Lampy owadobójcze ranking

Ostatnio aktualizowane: 25.04.19

 

Biowin 730230 przez wiele osób została uznana za jedną z najlepszych lamp owadobójczych. Jej popularność to głównie zasługa skutecznego działania. Wielu użytkowników przyznało, że od momentu zainstalowania lampy mogą spać spokojnie. Sprzęt nie wytwarza żadnych związków chemicznych, więc nie jest niebezpieczny dla zdrowia i może być umieszczony nawet w kuchni. Także emitowany prąd nie jest na tyle silny, aby zrobić nam krzywdę. Nie musimy obawiać się, jeżeli przez przypadek dotkniemy urządzenia, kiedy jest włączone. Długi przewód pozwala umieścić sprzęt w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Jeżeli szukasz mniejszego modelu, to do gustu z pewnością przypadnie Ci Hendi 100m² 270 080. Jest to dobrze wykonany produkt, który może być zainstalowany nawet na ścianie, przez co nie zabiera miejsca. Po więcej informacji o opisywanej lampie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką lampę owadobójczą kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Komary, muchy i inne owady mogą być wyjątkowo irytujące. Aby się ich pozbyć, możemy zamontować w domu specjalną lampę owadobójczą. To urządzenie, które wykorzystywane jest również w lokalach gastronomicznych, sklepach spożywczych, kawiarniach, cukierniach i innych miejscach, gdzie insekty nie powinny mieć kontaktu np. z żywnością. Jaką lampę owadobójczą wybrać? Jeżeli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, zajrzyj do poniższego poradnika.

 

 

Rodzaje

Sprzęty, które możemy znaleźć w sklepach, różnią się między sobą sposobem działania. Wyróżniamy produkty rażące, wiatrakowe, lepowe oraz uniwersalne. Wszystkie wymienione rodzaje urządzeń mają swoje zalety. Ich znajomość pomoże nam podjąć decyzję, jaka lampa owadobójcza jest najlepsza. Modele rażące emitują światło, które przyciąga owady. Insekty, które się do nich zbliżą, giną w wyniku porażenia prądem. Jest to możliwe za sprawą specjalnej siatki przy żarówce, na której wytwarzane są ładunki elektryczne.

Lampy wiatrakowe mają wiatrak, który obraca się i wciąga owady do znajdującego się w środku pojemnika. To dobry wybór zarówno do domu, jak i punktu gastronomicznego czy sklepu. Sprzęty lepowe są wyposażone w pułapkę klejową. Owady, które usiądą na jej powierzchni, nie mogą się już odkleić. Tego typu produkty często są wykorzystywane w restauracjach. Ich wadą jest konieczność częstej wymiany wkładów lepowych. Natomiast w modelach uniwersalnych można zamontować siatkę rażącą albo pułapkę klejową, w zależności od indywidualnych preferencji i potrzeb.

 

Przenośna czy stacjonarna?

Urządzenia owadobójcze mogą być przenośne lub stacjonarne. To, które z nich wybierzemy, zależy m.in. od tego, w jakim miejscu planujemy używać sprzętu. Modele zaliczane do pierwszej grupy są niewielkie i zasilane bateriami, dlatego można je zawiesić nie tylko w domu, ale i na zewnątrz, przykładowo na balkonie lub w ogrodowej altance. Nie musimy przy tym korzystać z przedłużacza. Stacjonarne lampy są znacznie większe i przez to mniej poręczne, jednak ich moc jest duża, więc skuteczniej zwalczają latające w powietrzu komary bądź inne owady. Kupując taki produkt, musimy zwrócić uwagę na długość przewodu zasilającego, aby nie okazało się, że jest zbyt krótki.

Możemy też znaleźć sprzęty kieszonkowe, które podłącza się bezpośrednio do gniazdka. Nie są to zbyt mocne urządzenia, dlatego ich działanie zwykle jest mało efektywne.

 

Materiał wykonania i design

Aby lampa była trwała, musi być wykonana z solidnego materiału. Może to być tworzywo sztuczne lub aluminium. Produkt nie może być podatny na uszkodzenia mechaniczne, działanie zmiennych temperatur i korozję.

To, z czego wyprodukowano sprzęt, może wpływać na jego design. Jeśli chcemy zawiesić lampę w dobrze widocznym miejscu, powinniśmy znaleźć elegancko wyglądający model, który nie wpłynie negatywnie na wystrój pomieszczenia. To bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku urządzeń przeznaczonych do użytku w restauracjach i sklepach. Przeważnie owadobójcze sprzęty są dostępne w białym, ewentualnie czarnym lub srebrnym kolorze.

