co sprzyja poprawie samopoczucia i odzyskaniu energii do działania. Jest to możliwe za sprawą emitowanych jonów ujemnych, które zwiększają zawartość tlenu w powietrzu, sprzyjają zwiększeniu koncentracji oraz odzyskaniu dobrego humoru. Jeśli jony ujemne przeważają nad tymi dodatnimi, możemy pozbyć się problemu z zasypianiem i nerwowością związaną z ciągłym narażeniem na duży stres. Mówiąc o zaletach lamp solnych, nie można nie wspomnieć o niwelowaniu działania tzw. elektrosmogu, którego źródłem są telewizory, laptopy, telefony komórkowe oraz inne używane przez nas na co dzień sprzęty.

 

Waga bryły

Szukając idealnego produktu, możemy zauważyć, że każdy model różni się wielkością bryły. Te małe ważą nie więcej niż 5 kg, możemy znaleźć też znacznie większe, ważące ponad 15 kg. Jaka lampa solna jest najlepsza? To zależy od metrażu pomieszczenia, w którym chcemy ją ustawić. Poniżej znajduje się wskazówka, za sprawą której możemy wybrać właściwy produkt:

* bryła ważąca od 2 kg do 3 kg – zalecana do pomieszczenia o powierzchni do 10 m2;

* bryła ważąca od 3 kg do 5 kg – zalecana do pomieszczenia o powierzchni do 12 m2;

* bryła ważąca od 5 kg do 7 kg – zalecana do pomieszczenia o powierzchni do 15 m2;

* bryła ważąca od 7 kg do 9 kg – zalecana do pomieszczenia o powierzchni do 18 m2;

* bryła ważąca od 9 kg do 13 kg – zalecana do pomieszczenia o powierzchni do 20 m2;

* bryła ważąca od 13 kg do 17 kg – zalecana do pomieszczenia o powierzchni do 25 m2;

* bryła ważąca od 18 kg 25 kg – zalecana do pomieszczenia o powierzchni do 30 m2.

Jeśli kupimy zbyt małą lampę, nie odczujemy jej pozytywnego wpływu na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Wynika to ze zbyt małej ilości emitowanych jonów ujemnych. Nie będą one w stanie oczyścić powietrza w pomieszczeniu z krążących w nim zanieczyszczeń.

 

Zasilanie

Zazwyczaj lampy solne są zasilane sieciowo, a więc wymagają podłączenia do prądu. Wewnątrz takich modeli jest niewielka żarówka (najczęściej typu E14). Są jednak też produkty niewymagające dostępu do energii elektrycznej. To solne świeczniki, wewnątrz których trzeba umieścić zwykły podgrzewacz (tzw. tealight). Najlepsza lampa solna to taka, która jest bezpieczna w użytkowaniu. Jej źródło światła powinno być odporne na przegrzanie (zwłaszcza jeśli jest to model zasilany sieciowo).

 

Kraj pochodzenia soli

Produkty, które znajdziemy w sklepach, mogą różnić się krajem pochodzenia soli, z której zostały wykonane. Surowiec ten jest wydobywany m.in. w Polsce w Kopalni Soli Kłodawa. Obecnie możemy też znaleźć lampy z soli z Pakistanu i Iranu. Najważniejsze jest to, aby bryła miała odpowiednio zwartą strukturę. Zwykle ma ona pomarańczowy lub lekko czerwony kolor.

Choć lampy solne nie są przeznaczone do celów spożywczych, to często mówi się, że nasze zwierzęta domowe mogą je bez przeszkód oblizywać. W ten sposób czworonogi mogą dostarczyć organizmowi cenne składniki mineralne. Żeby zapewnić swoim pupilom bezpieczeństwo, lampę należy regularnie czyścić z kurzu i innych osiadających na niej zanieczyszczeń.

 

 

Design

Biorąc pod uwagę to, że lampy solne są wykonywane ręcznie, nie znajdziemy dwóch modeli o takim samym kształcie. Są to więc oryginalnie wyglądające produkty, które mogą być świetną dekoracją pokoju. Co ciekawe, na niektórych bryłach mogą być wyżłobione różne zdobienia (np. krzyż, liść, kwiat itp.). Czasami bryła jest włożona do ozdobnego koszyczka z wikliny lub szklanego pojemnika, aby dodać jej elegancji.

