Przepływowe podgrzewacze wody ranking

Ostatnio aktualizowane: 23.04.19

 

Ciepła woda jest dla nas niezbędna, jeśli chcemy umyć naczynia czy wziąć przyjemną kąpiel. Tym, co to umożliwia w domach jednorodzinnych jest podgrzewacz do wody. Na rynku znajdziesz bardzo wiele sprzętów, dlatego aby ułatwić Ci zakup dokonaliśmy ich analizy. Wzięliśmy pod uwagę wiele parametrów takich jak cena, moc i ciśnienie. Na szczycie rankingu znajdziesz Termet Termaq Electronic G-19-02. Jest to nowoczesny i bezpieczny sprzęt. Jego obsługa jest prosta, gdyż uruchamia się go za pomocą jednego przycisku. Piecyk można zamontować zarówno w łazience, jak również w kuchni. Za sprawą niewielkich wymiarów, nie zabiera cennego miejsca. Producent zapewnia, że model zużywa mniej gazu niż analogiczne urządzenia dostępne na rynku, co generuje niewielkie rachunki. Warto podkreślić, że podgrzewacz ma ładny design, który podnosi walory estetyczne pomieszczenia. Na drugim miejscu znajduje się Junkers Maxipower 2 WRDP 11-2B. Model cechuje się cichą pracą i szybkim zapłonem oraz niewielkim zużyciem gazu. Na wyświetlaczu LED wyświetlają się informacje o pracy podgrzewacza i ewentualnych usterkach, co ułatwia obsługę.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki przepływowy podgrzewacz wody kupić?

 

Poradnik zakupowy

Mieszkańcy domków jednorodzinnych na pewno wiedzą, że bez podgrzewacza do wody nie mogą cieszyć się ciepłą kąpielą. Niestety ciecz pozyskiwana z wodociągów jest zimna, przez co mycie się w niej jest niekomfortowe. Jeśli opisana sytuacja jest Ci bliska, polecamy zainwestowanie w specjalny podgrzewacz. Dzięki niemu umyjesz naczynia oraz weźmiesz gorącą kąpiel. Ponieważ jest to profesjonalny sprzęt, jego zakup nie jest prosty. Poniżej przedstawiamy poradnik, który pomoże Ci znaleźć możliwie najlepsze urządzenie. Odpowiemy w nim na pytanie jaki przepływowy podgrzewacz wody wybrać.

 

 

Czym jest podgrzewacz przepływowy?

Podgrzewacz przepływowy podgrzewa ciecz w momencie, gdy odkręcamy kurek z ciepłą wodą. Takie urządzenie montuje się w jednym punkcie, dlatego jeśli chcesz mieć dostęp do ciepłej  wody w całym domu, musisz zakupić odpowiednią ilość podgrzewaczy.

Powodem, dla którego warto wybrać właśnie taki sprzęt jest to, że wodę podgrzewamy tylko gdy jest na nią zapotrzebowanie. Pozwoli Ci to zmniejszyć rachunki, gdyż zużycie energii jest niewielkie. Musisz się jednak liczyć z tym, że po odkręceniu kranu należy poczekać chwilę, by woda się nagrzała – w zależności od modelu czas ten może wynosić kilkanaście sekund, a nawet 2 minuty.

 

Moc urządzenia

Pierwszą kwestią, którą musisz dokładnie sprawdzić przed zakupem jest moc podgrzewacza. Im więcej watów ma sprzęt, tym szybciej zostanie podgrzana woda. Modele, w których parametr ten wynosi od 2 kW do 4,5 kW dedykowane są głównie do pomieszczeń sanitarnych (np. w garażu), w których ciepła ciecz nie jest używana zbyt często.

W przypadku, gdy podgrzewacz będzie używany w domku jednorodzinnym w łazience czy kuchni moc nie powinna być mniejsza od 5 kW. W najlepszych sprzętach parametr ten może dojść nawet do 19 kW. Urządzenia o mocy 5 kW i 19 kW różnią się nie tylko szybkością podgrzania, ale również ceną. Niestety, im bardziej wydajny jest produkt, tym koszty zakupu są większe.

 

Zasilanie – jaki przepływowy podgrzewacz wody jest najlepszy?

