Promiennik podczerwieni ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem promiennika podczerwieni, ale nie wiesz, jaki model wybrać, to zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami, które mogą Ci się spodobać. Na pierwszej pozycji naszego zestawienia znajduje się Dimplex BS 1201S – urządzenie skutecznie ogrzewa miejscowo, ale stosowane jest także do zwiększania temperatur w pomieszczeniach, ponieważ robi to szybko i skutecznie. Produkt można zawiesić na ścianie i ustawić jego kąt nachylenia. Promiennik ma regulację mocy w zależności od potrzeb. Sprzęt jest bardzo lekki, dlatego bez problemu spakujesz go do samochodu i zaniesiesz w miejsce, w którym chcesz go używać. Równie ciekawym modelem jest Descon DA-IR2000RS – znalazł się on na drugim miejscu naszego zestawienia. Promiennik ustawia się na statywie, który można zakupić w komplecie. Urządzenie bardzo szybko się nagrzewa i w polu promienia żarnika od razu czuć ciepło. Model ma aluminiową obudowę, dzięki której jest dość lekki i wytrzymały. Sprzęt obsługuje się zdalnie – pilotem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki promiennik podczerwieni kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Promienniki podczerwieni to urządzenia traktowane jako alternatywne źródło ogrzewania w domu (i nie tylko). W przeciwieństwie do zwykłych kaloryferów nie podnoszą one temperatury powietrza w pomieszczeniu, tylko ogrzewają bezpośrednio wszystkie przedmioty i osoby znajdujące się w zasięgu emitowanego światła. Jeśli chcesz kupić tego typu produkt, nasz poradnik z pewnością pomoże Ci w dokonaniu wyboru.

 

 

Zalety promienników podczerwieni

Jako źródło ciepła promienniki podczerwieni sprawdzają się doskonale. Znajdują one zastosowanie w domach, na tarasach, kościołach, obiektach gastronomicznych, w saunach, garażach oraz wielu innych miejscach. To praktyczne urządzenia wyróżniające się dużą wydajnością. Zaraz po włączeniu promiennik zaczyna emitować ciepło, które ogrzewa nas bezpośrednio. Jeśli włączymy zwykły grzejnik, to podnosi się temperatura powietrza. Ciepłe powietrze unosi się do góry i jest zastępowane nowym napływającym z zewnątrz (ciepłe jest lżejsze niż zimne), a wtedy znów możemy odczuwać chłód.

Promiennik podczerwieni może być krótko-, średnio- lub długofalowy. Emitowane przez urządzenie fale cieplne przechodzą bezstratnie przez powietrze i są absorbowane przez obiekty znajdujące się w jego zasięgu, w tym także przez ludzi. Energia, którą przesyła sprzęt, trafia tylko do miejsca, gdzie promiennik jest skierowany. To pozwala na stworzenie tzw. stref ciepła, w których możemy ochronić się przed chłodem.

 

Halogenowe czy z włókna węglowego?

Największą popularnością cieszą się promienniki halogenowe, które są wypełnione gazem halogenowym (tak jak zwykłe lampy). To, co je wyróżnia, to duża moc oraz wysoka temperatura osiągana przez element grzewczy. To jednak jest jednocześnie zaleta i wada, ponieważ czas eksploatacji sprzętów halogenowych nie jest zbyt długi. Niemniej jednak jest to doskonały wybór do miejsc, w których instalacja grzewcza musi być zamontowana w znacznej odległości od ogrzewanych obiektów. Modele z włókna węglowego także są wypełnione gazem halogenowym, ale mają dodatkowo elementy, które zostały wykonane właśnie z włókna węglowego. Ponieważ są to trwalsze urządzenia, można je użytkować przez dłuższy czas. Mimo niższej mocy tego typu promienniki nierzadko uznawane są za bardziej efektywne, gdyż skuteczniej ogrzewają naszą skórę i czujemy przyjemne ciepło.

 

Moc – jaki promiennik podczerwieni wybrać?

Żeby urządzenie działało w odpowiedni sposób i zwiększało komfort przebywania w danym pomieszczeniu, musi mieć dużą moc. Wartość tego parametru zależy od zastosowanej termoizolacji w budynku i powierzchni pomieszczenia. Jak możemy sprawdzić, czy sprzęt spełni nasze oczekiwania? Wystarczy dokonać prostego obliczenia na podstawie wzoru: m2 x W/m2 = W (m2 – powierzchnia pomieszczenia, W/m2 – zalecana moc grzewcza na metr kwadratowy pokoju, W – całkowita moc urządzenia). Dla budynków z dobrą izolacją termiczną zalecana moc to 100 W/m2, a ze słabą izolacją – 150 W/m2. Wynika więc z tego, że do pomieszczenia o powierzchni 20 m2 (w budynku z dobrą izolacją termiczną) powinniśmy kupić 2000 W sprzęt.