 

Lampy solne w dobrych cenach

Za lampę przystosowaną do użytku w niewielkich pomieszczeniach, o powierzchni do 12 m2, zapłacimy nie więcej niż 50 zł. Modele wykonane ze znacznie cięższej bryły solnej są droższe. Cena za ponad 15 kg produkty często przekracza 100 zł. Jeżeli jednak borykamy się z przeziębieniem lub inną chorobą, brakiem energii czy problemami ze snem, warto zainwestować w taką lampę.

 

5 najlepszych lamp solnych. Opinie w 2020

 

Postanowiliśmy przygotować dodatkowo ranking lamp solnych, aby podpowiedzieć Ci, które produkty cieszą się obecnie popularnością. Jesteśmy pewni, że wśród naszych propozycji jest model, który przypadnie Ci do gustu.

 

1. Lampa Solna Ogrody Solne 3-5kg Jonizator

 

Lampa Solna 3-5 kg producenta Ogrody Solne jest doceniana przez kupujących. Zgodnie z zaleceniami, ten model nadaje się do pomieszczeń o powierzchni do 10 m2. Produkt ma wymiary: wysokość – 17 – 25 cm i szerokość – 11 – 15 cm. Przewód zasilający o długości równej 1,5 m ma biały kolor, więc pasuje do reszty elementów. W zestawie znajdziemy żarówkę E14 o mocy 15 W.

Prezentowana lampa jest wykonana z soli himalajskiej. Charakteryzuje się łatwą rozpuszczalnością w wodzie, dlatego należy pamiętać, aby w trakcie czyszczenia nie przesadzać z nawilżeniem ścierki. Z uwagi na materiał wykonania, każdy produkt wygląda nieco inaczej i dlatego jest wyjątkowy.

Produkt Ogrodów Solnych zasługuje na dobre opinie, bo ma naturalne działanie. Lampa jest jonizatorem, oczyszcza powietrze z kurzu, pleśni i grzybów. Przydaje się w domach, w których mieszkają osoby borykające się m.in. z astmą i alergią. Potwierdzają to pozytywne recenzje użytkowników.

Lampa solna Ogrody Solne 3-5 kg ma wymiary: wysokość – 17 – 25 cm i szerokość – 11 – 15 cm. Długość kabla zasilającego wynosi 1,5 m. 

Zalety
Kompleksowe działanie:

Prezentowana lampa solna to naturalny jonizator. Dobrze sprawdzi się u osób, które mają alergię, borykają się z astmą czy problemami z układem oddechowym i krążenia. Sól kamienna oczyszcza powietrze z pleśni, grzybów i kurzu.

Łatwa pielęgnacja:

Jak pokazał test lamp solnych tego producenta, czyszczenie produktu nie jest niczym trudnym. Po odłączeniu od prądu lampę należy przetrzeć wilgotną ścierką, a później podłączyć do źródła zasilania, aby naturalnie wyschła.

Żarówka:

W zestawie znajduje się pasująca żarówka (E14 o mocy 15 W). Można zaraz po rozpakowaniu lampy przejść do jej użytkowania.

Drewniana podstawka:

Model ma twardą, wyszlifowaną drewnianą podstawkę zapewniającą stabilność. Jest ona dodatkowo zaimpregnowana w celu zwiększenia jej wytrzymałości.

Nadaje przyjemny nastrój:

Włączona lampa daje delikatne światło i sprawia, że w pomieszczeniu robi się przyjemnie.

Wady
Blady kolor:

Kupujący zwracają uwagę na to, że lampa solna ma bledszy kolor niż to pokazane na zdjęciach.

 

 

 

 

2. Lampa Solna Biała 3-5kg Jonizator

 

Biała lampa solna 3-5 kg to produkt naturalny, a jednocześnie niepowtarzalny. Nie ma możliwości znalezienia na rynku modelu wyglądającego w ten sam sposób. W zestawie znajduje się bryła z soli himalajskiej, drewniana podstawka, kabel zasilający i żarówka. 