 

Łatwe mycie

Co pewien czas powinniśmy umyć lampę, żeby usunąć z jej powierzchni owady. Czynność ta nie może być zbyt kłopotliwa, inaczej szybko zniechęcimy się do korzystania z produktu. Niekiedy razem z urządzeniem otrzymujemy specjalną szczoteczkę, za sprawą której można szybko i bez wysiłku wyczyścić obudowę lampy i np. siatkę rażącą. W razie potrzeby tego typu akcesoria możemy też dokupić osobno.

 

Moc

Im większa moc sprzętu, tym skuteczniejsze jest jego działanie. Lampy owadobójcze mogą być wyposażone w żarówki UV lub diody LED. W pierwszym przypadku moc wynosi od 4 W do ponad 30 W. Urządzenia LED to przeważnie kilkuwatowe modele, doskonale sprawdzające się w domach. Są też ponad 10 W lampy, przeznaczone do pomieszczeń o dużym metrażu (również stajni czy innych budynków, w których przebywają zwierzęta hodowlane).

 

 

Certyfikaty

Kupując sprzęt owadobójczy, koniecznie sprawdźmy, czy ma certyfikat CE. Świadczy on o tym, że produkt jest zgodny z przepisami Unii Europejskiej. Symbol CE oznacza również, że urządzenie jest dopuszczone do sprzedaży na terenie EOG, czyli Europejskiego Obszaru Gospodarczego (28 państw członkowskich UE oraz Islandii, Liechtensteinu i Norwegii). Najlepsza lampa owadobójcza powinna mieć też inne certyfikaty, dotyczy to w szczególności produktów przeznaczonych do lokali gastronomicznych i podobnych miejsc. Wydają je takie instytucje jak:

IMQ – włoski instytut jakości, który testuje urządzenia owadobójcze na wiele różnych sposobów. Zazwyczaj lampy są demontowane i każda z części ich budowy jest sprawdzana pod kątem bezpieczeństwa użytkowania;

CSA – to organizacja non-profit mająca swoje oddziały w Kanadzie, Azji, Europie i Stanach Zjednoczonych. Oferuje ona rozwiązania pomocne przy testowaniu i certyfikacji lamp owadobójczych. Symbol CSA jest akceptowany m.in. przez większość ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

 

Lampy owadobójcze w dobrych cenach

Za niewielką lampę owadobójczą do 5 W zapłacimy nie więcej niż 50 zł. Dotyczy to głównie modeli przenośnych i kieszonkowych. Mocniejsze urządzenia w większym rozmiarze (stacjonarne) kosztują zwykle kilkaset złotych. Ich działanie jest na tyle efektywne, że możemy szybko pozbyć się owadów w pomieszczeniu o dużym metrażu, nawet do 100 m2 lub większym.

 

 

Najlepsze lampy owadobójcze w 2019 roku

 

Poniższy ranking lamp owadobójczych zawiera jedne z najciekawszych produktów tego typu. Znajdziemy w nim urządzenia wyróżnione przez konsumentów pozytywnymi opiniami.

 

Nasze zalecenia

 

Biowin 730230 

 

Biowin 730230 to lampa owadobójcza, którą można bezpiecznie umieścić w domu. Nie zawiera ani nie wydziela ona żadnych niebezpiecznych dla zdrowia substancji, więc nie musimy się martwić, że prezentowany produkt nam zaszkodzi. Wymiary lampy to: 50 cm x 12 cm x 33 cm. Położenie jej w kącie pokoju lub na szafce nie stanowi więc problemu, a sam produkt nie zabiera dużo miejsca.

Urządzenie emituje światło, które swoim kolorem przyciąga insekty, a w szczególności komary. Wokół żarówki znajduje się specjalna siatka, która jest podpięta do prądu. W rezultacie po zbliżeniu się do siatki insekty zostają porażone prądem, a ładunek elektryczny je zabija. Moc lampy wynosi 30 W, czyli ma 2 świetlówki o mocy po 15 W.

Mamy możliwość zawieszenia sprzętu na ścianie, jeżeli nie mamy miejsca na półkach. Sprawdźmy teraz opinie o lampach owadobójczych tej marki. Użytkownicy najczęściej chwalą bardzo długi kabel prezentowanego urządzenia. Oprócz tego uważają oni, że urządzenie jest bardzo skuteczne i pozbywa się irytujących insektów.

