Termostaty pokojowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 03.12.20

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Mówi się, że znalezienie łatwego w obsłudze i niezawodnie działającego termostatu pokojowego nie jest łatwe. Jeśli jednak zapoznasz się z przygotowanym przez nas rankingiem, z pewnością wybierzesz model spełniający wszystkie Twoje oczekiwania. Za najlepszy produkt w 2018 roku uznano sprzęt Euroster 2006, który daje możliwość regulacji temperatury w zakresie od 5 st. C do 35 st. C. Urządzenie jest niewielkie i stylowo się prezentuje na ścianie. Termostat jest przystosowany do sterowania kotłem olejowym i gazowym, pompą centralnego ogrzewania, a także promiennikami nadmuchowymi bądź ceramicznymi. Atutem sprzętu jest to, że można go zaprogramować z dokładnością do 30 minut. Na uwagę zasługuje również model Immergas Tybox 137 regulujący temperaturę w zakresie od 5 st. C do 30 st. C. Termostat ma czytelny, podświetlany ekran, dlatego możemy wygodnie go obsługiwać nawet w nocy. Sprzęt pozwala na zablokowanie ustawień, aby nikt ich przypadkiem nie zmienił. Poza tym produkt sam przypomina o dacie przeglądu serwisowego.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki termostat pokojowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Termostat pokojowy to urządzenie, które zapewni nam sprawną kontrolę systemu grzewczego w naszym domu. Za pomocą kilku ruchów dostosujemy ustawienia pieca do naszych potrzeb. Jest to wygodne rozwiązanie dla tych, którzy mieszkają na dużym metrażu. Jednak ze względu na liczbę dostępnych urządzeń na rynku, wybór takiego urządzenia może się okazać dość problematyczny. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jaki termostat pokojowy wybrać.

 

 

Rodzaje – jaki termostat pokojowy jest najlepszy?

Decydując się na zakup termostatu pokojowego, należy najpierw zwrócić uwagę na rodzaje sprzętów dostępnych w sklepach. Takie urządzenia występują w dwóch wariantach:

Regulatora pogodowego – jego zadaniem jest dostosowanie ustawień systemu grzewczego w naszym domu do warunków atmosferycznych na zewnątrz budynku.

Regulatora pokojowego – jego celem jest dopasowanie ustawień systemu grzewczego w domu do naszych potrzeb, bez przywiązywania uwagi do warunków atmosferycznych na zewnątrz. Jest to rozwiązanie idealne w domach z małą ilością okien i z grubymi ścianami, gdzie warunki pogodowe nie wpływają zbytnio na temperaturę w pomieszczeniach mieszkalnych.

 

Kompatybilność

Ważną kwestią, na którą należy przede wszystkim zwrócić uwagę w trakcie zakupu jest kompatybilność urządzenia z naszym piecem. Najlepszy termostat pokojowy to taki, który w pełni współgra z kotłami na gaz, węgiel, czy ekogroszek. W ten sposób mamy gwarancję prawidłowego działania naszego urządzenia i kontroli systemu grzewczego w naszym domu. Warto jednak pamiętać, że za kompatybilność sprzętu z innymi produktami odpowiadają przede wszystkim jego sterowniki. Taki termostat pokojowy można podłączyć nie tylko do kotłów i pieców, ale również pomp i ogrzewania podłogowego.

 

Programowalność

Decydując się na zakup termostatu pokojowego, należy również zwrócić uwagę na programowalność danego regulatora. W sklepach dostępne są modele programowalne oraz nieprogramowalne. Te pierwsze mają możliwość dostosowania temperatury do naszych potrzeb, natomiast drugie polegają na wybraniu odpowiednich przedziałów pracy ustalonych fabrycznie przez producenta. Oprócz tego możemy skorzystać z funkcji automatycznej, inteligentnie dostosowującej ustawienia do pracy kotła, czy pieca.

 

Instalacja

Termostat pokojowy to urządzenie, które w sklepach dostępne jest w dwóch wariantach, jeśli chodzi o sposób instalacji. Pierwszym z nich jest system przewodowy polegający na podłączeniu instalacji przewodami. Drugim z nich jest natomiast bezprzewodowe działanie urządzenia, które wymaga użycia sprawnego odbiornika i nadajnika. Drugie rozwiązanie jest zdecydowanie wygodniejsze, ale na dużych powierzchniach mogą pojawić się zakłócenia.

