Regulatory temperatury ranking

Ostatnio aktualizowane: 23.04.19

 

Chcesz wybrać dla siebie najlepszy regulator temperatury, ale nie masz czasu na wielogodzinne poszukiwania? W takim razie zapraszamy Cię na naszą stronę. Udało nam się wyłonić dwa najlepsze urządzenia tego typu w 2019 roku, na podstawie opinii konsumentów robiących zakupy w tym segmencie rynku. Pierwszym, najlepszym regulatorem okazał się produkt Euroster 2006, który współpracuje nie tylko z kotłem gazowym, ale i innymi urządzeniami grzewczymi. Ze względu na to, że ma on intuicyjną i łatwą obsługę, z pewnością szybko uda Ci się ustawić optymalną temperaturę w pomieszczeniu. Poza tym wygląda on niezwykle estetycznie, dzięki czemu nie będzie niepotrzebnie zwracać na siebie uwagi. Jego instalacja nie jest skomplikowana, dlatego nie powinna ona stanowić żadnego problemu. Na drugim miejscu uplasował się model o nazwie Immergas Tybox 137. Jeżeli zależy Ci na kupnie regulatora z dużym i czytelnym wyświetlaczem, a także funkcją blokowania ustawień, koniecznie zapoznaj się z jego dokładniejszym opisem, który przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie.

 

 

Jaki regulator temperatury kupić ?

 

Przewodnik zakupowy

Coraz więcej osób decyduje się na zakup regulatora temperatury. To małe, niepozorne urządzenie pozwala nam na dostosowanie mocy znajdującego się w domu urządzenia grzewczego do zmieniających się strat oraz zysków cieplnych. To sposób na oszczędność, a także ustawienie optymalnej temperatury panującej w konkretnym pomieszczeniu. Stworzyliśmy nasz poradnik, aby podpowiedzieć Ci, jaki regulator temperatury wybrać, zwracając uwagę m.in. na jego parametry techniczne. Wiemy, że wybór odpowiedniego modelu jest trudny, dlatego chcemy Ci ułatwić podjęcie decyzji.

 

 

Rodzaje regulatorów temperatury

Regulatory temperatury możemy podzielić na programowalne i nieprogramowalne. W przypadku tych pierwszych mamy możliwość ustawienia temperatury o dowolnej wartości, dzięki czemu możemy ją dobrać tak, by była ona optymalna dla wszystkich domowników. Nieprogramowalny model posiada ustawienia fabryczne. Umożliwiają one wybranie jednego spośród dostępnych przedziałów pracy urządzenia.

Jeżeli zależy nam na wygodzie użytkowania regulatora temperatury, możemy zdecydować się na produkt wyposażony w tzw. funkcję auto. Jej obecność sprawia, że model sam jest w stanie dopasować się do pracy kotła lub pieca.

 

Współpraca z piecem lub kotłem

Przed dokonaniem wyboru, jaki jest najlepszy regulator temperatur, musimy sobie uświadomić, że nie zawsze wybrane przez nas urządzenie będzie kompatybilne z działającym piecem lub kotłem. Zanim udamy się z wybranym produktem do kasy upewnijmy się więc, czy będzie on w stanie współpracować z urządzeniem grzewczym na ekogroszek, gaz, bądź węgiel (w zależności, w jaki sposób ogrzewamy dom). To oznacza, że musimy wiedzieć dokładnie, jaki model pieca lub kotła znajduje się w naszym domu. Jeżeli będziemy mieć problemy z dokonaniem wyboru, warto zasięgnąć porady u specjalisty, który na podstawie informacji dotyczących urządzenia grzewczego pomoże dobrać właściwy regulator.

 

Instalacja

Wiele osób przekonuje, że najlepszy regulator temperatury powina charakteryzować łatwość instalacji. Obecnie spośród dostępnych na rynku produktów mamy do wyboru modele przewodowe, jak i bezprzewodowe. Zdecydowanie popularniejsze są te drugie, ponieważ nie wymagają one instalacji podtynkowej. Działają one na zasadzie nadajnik-odbiornik.

Przy wyborze bezprzewodowego regulatora temperatury powinniśmy się jednak upewnić, że odległość niezbędna do poprawnej komunikacji pomiędzy nadajnikiem, a odbiornikiem jest wystarczająca dla naszego domu. Przy domach i mieszkaniach o dużym metrażu ma to szczególne znaczenie. Niektóre produkty mają bardzo duży zasięg, który jest równy kilku kondygnacjom i właśnie takich powinniśmy szukać, jeżeli mieszkamy w dużym domu.

