Lampki USB ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Na naszej stronie znajdziesz ciekawe modele lampek USB, które cieszą się największym zainteresowaniem użytkowników. Pierwsze miejsce pod względem popularności zajął 4World 04107. Sprzęt ten jest bardzo wydajny i mocny. Zawdzięcza on to dużej ilości diod, w które został wyposażony. Sprawiają one także, że duży obszar może zostać oświetlony równomiernie. Istotną kwestią jest niewielki pobór prądu przez to urządzenie. Dlatego też sprawdzi się ono do oświetlenia klawiatury, nawet gdy laptop nie jest podłączony do prądu. Dodatkowo model ten można zasilać bateriami, co sprawia, że staje się on bardzo dobrą lampką biurkową. Produkt ten wyposażony jest w długie ramię, które można dowolnie zginać. Urządzenie to jest lekkie i zajmuje niewiele miejsca. Sprawia to, że warto zabrać go ze sobą w podróż lub nosić w torbie na laptopa. Jeżeli model ten nie spełnia Twoich oczekiwań, zwróć uwagę na lampkę Kensington Flylight 2.0. Produkt ten wygląda stylowo i dobrze spełnia swoją funkcję.

 

 

Jaką lampkę USB kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Coraz częściej na rynku możemy natrafić na lampki USB. Działają one dzięki pobieraniu energii z naszego laptopa lub komputera stacjonarnego przez podłączenie jej do gniazda USB. Jest to więc bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Ze względu na wiele zalet, lampki tego typu stają się coraz bardziej popularne. Na półkach sklepowych znajdziemy wiele modeli, które różnią się między sobą pod wieloma względami. Zakup może okazać się trudnym zadaniem. Dlatego też, przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jaką lampkę USB wybrać.

Dlaczego lampka USB?

Lampki USB, oprócz tego, że pozwalają nam zaoszczędzić pobieraną energię, to poza tym są niebywale proste w instalacji. Wystarczy podłączyć je do portu USB, a same zaczną działać. Dodatkowo, charakteryzują się zazwyczaj niewielkimi rozmiarami, dlatego też możemy je wszędzie ze sobą zabrać, bez obawy, że nie zmieszczą się nam w torbie. Lampka USB jest idealna w przypadku, kiedy nie chcemy męczyć oczu zbyt mocnym światłem w nocy. Została ona zaprojektowana w taki sposób, aby subtelnie oświetlać tylko miejsce, na które zostaje pokierowana. Dodatkowo światło, które wytwarza jest niezbyt mocne. Umożliwi nam to zatem oświetlenia małego obszaru, bez męczenia oczu i bez przeszkadzania innym domownikom.  

 

Gdzie używać?

Najczęściej lampkę USB używa się do oświetlania klawiatury laptopa lub komputera stacjonarnego. Możemy ją jednak także wykorzystać do czytania książek wieczorami lub jako małe źródło światła w danym pomieszczeniu. Bardzo często używana jest jako przednia lampa rowerowa. W tym wypadku ma ona funkcję kumulowania w sobie energii. Wybieramy ją bazując na ilości energii, jaką może zgromadzić. Najpopularniejsze są lampki, które mieszczą około 300 mAh. Jeżeli jednak zamierzasz wybrać się na dłuższą, nocną przejażdżkę, to polecamy wybór lampki, która gromadzi co najmniej 1200 mAh.

 

Liczba diod

Przed zakupem lampki USB koniecznie sprawdźmy, ile diod posiada. Do wyboru mamy zazwyczaj 1, 3, 7, 10 lub 13 diod. Większe modele mogą mieć nawet 28. Pamiętajmy jednak, że duża ilość diod wytwarza ostre światło. Wiele modeli posiada funkcję, która pozwala nam na załączenie tylko części diod. Umożliwia nam to dopasowanie natężenia światła do naszych potrzeb.

 

Światło

Lampki USB, przez wykorzystywanie diod LED, znane są ze swojego charakterystycznego niebieskiego, zimnego światła. Czasami może wydawać się ono ostre i kłujące w oczy. Istnieją jednak modele, w których światło ma cieplejszą barwę. Jeżeli nie lubimy sztucznego, zimnego efektu, to szukajmy właśnie takich urządzeń.

 

Waga

Lampki USB, szczególnie te, które mają za zadanie oświetlać jedynie klawiaturę laptopa, są zazwyczaj bardzo lekkie. Zostały skonstruowane w taki sposób, aby nie uszkodzić portu USB. Jeżeli jednak wciąż boimy się o to, czy lampa go nie zepsuje, to możemy wybrać model, który zaczepiany jest na klips.