 

Przesyłanie danych

Warto również zwrócić uwagę na system przesyłania danych. Taki transfer może być standardowy lub szeregowy – RS. Pierwszy z nich polega na powiązaniu termostatu przewodami, którymi przesyłane są informacje. Drugi natomiast to zdecydowanie szerszy zakres ustawień. Działa on z różnymi sterownikami.

 

Zasięg

Koniecznie zwróć uwagę na zasięg działania danego urządzenia. Od tego zależy wydajność naszego sprzętu. Sprawdzi się to przede wszystkim w sytuacji, gdy instalujemy termostat na dużym metrażu. Producent określa, w jakiej odległości od pieca, kotła lub innego systemu grzewczego powinien znajdować się nasz sprzęt.

 

Pamięć

Należy również przyjrzeć się dokładnie pamięci danego modelu. Od niej właśnie zależy zapamiętywanie wybranych przez nas ustawień. Jest to szczególnie przydatne w momencie, gdy dojdzie do odłączenia zasilania. W zwykłych urządzeniach ustawienia i wybrane tryby wówczas się resetują, jednak w sprzęcie z dużą pamięcią nie musimy się tego obawiać.

 

Zakres temperatury

Przed zakupem termostatu pokojowego koniecznie zwróć uwagę na sam zakres temperatury, jaki obejmuje dany model. Od tego zależy właśnie komfort użytkowania naszego regulatora. Najczęściej taki sprzęt posiada zakres wynoszący od 5 do 30 stopni Celsjusza.

 

Dokładność regulacji temperatury

Decydując się na zakup regulatora temperatury do naszego pomieszczenia, należy uwzględnić dokładność regulacji danego modelu. To pozwala ustalić nam tolerancję, jeśli chodzi o działanie naszego sprzętu. Dobry termostat pokojowy to taki, którego błąd pomiaru nie będzie większy lub mniejszy niż 0,5 stopnia Celsjusza.

 

 

Sterowanie

W standardowych regulatorach, sterowanie urządzeniem polega na wybraniu odpowiedniego przycisku lub pokrętła. Nowsze modele posiadają dotykowy wyświetlacz, który dodatkowo jest podświetlany. Jest to wygodne i nowoczesne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu. Co więcej, taki sprzęt można również obsługiwać za pomocą pilota, telefonu, czy nawet komputera.

 

Dodatkowe funkcje

Termostat pokojowy powinien posiadać dodatkowe funkcje. Wśród nich może być budzik, kalendarz, czy różne tryby. Jeśli chodzi o programy to mam do wyboru: dzienny, nocny, wakacyjny itd. W ten sposób urządzenie automatycznie dostosowuje ustawienia do programu pracy.

 

Termostat pokojowy – wtyczka

Oprócz normalnych rodzajów termostatów pokojowych, w sklepach pojawiły się modele przypominające wtyczki. Tego typu sprzęt zasilany jest sieciowo, dlatego wystarczy go włożyć do gniazdka elektrycznego. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie na termostacie adaptera, dzięki czemu mimo zajętej przez nasz sprzęt wtyczki, mamy możliwość podłączenia kolejnego urządzenia elektronicznego do adaptera.

 

Termostaty pokojowe w dobrych cenach

Cena termostatu pokojowego zależy przede wszystkim od jakości wykonania oraz możliwości danego modelu. Najtańsze urządzenia to takie, których zakres temperatury jest dość wąski, a system sterowania opiera się na przyciskach lub pokrętłach. Koszt zakupu takiego sprzętu nie powinien przekroczyć 250 złotych. W sklepach dostępne są też modele dużo droższe, których cena sięga nawet 1000 złotych. Taki termostat pokojowy jest bardzo nowoczesny, z dotykowym wyświetlaczem, dużą dokładnością oraz szerokim zasięgiem.

 

 

Najlepsze termostaty pokojowe w 2020 roku

 

Termostat to świetne rozwiązanie, które pozwala dostosować temperaturę w pokojach. Taki sprzęt sprawdzi się w domu oraz w biurze. Ponieważ wybór jest duży, przejrzeliśmy różne propozycje dostępne na rynku, wybraliśmy 5 najlepszych modeli i stworzyliśmy ten oto ranking termostatów pokojowych.

