Lampy solne ranking

Ostatnio aktualizowane: 09.04.20

 

Czy wiesz, że lampy solne pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną? Pod wpływem ciepła sól uwalnia cenne dla naszego organizmu minerały, które poprawiają samopoczucie, łagodzą objawy alergii i oczyszczają powietrze z bakterii. Za najlepszy tego typu produkt w 2020 roku konsumenci uznali Zdrowie Natury Nocna 8-10 kg. To lampa z drewnianą, zaimpregnowaną podstawką, która idealnie pasuje do sypialni, dziecięcego pokoju i salonu. W komplecie otrzymujemy pasującą do niej żarówkę E14 oraz biały, odpowiedniej długości kabel z wygodnym włącznikiem przelotowym. Model z pewnością przypadnie do gustu astmatykom, alergikom, osobom narażonym na ciągły stres oraz tym mającym problemy z szybkim zasypianiem. Jeśli obawiasz się, że produkt nie spełni Twoich oczekiwań, przyjrzyj się modelowi Zdrowie Natury Krzyż. Został on wykonany z dobrej jakości soli himalajskiej z Pakistanu. Lampa stoi stabilnie na drewnianej podstawce i nie powinna zajmować za dużo miejsca na stole czy półce (z uwagi na niewielkie wymiary).

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką lampę solną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Lampa solna jest uważana za świetny dodatek do wnętrza. Po jej zaświeceniu pomieszczenie wydaje się bardziej przytulne. Nie jest to jednak jedyna zaleta tego typu produktów. Nie należy zapominać o ich wielu zdrowotnych właściwościach. Chcesz dowiedzieć się, jaką lampę solną wybrać? Powinieneś więc zapoznać się z przygotowanym przez nas artykułem, zwłaszcza umieszczonym poniżej poradnikiem zakupowym.

 

 

Dla kogo lampa solna?

Produkty takie jak lampy solne są polecane w szczególności alergikom i astmatykom. Wszystko dlatego, że sól, z której są one wykonane, pod wpływem ciepła emituje różne minerały mające pozytywny wpływ na drogi oddechowe. Możemy więc złagodzić uciążliwe objawy choroby, z którą się borykamy, a ponadto oczyścić powietrze z krążącym w nich alergenów, bakterii, roztoczy, pleśni i cząsteczek kurzu. Za sprawą lampy solnej możemy też stworzyć w pokoju bardziej przyjazny mikroklimat, co sprzyja poprawie samopoczucia i odzyskaniu energii do działania. Jest to możliwe za sprawą emitowanych jonów ujemnych, które zwiększają zawartość tlenu w powietrzu, sprzyjają zwiększeniu koncentracji oraz odzyskaniu dobrego humoru. Jeśli jony ujemne przeważają nad tymi dodatnimi, możemy pozbyć się problemu z zasypianiem i nerwowością związaną z ciągłym narażeniem na duży stres. Mówiąc o zaletach lamp solnych, nie można nie wspomnieć o niwelowaniu działania tzw. elektrosmogu, którego źródłem są telewizory, laptopy, telefony komórkowe oraz inne używane przez nas na co dzień sprzęty.

 

Waga bryły

Szukając idealnego produktu, możemy zauważyć, że każdy model różni się wielkością bryły. Te małe ważą nie więcej niż 5 kg, możemy znaleźć też znacznie większe, ważące ponad 15 kg. Jaka lampa solna jest najlepsza? To zależy od metrażu pomieszczenia, w którym chcemy ją ustawić. Poniżej znajduje się wskazówka, za sprawą której możemy wybrać właściwy produkt:

* bryła ważąca od 2 kg do 3 kg – zalecana do pomieszczenia o powierzchni do 10 m2;

* bryła ważąca od 3 kg do 5 kg – zalecana do pomieszczenia o powierzchni do 12 m2;

* bryła ważąca od 5 kg do 7 kg – zalecana do pomieszczenia o powierzchni do 15 m2;

* bryła ważąca od 7 kg do 9 kg – zalecana do pomieszczenia o powierzchni do 18 m2;

* bryła ważąca od 9 kg do 13 kg – zalecana do pomieszczenia o powierzchni do 20 m2;

* bryła ważąca od 13 kg do 17 kg – zalecana do pomieszczenia o powierzchni do 25 m2;

* bryła ważąca od 18 kg 25 kg – zalecana do pomieszczenia o powierzchni do 30 m2.

Jeśli kupimy zbyt małą lampę, nie odczujemy jej pozytywnego wpływu na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Wynika to ze zbyt małej ilości emitowanych jonów ujemnych. Nie będą one w stanie oczyścić powietrza w pomieszczeniu z krążących w nim zanieczyszczeń.