Będąc na zakupach na pewno staniesz przed wyborem: podgrzewacz gazowy czy elektryczny? Pierwszy sprzęt jest znacznie tańszy. W zależności od modelu, urządzenie do pracy wykorzystuje spalanie gazu płynnego, ziemnego, a czasem nawet obu. Jeśli właśnie taki model Cię interesuje, polecamy inwestuję w podgrzewacz zamknięty. Jest to znacznie bezpieczniejsze wyjście, gdyż ryzyko ulatniania się gazu jest zdecydowanie zminimalizowane. Alternatywą są sprzęty otwarte, jednak zaufanie społeczne do nich z każdym rokiem zmniejsza się. Jest to spowodowane licznymi przypadkami zatrucia czadem.

Drugim typem są podgrzewacze elektryczne, które zyskują coraz większą popularność. Wynika to z bezpieczniejszej pracy, gdyż nie grozi Ci wybuch gazu. Niestety, zasilanie energią elektryczną jest dość drogie.  Z tego powodu zaleca się uruchamianie maszyny, tylko gdy jest taka potrzeba. Sprzęty elektryczne dzielą się na produkty jedno oraz trójfazowe. Pierwszy model cechuje się znacznie mniejszą wydajnością, przez co polecany jest w niewielkich przestrzeniach. Z kolei urządzenia trójfazowe muszą mieć dostęp do trójfazowego źródła prądu. Ich używanie jest dość drogie, ale też bardziej wydajne. Z tego powodu polecane są głównie właścicielom dużych gospodarstw.

 

 

Bezpieczeństwo

Najlepszy gazowy przepływowy podgrzewacz wody musi mieć czujnik spalin. Jeśli wykryje on jakąś nieprawidłowość, wszystkie zawory powinny zostać natychmiast zamknięte. Dzięki temu ryzyko zatrucia czadem maleje. W nowoczesnych sprzętach stosowana jest elektroda jonizacyjna zapobiegająca niekontrolowanemu wypływowi gazu z palnika.

 

Regulacja temperatury

Kolejnym podziałem sprzętów, który musisz wziąć pod uwagę jest sposób regulowania temperatury. Pierwszym rodzajem jest metoda hydrauliczna, która polega na tym, że wraz z przepływem wody ciepło maleje. Oznacza to, że im dłużej się kąpiemy bądź myjemy naczynia, tym zimniejsza staje się woda. System ten na pewno nie sprawdzi się, gdy podgrzewacz zamontowany jest w łazience.

Alternatywą są podgrzewacze elektroniczne. Tym, co je wyróżnia to precyzyjny układ, przy pomocy którego ustawiamy moc oraz temperaturę pracy. W konsekwencji użytkownik ma większą kontrolę nad zużywaną energią.

 

Przepływowe podgrzewacze wody w dobrych cenach

Na rynku znajdziesz wiele urządzeń, których ceny wynoszą od 100 zł do nawet 1200 zł. Powodem tak dużej różnicy w kosztach zakupu jest moc. Sprzęt o wydajności mniejszej niż 5 kW choć niższą temperaturę wody osiąga, jest dość tani. Jego cena nie powinna przekraczać 300 zł. Jeśli jednak chcesz by maszyna działała szybko i sprawnie zainwestuj w model o mocy co najmniej 15 kW. Najnowocześniejsze urządzenie, które mają około 19 kW mogą kosztować nawet 1100 zł.

 

 

Najlepsze przepływowe podgrzewacze wody w 2019 roku

 

Ponieważ znalezienie dobrej jakości urządzenia jest dość czasochłonne, poniżej przygotowaliśmy ranking przepływowych podgrzewaczy do wody. Dokładnie opisaliśmy wady i zalety 5 sprzętów, co na pewno pomoże Ci znaleźć odpowiedni model na swoje potrzeby.

 

Nasze zalecenia

 

Termet Termaq Electronic G-19-02

 

Opinie o przepływowych podgrzewaczach wody Termet Termaq Electronic G-19-02 są bardzo pochlebne. Produkt ten ma dużą moc (19,2 kW), co gwarantuje wydajną pracę. Poza tym model ma liczne zabezpieczenia, które zmniejszają zużycie gazu i minimalizują ryzyko wycieku.Ten nowoczesny model posiada wiele zabezpieczeń jak zawór odcinający dopływ gazu do palnika. Odbywa się to poprzez zamknięcie przepływu wody. Do tego niespalony gaz, nie wydostaje się palnika, co jest gwarancją bezpieczeństwa. Poza tym urządzenie cechuje się cichą pracą, więc nie będzie przeszkadzało innym domownikom.