 

Nasze zalecenia

 

Euroster 2006 

 

Dobry i tani termostat pokojowy Euroster 2006 to nasza pierwsza propozycja. To niezawodne urządzenie, które umożliwia w prosty i efektywny sposób sterowanie temperaturą w pomieszczeniach. Zastosowano tutaj intuicyjne programowanie z możliwością zmian poziomu temperatury.

Termometr programuje temperaturę z dokładnością do 0,2 st. C. Urządzenie pracuje w trzech poziomach temperatur – dziennej, nocnej i przeciwzamrożeniowej. Poza tym sterownik można zaprogramować w siedmiodniowym cyklu, co daje nam możliwość 48 zmian poziomu temperatur w ciągu doby (co 30 min).

Ponadto możemy dostosować pracę urządzenia w zależności od dni tygodnia, dopasowując ją do naszego trybu dnia. Ten najlepszy termostat pokojowy ma możliwość sterowania kotłem gazowym, pompą centralnego ogrzewania, urządzeniami klimatyzacyjnymi, a nawet elektrycznym ogrzewaniem podłogowym.

Zakres pomiaru temperatury wynosi od 0 st. C do 50 st. C – sterowanie temperatury pomieszczenia jest możliwe w zakresie od 5 st. C do 35 st. C, a samej podłogi od 5 st. C do 45 st. C. Zasilany jest 2 bateriami AA. Produkt ceniony jest za prosty system obsługi i dużą wydajność.

Urządzenie Euroster 2006 jest zasilane 2 bateriami AA. Termostat umożliwia regulację temperatury w zakresie od 5 st. C do 35 st. C. Model ma wymiary: 13,8 cm x 8,6 cm x 2,9 cm.

Zalety
Precyzja:

Z pomocą produktu możemy ustawić temperaturę z dokładnością do 0,2 st. C, dlatego z pewnością zapewnimy komfort przebywania w domu, niezależnie od warunków atmosferycznych na zewnątrz.

Elegancka obudowa:

Obudowa urządzenia elegancko się prezentuje, więc nie ma obaw, że sprzęt wpłynie negatywnie na wystrój pokoju.

Programowanie różnych stref czasowych:

To, co wyróżnia produkt to możliwość zaprogramowania różnych stref czasowych na poszczególne dni tygodnia.

Szerokie zastosowanie:

Model można zamontować w domu ogrzewanym zarówno kotłem gazowym, olejowym czy elektrycznym, jak i promiennikami ceramicznymi bądź nadmuchowymi.

Modyfikacja na każdy dzień tygodnia:

Termostat umożliwia ustawienie temperatury na każdy dzień tygodnia.

Wady
Trudny montaż:

Samodzielny montaż urządzenia nie jest łatwy. Konsumenci narzekają, że przewody nie zostały oznaczone kolorami, dlatego nie do końca wiadomo, jak należy podłączyć każdy z nich.

 

 

 

 

Immergas Tybox 137 

 

Immergas Tybox 137 to kolejny, bardzo praktyczny programator pokojowy. Jest to model bezprzewodowy z dużym, podświetlanym ekranem. Ma łączność radiową, a więc może stać nawet daleko od kotła. Sami dostosowujemy sprzęt do swoich potrzeb – możesz ustawić temperaturę komfort i ekonomiczną z zakresu od 5 st. C do 30 st. C.

Urządzenie ma zarówno programowanie dzienne, jak i tygodniowe. Obsługa termostatu jest banalnie prosta – ma wygodne pokrętło, a dołączona do zestawu instrukcja obsługi zawiera wszystkie niezbędne informacje o tym, jak obsługiwać sprzęt.

Na urządzeniu wyświetla się czas działania kotła oraz inne, przydatne informacje dotyczące jego pracy. Czas zmiany temperatury może być ustawiany w zakresie od 15 min do 1 godz. Produkt cieszy się dużym uznaniem konsumentów. Przede wszystkim ceniony jest za bardzo łatwy w obsłudze i wysoce bezawaryjny.

Termostat Immergas Tybox 137 ma wymiary: 8 cm x 10,3 cm x 2,5 cm. Model jest zasilany 2 bateriami AA. Sprzęt pozwala na regulowanie temperatury w zakresie od 5 st. C do 30 st. C.

Zalety
Funkcja zablokowania ustawień:

W razie potrzeby możemy zablokować urządzenie, aby nikt poza nami nie mógł dokonać zmiany ustawień temperatury.