 

Zasilanie

Zazwyczaj lampy solne są zasilane sieciowo, a więc wymagają podłączenia do prądu. Wewnątrz takich modeli jest niewielka żarówka (najczęściej typu E14). Są jednak też produkty niewymagające dostępu do energii elektrycznej. To solne świeczniki, wewnątrz których trzeba umieścić zwykły podgrzewacz (tzw. tealight). Najlepsza lampa solna to taka, która jest bezpieczna w użytkowaniu. Jej źródło światła powinno być odporne na przegrzanie (zwłaszcza jeśli jest to model zasilany sieciowo).

 

Kraj pochodzenia soli

Produkty, które znajdziemy w sklepach, mogą różnić się krajem pochodzenia soli, z której zostały wykonane. Surowiec ten jest wydobywany m.in. w Polsce w Kopalni Soli Kłodawa. Obecnie możemy też znaleźć lampy z soli z Pakistanu i Iranu. Najważniejsze jest to, aby bryła miała odpowiednio zwartą strukturę. Zwykle ma ona pomarańczowy lub lekko czerwony kolor.

Choć lampy solne nie są przeznaczone do celów spożywczych, to często mówi się, że nasze zwierzęta domowe mogą je bez przeszkód oblizywać. W ten sposób czworonogi mogą dostarczyć organizmowi cenne składniki mineralne. Żeby zapewnić swoim pupilom bezpieczeństwo, lampę należy regularnie czyścić z kurzu i innych osiadających na niej zanieczyszczeń.

 

 

Design

Biorąc pod uwagę to, że lampy solne są wykonywane ręcznie, nie znajdziemy dwóch modeli o takim samym kształcie. Są to więc oryginalnie wyglądające produkty, które mogą być świetną dekoracją pokoju. Co ciekawe, na niektórych bryłach mogą być wyżłobione różne zdobienia (np. krzyż, liść, kwiat itp.). Czasami bryła jest włożona do ozdobnego koszyczka z wikliny lub szklanego pojemnika, aby dodać jej elegancji.

 

Lampy solne w dobrych cenach

Za lampę przystosowaną do użytku w niewielkich pomieszczeniach, o powierzchni do 12 m2, zapłacimy nie więcej niż 50 zł. Modele wykonane ze znacznie cięższej bryły solnej są droższe. Cena za ponad 15 kg produkty często przekracza 100 zł. Jeżeli jednak borykamy się z przeziębieniem lub inną chorobą, brakiem energii czy problemami ze snem, warto zainwestować w taką lampę.

 

Najlepsze lampy solne w 2020 roku

 

Postanowiliśmy przygotować dodatkowo ranking lamp solnych, aby podpowiedzieć Ci, które produkty cieszą się obecnie popularnością. Jesteśmy pewni, że wśród naszych propozycji jest model, który przypadnie Ci do gustu.

 

Nasze zalecenia

 

Zdrowie Natury Nocna 8-10 kg 

 

Zdrowie Natury Lampka Nocna 8-10 kg to produkt z grubą powłoką soli, w efekcie czego jest ciemniejszy i daje lekko przygaszone światło. Model stoi stabilnie na podstawce wykonanej z drzewa różanego. Ponieważ została ona zaimpregnowana, nie musimy się obawiać o to, że zniszczy się np. pod wpływem działania wilgoci.

Prezentowany model został wykonany z soli himalajskiej z Pakistanu. Wewnątrz lampki znajduje się żarówka typu E14, której moc wynosi 15 W. Produkt wymaga podłączenia do prądu, dlatego wyposażono go w certyfikowany znakiem bezpieczeństwa kabel elektryczny w białym kolorze. To świetny wybór dla osób, które borykają się z alergią czy astmą oraz tych chcących poprawić jakość powietrza w domu.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup produktu, są z niego zadowoleni. Z opublikowanych przez nich opinii wynika, że lampka doskonale sprawdza się w sypialni oraz pokoju dziecięcym. Za sprawą tego modelu możemy stworzyć bardziej przytulny klimat w pomieszczeniu.

 

 

 

 

Zdrowie Natury Krzyż

 

Przedstawiamy Zdrowie Natury Lampa solna Krzyż – lampę, której waga mieści się w przedziale od 3 kg do 5 kg, a wysokość od 14 cm do 23 cm. To produkt, który jest odpowiedni nie tylko dla alergików, ale też osób mających problemy z zaśnięciem czy radzeniem sobie ze stresem.