Kolejnym atutem jest to, że temperatura wody jest stała, niezależnie od wahań ciśnienia gazu.  Obudowę wykonano z wytrzymałych materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki czemu podgrzewacz będzie Ci służył przez długi czas.
Konsumenci docenili atrakcyjny stosunek ceny do jakości wykonania. Poza tym osoby, które zdecydowały się na zakup pochwaliły wysoka moc urządzenia. Praca podgrzewacza jest równomierna, a liczne zabezpieczenia sprawiają, że nie musisz obawiać się zatrucia.

Termet Termaq Electronic G-19-02 to dobry przepływowy podgrzewacz wody do 1000 zł, którego maksymalna moc cieplna wynosi 19,2 kW. Sprzęt waży 10,5 kg, a jego wymiary to: wysokość – 58,5 cm, szerokość – 36 cm oraz głębokość – 22 cm.

 

Zalety

Bezpieczeństwo użytkowania: Urządzenie ma jonizacyjną kontrolę płomienia, w efekcie czego w momencie zaniku płomienia dopływ gazu jest automatycznie odcinany.

Cicha praca: Podgrzewacz podczas pracy nie generuje dużego hałasu, dlatego domownicy nie będą narzekać na zakłócanie ich spokoju.

Oszczędność gazu: Podgrzewacz nie ma świeczki dyżurnej, co pozwala na mniejsze zużycie gazu, może to być nawet kilkadziesiąt metrów sześciennych rocznie.

Automatyczna regulacja mocy: Moc sprzętu jest automatycznie regulowana proporcjonalnie do ilości przepływającej wody. To zapewnia stałą temperaturę wypływającego z kranu strumienia wody.

Łatwa obsługa: Model wyróżnia się łatwą obsługą. Ustawienia pracy podgrzewacza zmienia się przy pomocy dwóch pokręteł.

 

Wady

Nieelegancki design: Według konsumentów produkt nie wygląda zbyt elegancko, dlatego może negatywnie wpływać na wystrój pomieszczenia.

 

 

 

 

Junkers Maxipower 2 WRDP 11-2B

 

Model Junkers Maxipower 2 WRDP 11-2B jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń na rynku. Cechuje się on prostą obsługą oraz eleganckim designem, który nie szpeci wnętrza kuchni lub łazienki.

Maksymalna moc produktu to aż 19,2 kW, co gwarantuje wydajną pracę. Nawet jeśli model będzie pracował przez kilka godzin, nie ulegnie awarii. Szybki zapłon sprawia, że straty w energii są bardzo małe. Poza tym sprzęt w czasie pracy zużywa niewiele gazu. Dzięki temu Twoje rachunki nie zwiększą się. Pełnię bezpieczeństwa gwarantuje wbudowany wyświetlacz LED, który pokazuje wszystkie niezbędne informacje o pracy urządzenia, w tym sygnalizuje ewentualne usterki. Elektroda jonizacyjna zapobiega niekontrolowanemu wypływowi gazu z palnika, więc nie musisz się martwić o awarię.

Mimo wysokiej ceny zakupu, prezentowany sprzęt jest bardzo popularny wśród kupujących. Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pochlebne. Model posiada wiele zabezpieczeń przed awarią i wyciekiem gazu.

Podgrzewacz Junkers Maxipower 2 WRDP 11-2B ma wymiary: 58 cm x 31 cm x 22 cm, a jego maksymalna moc cieplna to 19,2 kW. Fabrycznie urządzenie jest przystosowane do użytku z gazem GZ50, można je też dostosować do paliwa płynnego, GZ41 lub GZ35.

 

Zalety

Praktyczny wyświetlacz: Na obudowie urządzenia jest wyświetlacz, który ułatwia obsługę i pozwala na kontrolę ustawień pracy podgrzewacza.

Kompaktowe wymiary: Sprzęt nie zajmuje dużo miejsca na ścianie, możemy go zamontować w pomieszczeniu o niewielkim metrażu, bez obaw o ograniczenie wolnej przestrzeni.

Zapewnia bezpieczeństwo: Produkt ma wiele zabezpieczeń, m.in. przed cofaniem się spalin do pomieszczenia, przed przegrzaniem wymiennika oraz odcinające dopływ gazu w przypadku zgaśnięcia płomienia.

Prosta regulacja mocy palnika: Chcąc zmienić moc palnika wystarczy przekręcić w odpowiednią stronę pokrętło na obudowie, co nie zajmuje dużo czasu.