Podświetlany ekran:

Ekran termostatu jest podświetlany, dlatego możemy go komfortowo obsługiwać także w nocy. Nie musimy przy tym oświetlać urządzenia latarką lub telefonem komórkowym.

Przypomnienie o przeglądzie:

Nie ma potrzeby pamiętania o dokładnej dacie przeglądu serwisowego sprzętu. Urządzenie samo nam o tym przypomni.

Automatyczna zmiana czasu:

W momencie zmiany czasu z letniego na zimowy (lub odwrotnie) godzina wyświetlana na ekranie modelu zmienia się automatycznie.

Wady
Skomplikowana obsługa:

Początkowo obsługa termostatu może sprawiać kłopot. Ustawienia odpowiedniej temperatury nie ułatwia także instrukcja, ponieważ nie została zbyt dobrze opisana. Trzeba więc poświęcić trochę czasu, aby poznać wszystkie funkcje urządzenia.

 

 

 

 

Salus 091FLRF 

 

Salus 091FLRF to niezawodny, dobry termostat pokojowy z łatwym systemem obsługi. Urządzenie charakteryzuje się nowoczesnym designem. Posiada praktyczny, podświetlany wyświetlacz LCD. Za jego pomocą możesz regulować temperaturę CO, co 0,2 st. C w zakresie od 5 st. C do 30 st. C.

Termostat jest wyposażony w podstawkę z regulatorem o dwóch kątach nachylenia, co zapewnia wygodę i funkcjonalność. Zasięg pracy wynosi do 60 m (w przestrzeni otwartej). Zakres temperatury pracy to od 0 st. C do 40 st. C, a zakres pomiaru temperatury od 0 st. C do 34,5 st. C (co 0,5 st. C). Model ten ma 9 programów i dwa poziomów temperatury + przeciwzamrożeniową.

Może pracować w cyklu 7 dniowym. Nadajnik zasilany jest 2 bateriami alkalicznymi AA. Konsumenci wysoko oceniają dokładność pomiaru urządzenia, prostą obsługę i jego solidną obudowę, która jednocześnie pięknie się prezentuje.

Dobry termostat pokojowy do 200 zł Salus 091FLRF umożliwia regulację temperatury w zakresie od 5 st. C do 30 st. C. Wymiary urządzenia to: 15,4 cm x 8 cm x 3 cm (nadajnik). Produkt jest zasilany 2 bateriami AA.

Zalety
Odporność na zakłócenia sygnału:

Sprzęt pracuje na częstotliwości 868 MHz i zapewnia stabilność oraz odporność na zakłócenia sygnału. Możemy więc być pewni, że termostat będzie działać niezawodnie i zawsze włączy ogrzewanie w domu wtedy, kiedy pojawi się taka potrzeba.

Czytelny wyświetlacz:

Duży i tym samym czytelny wyświetlacz LCD z podświetleniem pozwala na szybkie ustawienie precyzyjnej temperatury (z dokładnością do 0,2 st. C). Urządzenie jest łatwe w obsłudze.

Zintegrowana podstawka regulatora:

W obudowie regulatora jest zintegrowana podstawka z możliwością regulacji kąta nachylenia. To pozwala na ustawienie nadajnika tak, aby móc nawet ze znacznej odległości odczytać wyświetlane na ekranie informacje.

Wady
Pełne godziny programowania:

Termostat umożliwia ustawienie czasu włączenia ogrzewania tylko w pełnych godzinach. To nieco zmniejsza praktyczność urządzenia.

 

 

 

 

Auraton 2025 RTH 

 

Auraton 2025 RTH to bezprzewodowy regulator temperatury z łatwym systemem obsługi, czytelnym i podświetlanym wyświetlaczem oraz trwałą baterią. Urządzenie jest wyposażone w 10 programów, w tym 7 modyfikowalnych przez użytkownika. Dużą zaletą tego sprzętu jest brak zakłóceń w odbiorze przesyłu z kotła.

Odbiornik montujemy przy urządzeniu grzewczym lub klimatyzacyjnym, a termostat ustawiamy w wygodnym dla nas miejscu. Urządzenie zostało wyposażone w unikalny algorytm pamięci cykli włącz / wyłącz z ostatnich 24h.

Zakres temperatury pracy wynosi od 0 st. C do 45 st. C, a zakres sterowania temperatury od 4 st. C do 30 st. C (Histereza wynosi ±0,2 st. C). Ma też przydatną funkcję, dzięki której można ustawić temperaturę przeciwzamrożeniową (modyfikowalna w zakresie od 4 st. C do 10 st. C) lub urlopową. Ma cykl pracy tygodniowy.