Prezentowana lampa sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 10 m2. Jej dokładne wymiary to: szerokość 11 – 15 cm i wysokość – 17 – 25 cm. Na zakup tego produktu warto się zdecydować nie tylko dlatego, że ładnie się prezentuje i nadaje wnętrzu przytulny charakter, ale też z uwagi na jego właściwości. Lampa solna w naturalny sposób oczyszcza powietrze, dodatkowo pomaga w koncentracji i sprzyja wyciszeniu. 

W recenzjach dotyczących tego produktu można przeczytać, że model zapewnia przyjemne, rozproszone światło. Lampa jest solidnie wykonana, drewniana podstawka została dodatkowo zabezpieczona, więc ryzyko jej uszkodzenia jest małe.

Biała lampa solna 3-5 kg jest przeznaczona do pomieszczeń o wielkości do 10 m2. Kabel zasilający ma długość równą 1,5 m.

Zalety
Dobroczynne działanie:

Korzystanie z takiego produktu przynosi sporo korzyści. Lampa solna poprawia koncentrację, ułatwia zasypianie i sprawia, że możemy łatwiej wyciszyć się po ciężkim dniu.

Wytrzymały przewód zasilający:

Model jest wyposażony w biały przewód zasilający o długości 1,5 m. Jest on wytrzymały, na jego powierzchni nie pojawiają się nawet drobne zarysowania.

Wykorzystywana w terapii kolorami:

Warto wiedzieć, że lampa solna jest wykorzystana w chromoterapii (terapia kolorami). Może okazać się pomocna dla osób cierpiących na bezsenność i łatwo się denerwujących.

Ładny design:

Do zakupu tego produktu zachęca to, że jest on utrzymany w jasnym kolorze. Lampa będzie pasowała do każdej sypialni.

Wady
Wymiana żarówki:

Część użytkowników przyznaje, że pierwsza wymiana żarówki jest nieco skomplikowana. Ważne jest, aby stosować się do rad producenta.

 

 

 

 

3. Lampa Stołowa Solna Rabalux Rock

 

Polecamy Twojej uwadze solną lampę stołową Rabalux Rock idealnie nadającą się do salonu czy sypialni. Zapewnia ona przyjemne, lekko rozproszone światło o barwie 2700 K. W komplecie znajduje się dostosowana do modelu żarówka z gwintem E14 o mocy równej 15W. Wysokość produktu wynosi 19 cm.

Ta lampka dekoracyjna jest zrobiona z kompozycji soli kamiennej. Umieszczono ją na drewnianej, dobrze wyprofilowanej i skutecznie zabezpieczonej podstawie. Produkt efektownie wygląda i stanowi ładne dopełnienie wnętrza. Model ma odpowiednio długi przewód zasilający ze sprawnie działającym włącznikiem. Lampa solna jest objęta 2-letnią gwarancją producenta.

Lampa solna Rabalux Rock jest polecana przez osoby, które zdecydowały się w nią zainwestować. Podzielają oni zdanie, że dokonali dobrej decyzji zakupowej. Produkt na długo zachowuje ładny wygląd, a rozproszone światło nadaje wnętrzu klimat.

Rabalux Rock to stołowa lampa solna, której wysokość wynosi 19 cm. Stopień ochrony to IP20. 

Zalety
Jakość wykonania:

Produkt zrobiono z wysokiej jakości materiałów. Kompozycja soli kamiennej jest umieszczona na mocnej, drewnianej podstawie z dodatkowo zabezpieczoną powierzchnią.

Stylowy dodatek do wnętrza:

Sporo osób decyduje się kupić tę lampę, ponieważ ładnie prezentuje się w salonie i w sypialni, a światło które generuje wprowadza przyjemny nastrój do pomieszczenia.

Szczelność:

Klasa szczelności na poziomie IP20 gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania.

Wady
Czyszczenie:

Na produkcie osadza się kurz, a z uwagi na nieregularną powierzchnię, nie jest tak łatwo go usunąć.

 

 

 

 

4. Lampa Solna Rabalux Rocky 4129

 

Rabalux Lampa Solna świecznik to niewielki model, który można postawić na półce, biurku lub parapecie. Wymiary produktu to: wysokość – ok. 6,5 cm i średnica – ok. 9 cm. Świecznik waży 0,6 kg. To, co wyróżnia lampkę, to brak żarówki. Wystarczy włożyć do środka zwykły podgrzewacz, aby odczuć pozytywne działanie soli na nasz organizm.

