Termostaty pokojowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 10.12.18

 

Jaki termostat pokojowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Termostat pokojowy to urządzenie, które zapewni nam sprawną kontrolę systemu grzewczego w naszym domu. Za pomocą kilku ruchów dostosujemy ustawienia pieca do naszych potrzeb. Jest to wygodne rozwiązanie dla tych, którzy mieszkają na dużym metrażu. Jednak ze względu na liczbę dostępnych urządzeń na rynku, wybór takiego urządzenia może się okazać dość problematyczny. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jaki termostat pokojowy wybrać.

 

 

Rodzaje – jaki termostat pokojowy jest najlepszy?

Decydując się na zakup termostatu pokojowego, należy najpierw zwrócić uwagę na rodzaje sprzętów dostępnych w sklepach. Takie urządzenia występują w dwóch wariantach:

Regulatora pogodowego – jego zadaniem jest dostosowanie ustawień systemu grzewczego w naszym domu do warunków atmosferycznych na zewnątrz budynku.

Regulatora pokojowego – jego celem jest dopasowanie ustawień systemu grzewczego w domu do naszych potrzeb, bez przywiązywania uwagi do warunków atmosferycznych na zewnątrz. Jest to rozwiązanie idealne w domach z małą ilością okien i z grubymi ścianami, gdzie warunki pogodowe nie wpływają zbytnio na temperaturę w pomieszczeniach mieszkalnych.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Kompatybilność

Ważną kwestią, na którą należy przede wszystkim zwrócić uwagę w trakcie zakupu jest kompatybilność urządzenia z naszym piecem. Najlepszy termostat pokojowy to taki, który w pełni współgra z kotłami na gaz, węgiel, czy ekogroszek. W ten sposób mamy gwarancję prawidłowego działania naszego urządzenia i kontroli systemu grzewczego w naszym domu. Warto jednak pamiętać, że za kompatybilność sprzętu z innymi produktami odpowiadają przede wszystkim jego sterowniki. Taki termostat pokojowy można podłączyć nie tylko do kotłów i pieców, ale również pomp i ogrzewania podłogowego.

 

Programowalność

Decydując się na zakup termostatu pokojowego, należy również zwrócić uwagę na programowalność danego regulatora. W sklepach dostępne są modele programowalne oraz nieprogramowalne. Te pierwsze mają możliwość dostosowania temperatury do naszych potrzeb, natomiast drugie polegają na wybraniu odpowiednich przedziałów pracy ustalonych fabrycznie przez producenta. Oprócz tego możemy skorzystać z funkcji automatycznej, inteligentnie dostosowującej ustawienia do pracy kotła, czy pieca.

 

Instalacja

Termostat pokojowy to urządzenie, które w sklepach dostępne jest w dwóch wariantach, jeśli chodzi o sposób instalacji. Pierwszym z nich jest system przewodowy polegający na podłączeniu instalacji przewodami. Drugim z nich jest natomiast bezprzewodowe działanie urządzenia, które wymaga użycia sprawnego odbiornika i nadajnika. Drugie rozwiązanie jest zdecydowanie wygodniejsze, ale na dużych powierzchniach mogą pojawić się zakłócenia.

 

Przesyłanie danych

Warto również zwrócić uwagę na system przesyłania danych. Taki transfer może być standardowy lub szeregowy – RS. Pierwszy z nich polega na powiązaniu termostatu przewodami, którymi przesyłane są informacje. Drugi natomiast to zdecydowanie szerszy zakres ustawień. Działa on z różnymi sterownikami.

 

Zasięg

Koniecznie zwróć uwagę na zasięg działania danego urządzenia. Od tego zależy wydajność naszego sprzętu. Sprawdzi się to przede wszystkim w sytuacji, gdy instalujemy termostat na dużym metrażu. Producent określa, w jakiej odległości od pieca, kotła lub innego systemu grzewczego powinien znajdować się nasz sprzęt.

 

Pamięć

Należy również przyjrzeć się dokładnie pamięci danego modelu. Od niej właśnie zależy zapamiętywanie wybranych przez nas ustawień. Jest to szczególnie przydatne w momencie, gdy dojdzie do odłączenia zasilania. W zwykłych urządzeniach ustawienia i wybrane tryby wówczas się resetują, jednak w sprzęcie z dużą pamięcią nie musimy się tego obawiać.

 

Zakres temperatury

Przed zakupem termostatu pokojowego koniecznie zwróć uwagę na sam zakres temperatury, jaki obejmuje dany model. Od tego zależy właśnie komfort użytkowania naszego regulatora. Najczęściej taki sprzęt posiada zakres wynoszący od 5 do 30 stopni Celsjusza.