Termostat zasilany jest 2 bateriami AA. Zasięg działania wynosi ok. 30 m w budynku, a w terenie otwartym do 300 m. Jak podkreślają konsumenci jest to solidna, funkcjonalna propozycja, idealna do każdego domu.

Auraton 2025 RTH to model, który jest zasilany bateriami (2 AA). Zakres sterowania temperatury w tym przypadku obejmuje wartości od 4 st. C do 30 st. C.

Zalety
Algorytm analizy cyklu grzania:

Produkt jest wyposażony w innowacyjny algorytm analizy cyklu grzania umożliwiający zapis parametrów pracy odbiornika z ostatnich 24 godzin. Dzięki temu urządzenie włącza zapisany wcześniej program grzania w sytuacji, gdy pojawi się brak komunikacji z regulatorem.

Rozbudowany tryb urlopowy:

Nawet jeśli wybieramy się na wypoczynek, możemy dowolnie ustawić temperaturę tak, aby zapobiec nadmiernemu wychłodzeniu domu. Pozwala na to rozbudowany tryb urlopowy.

Długi czas pracy baterii:

Nie musimy pamiętać o regularnej wymianie baterii – alkaliczne gwarantują do ok. 5 lat ciągłej pracy, a litowe nawet do 10 lat.

Wady
Brak wskaźnika rozładowania baterii:

Na wyświetlaczu nie pokazuje się informacja o rozładowanych bateriach. O konieczności ich wymiany może świadczyć utrata komunikacji między regulatorem a odbiornikiem.

Brak podpórki przy obudowie:

Termostat można zawiesić na ścianie lub ustawić na półce, niemniej jednak nie ma podpórki, która zapewniłaby mu stabilność.

 

 

 

 

Honeywell CM707 

 

Programator pokojowy Honeywell CM 707 to urządzenie pozwalające na kontrolę temperatury w mieszkaniu, również w czasie naszej nieobecności. Pozwoli Ci zachować odpowiednie warunki grzewcze, również w czasie nieobecności. Ma program 7-dniowy i 4 zmiany temperatury na dobę.

Zakres temperatur pracy wynosi od 5 st. C do 35 st. C. Urządzenie jest wyposażone w bardzo praktyczny przycisk programu wakacyjnego umożliwiający ustawienie niższej temperatury na okres od 1 do 99 dni.

Posiada też zabezpieczenie przeciwzamrożeniowe. Zasilany jest 3 bateriami AA (w komplecie). Opinie o termostatach pokojowych tej marki są bardzo pochlebne. Konsumenci przede wszystkim podkreślają, że są to solidne, wydajne sprzęty.

Nie można też zapomnieć o prostym systemie obsługi. Poza tym jest to wysoce bezawaryjny model, który jest bardzo funkcjonalny. Jest szczególnie przydatny dla osób, które w okresie zimowym chcą wybrać się na dłuższe wakacje, a nie mają komu powierzyć kontroli nad ogrzewaniem.

Produkt Honeywell CM707 zasilają 2 baterie AA (dołączone do kompletu). Termostat ma wymiary: 0,9 cm x 13,3 cm x 2,6 cm. Urządzenie reguluje temperaturę w zakresie od 5 st. C do 35 st. C.

Zalety
Tryb wakacyjny:

Jeśli wybieramy się na krótki lub dłuższy urlop, możemy włączyć tryb wakacyjny. Takie rozwiązanie umożliwia zmniejszenie zużycia energii. Możemy swobodnie obniżyć temperaturę na okres od 1 dnia do nawet 99 dni.

Łatwy montaż:

Sprzęt możemy z powodzeniem zamontować samodzielnie. Model wyróżnia się niewielką, solidną obudową oraz dużymi zaciskami przewodów. Nie musimy prosić fachowca o pomoc w zainstalowaniu termostatu.

Wady
Nieestetyczny wygląd:

Ponieważ to urządzenie o prostym designie, nie wszystkim konsumentom przypadło do gustu. Część osób twierdzi, że sprzęt mógłby bardziej elegancko się prezentować.

Brak podświetlenia:

Wyświetlacz termostatu nie jest podświetlany, dlatego możemy mieć problem z ustawieniem temperatury przy zbyt małej ilości światła.

