Lampy owadobójcze ranking

Ostatnio aktualizowane: 27.03.20

 

Za jedną z najsolidniejszych lamp owadobójczych uznaje się BioOgród 730111, jest to produkt nie tylko skuteczny, ale też ładny. Lampa w stylu retro ma ładny, głęboki, brązowy kolor. Swoim światłem łatwo przyciąga wszystkie insekty, a szczególnie komary. Gdy owady się zbliżają zostają zneutralizowane prądem. Model jest zasilany sieciowo, w zestawie znajduje się kabel. Jest on wystarczająco długi, aby postawić lampę w najdogodniejszym miejscu. Metalowe części są dobrze wykonane, masz pewność, że lampa Ci długo posłuży. Użytkownikom bardzo podoba się to, że sprzęt jest energooszczędny, nie pobiera on dużo prądu, nie jesteś więc narażony na wydatki. Jeżeli szukasz mniejszego modelu, to do gustu z pewnością przypadnie Hendi 100m² 270 080. Jest to dobrze wykonany produkt, który może być zainstalowany nawet na ścianie, przez co nie zabiera miejsca. Po więcej informacji o opisywanej lampie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką lampę owadobójczą kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Komary, muchy i inne owady mogą być wyjątkowo irytujące. Aby się ich pozbyć, możemy zamontować w domu specjalną lampę owadobójczą. To urządzenie, które wykorzystywane jest również w lokalach gastronomicznych, sklepach spożywczych, kawiarniach, cukierniach i innych miejscach, gdzie insekty nie powinny mieć kontaktu np. z żywnością. Jaką lampę owadobójczą wybrać? Jeżeli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, zajrzyj do poniższego poradnika.

 

 

Rodzaje

Sprzęty, które możemy znaleźć w sklepach, różnią się między sobą sposobem działania. Wyróżniamy produkty rażące, wiatrakowe, lepowe oraz uniwersalne. Wszystkie wymienione rodzaje urządzeń mają swoje zalety. Ich znajomość pomoże nam podjąć decyzję, jaka lampa owadobójcza jest najlepsza. Modele rażące emitują światło, które przyciąga owady. Insekty, które się do nich zbliżą, giną w wyniku porażenia prądem. Jest to możliwe za sprawą specjalnej siatki przy żarówce, na której wytwarzane są ładunki elektryczne.

Lampy wiatrakowe mają wiatrak, który obraca się i wciąga owady do znajdującego się w środku pojemnika. To dobry wybór zarówno do domu, jak i punktu gastronomicznego czy sklepu. Sprzęty lepowe są wyposażone w pułapkę klejową. Owady, które usiądą na jej powierzchni, nie mogą się już odkleić. Tego typu produkty często są wykorzystywane w restauracjach. Ich wadą jest konieczność częstej wymiany wkładów lepowych. Natomiast w modelach uniwersalnych można zamontować siatkę rażącą albo pułapkę klejową, w zależności od indywidualnych preferencji i potrzeb.

 

Przenośna czy stacjonarna?

Urządzenia owadobójcze mogą być przenośne lub stacjonarne. To, które z nich wybierzemy, zależy m.in. od tego, w jakim miejscu planujemy używać sprzętu. Modele zaliczane do pierwszej grupy są niewielkie i zasilane bateriami, dlatego można je zawiesić nie tylko w domu, ale i na zewnątrz, przykładowo na balkonie lub w ogrodowej altance. Nie musimy przy tym korzystać z przedłużacza. Stacjonarne lampy są znacznie większe i przez to mniej poręczne, jednak ich moc jest duża, więc skuteczniej zwalczają latające w powietrzu komary bądź inne owady. Kupując taki produkt, musimy zwrócić uwagę na długość przewodu zasilającego, aby nie okazało się, że jest zbyt krótki.

Możemy też znaleźć sprzęty kieszonkowe, które podłącza się bezpośrednio do gniazdka. Nie są to zbyt mocne urządzenia, dlatego ich działanie zwykle jest mało efektywne.

 

Materiał wykonania i design

Aby lampa była trwała, musi być wykonana z solidnego materiału. Może to być tworzywo sztuczne lub aluminium. Produkt nie może być podatny na uszkodzenia mechaniczne, działanie zmiennych temperatur i korozję.