 

Z włącznikiem, czy bez – jaka jest najlepsza lampka USB?

Większość lampek USB zaczyna świecić w momencie, w którym podłączamy je do portu i przestają w momencie ich odłączenia. Może to być czasem niezbyt komfortowe. Na szczęście istnieją modele, które wyposażone są we włącznik służący do wyłączenia lampki, bez potrzeby odłączania jej od USB.

 

Materiał

Lampki USB wykonane są zazwyczaj z elastycznego tworzywa sztucznego. Musimy jednak uważać, ponieważ materiał ten nie jest zbyt wytrzymały. Dobrym rozwiązaniem jest zatem wybór lampki wykonanej z aluminium.

 

Budowa

Dobrym wyborem jest produkt, który jest jak najbardziej elastyczny. Dzięki temu, możemy regulować jego położenie i strumień światła. Zwróćmy uwagę, jak długi kabel dane urządzenie posiada. W efekcie będziemy mogli oświetlić nie tylko klawiaturę, ale i przedmioty znajdujące się w pobliżu. Wybierzmy także model, którego diody chronione są przez obudowę. W ten sposób będziemy pewni, że nie ulegną zniszczeniu.

 

Design

Zazwyczaj lampki USB składają się z kabla, szyjki i diod. Niektóre jednak mają finezyjne kształty, takie jak kule, kwiaty, czy nawet dwie szyjki. Istnieją także podłużne lampki, które służą do zamontowania w danym pomieszczeniu. Pamiętajmy, że takiego modelu nie da się przenosić. Działa on na dotyk, to znaczy, przy dłuższym przyłożeniu palca zwiększają źródło swojego światła. Lampki USB znajdziemy w wielu różnych kolorach, co oznacza, że z łatwością dopasujemy je do naszego wnętrza, laptopa lub roweru.

Żywotność

Nie zapominajmy o kwestii, jaką jest żywotność lampki. Zazwyczaj modele mają od 25 000 do 75 000 godzin pracy. Jeżeli jednak nie chcemy ich zbyt szybko wymieniać, a wiemy, że będziemy używać sprzętu bardzo często, to polecamy modele, które mają żywotność od 100 000 godzin do 250 000 godzin.

 

Lampki USB w dobrych cenach

Najprostsze modele lampek USB mogą kosztować około 3 zł. Pamiętajmy jednak, że źródło ich światła jest bardzo wąskie, gdyż wyposażone są w 1 diodę. Musisz też wiedzieć, że takie produkty wytwarzają wyłącznie zimne światło. Jeżeli szukamy produktu z dużą żywotnością, ciepłym światłem i większą ilością diod LED, to musimy liczyć się z wydatkiem od 20 zł do nawet 250 zł.

 

 

Najlepsze lampki USB w 2019 roku

 

Laptop jest bardzo często naszym narzędziem pracy. Aby być efektywnym, trzeba mieć zapewnione odpowiednie oświetlenie. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z lampek USB, gdyż nie pobierają  dużo prądu, a wystarczają do oświetlenia wybranego obszaru. Takie urządzenie ułatwia pracę wieczorem i pozytywnie wpływa na wzrok. Aby pomóc Ci w wyborze odpowiedniego sprzętu, stworzyliśmy poniższy ranking lampek USB.

 

Nasze zalecenia

 

4World 04107

 

Ciekawym modelem, który cieszy się dużą popularnością jest 4World 04107. Produkt ten wyposażony jest w 36 diod, co zapewnia intensywne światło. Ich równomierne rozstawienie sprawia, że rozjaśnia cały obszar w taki sam sposób.

Model ten podłącza się do komputera stacjonarnego lub laptopa za pomocą portu USB. Takie rozwiązanie jest wygodne, gdyż można korzystać z lampki, gdy nie jest się w pobliżu kontaktu. Sprzęt ten charakteryzuje się dużą oszczędnością energii, więc nie musisz się martwić, że szybko rozładuje Ci komputer. Jednocześnie istnieje możliwość zasilania produktu 3 bateriami R20, więc możesz z niego korzystać do oświetlenia biurka.

Model ten wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Ramię lampki jest bardzo elastyczne, więc można je zginać i dopasowywać do swoich potrzeb. Obudowa tego produktu jest w kolorze srebrno-czarnym. Użytkownicy twierdzą, że lampka ta dobrze się sprawuje. Uważają oni, że jest lekka i ma stylowy wygląd.