Produkt nie wymaga podłączenia do prądu, dlatego możemy go użytkować codziennie przez wiele godzin, nie obawiając się o wzrost rachunków za zużycie energii elektrycznej. To model, który efektywnie jonizuje powietrze i w ten sposób tworzy w pomieszczeniu przyjazny mikroklimat.

Świecznik może wspomagać leczenie alergii, astmy, a nawet zwykłego przeziębienia. Z recenzji konsumentów wynika, że to dobra i tania lampa solna, która pasuje do każdego pomieszczenia w domu – również korytarza czy łazienki. Produkt został wykonany z soli kamiennej z Pakistanu, która jest bogata w minerały, m.in. selenit, lit oraz halit.

Rabalux to dobra lampa solna do 10 zł. Jej średnica wynosi 80 – 90 cm, a wysokość wynosi 62 – 65 cm. Stopień ochrony to IP20. 

Zalety
Wykonanie:

Produkt jest zrobiony z soli kamiennej. To naturalny i w pełni bezpieczny materiał. Cechuje go trwałość i estetyka wykonania.

Naturalny kolor:

Lampa stołowa ma naturalny kolor, który podoba się większości osobom. Kupujący uważają, że model wygląda stylowo.

Kompaktowe wymiary:

Produkt zajmuje stosunkowo mało miejsca, więc można zdecydować się na jego umieszczenie także w małym pomieszczeniu.

Wady
Czyszczenie:

Dokładne czyszczenie produktu może okazać się czasochłonne.

Brak źródła światła:

Trzeba mieć na uwadze to, że w zestawie nie ma źródła światła.

 

 

 

 

5. Lampka Stołowa Solna Stone Globo 28300 2-3kg

 

Stone Globo 28300 to lampa stołowa o wymiarach: wysokość – 16 cm i szerokość 12 cm. Jej waga wynosi do 3 kg. Produkt jest zrobiony z kryształu soli kamiennej, naturalne wykonanie sprawia, że trudno znaleźć lampę wyglądającą w ten sam sposób. Model jest zasilany solidnym przewodem z włącznikiem on-off. 

Wewnątrz kryształu znajduje się źródło światła, czyli żarówka z gwintem E14 o mocy równej 15 W. Istnieje możliwość stosowania żarówek energooszczędnych. Lampka ładnie się prezentuje na stoliku ustawionym przy łóżku w sypialni. Lekkie światło, które generuje, jest przyjemne i pozwala łatwiej się zrelaksować.

Co na temat produktu myślą konsumenci, którzy w niego zainwestowali? Z opublikowanych w Internecie opinii można dowiedzieć się, że lampa spełnia ich oczekiwania. Polecają oni ten model innym osobom, które chcą wprowadzić przyjemny nastrój do swojego mieszkania. 

Lampka stołowa Stone Globo 28300 2-3 kg ma wymiary: wysokość – 16 cm i szerokość – 12 cm. Produkt jest objęty 2-letnią gwarancją.

Zalety
Bryła solna:

Lampkę zrobiono z wysokiej jakości bryły solnej. Odznacza się ona solidnością i efektownie się prezentuje.

Nastrojowy efekt:

Po włączeniu Stone Globo 28300 daje przyjemne, ciepłe światło, które sprawia, że atmosfera w pomieszczeniu staje się bardziej nastrojowa.

Wady
Przełącznik:

ojedyncze osoby przyznają, że przełącznik on-off czasami, choć rzadko, się zacina.

Wymiana żarówki:

Niektórym użytkownikom mały problem sprawia sprawna zmiana przepalonej żarówki.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Zdrowie Natury Nocna 8-10 kg

 

Zdrowie Natury Lampka Nocna 8-10 kg to produkt z grubą powłoką soli, w efekcie czego jest ciemniejszy i daje lekko przygaszone światło. Model stoi stabilnie na podstawce wykonanej z drzewa różanego. Ponieważ została ona zaimpregnowana, nie musimy się obawiać o to, że zniszczy się np. pod wpływem działania wilgoci.