To, z czego wyprodukowano sprzęt, może wpływać na jego design. Jeśli chcemy zawiesić lampę w dobrze widocznym miejscu, powinniśmy znaleźć elegancko wyglądający model, który nie wpłynie negatywnie na wystrój pomieszczenia. To bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku urządzeń przeznaczonych do użytku w restauracjach i sklepach. Przeważnie owadobójcze sprzęty są dostępne w białym, ewentualnie czarnym lub srebrnym kolorze.

 

Łatwe mycie

Co pewien czas powinniśmy umyć lampę, żeby usunąć z jej powierzchni owady. Czynność ta nie może być zbyt kłopotliwa, inaczej szybko zniechęcimy się do korzystania z produktu. Niekiedy razem z urządzeniem otrzymujemy specjalną szczoteczkę, za sprawą której można szybko i bez wysiłku wyczyścić obudowę lampy i np. siatkę rażącą. W razie potrzeby tego typu akcesoria możemy też dokupić osobno.

 

Moc

Im większa moc sprzętu, tym skuteczniejsze jest jego działanie. Lampy owadobójcze mogą być wyposażone w żarówki UV lub diody LED. W pierwszym przypadku moc wynosi od 4 W do ponad 30 W. Urządzenia LED to przeważnie kilkuwatowe modele, doskonale sprawdzające się w domach. Są też ponad 10 W lampy, przeznaczone do pomieszczeń o dużym metrażu (również stajni czy innych budynków, w których przebywają zwierzęta hodowlane).

 

 

Certyfikaty

Kupując sprzęt owadobójczy, koniecznie sprawdźmy, czy ma certyfikat CE. Świadczy on o tym, że produkt jest zgodny z przepisami Unii Europejskiej. Symbol CE oznacza również, że urządzenie jest dopuszczone do sprzedaży na terenie EOG, czyli Europejskiego Obszaru Gospodarczego (28 państw członkowskich UE oraz Islandii, Liechtensteinu i Norwegii). Najlepsza lampa owadobójcza powinna mieć też inne certyfikaty, dotyczy to w szczególności produktów przeznaczonych do lokali gastronomicznych i podobnych miejsc. Wydają je takie instytucje jak:

IMQ – włoski instytut jakości, który testuje urządzenia owadobójcze na wiele różnych sposobów. Zazwyczaj lampy są demontowane i każda z części ich budowy jest sprawdzana pod kątem bezpieczeństwa użytkowania;

CSA – to organizacja non-profit mająca swoje oddziały w Kanadzie, Azji, Europie i Stanach Zjednoczonych. Oferuje ona rozwiązania pomocne przy testowaniu i certyfikacji lamp owadobójczych. Symbol CSA jest akceptowany m.in. przez większość ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

 

Lampy owadobójcze w dobrych cenach

Za niewielką lampę owadobójczą do 5 W zapłacimy nie więcej niż 50 zł. Dotyczy to głównie modeli przenośnych i kieszonkowych. Mocniejsze urządzenia w większym rozmiarze (stacjonarne) kosztują zwykle kilkaset złotych. Ich działanie jest na tyle efektywne, że możemy szybko pozbyć się owadów w pomieszczeniu o dużym metrażu, nawet do 100 m2 lub większym.

 

 

Najlepsze lampy owadobójcze w 2020 roku

 

Poniższy ranking lamp owadobójczych zawiera jedne z najciekawszych produktów tego typu. Znajdziemy w nim urządzenia wyróżnione przez konsumentów pozytywnymi opiniami.

 

Nasze zalecenia

 

BioOgród 730111

 

Chcącym łatwo i przyjemnie pozbyć się komarów oraz innych insektów polecamy BioOgród 730111, lampę zasilaną sieciowo, w jej skład wchodzi długi kabel. Nie musisz się martwić o baterie oraz to, czy trzeba je jeż wymienić. Moc lampy wynosi 3 W, nie pobiera ona zbyt dużo prądu. 

Użytkownikom najbardziej podoba się design sprzętu. Jest to produkt w stylu retro, który wygląda jak lampa z wcześniejszej epoki. Model jest starannie wykonany i wygląda estetycznie. Doceniane są ładne, metalowe wzory, które okalają szklaną część. Lampa jest przezroczysto-brązowa. Ma ona solidną podstawę, więc możesz ją umieścić w każdym miejscu.