Jeśli kupujemy model przystosowany do użytku na zewnątrz, przykładowo na tarasie, to w obszarze osłoniętym zalecana moc wynosi 150 W/m2, a w nieosłoniętym – 250 W/m2. Co ważne, najlepszy promiennik podczerwieni daje nam możliwość regulacji mocy grzewczej, aby dopasować jego działanie do swoich potrzeb (zwykle do wyboru mamy dwa lub trzy tryby pracy).

 

Sposób montażu

Zazwyczaj promienniki podczerwieni ustawia się w wybranym miejscu na wysokim stojaku. Niektóre sprzęty są ponadto przystosowane do montażu na suficie. Z uwagi na to, że są to urządzenia zasilane sieciowo, musimy tak ustawić produkt, aby kabel dosięgnął do gniazdka, a jednocześnie możliwe było zastosowanie się do zaleceń producenta. Promiennik musi być zamontowany na stosunkowo dużej wysokości (przeważnie ponad 1,5 m nad podłogą), od góry i po bokach trzeba zachować wolną przestrzeń, minimum to 50 cm.

 

 

Wygoda użytkowania

Dobry promiennik to taki, który ma kompaktowe wymiary i jest lekki, a więc możemy go swobodnie przenieść do innego pomieszczenia. Jeśli razem z urządzeniem otrzymamy pilot zdalnego sterowania, będziemy mogli je włączyć i wyłączyć bez konieczności podchodzenia do niego. Na wygodę użytkowania produktu wpływa ponadto sposób jego konserwacji. Zwykle wystarczy od czasu do czasu oczyścić reflektor, nie ma potrzeby regularnej wymiany filtrów. Warto jednak sprawdzić trwałość lampy, czyli źródła ciepła, aby nie okazało się, że będziemy musieli zakładać nową co kilkaset godzin użytkowania.

 

Bezpieczeństwo

W dużej mierze o tym, jaki promiennik podczerwieni jest najlepszy, decydują zastosowane zabezpieczenia. Podstawą jest szczelna i odporna na uszkodzenia obudowa (wykonuje się ją głównie z metalu), która nie jest podatna na działanie wilgoci. Poza tym sprzęt powinien posiadać certyfikaty, takie jak CE i TÜV, na opakowaniu promiennika powinien też znaleźć się symbol bezpieczeństwa GS. Warto podkreślić, że emitowane przez urządzenie promieniowanie podczerwone nie wpływa negatywnie na wzrok i nie przyczynia się do poparzeń skóry. Poza tym krótkofalowe promienie podczerwieni mogą przyczynić się do poprawy kondycji zdrowotnej, dlatego wykorzystuje się je m.in. w neurologii.

 

Promienniki podczerwieni w dobrych cenach

Promienniki podczerwieni przeznaczone do ogrzewania niewielkich pomieszczeń kosztują mniej niż 300 zł. Cena za modele o dużej mocy może przekraczać 500 zł. Jest to jednak dobra propozycja dla osób, którym zależy na skutecznym ogrzewaniu domu, bez emisji dwutlenku węgla, wzbijania w powietrze kurzu i pyłków czy generowania dużego hałasu.

 

 

Najlepsze promienniki podczerwieni w 2021 roku

 

Nasz ranking promienników podczerwieni może Ci się spodobać, ponieważ zestawienie składa się z produktów najlepiej ocenianych przez konsumentów. Mamy nadzieję, że te urządzenia po zakupie spodobają się także Tobie.

 

Nasze zalecenia

 

Dimplex BS 1201S 

 

Promiennik podczerwieni Dimplex BS 1201S stosuje się zwykle wewnątrz pomieszczeń, nawet tych bardzo dużych jak hale czy magazyny. Co istotne model ma ukierunkowane ciepło, więc można ustawić w kierunku miejsca, gdzie chcesz zwiększyć temperaturę. Urządzenie sprawdza się na placach budowy, aby ogrzewać wnętrza budynków, w warsztatach i garażach, podczas imprez plenerowych, a także w sytuacjach wyjątkowych – do wysuszenia konkretnego miejsca.

Model ma obudowę kwarcową w kolorze srebrnym. W produkcie zakłada się 2 lampy. Wydajność maksymalna promiennika sięga 1,2 kW. Sprzęt ma 2 stopnie regulacji mocy: 0,6 kW i 1,2 kW. Urządzenie ogrzewa miejscowo metraż do 10 m2.

Wymiary tego modelu są równe: szerokość – 52,6 cm, wysokość – 14 cm i głębokość – 9,2 cm (bez zestawu mocującego). Istnieje możliwość regulacji ustawienia promiennika w zakresie od 0 st. do 40 st. Sprzęt jest bardzo lekki – waży jedynie 1,2 kg. Użytkownicy cenią produkt za łatwość użycia i tego, że nie przeszkadza im w pomieszczeniu, ponieważ wiesza się go na ścianie.