Prezentowany model został wykonany z soli himalajskiej z Pakistanu. Wewnątrz lampki znajduje się żarówka typu E14, której moc wynosi 15 W. Produkt wymaga podłączenia do prądu, dlatego wyposażono go w certyfikowany znakiem bezpieczeństwa kabel elektryczny w białym kolorze. To świetny wybór dla osób, które borykają się z alergią czy astmą oraz tych chcących poprawić jakość powietrza w domu.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup produktu, są z niego zadowoleni. Z opublikowanych przez nich opinii wynika, że lampka doskonale sprawdza się w sypialni oraz pokoju dziecięcym. Za sprawą tego modelu możemy stworzyć bardziej przytulny klimat w pomieszczeniu.

 

 

Zdrowie Natury Krzyż

 

Przedstawiamy Zdrowie Natury Lampa solna Krzyż – lampę, której waga mieści się w przedziale od 3 kg do 5 kg, a wysokość od 14 cm do 23 cm. To produkt, który jest odpowiedni nie tylko dla alergików, ale też osób mających problemy z zaśnięciem czy radzeniem sobie ze stresem.

Lampa neutralizuje działanie elektrosmogu (generowanego przez użytkowane w domu sprzęty) i zmniejsza ilość jonów dodatnich krążących w powietrzu, które negatywnie wpływają na nasze samopoczucie. To model wykonany z soli himalajskiej z Pakistanu. Produkt jest wyposażony w żarówkę E14 o mocy 15 W.

Jak twierdzą konsumenci, lampka świetnie się prezentuje na półce czy biurku, a do tego tworzy wyjątkowy klimat w pokoju. Na bryle widoczny jest zarys krzyża, co sprawia, że model oryginalnie się prezentuje. Nie trzeba się obawiać, że model nie będzie stabilnie stać. Produkt ma twardą, drewnianą podstawkę, która została odpowiednio zaimpregnowana.

 

 

Zdrowie Natury Kosz Wiklinowy Kula

 

Model Zdrowie Natury Lampa Kosz Wiklinowy Kula został wykonany z soli himalajskiej i waży ok. 3 kg. To lampa, która wyróżnia się estetycznym designem. Bryła solna umieszczona jest w wiklinowym koszu, w środku jest żarówka typu E14 o mocy 15 W.

Produkt jest zasilany sieciowo, ma odpowiedniej długości kabel z włącznikiem przelotowym, zapewniającym komfortowe włączanie i wyłączanie żarówki. Co ciekawe, wiklinowy koszyk jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych do wyboru: białej, zielonej i brązowej. To daje nam możliwość dopasowania modelu do reszty wyposażenia wnętrza. Materiał wykonania produktu jest bogaty w minerały mające pozytywny wpływ na nasz organizm, w szczególności na drogi oddechowe.

Model Zdrowie Natury Lampa Kosz Wiklinowy Kula jest idealny dla astmatyków, alergików oraz osób narzekających na zbyt słabą odporność. Konsumenci twierdzą, że lampa eliminuje krążące w powietrzu jony dodatnie, alergeny i bakterie, a do tego poprawia samopoczucie. Wydzielane pod wpływem ciepła pochodzącego z żarówki substancje z soli mogą poprawiać koncentrację i dodawać nam energii do działania.

 

 

Lampa Solna 13-17 kg

 

Lampa Solna 13-17 kg jest wyposażona w żarówkę E14 oraz certyfikowany znakiem bezpieczeństwa przewód z włącznikiem przelotowym. To model, który może z powodzeniem pełnić funkcję dekoracyjną w salonie czy sypialni. Produkt został wykonany z soli himalajskiej, jego waga mieści się w przedziale od 13 kg do 17 kg.

Opisywany model ma okrągłą, drewnianą podstawkę, dlatego stabilnie stoi i nie kołysze się na boki. Lampka ma kształt nieregularnej bryły, z pewnością zwróci na siebie uwagę domowników oraz zaproszonych gości. To ciekawy dodatek do wnętrza, który pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.

Trudno jest znaleźć negatywne opinie o lampach solnych, ponieważ to produkty mające wiele zalet. Przedstawiony model jest chwalony przez konsumentów m.in. za neutralizowanie jonów dodatnich (wpływających negatywnie na naszą koncentrację i humor) oraz wspomaganie pracy układu nerwowego, oddechowego, a nawet pokarmowego. Udowodniono, że zawarte w soli minerały mogą przyspieszać przemianę materii i usprawniać krążenie krwi.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status