Najważniejsze jest to, że produkt jest skuteczny. Światło, które generuje zwabia owady i neutralizuje je z pomocą prądu. Możesz więc zapomnieć o drażniących Cię wieczorami insektach. Wymiary produktu to 13,5 cm x 12,5 cm x 24 cm. Światło lampy nie jest zbyt mocne i może być traktowane jako dodatkowe oświetlenie.

BioOgród 730111 to lampa o mocy 3 W. Jej napięcie wynosi 600 V. Wymiary to 13,5 cm x 12,5 cm x 24 cm. Lampa jest wykonana z metalu.

Zalety
Skuteczne odstraszanie owadów:

Produkt skutecznie przyciąga do siebie wszelkiego rodzaju insekty, a następnie neutralizuje je poprzez ładunek elektryczny.

Ładny design:

Sprzęt jest bardzo ładny, z pewnością będzie on ozdobą każdego domu oraz danego pomieszczenia. Lampa w stylu retro nie wygląda, jak typowy odstraszacz owadów.

Nieskomplikowany montaż:

Model nie ma żadnych elementów, które trzeba składać. Wystarczy, że umieścisz go w miejscu, w którym niedaleko znajduje się gniazdko, do którego można go podłączyć.

Daje przyjemne światło:

Z lampy wydobywa się przyjemne światło. Produkt ten może więc być też traktowany jako dodatkowe źródło światła.

Energooszczędna:

Lampa nie pobiera zbyt dużo energii, głównie dlatego, że jej moc to jedynie 3 W.

Wady
Łatwo się rysuje:

Lakier pokrywający model jest nietrwały. W rezultacie po pewnym czasie można zauważyć niezbyt ładne ryski na obudowie.

 

 

 

 

Hendi 100m² 270 080

 

Hendi 100m² 270 080 to urządzenie z metalową obudową. Nie ulega ono łatwo zniszczeniu, a oprócz tego nie pojawia się na nim rdza. Sprzęt jest bardzo dobrze wykonany. Mamy możliwość umieszczenia go w każdym miejscu, nawet na ścianie. Pozwala na to zestaw montujący dołączony do kompletu.

Dwie świetlówki o mocy 15 W łącznie mają moc 30 W, co pozwala na skuteczne pozbywanie się owadów. Zasięg działania produktu wynosi 100 m2. Jest on dopuszczony do używania w kuchni i nie musimy obawiać się, że na jedzeniu będą znajdować się szkodliwe dla nas substancje, jak w przypadku korzystania z innych urządzeń na pozbycie się insektów. Do zestawu dołączona jest również taśma, do której lepią się wszystkie owady.

Wymiary urządzenia to: 28,5 cm x 48 cm x 10 cm. Lampa jest niewielka i nie zajmuje dużo miejsca. Osoby, które już zaopatrzyły się w prezentowany produkt, uważają, że jego design nie jest nachalny i dlatego pasuje do każdego pomieszczenia.

Hendi 100m² 270 080 to lampa owadobójcza obsługiwana pilotem. Wyróżnia ją to, że do zestawu została dodana podkładka, na której zbierają się insekty. Sprzęt jest biały. 

Zalety
Skuteczność:

Lampa bardzo skutecznie pozbywa się przeszkadzających wieczorami owadów. Od razu, gdy w jej pobliżu pojawia się insekt, zostaje on automatycznie porażony prądem.

Utrzymanie porządku:

Do zestawu dołączono specjalną podkładkę, na którą spadają insekty. Dzięki niej nie musisz sam sprzątać całego bałaganu.

Design:

Lampa ładnie się prezentuje, nie wyróżnia się zbytnio na tle innych urządzeń w domu. Dlatego nie musisz się martwić, że model zaburzy harmonię pomieszczenia.

Duży zasięg:

Zasięg produktu wynosi 100 m2. Można nim sterować, nawet z pewnej odległości (do zestawu dołączono pilot).

Łatwa obsługa:

W zestawie znajduje się pilot. Z jego pomocą można w ciągu sekundy włączać oraz wyłączać produkt.

Wady
Stabilność:

Niektórzy użytkownicy twierdzą, że ze względu na wąską dolną część akcesorium może się przewracać.