 

Dokładność regulacji temperatury

Decydując się na zakup regulatora temperatury do naszego pomieszczenia, należy uwzględnić dokładność regulacji danego modelu. To pozwala ustalić nam tolerancję, jeśli chodzi o działanie naszego sprzętu. Dobry termostat pokojowy to taki, którego błąd pomiaru nie będzie większy lub mniejszy niż 0,5 stopnia Celsjusza.

 

 

Sterowanie

W standardowych regulatorach, sterowanie urządzeniem polega na wybraniu odpowiedniego przycisku lub pokrętła. Nowsze modele posiadają dotykowy wyświetlacz, który dodatkowo jest podświetlany. Jest to wygodne i nowoczesne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu. Co więcej, taki sprzęt można również obsługiwać za pomocą pilota, telefonu, czy nawet komputera.

 

Dodatkowe funkcje

Termostat pokojowy powinien posiadać dodatkowe funkcje. Wśród nich może być budzik, kalendarz, czy różne tryby. Jeśli chodzi o programy to mam do wyboru: dzienny, nocny, wakacyjny itd. W ten sposób urządzenie automatycznie dostosowuje ustawienia do programu pracy.

 

Termostat pokojowy – wtyczka

Oprócz normalnych rodzajów termostatów pokojowych, w sklepach pojawiły się modele przypominające wtyczki. Tego typu sprzęt zasilany jest sieciowo, dlatego wystarczy go włożyć do gniazdka elektrycznego. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie na termostacie adaptera, dzięki czemu mimo zajętej przez nasz sprzęt wtyczki, mamy możliwość podłączenia kolejnego urządzenia elektronicznego do adaptera.

 

Termostaty pokojowe w dobrych cenach

Cena termostatu pokojowego zależy przede wszystkim od jakości wykonania oraz możliwości danego modelu. Najtańsze urządzenia to takie, których zakres temperatury jest dość wąski, a system sterowania opiera się na przyciskach lub pokrętłach. Koszt zakupu takiego sprzętu nie powinien przekroczyć 250 złotych. W sklepach dostępne są też modele dużo droższe, których cena sięga nawet 1000 złotych. Taki termostat pokojowy jest bardzo nowoczesny, z dotykowym wyświetlaczem, dużą dokładnością oraz szerokim zasięgiem.

 

 

Najlepsze termostaty pokojowe w 2018 roku

 

Termostat to świetne rozwiązanie, które pozwala dostosować temperaturę w pokojach. Taki sprzęt sprawdzi się w domu oraz w biurze. Ponieważ wybór jest duży, przejrzeliśmy różne propozycje dostępne na rynku, wybraliśmy 5 najlepszych modeli i stworzyliśmy ten oto ranking termostatów pokojowych.

 

Nasze zalecenia

 

Euroster 2006 

 

Dobry i tani termostat pokojowy Euroster 2006 to nasza pierwsza propozycja. To niezawodne urządzenie, które umożliwia w prosty i efektywny sposób sterowanie temperaturą w pomieszczeniach. Zastosowano tutaj intuicyjne programowanie z możliwością zmian poziomu temperatury.

Termometr programuje temperaturę z dokładnością do 0,2 st. C. Urządzenie pracuje w trzech poziomach temperatur – dziennej, nocnej i przeciwzamrożeniowej. Poza tym sterownik można zaprogramować w siedmiodniowym cyklu, co daje nam możliwość 48 zmian poziomu temperatur w ciągu doby (co 30 min).

Ponadto możemy dostosować pracę urządzenia w zależności od dni tygodnia, dopasowując ją do naszego trybu dnia. Ten najlepszy termostat pokojowy ma możliwość sterowania kotłem gazowym, pompą centralnego ogrzewania, urządzeniami klimatyzacyjnymi, a nawet elektrycznym ogrzewaniem podłogowym.

Zakres pomiaru temperatury wynosi od 0 st. C do 50 st. C – sterowanie temperatury pomieszczenia jest możliwe w zakresie od 5 st. C do 35 st. C, a samej podłogi od 5 st. C do 45 st. C. Zasilany jest 2 bateriami AA. Produkt ceniony jest za prosty system obsługi i dużą wydajność.

 

 

 

 

Immergas Tybox 137 

 

Immergas Tybox 137 to kolejny, bardzo praktyczny programator pokojowy. Jest to model bezprzewodowy z dużym, podświetlanym ekranem. Ma łączność radiową, a więc może stać nawet daleko od kotła. Sami dostosowujemy sprzęt do swoich potrzeb – możesz ustawić temperaturę komfort i ekonomiczną z zakresu od 5 st. C do 30 st. C.