 

 

 

 

Kensington Flylight 2.0

 

Dużym zainteresowaniem cieszy się model Kensington Flylight 2.0. Lampka ta dobrze oświetli Twoją przestrzeń roboczą. Sprzęt zasilany jest poprzez podłączenie go do portu USB w komputerze.

Produkt wyposażony jest w 8 diod, które pozwalają na dobre oświetlenie przestrzeni wokół siebie i wydajną pracę. Użytkownik ma możliwość przełączania siły światła, więc nie trzeba męczyć wzroku. Długość urządzenia wynosi 64 cm. Wykonane zostało z materiału, który jest elastyczny, więc ramię można zginać i dostosowywać kąt padania światła do swoich potrzeb.

Obudowa zrobiona została w kolorze czarnym. Sprzęt nie zużywa dużo energii. Godzina pracy lampki zużywa 1,5 minuty działania baterii laptopa. Urządzenie bardzo dobrze sprawdza się w podróży, gdyż jest lekkie i nie zajmuje dużo miejsca. Użytkownicy doceniają ten model za jakość wykonania. Twierdzą oni, że jest to sprzęt, który można przyrównać do klasy profesjonalnej.

 

 

 

 

Esperanza EA148

 

Sprzętem, który dobrze oświetla klawiaturę komputera i dokumenty wokół to Esperanza EA148. Produkt ten pozwoli na wygodną pracę. Ta dobra i tania lampka USB wyposażona jest w 10 diod LED, które rozstawione są na linii prostej w równych odstępach od siebie. Pozwalają one na równomierne oświetlenie przestrzeni na biurku. Model ten wygląda nowocześnie. Jego obudowa jest w kolorze białym.

Sprzęt przeznaczony jest do podłączenia do komputera stacjonarnego lub laptopa. Urządzenie sprawdza się w podróży, gdyż zajmuje niewiele miejsca i jest wygodne w obsłudze. Lampka ta nie ma wyłącznika. Dlatego też trzeba wyciągać ją z portu USB.

Produkt ten wyposażony jest w elastyczne ramię, które można ustawiać. Z tego względu łatwością nakierujesz lampę na swoje notatki lub na klawiaturę. Długość części, którą można regulować, jest równa 26 cm. Natomiast część świecąca wynosi 20 cm. Użytkownicy doceniają ten model za wygląd, a także dobre oświetlenie.

 

 

 

 

Logilink UA0220

 

Lampką USB, która wygląda bardzo atrakcyjnie i sprawdzi się dla każdej osoby pracującej jest Logilink UA0220. Obudowa tego produktu jest w kolorze białym. Urządzenie to charakteryzuje się dużą prostotą. Na końcu kabla należy wkręcić żarówkę. Aby dobrze pracować i funkcjonować w pokoju, warto wybrać taką, która produkuje niezbyt intensywne, ciepłe światło.

Produkt ten wyposażony jest w elastyczne ramię. Dzięki niemu można ustawić dogodny dla siebie kąt padania światła, a także nakierować je na swoje materiały lub klawiaturę laptopa. Wymiary tego sprzętu to 10 cm x 5 cm x 5 cm.

Moc znamionowa tego modelu wynosi 1,75 W. Podłącza się go do zasilania za pomocą USB (5V) i nie ma on włącznika. Opinie o lampkach USB producenta Logilink są bardzo pozytywne. Użytkownicy uważają model ten za sprawny i funkcjonalny.

 

 

 

 

Gooseneck 397300000

 

Lampka Gooseneck 397300000 sprawdza się do oświetlania klawiatury laptopa lub materiałów na biurku w ciemnych pomieszczeniach. Obudowa sprzętu jest w kolorze srebrnym. Dzięki temu wygląda atrakcyjnie w zestawieniu z wieloma modelami komputerów.

Produkt ten przeznaczony jest do podłączenia do USB. Wyposażony jest w 10 diod LED, które są rozstawione w jednakowych odstępach w jednej linii. To sprawia, że można równomiernie oświetlić wybrany obszar. Sprzęt nie pobiera dużo prądu, więc sprawdza się, gdy jest podłączony do laptopa, nawet gdy ten działa na baterii.

Diody są bardzo jasne i mogą razić po oczach, dlatego trzeba je odpowiednio ustawić. Jednocześnie urządzenie nie jest w stanie oświetlić całego pokoju i nie jest do tego przeznaczone. Sprzęt charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, co sprawia, że można z niego korzystać w podróży. Użytkownicy doceniają ten model za dużą trwałość.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...