 

 

 

 

Biowin 40 W 


Jeżeli szukasz dobrej lampy owadobójczej, koniecznie zainwestuj w Biowin o dużej, która bez żadnego problemu niweluje problem insektów. Dokładna moc wynosi 2 x 20 W, czyli razem 40 W. Obszar działania to 160 m2. Wymiary sprzętu wynoszą 64 cm x 9 cm x 31 cm. 

Warto podkreślić, że ładunek elektryczny nie jest niebezpieczny dla ludzi, ani dla zwierząt. Nie martw się więc, jeżeli Twój pupil podejdzie zbyt blisko lampy. Ułatwieniem, które podoba się użytkownikom jest półka na zneutralizowane insekty. Dzięki niej pozbycie się ich jest niezwykle łatwe. 

Zastosowane do produkcji aluminium jest trwałe, nie ulega ono odkształceniu, tak samo, jak obudowa z tworzywa sztucznego. Jest to stabilny sprzęt, który nie przewraca się pod wpływem wiatru. Lampa jest uznana za skuteczne urządzenie do walki z owadami. 

Biowin 40 W to lampa o mocy 40 W.  Wymiary sprzętu wynoszą 64 cm x 9 cm x 31 cm. Lampa jest wykonana z plastiku oraz z aluminium.

Zalety
Łatwe czyszczenie:

U dołu akcesorium znajduje się taca, na której zbierają się insekty. Oznacza to, że nie będą one znajdować się wokół urządzenia. Tacka ułatwia też sprzątanie.

Bezpieczeństwo:

Bezpieczeństwo jest potwierdzone badaniami. Test lamp owadobójczych potwierdza, że nie zagraża ona pupilom, a tym bardziej ludziom.

Stabilność:

Dolna część produktu jest skonstruowana tak, aby model w każdych warunkach stał stabilnie. Nie martw się więc, że się przewróci.

Wady
Design:

Lampa nie wszystkim się podoba, wiele osób uważa, że jest zbyt duża. Dlatego może ona zaburzyć harmonię pomieszczenia.

 

 

 

 

Esperanza Eliminator EHQ002 

 

Esperanza Eliminator EHQ002 to dobra i tania lampa owadobójcza, którą można umieścić zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Ze względu na to, że urządzenie nie rozpyla żadnych szkodliwych substancji, jest bezpieczne dla zdrowia. Moc tego produktu wynosi 2 W.

Wymiary modelu wynoszą: 26 cm x 11 cm x 11 cm. Prezentowany sprzęt przypomina lampion i właśnie dlatego bardzo dobrze się prezentuje. Umieszczenie urządzenia w pomieszczeniu nie powinno negatywnie wpłynąć na jego wystrój.

Prezentowaną lampę możemy postawić na szafce lub na stole (jest wyposażona w podstawkę). Mamy również możliwość powieszenia jej z pomocą specjalnego kółka na ścianie lub na suficie. To produkt wykonany głównie z metalu w kolorze czarnym. Lampa świeci bardzo subtelnie bez narażenia oczu na zmęczenie i ich nie razi. Osoby w nią zaopatrzone bardzo często chwalą jej stylowy design. Co więcej, uważają one, że sprzęt działa skutecznie.

Polecaną lampą jest   Esperanza Eliminator EHQ002, sprzęt wykonany głównie z metalu, przeznaczony do powieszenia.

Zalety
Design:

Lampa prezentuje się bardzo ładnie. Może być też traktowana jako ciekawa ozdoba ogrodu albo wnętrza domu.

Skuteczność:

Sprzęt przyciąga owady oraz szybko je neutralizuje. W efekcie możesz odpocząć od przeszkadzających Ci insektów.

Bezpieczeństwo:

Model w żadnym wypadku nie działa niekorzystnie na ludzi, ładunki elektryczne są dla nas bardzo delikatne, prawie niewyczuwalne.

Wady
Słabo wykonane kółko:

Kółko, na którym można powiesić lampę nie jest zbyt dobrze wykonane. Zaleca się wymienienie tego elementu.

Niestabilna:

Nie polecamy umieszczania lampy bezpośrednio na stole lub na podłodze. Mimo że producent dopuszcza taką opcję, według użytkowników nie jest ona wtedy stabilna.