 

 

 

 

Jak ustawić termostat pokojowy?

 

Termostat pokojowy to urządzenie, w które warto zainwestować. Pozwala ono w łatwy sposób monitorować temperaturę w naszym domu. Jeśli już zdecydujemy się na zakup konkretnego sprzętu, warto dowiedzieć się, jak należy go obsługiwać. Choć zadanie to wydaje się proste, w rzeczywistości okazuje się, że wybranie interesujących nas ustawień nie jest łatwe. Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy tekst, w którym wyjaśniamy, jak obsługiwać wspomniane urządzenia.  

 

 

Jak zaprogramować termostat pokojowy?

Jak zostało wskazane na wstępie, warto dowiedzieć się nie tylko tego, jaki termostat pokojowy jest polecany przez użytkowników, ale też poznać zasady jego użytkowania. Dzięki nim będziemy mogli swobodnie korzystać ze sprzętu. Kluczową sprawą jest zapoznanie się z instrukcją obsługi. Bez niej trudno będzie nam rozpocząć korzystanie z termostatu. W ulotce znajdziemy nie tylko informacje na temat tego, jak wybierać dane ustawienia, ale też poznamy sposób montażu sprzętu i zasady bezpiecznego użytkowania.

Sposób, w jaki należy zaprogramować termostat, jest zależny od danego modelu. Każdy produkt ma nieco inne ustawienia, o czym możemy dowiedzieć się po przeczytaniu opisu stworzonego przez producenta. Najczęściej użytkownik może skorzystać z funkcji timera, czyli ustawiania temperatury na ściśle określony czas (zwykle do kilkunastu lub kilkudziesięciu godzin). W dalszej części artykułu poznasz inne opcje dostępne w tego typu urządzeniach i dowiesz się, jak z nich korzystać.

 

Jak wybrać tryb dzień/noc?

Zapoznając się z instrukcją obsługi, warto pochylić się nad informacjami na temat wyboru trybu dzień i noc. Zdaniem konsumentów funkcja ta jest bardzo przydatna. Użytkownik może określić, jaka temperatura ma panować w pomieszczeniu w zależności od pory dnia. Zwykle obok wyświetlacza znajduje się przycisk SET, który oznacza ustawienia. Musimy określić zarówno godzinę pory nocnej, jak i dnia. Trzeba więc przełączać ustawienia pomiędzy tymi dwoma okresami. Zwykle wystarczy w tym celu nacisnąć po raz kolejny przycisk SET. Sporym ułatwieniem jest to, że na ekranie wyświetlane są wszystkie niezbędne informacje.

Stąd wiemy, czy wybrane przez nas wartości odnoszą się do poprawnej funkcji. Zwykle podział na tryb dzienny i nocny jest rozdzielany jednostką godzinową. Oznacza to, że użytkownik może wybrać, że np. dzień rozpoczyna się od godziny 7:00, a kończy o 20:00.

 

 

Czym jest tryb ręczny?

Chcą ustawić tryb ręczny, musimy stosować się do wskazówek zamieszczonych w poprzednim akapicie. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku będziemy mogli zmienić temperaturę pracy urządzenia. Zwykle odbywa się to za pomocą umieszczonego na obudowie pokrętła. Warto wspomnieć, że tryb ręczny polega na tym, że wybrana przez użytkownika temperatura jest aktywna do czasu kolejnej zmiany ustawień. Jest to jedna ze standardowych funkcji w prezentowanym sprzęcie.

 

Jak obsługiwać termostat pokojowy?

Mówiąc na temat programowania termostatu pokojowego, nie można nie wspomnieć o akcesoriach, które to umożliwiają. Mamy na myśli pilot zdalnego sterowania, który nierzadko jest dołączany do zestawu. Zazwyczaj ma on takie same przyciski jak te na obudowie. Różnica polega na tym, że nie trzeba podchodzić do sprzętu, aby zmienić jego ustawienia. Konsumenci doceniają termostaty, które można połączyć ze smartfonem. Dzięki temu możliwe jest wybieranie ustawień z poziomu swojego smartfona. Często można to robić niezależnie od miejsca, w jakim się znajdujemy (także poza domem).

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adam Ślusarczyk
Adam Ślusarczyk
1 month ago

dlaczego nie ma danych o histerezie i jej zakresie ? To bardzo ważna rzecz.

DMCA.com Protection Status