Lampa neutralizuje działanie elektrosmogu (generowanego przez użytkowane w domu sprzęty) i zmniejsza ilość jonów dodatnich krążących w powietrzu, które negatywnie wpływają na nasze samopoczucie. To model wykonany z soli himalajskiej z Pakistanu. Produkt jest wyposażony w żarówkę E14 o mocy 15 W.

Jak twierdzą konsumenci, lampka świetnie się prezentuje na półce czy biurku, a do tego tworzy wyjątkowy klimat w pokoju. Na bryle widoczny jest zarys krzyża, co sprawia, że model oryginalnie się prezentuje. Nie trzeba się obawiać, że model nie będzie stabilnie stać. Produkt ma twardą, drewnianą podstawkę, która została odpowiednio zaimpregnowana.

 

 

 

 

Zdrowie Natury Kosz Wiklinowy Kula 

 

Model Zdrowie Natury Lampa Kosz Wiklinowy Kula został wykonany z soli himalajskiej i waży ok. 3 kg. To lampa, która wyróżnia się estetycznym designem. Bryła solna umieszczona jest w wiklinowym koszu, w środku jest żarówka typu E14 o mocy 15 W.

Produkt jest zasilany sieciowo, ma odpowiedniej długości kabel z włącznikiem przelotowym, zapewniającym komfortowe włączanie i wyłączanie żarówki. Co ciekawe, wiklinowy koszyk jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych do wyboru: białej, zielonej i brązowej. To daje nam możliwość dopasowania modelu do reszty wyposażenia wnętrza. Materiał wykonania produktu jest bogaty w minerały mające pozytywny wpływ na nasz organizm, w szczególności na drogi oddechowe.

Model Zdrowie Natury Lampa Kosz Wiklinowy Kula jest idealny dla astmatyków, alergików oraz osób narzekających na zbyt słabą odporność. Konsumenci twierdzą, że lampa eliminuje krążące w powietrzu jony dodatnie, alergeny i bakterie, a do tego poprawia samopoczucie. Wydzielane pod wpływem ciepła pochodzącego z żarówki substancje z soli mogą poprawiać koncentrację i dodawać nam energii do działania.

 

 

 

 

Rabalux świecznik 

 

Rabalux Lampa Solna świecznik to niewielki model, który można postawić na półce, biurku lub parapecie. Wymiary produktu to: wysokość – ok. 6,5 cm i średnica – ok. 9 cm. Świecznik waży 0,6 kg. To, co wyróżnia lampkę, to brak żarówki. Wystarczy włożyć do środka zwykły podgrzewacz, aby odczuć pozytywne działanie soli na nasz organizm.

Produkt nie wymaga podłączenia do prądu, dlatego możemy go użytkować codziennie przez wiele godzin, nie obawiając się o wzrost rachunków za zużycie energii elektrycznej. To model, który efektywnie jonizuje powietrze i w ten sposób tworzy w pomieszczeniu przyjazny mikroklimat.

Świecznik może wspomagać leczenie alergii, astmy, a nawet zwykłego przeziębienia. Z recenzji konsumentów wynika, że to dobra i tania lampa solna, która pasuje do każdego pomieszczenia w domu – również korytarza czy łazienki. Produkt został wykonany z soli kamiennej z Pakistanu, która jest bogata w minerały, m.in. selenit, lit oraz halit.

 

 

 

 

Lampa Solna 13-17 kg

 

Lampa Solna 13-17 kg jest wyposażona w żarówkę E14 oraz certyfikowany znakiem bezpieczeństwa przewód z włącznikiem przelotowym. To model, który może z powodzeniem pełnić funkcję dekoracyjną w salonie czy sypialni. Produkt został wykonany z soli himalajskiej, jego waga mieści się w przedziale od 13 kg do 17 kg.

Opisywany model ma okrągłą, drewnianą podstawkę, dlatego stabilnie stoi i nie kołysze się na boki. Lampka ma kształt nieregularnej bryły, z pewnością zwróci na siebie uwagę domowników oraz zaproszonych gości. To ciekawy dodatek do wnętrza, który pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.

Trudno jest znaleźć negatywne opinie o lampach solnych, ponieważ to produkty mające wiele zalet. Przedstawiony model jest chwalony przez konsumentów m.in. za neutralizowanie jonów dodatnich (wpływających negatywnie na naszą koncentrację i humor) oraz wspomaganie pracy układu nerwowego, oddechowego, a nawet pokarmowego. Udowodniono, że zawarte w soli minerały mogą przyspieszać przemianę materii i usprawniać krążenie krwi.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status