 

 

 

 

Dedra DA-LZ04 

 

Dedra DA-LZ04 to lampa, która bardzo łatwo zwabia owady do środka. Emituje ona atrakcyjne dla nich światło, które jednak nie jest zbyt intensywne. W rezultacie jest ono bezpieczne dla naszych oczu. Jeżeli chodzi o moc modelu, to wynosi ona 6 W.

Materiał wykonania produktu to ABS. Ma on właściwości ognioodporne i nie ulega łatwo zniszczeniu. Sprzęt szybko się czyści poprzez możliwość zdemontowania jego dolnej części. Wystarczy ją odczepić, a następnie wyrzucić wszystkie zabite komary i inne owady. Produkt nie wydziela chemicznych substancji i może być zainstalowany w domu.

Obudowa lampy jest czarna i prezentuje się elegancko. Mamy do wyboru dwie opcje zainstalowania sprzętu: poprzez położenie go na szafce lub półce albo zawieszenie z pomocą specjalnej zawieszki. Druga opcja jest korzystniejsza, ponieważ tym samym lampa nie zabiera miejsca w pomieszczeniu. Użytkownikom podoba się jakość wykonania produktu oraz jego ciekawy design.

Dedra DA-LZ04 to lampa owadobójcza do 30 zł wykonana głównie z plastiku. Ma ona kolisto – podłużny kształt.

Zalety
Wyjmowany pojemnik:

Dzięki pojemnikowi na owady nie musisz się przejmować, że sprzątanie insektów będzie dla Ciebie męczące i niehigieniczne.

Ciekawy design:

Lampa ma kolisty-podłużny kształt. Tak ciekawy sprzęt z pewnością zwróci uwagę gości oraz zdobędzie wiele pochwał.

Wady
Słabe wykonanie:

Obudowa sprzętu nie jest zbyt solidna, jest to dość kiepskiej jakości plastik. Może więc ulec zniszczeniu.

Słabe światło:

Ze względu na słabe światło lampa może nie wabić wszystkich insektów znajdujących się w pobliżu.

 

 

 

 

Jak działa lampa owadobójcza?

 

Lampy owadobójcze są jednymi z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się natrętnych owadów z naszego otoczenia. Jest to jedna z metod, która może być stosowane wszędzie i o każdej porze. Wiesz już, jaka lampa owadobójcza jest polecana. W tej części tekstu postaramy się objaśnić, jak działa to bardzo przydatne w letnim sezonie urządzenie.

Nieinwazyjna metoda radzenia sobie z latającymi owadami

Lampa owadobójcza jest na tyle nieinwazyjną metodą walki z owadami, że stosuje się ją również w lokalach gastronomicznych. Pracujące urządzenie nie przeszkadza alergikom ani niemowlakom. Sprzęt działa dzięki promieniowaniu ultrafioletowemu typu A, które skutecznie wabi owady latające, by potem w zależności od sposobu zastosowanemu w danym urządzeniu skutecznie zneutralizować owady znajdujące się w pobliżu. 

 

Jak promieniowanie A działa na owady?

Reakcja na promieniowanie emitowane przez lampę jest bardzo zróżnicowane, ze względu na gatunek owada. Na karaluchy i prosaki promieniowanie A działa odstraszająco. Z kolei ćmy przylatują w pobliże lampy, bo zostały do niej zwabione. Światło zakłóca ich naturalną zdolność do unikania niebezpieczeństw, więc otępiałe zwierzęta zbliżają się często niebezpiecznie blisko źródła światła

Lampy owadobójcze nie działają w oparciu o żadne środki chemiczne. Nie emitują zapachów, dymu ani fal elektromagnetycznych, które mogłyby negatywnie wpływać na ludzi. Na owady działa w tym przypadku promieniowanie ze świetlówek UV-A, przyciągające je światłem ultrafioletowym typu A. Promieniowanie ma działanie neutralizujące.

 

Kilka słów o świetlówkach UV-A

Na pierwszy rzut oka świetlówki UV-A nie różnią się niczym od zwykłych świetlówek. Promieniowanie ultrafioletowe jest emitowane na poziomie 400 nm. Ta częstotliwość jest zupełnie bezpieczna dla człowieka. W nazwach niektórych świetlówek tego typu zawarta jest długość fali. Właśnie na taką odległość działa promieniowanie lampy. Fale elektromagnetyczne wabią owady znacznie lepiej niż jakiekolwiek inne źródło światła. Właśnie dlatego owady próbują dostać się do lampy również w ciągu dnia.