Urządzenie ma zarówno programowanie dzienne, jak i tygodniowe. Obsługa termostatu jest banalnie prosta – ma wygodne pokrętło, a dołączona do zestawu instrukcja obsługi zawiera wszystkie niezbędne informacje o tym, jak obsługiwać sprzęt.

Na urządzeniu wyświetla się czas działania kotła oraz inne, przydatne informacje dotyczące jego pracy. Czas zmiany temperatury może być ustawiany w zakresie od 15 min do 1 godz. Produkt cieszy się dużym uznaniem konsumentów. Przede wszystkim ceniony jest za bardzo łatwy w obsłudze i wysoce bezawaryjny.

 

 

 

 

Salus 091FLRF 

 

Salus 091FLRF to niezawodny, dobry termostat pokojowy z łatwym systemem obsługi. Urządzenie charakteryzuje się nowoczesnym designem. Posiada praktyczny, podświetlany wyświetlacz LCD. Za jego pomocą możesz regulować temperaturę CO, co 0,2 st. C w zakresie od 5 st. C do 30 st. C.

Termostat jest wyposażony w podstawkę z regulatorem o dwóch kątach nachylenia, co zapewnia wygodę i funkcjonalność. Zasięg pracy wynosi do 60 m (w przestrzeni otwartej). Zakres temperatury pracy to od 0 st. C do 40 st. C, a zakres pomiaru temperatury od 0 st. C do 34,5 st. C (co 0,5 st. C). Model ten ma 9 programów i dwa poziomów temperatury + przeciwzamrożeniową.

Może pracować w cyklu 7 dniowym. Nadajnik zasilany jest 2 bateriami alkalicznymi AA. Konsumenci wysoko oceniają dokładność pomiaru urządzenia, prostą obsługę i jego solidną obudowę, która jednocześnie pięknie się prezentuje.

 

 

 

 

Auraton 2025 RTH 

 

Auraton 2025 RTH to bezprzewodowy regulator temperatury z łatwym systemem obsługi, czytelnym i podświetlanym wyświetlaczem oraz trwałą baterią. Urządzenie jest wyposażone w 10 programów, w tym 7 modyfikowalnych przez użytkownika. Dużą zaletą tego sprzętu jest brak zakłóceń w odbiorze przesyłu z kotła.

Odbiornik montujemy przy urządzeniu grzewczym lub klimatyzacyjnym, a termostat ustawiamy w wygodnym dla nas miejscu. Urządzenie zostało wyposażone w unikalny algorytm pamięci cykli włącz / wyłącz z ostatnich 24h.

Zakres temperatury pracy wynosi od 0 st. C do 45 st. C, a zakres sterowania temperatury od 4 st. C do 30 st. C (Histereza wynosi ±0,2 st. C). Ma też przydatną funkcję, dzięki której można ustawić temperaturę przeciwzamrożeniową (modyfikowalna w zakresie od 4 st. C do 10 st. C) lub urlopową. Ma cykl pracy tygodniowy.

Termostat zasilany jest 2 bateriami AA. Zasięg działania wynosi ok. 30 m w budynku, a w terenie otwartym do 300 m. Jak podkreślają konsumenci jest to solidna, funkcjonalna propozycja, idealna do każdego domu.

 

 

 

 

Honeywell CM707 

 

Programator pokojowy Honeywell CM 707 to urządzenie pozwalające na kontrolę temperatury w mieszkaniu, również w czasie naszej nieobecności. Pozwoli Ci zachować odpowiednie warunki grzewcze, również w czasie nieobecności. Ma program 7-dniowy i 4 zmiany temperatury na dobę.

Zakres temperatur pracy wynosi od 5 st. C do 35 st. C. Urządzenie jest wyposażone w bardzo praktyczny przycisk programu wakacyjnego umożliwiający ustawienie niższej temperatury na okres od 1 do 99 dni.

Posiada też zabezpieczenie przeciwzamrożeniowe. Zasilany jest 3 bateriami AA (w komplecie). Opinie o termostatach pokojowych tej marki są bardzo pochlebne. Konsumenci przede wszystkim podkreślają, że są to solidne, wydajne sprzęty.

Nie można też zapomnieć o prostym systemie obsługi. Poza tym jest to wysoce bezawaryjny model, który jest bardzo funkcjonalny. Jest szczególnie przydatny dla osób, które w okresie zimowym chcą wybrać się na dłuższe wakacje, a nie mają komu powierzyć kontroli nad ogrzewaniem.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...