 

Wady

Długi czas podgrzewania wody: Użytkownicy uważają, że trzeba chwilę poczekać zanim z kranu wypłynie ciepły strumień, co może zwiększać zużycie wody.

 

 

 

 

Biawar Vortex Instant – 6P 

 

Ogrzewacz Biawar Vortex Instant – 6P to urządzenie przeznaczone do podgrzewania wody, którego moc wynosi 5 kW.  Produkt uważany jest za dość ekonomiczny, a to dlatego, że cechuje go krótki czas nagrzewania, a straty energii elektrycznej są niewielkie.

Sprzęt ten ma następujące wymiary: wysokość – 23 cm i szerokość – 10,9 cm. Produkt może być montowany w wielu miejscach – kabinie, wannie, przy brodziku. Jedynym ograniczeniem jest temperatura powietrza w pomieszczeniu – minimum 0 st. C

Urządzenie jest wyposażone w pierścienie rozpryskowe, które pozwalają nam efektywniej wykorzystać ciepłą wodę, a do tego umożliwiają nam oszczędności. Stopień ochrony obudowy to 24 IP, co daje nam pewność, że wewnętrzne mechanizmy nie zostaną uszkodzone na skutek działania wody.

Produkt ceniony jest za jakość obudowy, wydajność pracy i świetną energooszczędność. Nie dziwi więc fakt, że jest tak często wybierany przez konsumentów.

Model Biawar Vortex Instant – 6P ma moc 5 kW. Wymiary urządzenia to: wysokość – 23 cm, szerokość – 10,9 cm oraz głębokość – 9 cm. Ten elektroniczny podgrzewacz waży ok. 1,1 kg.

 

Zalety

Zabezpieczenie przed przegrzaniem: Nie musimy się obawiać, że podczas długotrwałej pracy sprzęt się przegrzeje. Takim sytuacjom zapobiega zabezpieczenie przed przegrzaniem (możemy więc uniknąć kosztownej naprawy usterek).

Mały pobór wody: To, co wyróżnia podgrzewacz to mały pobór wody. Jest to możliwe za sprawą wykorzystania specjalnych głowic rozpryskowych.

Nieskomplikowany montaż: Zamontowanie produktu na ścianie nie powinno sprawić nam problemu. Wszystkie czynności zostały dokładnie opisane w dołączonej instrukcji. Montaż ułatwiają również kompaktowe wymiary podgrzewacza oraz jego lekkość.

 

Wady

Mało efektywne działanie: Część konsumentów uważa, że moc urządzenia jest stosunkowo niska, dlatego może się okazać, że nie podgrzewa tak efektywnie wody, jak oczekiwaliśmy.

 

 

 

 

Kospel PPE2 LCD 18/21/24 kW 

 

Urządzenie Kospel PPE2 LCD 18/21/24 kW zostało wyposażone w wyświetlacz LCD umożliwiający odczytanie mocy, z jaką pracuje podgrzewacz, temperatury wody wylotowej i wlotowej, a także wielkości przepływu. Model ma wymiary: 44 cm x 24,5 cm x 12,6 cm i waży ok. 4,4 kg.

Sprzęt oferowany przez markę Kospel ma sterowanie elektroniczne. Możemy samodzielnie decydować o maksymalnej mocy, z jaką będzie pracować urządzenie (18 kW, 21 kW lub 24 kW). Produkt pozwala na podgrzewanie wody, która została wstępnie podgrzana lub z zasobnika, co jest wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem, bo szybciej zyskujemy ciepłą wodę. Podgrzewacz daje nam możliwość samodzielnego zaprogramowania maksymalnej temperatury wody, co pozwala uniknąć np. poparzenia skóry w czasie kąpieli.

Konsumenci chwalą przedstawiony sprzęt za to, że łatwo się go obsługuje. Urządzenie jest niewielkie i dlatego nie będzie zajmować za dużo miejsca po zawieszeniu na ścianie. W pamięci podgrzewacza możemy zapisać 3 najczęściej wybierane temperatury wody, dlatego wybór właściwych ustawień nie zajmie nam dużo czasu. Co ważne, produkt pozwala na regulację z dokładnością do 1 st. C.

Przepływowy podgrzewacz Kospel PPE2 LCD 18/21/24 kW ma wymiary: 44 cm x 24,5 cm x 12,6 cm. Urządzenie waży 4,4 kg. Maksymalna moc cieplna modelu to 24 kW.

 

Zalety

Blokada maksymalnej temperatury: Aby zapewnić bezpieczeństwo domownikom (w szczególności małym dzieciom), możemy ustawić maksymalną temperaturę wody. Dzięki temu unikniemy poparzeń ciała podczas kąpieli.