Świetlówki UV-A emitują niebieskie światło o długości od około 315 do ok. 400 nm. W lampach owadobójczych zabezpiecza się świetlówki za pomocą folii ochronnej, co ma zapobiec ich uszkodzeniom mechanicznym. Wtedy można mówić również o spełnianiu norm HACCP. Tzw. folia antyrozbryzgowa zapobiega rozpryśnięciu pękniętej świetlówki, jednocześnie w żaden sposób nie ograniczając emitowania promieniowania.

W lampach owadobójczych zwykle montuje się kilka typów świetlówek. Mogą to być tradycyjne modele – T5, T12 i T8. Często występują również tzw. kołowe świetlówki oznaczone symbolem T9. W niektórych urządzeniach znajdziemy również kompaktowe świetlówki.

Czy świetlówki trzeba wymieniać?

Co 6 lub 12 miesięcy warto wymienić świetlówki w lampie owadobójczej. Najlepiej zrobić to na początku sezonu, kiedy to owady zaczynają nam szczególnie dokuczać. Wymiana świetlówek na wiosnę gwarantuje spokojny odpoczynek w pobliżu lampy, bez nękających owadów. 

 

Jak działa lampa owadobójcza?

Gdy nieco otumaniony owad zbliży się do lampy może zostać zneutralizowany na kilka sposobów, w zależności od urządzenia – może zostać złapany na lep, wpaść w siateczkę podłączoną do prądu lub wiatrak.

Dzięki temu w pobliżu lampy nie ma owadów, które mogłyby zakłócić ludziom odpoczynek, spożywanie posiłków na świeżym powietrzu lub w otwartych pomieszczeniach.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Biowin 730230

 

Biowin 730230 to lampa owadobójcza, którą można bezpiecznie umieścić w domu. Nie zawiera ani nie wydziela ona żadnych niebezpiecznych dla zdrowia substancji, więc nie musimy się martwić, że prezentowany produkt nam zaszkodzi. Wymiary lampy to: 50 cm x 12 cm x 33 cm. Położenie jej w kącie pokoju lub na szafce nie stanowi więc problemu, a sam produkt nie zabiera dużo miejsca.

Urządzenie emituje światło, które swoim kolorem przyciąga insekty, a w szczególności komary. Wokół żarówki znajduje się specjalna siatka, która jest podpięta do prądu. W rezultacie po zbliżeniu się do siatki insekty zostają porażone prądem, a ładunek elektryczny je zabija. Moc lampy wynosi 30 W, czyli ma 2 świetlówki o mocy po 15 W.

Mamy możliwość zawieszenia sprzętu na ścianie, jeżeli nie mamy miejsca na półkach. Sprawdźmy teraz opinie o lampach owadobójczych tej marki. Użytkownicy najczęściej chwalą bardzo długi kabel prezentowanego urządzenia. Oprócz tego uważają oni, że urządzenie jest bardzo skuteczne i pozbywa się irytujących insektów.

 

 

Bioogród 730105

 

Chcielibyśmy zaprezentować Bioogród 730105, czyli lampę owadobójczą pozbywającą się wszystkich insektów latających, które zakłócają nasz spokój nocą oraz w dzień. Urządzenie jest wyposażone w 4 diody LED. Każda z nich ma moc 1,5 W.

Emitowane światło przyciąga komary i inne owady latające. Na obudowie znajduje się siatka naładowana elektrycznie, więc kiedy insekt na niej usiądzie, zostanie automatycznie zabity. Wymiary produktu wynoszą: 6 cm x 8 cm x 12 cm, co oznacza, że jest on niewielki. Sprzęt łatwo można dopasować do dekoracji danego pomieszczenia i nie zwraca na siebie uwagi. Z pewnością nie sprawi on, że harmonia w danym pomieszczeniu będzie zaburzona.

Urządzenie jest w zupełności bezpieczne dla domowników oraz dla pupili przebywających w domu. Do zestawu dołączono szczoteczkę, która pomoże nam w pozbyciu się kurzu osiadającego na sprzęcie. Użytkownikom podoba się design opisywanego produktu oraz jego niewielkie gabaryty. Wspominają oni również o świetle, które nie razi w oczy domowników.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status