 

Zakres i dokładność regulacji temperatury

Zakres regulacji temperatury to czynnik, który wpływa na komfort użytkowania regulatora. Zazwyczaj tego typu produkty umożliwiają nam ustawienie temperatury w zakresie od 5 st. C do ok. 30 st. C. To dość uniwersalne rozwiązanie. W zimie możemy ustawić urządzenie tak, by było nam wystarczająco ciepło nawet, gdy za oknem będzie panował siarczysty mróz. Z kolei w lecie możemy ustawić temperaturę na minimalną wartość i dzięki temu w domu będzie przyjemnie chłodno.

Dokładność regulacji wpływa natomiast na łatwość ustawiania optymalnej temperatury. Uważa się, że dopuszczalny błąd w pomiarze nie powinien przekraczać wartości +/- 1 st. C. W przypadku bardzo nowoczesnych regulatorów temperaturę możemy ustawiać z dokładnością nawet do 0,2 st. C.

 

Sposób sterowania

Wśród dostępnych w sklepach regulatorów temperatury możemy znaleźć modele sterowane za pomocą pokrętła, przycisków lub wyświetlacza. To od nas zależy, który produkt wybierzemy. Tutaj główną rolę będą więc odgrywać własne preferencje. Niektóre urządzenia, zwłaszcza te nieco droższe, umożliwiają nam sterowanie również za pomocą specjalnego pilota, czy smartfona. To ciekawe rozwiązanie zwłaszcza dla miłośników nowych technologii.

 

Wyświetlacz

Duży wyświetlacz LCD w regulatorze temperatury pozytywnie wpływa na łatwość nawigacji. Umożliwia on także szybsze wpisanie pożądanej temperatury i poprawia czytelność dostępnego menu. Im większy będzie wyświetlacz, tym najprawdopodobniej łatwiej i szybciej nauczymy się prawidłowej obsługi urządzenia. Dodatkowo z dość dużej odległości będziemy mogli też odczytać, jaka jest ustawiona wartość temperatury i ewentualnie, która jest godzina (w zależności od modelu).

 

Design

Jako, że regulator temperatury będzie stać na półce lub wisieć na ścianie, warto zwrócić uwagę na jego design. Powinniśmy dopasować ten produkt tak, by nie rzucał się on niepotrzebnie w oczy i nie kontrastował za bardzo z meblami, czy dodatkami. Większość produktów cechuje modny dziś, minimalistyczny styl oraz stonowane kolory. Dzięki temu regulator możemy dobrać tak, aby dobrze pasował do wystroju pomieszczenia, w którym ma się on znaleźć.

 

 

Regulatory temperatury w dobrych cenach

Najtańsze regulatory temperatury kosztują nawet poniżej 50 zł. Zwykle mają one dość prosty design i współpracują m.in. z piecami dwu- lub jednofunkcyjnymi oraz komorą spalania. Ich wygląd może jednak nie wszystkich przekonywać.

Dlatego też jeśli zależy nam na bardziej nowoczesnym urządzeniu, będziemy musieli nieco zwiększyć swój budżet. Za produkt od znanego i cieszącego się zaufaniem producenta często będziemy musieli zapłacić nawet powyżej 300 zł. W sklepach znajdziemy również modele, które kosztują 600-700 zł. Zwykle można nimi sterować za pomocą laptopa, czy smartfona z dostępem do Internetu, mają one m.in. możliwość kalibracji pomiaru i wskazania temperatury.

 

 

Najlepsze regulatory temperatury w 2019 roku

 

Urządzenia, takie jak regulatory temperatury można coraz częściej znaleźć w domach i mieszkaniach. Dzięki nim w pomieszczeniach można utrzymywać temperaturę na optymalnym poziomie zarówno w zimie, jak i w lecie. Przedstawiamy Ci ranking regulatorów temperatury, który wskaże Ci modele godne uwagi. Nasze zestawienie obejmuje produkty dobrej jakości i o rozsądnych cenach.

 

Nasze zalecenia

 

Euroster 2006

 

Produkt o nazwie Euroster 2006 to regulator temperatury, który może współpracować z kotłem gazowym oraz innego rodzaju urządzeniami grzewczymi. Zastosowano w nim intuicyjne i bardzo proste programowanie, za sprawą którego można szybko zmienić temperaturę w pokoju na niższą lub wyższą. Może on pracować na trzech poziomach temperatur, a więc temperaturze przeciwzamrożeniowej, dziennej oraz nocnej.

To urządzenie jest zasilane dwiema bateriami AA i można zaprogramować je w siedmiodniowym cyklu z dokładnością aż do 0,5 godziny. Oznacza to, że w ciągu jednej doby możemy zmienić poziom temperatury do 48 razy. Na każdy z dni tygodnia można też w jego przypadku zaprogramować różną strefę czasową.

Z opinii konsumentów wynika, że to dobry i tani regulator temperatury, który rzeczywiście zasługuje na uwagę. Cechuje go dość prosta instalacja i możliwość bardzo precyzyjnego ustawienia temperatury. Ponadto wygląda on bardzo estetycznie, a jego obsługa jest intuicyjna.

 

 

 

 

Immergas Tybox 137

 

Immergas Tybox 137 to model charakteryzujący się eleganckim designem oraz dużym, czytelnym i podświetlanym ekranem. Pozwala on na ustawienie temperatury w zakresie od 5 st. C do 30 st. C. Dzięki temu znajdzie on zastosowanie nawet podczas upalnych dni i umożliwi ustawienie temperatury na poziomie najbardziej optymalnym dla domowników.

Opisywany produkt można programować zarówno dziennie, jak i tygodniowo, a poziom temperatury ustawia się za pomocą przełącznika. Ma on wbudowaną funkcję zablokowania ustawień, w efekcie osoby trzecie nie będą mogły samodzielnie dokonywać zmian. Ponadto ma on możliwość kalibracji sondy temperatury, automatycznie zmienia się w nim czas na letni lub zimowy i jest zasilany dwiema bateriami LR03 (znajdującymi się w zestawie).

Konsumenci doceniają ten regulator nie tylko za estetyczny wygląd, ale również maksymalizację oszczędzania energii. Jest to możliwe za sprawą dokładnego programowania do 20 minut, 30 minut lub 60 minut. Korzysta on z nowoczesnej technologii radiowej, dlatego można go zainstalować nawet w dużej odległości od kotła grzewczego.

 

 

 

 

Salus Facelift 091FLRT

 

Model Salus Facelift 091FLRT jest bezprzewodowym regulatorem temperatury  z podświetlanym wyświetlaczem LCD i możliwością oszczędności energii do 30%. Z tego powodu musiał się on znaleźć w naszym rankingu. Umożliwia on ustawienie temperatury w pomieszczeniu co 0,2 st. C.

Produkt ten zasilany jest dwiema bateriami AA i jest prosty w obsłudze. Ma on funkcję nie tylko grzania, ale również chłodzenia, w efekcie można z niego korzystać także w lecie. Ponadto pozwala na ustawienie trzech poziomów temperatur, a więc dziennej, nocnej oraz przeciwzamrożeniowej, a w pamięci ma aż 9 niezależnych programów. Zakres temperatury w jego przypadku mieści się w przedziale od 5 st. C do 30 st. C.

Opinie o regulatorach temperatury marki Salus w większości przypadków są bardzo pozytywne. Konsumenci również na temat tego konkretnego modelu bardzo dobrze się wypowiadają. Według nich jedną z jego największych zalet jest fakt, że to model bezprzewodowy, a jego zasięg jest mocny na tyle, że można go zamontować z dala od grzewczego kotła.

 

 

 

 

Auraton 2025 Rth

 

Pod nazwą Auraton 2025 Rth znajduje się bezprzewodowy regulator temperatury, który wyposażony został w kolorowy, podświetlany wyświetlacz. Zwiększa on komfort użytkowania i ułatwia obsługę urządzenia. Ten produkt ma aż 10 niezależnych programów, z czego 7 z nich może być modyfikowanych przez użytkownika.

Zakres sterowania temperatury w tym przypadku wynosi od 4 st. C do 30 st. C. Ten produkt jest zasilany dwiema bateriami AA, a jego zasięg w przypadku budynków o standardowej grubości ścian osiąga wartość 30 m. Na otwartej przestrzeni jego zasięg wynosi z kolei 300 m.

Według konsumentów ten model jest wart zakupu, ponieważ posiada on usprawniony system oszczędzania energii. Dodatkowo ma on także unowocześnioną konstrukcję, która ułatwia jego użytkownikom programowanie wybranego przez siebie poziomu temperatury. Dla wielu plusem jest również fakt, iż to urządzenie jest bardzo proste w instalacji.

 

 

 

 

Tech ST-280

 

Model nazwany Tech ST-280 to pokojowy regulator temperatury, który umożliwia sterowanie temperaturą kotła CO, temperaturą CWU, a także zaworów mieszających. Posiada on nowoczesny, kolorowy i dotykowy wyświetlacz, który nie tylko efektownie wygląda, ale również ułatwia ustawienie optymalnej temperatury.

Produkt wyposażony został w wiele różnych funkcji, takich jak blokada rodzicielska (dzięki której dziecko samodzielnie nie zmieni ustawień temperatury), czy też budzik i wyświetlanie aktualnych przebiegów temperatury pokojowej i kotła. Zakres temperatury wynosi w jego przypadku od 10 st. C do 30 st. C, a dokładność pomiary wynosi do 0,1 st. C.

Z opinii konsumentów, którzy zakupili już ten model regulatora wynika, że jedną z jego największych zalet jest nowoczesny design oraz możliwość bezprzewodowego działania. Dodatkowo bardzo łatwo się go montuje, a następnie także obsługuje. Plusem dla wielu jest też to, że oprogramowanie urządzenia można aktualizować przez port USB.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...