Wyświetlacz LCD: Umieszczony na obudowie wyświetlacz LCD ułatwia odczytywanie najważniejszych parametrów pracy podgrzewacza.

Elektroniczne sterowanie: Z uwagi na elektroniczne sterowanie sprzętem możemy ustawić temperaturę wody z dokładnością do 1 st. C.

 

Wady

Nieestetyczna obudowa: Obudowa urządzenia nie prezentuje się zbyt estetycznie, dlatego podgrzewacz trzeba zamontować w takim miejscu, aby nie miał negatywnego wpływu na wystrój pomieszczenia.

Za wolne podgrzewanie wody: W przypadku podłączenia sprzętu do kilku punktów (np. umywalki, wanny i zlewozmywaka w kuchni) może się okazać, że woda podgrzewa się zbyt wolno.

 

 

 

 

Siemens Dh 21400 

 

Siemens Dh 21400 to produkt idealny dla tych, którym zależy nie tylko na wydajności, ale też łatwym systemie montażu. Urządzenie ma odłączaną tylną ściankę, a do tego ruchome końcówki przyłączy. Warto też wspomnieć, że dużo wolnego miejsca z tyłu ułatwia podłączenie prądu i wody.

System regulacji temperatury jest intuicyjny, więc bez problemu dopasujemy tryb pracy urządzenia do naszych potrzeb. Sprzęt bardzo szybko nagrzewa wodę, szybciej niż analogiczne urządzenia dostępne na rynku, co pozwala nam zaoszczędzić sporo energii. Poza tym przepływ ciepłej wody to nawet 4,5 l na minutę. Jednocześnie należy podkreślić, że sprzęt działa niezawodnie również wtedy, gdy ciśnienie wody jest niskie.

Ogrzewacz dostosowany jest do różnych instalacji rurowych.  Klasa ochrony to IP25, co oznacza, że produkt jest odpowiednio uszczelniony i dzięki temu mniej awaryjny. Konsumenci bardzo pozytywnie ocenili jego moc, która wynosi 21 kW. Podkreślają też, że dołączona do modelu instrukcja obsługi jest czytelna.

Sprzęt Siemens Dh 21400 to model, którego maksymalna moc cieplna wynosi 21 kW. Wymiary podgrzewacza to: wysokość – 47,2 cm, szerokość – 23,6 cm oraz głębokość – 13,9 cm. Urządzenie waży 3,3 kg.

 

Zalety

Szybki montaż: Montaż sprzętu jest łatwy i szybki, na co mają wpływ niewielkie gabaryty produktu, jak również rozdzielenie ścianki bocznej i bloku grzewczego. Wszystkie czynności krok po kroku zostały dobrze wyjaśnione w instrukcji.

Ruchome końcówki przyłączy wodnych: Końcówki przyłączy wodnych w przypadku tego modelu są ruchome, dlatego możemy je bez trudu podłączyć nawet do mocno przesuniętych przyłączy w ścianie.

 

Wady

Podatna na uszkodzenia obudowa: Materiał, z którego została wykonana obudowa urządzenia nie jest całkowicie odporny na uszkodzenia mechaniczne. Po dłuższym czasie użytkowania na podgrzewaczu mogą pojawić się nieeleganckie przetarcia.

Nieprecyzyjna regulacja mocy: Konsumenci narzekają na to, że trudno jest precyzyjnie wyregulować moc urządzenia i jego działanie może być przez to za mało efektywne.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Sapir 3000W

 

Chcemy zaproponować Ci zakup modelu Sapir SP-7100-DE o mocy 3 kW. Jest to dobry i tani elektryczny przepływowy podgrzewacz wody z regulacją temperatury w zakresie od +30 st. С do +60 st. С. Cechuje go świetna wydajność, bo ciepłą wodę w kranie uzyskujemy już po 5 sekundach.

Regulacja temperatury jest bardzo intuicyjna i każdy bez problemu odpowiednio dostosowuje pracę sprzętu do swoich potrzeb. Produkt wyróżnia atrakcyjny design, dlatego jest odpowiedni do montażu w dowolnym miejscu.

Sprzęt został pozytywnie oceniony przez szeroką grupę konsumentów ze względu na łatwy system montażu. Zestaw zawiera wszystkie niezbędne elementy, a dołączona do zestawu instrukcja obsługi jest czytelna.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...