 

 

 

 

Hendi 100m² 270 080

 

Hendi 100m² 270 080 to urządzenie z metalową obudową. Nie ulega ono łatwo zniszczeniu, a oprócz tego nie pojawia się na nim rdza. Sprzęt jest bardzo dobrze wykonany. Mamy możliwość umieszczenia go w każdym miejscu, nawet na ścianie. Pozwala na to zestaw montujący dołączony do kompletu.

Dwie świetlówki o mocy 15 W łącznie mają moc 30 W, co pozwala na skuteczne pozbywanie się owadów. Zasięg działania produktu wynosi 100 m2. Jest on dopuszczony do używania w kuchni i nie musimy obawiać się, że na jedzeniu będą znajdować się szkodliwe dla nas substancje, jak w przypadku korzystania z innych urządzeń na pozbycie się insektów. Do zestawu dołączona jest również taśma, do której lepią się wszystkie owady.

Wymiary urządzenia to: 28,5 cm x 48 cm x 10 cm. Lampa jest niewielka i nie zajmuje dużo miejsca. Osoby, które już zaopatrzyły się w prezentowany produkt, uważają, że jego design nie jest nachalny i dlatego pasuje do każdego pomieszczenia.

 

 

 

 

Bioogród 730105 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Bioogród 730105, czyli lampę owadobójczą pozbywającą się wszystkich insektów latających, które zakłócają nasz spokój nocą oraz w dzień. Urządzenie jest wyposażone w 4 diody LED. Każda z nich ma moc 1,5 W.

Emitowane światło przyciąga komary i inne owady latające. Na obudowie znajduje się siatka naładowana elektrycznie, więc kiedy insekt na niej usiądzie, zostanie automatycznie zabity. Wymiary produktu wynoszą: 6 cm x 8 cm x 12 cm, co oznacza, że jest on niewielki. Sprzęt łatwo można dopasować do dekoracji danego pomieszczenia i nie zwraca na siebie uwagi. Z pewnością nie sprawi on, że harmonia w danym pomieszczeniu będzie zaburzona.

Urządzenie jest w zupełności bezpieczne dla domowników oraz dla pupili przebywających w domu. Do zestawu dołączono szczoteczkę, która pomoże nam w pozbyciu się kurzu osiadającego na sprzęcie. Użytkownikom podoba się design opisywanego produktu oraz jego niewielkie gabaryty. Wspominają oni również o świetle, które nie razi w oczy domowników.

 

 

 

 

Esperanza Eliminator EHQ002 

 

Esperanza Eliminator EHQ002 to dobra i tania lampa owadobójcza, którą można umieścić zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Ze względu na to, że urządzenie nie rozpyla żadnych szkodliwych substancji, jest bezpieczne dla zdrowia. Moc tego produktu wynosi 2 W.

Wymiary modelu wynoszą: 26 cm x 11 cm x 11 cm. Prezentowany sprzęt przypomina lampion i właśnie dlatego bardzo dobrze się prezentuje. Umieszczenie urządzenia w pomieszczeniu nie powinno negatywnie wpłynąć na jego wystrój.

Prezentowaną lampę możemy postawić na szafce lub na stole (jest wyposażona w podstawkę). Mamy również możliwość powieszenia jej z pomocą specjalnego kółka na ścianie lub na suficie. To produkt wykonany głównie z metalu w kolorze czarnym. Lampa świeci bardzo subtelnie bez narażenia oczu na zmęczenie i ich nie razi. Osoby w nią zaopatrzone bardzo często chwalą jej stylowy design. Co więcej, uważają one, że sprzęt działa skutecznie.

 

 

 

 

Dedra DA-LZ04 

 

Dedra DA-LZ04 to lampa, która bardzo łatwo zwabia owady do środka. Emituje ona atrakcyjne dla nich światło, które jednak nie jest zbyt intensywne. W rezultacie jest ono bezpieczne dla naszych oczu. Jeżeli chodzi o moc modelu, to wynosi ona 6 W.

Materiał wykonania produktu to ABS. Ma on właściwości ognioodporne i nie ulega łatwo zniszczeniu. Sprzęt szybko się czyści poprzez możliwość zdemontowania jego dolnej części. Wystarczy ją odczepić, a następnie wyrzucić wszystkie zabite komary i inne owady. Produkt nie wydziela chemicznych substancji i może być zainstalowany w domu.

Obudowa lampy jest czarna i prezentuje się elegancko. Mamy do wyboru dwie opcje zainstalowania sprzętu: poprzez położenie go na szafce lub półce albo zawieszenie z pomocą specjalnej zawieszki. Druga opcja jest korzystniejsza, ponieważ tym samym lampa nie zabiera miejsca w pomieszczeniu. Użytkownikom podoba się jakość wykonania produktu oraz jego ciekawy design.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...