 

 

 

 

Descon DA-IR2000RS

 

Urządzenie Descon DA-IR2000RS może być używane w halach magazynowych, garażach, domach, na placach budowy, na tarasach czy w ogrodach. Lampa ma żarnik wolframowy, a światło ma temperaturę barwową 2500 K. Żarówka powinna starczać na około 5000 h. Obudowa urządzenia jest aluminiowa. Ciepło czuć w linii promienia natychmiast po włączeniu sprzętu.

Model można zakupić w zestawie ze statywem zrobionym ze stali nierdzewnej, dzięki któremu promiennik jest ustawiony na odpowiedniej wysokości. Stojak trzeba samodzielnie złożyć i założyć na urządzenie – nie powinno sprawić to kłopotów. Do kompletu dołączono pilot, który umożliwia łatwą obsługę sprzętu.

Maksymalna moc produktu może osiągnąć 2 kW. Przewód ma długość 1,8 m. Klasa szczelności promiennika jest zaliczana do IP54, co oznacza, że sprzęt można montować na zewnątrz. Konsumenci uważają, że produkt sprawdza się nawet w skrajnie niskich temperaturach.

 

 

 

 

Eurom Golden 1300 Comfort

 

Eurom Golden 1300 Comfort to model promiennika podczerwieni, który można stosować do ogrzewania w chłodne dni, a także do podgrzania konkretnego miejsca np. podczas pracy na budowie. Sprzęt należy powiesić na ścianie, więc nie zajmuje on powierzchni. Produkt jest przeznaczony do pomieszczeń ok. 15 m2.

Urządzenie ma moc grzewczą 1,3 kW. W promienniku podczerwieni elementem grzewczym są lampy halogenowe o żywotności minimalnej 8000 godzin. Sprzęt ma zabezpieczenie przed przegrzaniem – sam się wyłącza. Obudowa urządzenia jest wykonana z metalu, dzięki czemu jest mocna i wytrzymała.

Klasa ochrony modelu to IP65 – jest pyłoszczelny, ma ochronę przed strugą wody (12,5 l/min). Sprzęt ma przewód o długości 1,8 m. Wymiary urządzenia są równe 38 cm x 10 cm x 11 cm. Produkt jest bardzo lekki, ponieważ waży jedynie 2 kg. Konsumenci twierdzą, że wygodnym rozwiązaniem jest możliwość ustawienia promiennika na dworze. Użytkownikom spodobała się także niewielka waga urządzenia.

 

 

 

 

Anslut 750/1500W

 

Produkt Anslut 750/1500W sprawdza się w każdym domu czy lokalu gastronomicznym. Urządzenie można zawiesić pod sufitem, dzięki wygodnemu hakowi założysz go zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Sprzęt może Ci się przydać, kiedy lubisz spędzać czas na tarasie, szczególnie kiedy jest trochę chłodniej.

Model daje możliwość regulacji mocy pracy – 750 W lub 1500 W – ustawienia zmienia się z pomocą dołączonej linki. Wysokość promiennika wynosi 22 cm, a średnica 45 cm (sprzęt ma okrągły kształt). Klasa szczelności urządzenia to IP24. Do zestawu dołączono elementy montażowe, więc model można wygodnie zamontować w dowolnym miejscu. Waga produktu jest równa 2,2 kg. Niewielki rozmiar i możliwość wieszania pod sufitem czy na ścianie sprawia, że model nie przeszkadza i nie zajmuje miejsca na podłodze. Długość kabla urządzenia to 1,7 m.

Chciałbyś się dowiedzieć, jakie są opinie o promiennikach podczerwieni marki Anslut? Jak twierdzą użytkownicy sprzętu tego producenta, cechują się one wysoką jakością wykonania, w efekcie czego są bardzo wytrzymałe. Konsumenci zauważyli również, że opisywany model atrakcyjnie się prezentuje.

 

 

 

 

Anslut 1000/2000 W 

 

Urządzeniem, które może się spodobać wielu osobom, jest Anslut 1000/2000 W – sprzęt możesz ustawić w dowolnym miejscu. Model w szczególności nadaje się do ogrzewania tarasu, ponieważ promienie dają natychmiastowe uczucie ciepła.

Głowicę sprzętu można przestawić i ustawić pod wybranym kątem. Ten dobry i tani promiennik podczerwieni ma wysoki statyw, który można regulować w zakresie od 162 cm do 200 cm – dostosujesz go do wysokości Twojego pomieszczenia. Słupek ma podstawkę o średnicy 47 cm. Urządzenie waży 9,5 kg, więc jeśli jest dla Ciebie zbyt ciężkie aby przenieść, z pewnością dasz radę je przesunąć w wybrane miejsce. Kabel modelu ma długość 1,75 m.

Obudowa produktu jest wykonana z blachy tłoczonej. Klasa szczelności modelu to IP24, co oznacza, że może on stać na zewnątrz, ale nie powinien zostać wystawiony na deszcz. Konsumenci twierdzą, że opisywany promiennik jest poręczny i bardzo stabilnie stoi.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir