Ranking 5 najlepszych pomp ciepła powietrze-woda w 2020

Ostatnio aktualizowane: 24.10.20

 

Pompa ciepła powietrze woda – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeżeli poszukujesz urządzenia, które ogrzeje Ci wodę, nie wykorzystując dużej ilości prądu, to na naszej stronie znajdziesz ciekawe produkty. Stworzyliśmy poradnik dotyczący pomp ciepła, a także ranking, w którym znajdziesz sprzęt do swojego domu. Najwięcej pozytywnych komentarzy zyskał model Galmet PEasyair Basic 2 GT. Produkt ten jest ekologiczny i nie zużywa dużej ilości prądu. Sprawdza się w domach jednorodzinnych. Pompa ogrzewa wodę na bieżąco. W przypadku, gdy potrzebne jest szybkie nagrzanie, można wykorzystać grzałkę. Urządzenie sprawdza się do klimatyzowania pomieszczeń w lecie. Sprzęt ten wykorzystuje energię z powietrza. Można go także podłączyć do prądu. Ważną kwestią jest łatwa i intuicyjna obsługa urządzenia. Z tego względu każdy z domowników może je ustawiać. Co więcej, montaż nie sprawia trudności. Jeżeli model, który zajął pierwsze miejsce w naszym zestawieniu, nie spełnia Twoich oczekiwań, zachęcamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu. Drugie miejsce w rankingu zajęła pompa Buderus WPT 200.1 IS, a jej opis znajdziesz poniżej w rankingu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką pompę ciepła powietrze – woda kupić?

 

Ogrzewanie domu jest jednym wydatków, które w największym stopniu obciążają nasz budżet. Utrzymanie odpowiedniej temperatury w budynku jest jednak koniecznym warunkiem, aby prawidłowo i efektywnie funkcjonować. Z tego powodu wiele osób szuka rozwiązań, które pozwolą im na maksymalne obniżenie poniesionych kosztów. Biorąc pod uwagę opinie użytkowników, taki efekt przynosi zastosowanie pomp ciepła powietrze – woda. Zaawansowana technologia wykorzystująca energetyczne właściwości naturalnych źródeł umożliwia ocieplenie nawet bardzo dużych powierzchni przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym. Oprócz tego, za pomocą urządzenia możemy podgrzewać również wodę, co jest dość istotne w przypadku gospodarstw domowych czy przemysłowych. Tak skonstruowany, wielofunkcyjny sprzęt znalazł szerokie zastosowanie w wielu branżach. Ze względu na bardzo zróżnicowany asortyment często mamy jednak problem z podjęciem decyzji o tym, jaką pompę ciepła powietrze woda wybrać, aby dobrze sprawdziła się na określonej przez nas powierzchni. W niniejszym artykule opisaliśmy wszystkie właściwości sprzętu, które grają najbardziej istotną rolę w procesie użytkowania.

Temperatura – jaka pompa ciepła powietrze – woda jest najlepsza?

Wybierając pompę ciepła w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, jaką powierzchnię będzie ona ogrzewać. Jest to istotne, ponieważ urządzenie, które świetnie sprawuje się w niewielkim mieszkaniu będzie zbyt słabe, aby zainstalować je na dużej hali. Zasada ta również funkcjonuje w odwrotnym przypadku. Drogie sprzęty o bardzo wysokiej wydajności mogą okazać się za mocne na niewielkiej powierzchni. Z tego względu kupując pompę postaraj się określić przybliżone wymiary konkretnych pomieszczeń.

Powyższa informacja będzie dla Ciebie kluczową, gdy staniesz przed wyborem pompy średniotemperaturowej lub wysokotemperaturowej. Do użytku domowego, gdzie powierzchnia z reguły nie przekracza 200 m2, Specjaliści polecają wybór sprzętu średniotemperaturowego. Może być on ustawiony zarówno na podwórku, jak i wewnątrz budynku. W zależności od modelu, urządzenia mogą zasysać powietrze o temperaturze nawet -20 st. C. Są to pompy najnowszej generacji, przystosowane do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych. Dość istotną informacją jest wydajność urządzeń średniotemperaturowych. Ze względu na to, że woda w pompie osiąga zwykle maksymalną temperaturę wynoszącą jedynie  60 st. C, sprzęt rozprowadzając ciepło po domu z czasem traci temperaturę, co ma związek z tym, że woda się wychładza. Właśnie dlatego producenci w instrukcjach obsługi podają maksymalną wydajność urządzenia na danej powierzchni. Warto sugerować się tymi danymi, ponieważ jeśli nie zastosujemy się do porad producenta zamkniemy sobie drogę do roszczeń gwarancyjnych.

Osobom, które poszukują nieco bardziej profesjonalnego rozwiązania zalecamy wybór mocniejszego sprzętu. Wysokotemperaturowe urządzenia są zdolne do podgrzewania wody nawet do ponad 80 st. C. Szerokie możliwości pomp umożliwiają stosowanie ich nie tylko w domu, ale również na znacznie większych powierzchniach typu hale produkcyjne czy nawet hotele. Oczywiście, wytwarzanie dużej ilości ciepła będzie wpływać na wzrost opłat za prąd. Nie mniej jednak porównując koszty np. z ogrzewaniem gazowym z pewnością wariant powietrze- woda okaże się znacznie bardziej opłacalny.

 

Moc

Ważną kwestią, jest dobór odpowiedniej mocy sprzętu. Konsumenci bardzo często spierają się o to, czy lepiej wybrać mocniejsze czy może słabsze urządzenie. Różnica cenowa pomiędzy pierwszym i drugim wariantem wynosi ok. 10 tyś. zł, dlatego też podjęcie odpowiedniej decyzji wiąże się z obliczaniem wielu parametrów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, producenci często proponują nam dodatkową, zwykle bezpłatną usługę polegającą na obliczeniu najlepszej dla naszego mieszkania mocy. Program bierze pod uwagę wiele czynników, a wśród nich średnią temperaturę roczną na zewnątrz, powierzchnię mieszkania, czy godziny pracy pompy. Uzyskane wyniki warto jednak przeanalizować, tak aby nie dać się zwieść chwytom marketingowym.

 

Pojemność baku

Według konsumentów najlepsza pompa ciepła powietrze – woda powinna w krótkim czasie ogrzać całą powierzchnię w naszym domu. Oprócz możliwości temperaturowych i mocy musi być więc wyposażona w odpowiedniej pojemności zbiornik na wodę. Dzięki temu cyrkulacja będzie o wiele bardziej płynna, co w dużym stopniu przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacyjnych.

Najczęściej wybieranymi sprzętami są pompy z bakiem o objętości od 200 l do 300 l. Taka pojemność z pewnością będzie wystarczająca, by ocieplić nawet bardzo duże powierzchnie.

Zabezpieczenia

Ze względu na to, że pompa musi działać w różnych warunkach atmosferycznych, powinniśmy skupić się na urządzeniach, które dysponują odpowiednimi zabezpieczeniami.

Najważniejszym z nich jest blokada termiczna. Wpływa ona na stan skupienia wody, w momencie, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej 0 st. C. Aby nie dopuścić do zamarznięcia cieczy, grzałka podgrzewa delikatnie bak, nawet jeśli pompa jest w danym momencie wyłączona.

 

Dodatkowe funkcje

Niektóre pompy wyposażone zostały w dodatkowe funkcje, które znacznie poszerzają możliwości urządzenia. Jedną z nich jest opcja chłodzenia powietrza. Dzięki niej w lecie możemy delikatnie obniżyć temperaturę panującą w pokojach. Jest to dość wygodne rozwiązanie, dla osób którym zależy na kompleksowym i wielofunkcyjnym sprzęcie.

 

Pompy ciepła powietrze – woda w dobrych cenach

Najtańsze pompy ciepła o stosunkowo dobrych parametrach kupisz już za niecałe 4000 zł. Są to podstawowe modele, które dobrze radzą sobie w niewielkich mieszkaniach. Jeśli zależy Ci na profesjonalnym sprzęcie, musisz przygotować się na wydatek nawet 20000 zł.

 

 

5 najlepszych pomp ciepła powietrze-woda. Opinie w 2020 roku

 

Wiesz już, czym powinna charakteryzować się dobrej jakości pompa ciepła.. Teraz warto zapoznać się z ciekawymi i sprawdzonymi modelami. Z tego względu przygotowaliśmy ranking pomp ciepła powietrze – woda, które zyskały największą popularność wśród konsumentów.

 

1. Galmet Pompa Powietrze-Woda Easyair Basic 2 Gt 200L

 

Wiele pozytywnych opinii zyskał model pompy Galmet PEasyair Basic 2 GT. Sprzęt przeznaczony jest do użytku domowego. Urządzenie charakteryzuje się niskim zużyciem energii o wielkości 0,40 kW na godzinę. Produkt umożliwia wysuszenie, a także klimatyzację pomieszczenia, w którym się znajduje.

Urządzenie obsługuje się za pomocą dotykowego wyświetlacza. Pompa wyposażona jest w różne tryby pracy, wśród których można znaleźć funkcje: ECO, antylegionella czy party. Pozwalają one na zaoszczędzenie energii, dbanie o zdrowie domowników lub szybkie podgrzanie wody. Można także godzinowo zaprogramować sprzęt tak, aby grzał tylko w wybranym czasie. Produkt ma możliwość rozbudowy poprzez współpracę z kotłem C.O., a także energią solarną.

Z pomocą urządzenia można podgrzać wodę do 55 st. C. Jednocześnie zapewnia ono od 200 l do 270 l ciepłej wody, zależnie od wielkości zbiornika. Co więcej, sprzęt wyposażony jest w grzałkę. Można z niej korzystać w przypadku, gdy jest zapotrzebowanie na większą ilość ciepłej wody. Pompa przeznaczona jest do samodzielnego montażu. A użytkownicy twierdzą, że model ten jest łatwy w obsłudze.

Urządzenie Galmet PEasyair Basic 2 GT ma moc grzewczą 1,92 kW. Pompa podgrzewa wodę użytkową do 50 st. C, ponadto zapewnia chłodzenie oraz osuszanie pomieszczenia. Wymiary modelu to: 150 cm x 67 cm x 125 cm, a jego pojemność wynosi 200 l.

Zalety
Dotykowy wyświetlacz:

Ze względu na dotykowy wyświetlacz nie będziemy mieć problemu z obsługą pompy. Możemy też na bieżąco kontrolować pracę sprzętu.

Współpracuje z instalacją solarną:

Ponieważ urządzenie współpracuje z instalacją solarną można je zamontować w domu z kolektorami słonecznymi.

Łatwy montaż:

Montaż pompy nie jest trudny, gdyż nie trzeba wykonywać odwiertów. Wystarczy doprowadzenie kanałów powietrznych i odpowiednich przyłączy.

Funkcja Party:

Kiedy zależy nam na szybkim podgrzaniu wody wystarczy włączyć funkcję Party. Wtedy nie musimy długo czekać na wypłynięcie ciepłego strumienia z kranu.

Grzałka elektryczna w komplecie:

Do zestawu dołączono grzałkę elektryczną idealną do użytku w okresie wzmożonego ogrzewania.

Wady
Nieestetyczny design:

Wielu użytkowników uważa, że sprzęt nie prezentuje się estetycznie, dlatego najlepiej zamontować go w niezbyt uczęszczanym pomieszczeniu.

 

 

 

 

2. Powietrzna pompa ciepła do CWU Buderus WPT 200.1 IS

 

Buderus WPT 200.1 IS to pompa, która służy do ogrzania wody. Działa ona w szybki sposób. Co więcej, model korzysta z energii powietrznej, aby funkcjonować. Z tego względu sprawdzi się dla osób, którzy są proekologiczni. Oprócz tego produkt umożliwia podłączenie do innych systemów grzewczych takich jak kotły czy instalacja solarna.

Produkt bardzo łatwo jest zamontować i nikt nie powinien mieć z tym trudności. Wodę podgrzewa się do 60 st. C. Moc pompy wynosi 0,6 kW na godzinę. Do zestawu dołączona jest dodatkowa grzałka, która ma moc 2 kW. Sprzęt wyposażony jest w regulator, umożliwiający godzinowe ustawienie grzania. Ponadto urządzenie obsługuje się za pomocą czytelnego wyświetlacza LCD.

Pompa wykonana jest z wysokiej jakości materiałów. Pojemność zbiornika na wodę Buderus WPT 200.1 IS jest równa  200 l. Dostępne są także większe produkty o rozmiarach 250 l i 270 l. Sprzęt poprawnie działa w temperaturze do 5 st. C. Użytkownicy doceniają ten model za niskie koszty eksploatacji, a także bezawaryjność.

Pompa Buderus WPT 200.1 IS podgrzewa wodę nawet do 60 st. C. Urządzenie ma wymiary: wysokość – 167,9 cm i szerokość – 62,4 cm. Produkt wyróżnia się wbudowanym dogrzewaczem elektrycznym, którego moc to 2 kW.

Zalety
Łatwa obsługa:

Pompa ma elektroniczny regulator, dlatego bez trudu ją zaprogramujemy, możemy też kontrolować zużycie energii i włączyć dezynfekcję termiczną.

Dogrzewacz elektryczny:

Sprzęt ma wbudowany dogrzewacz o mocy 2 kW, który zwiększa wydajność pompy.

Współpracuje z kotłami grzewczymi:

Urządzenie możemy podłączyć do kotła grzewczego. Pozwala na to wężownica wbudowana w zasobnik c.w.u. Poza tym sprzęt współpracuje z kolektorami słonecznymi i panelami fotowoltaicznymi.

Szybkie podgrzewanie wody:

Pompa zapewnia warstwowe podgrzewanie wody w zbiorniku, więc nie musimy długo czekać na wypłynięcie z kranu ciepłego strumienia.

Wady
Głośna praca:

Konsumenci narzekają, że podczas pracy urządzenie generuje zbyt duży hałas (ponad 50 dB), co szybko zaczyna przeszkadzać wszystkim domownikom.

 

 

 

 

3. Pompa Ciepła Panasonic Aquarea KIT-WC03H3E5

 

Wydajna pompa ciepła Panasonic Aquarea KIT-WC03H3E5 sprawdzi się w każdym, również energooszczędnym domu. Sprzęt może osiągnąć wysoki współczynnik COP, co oznacza, że nie pobiera dużej ilości energii w celu wytworzenia ciepła. Pompa ciepła ma dużą oszczędność energii, znajduje się w klasie A+++. Sprzęt pracuje wydajnie nawet przy -15 stopniach Celsjusza, a użytkować można go w temperaturze do -20 stopni Celsjusza.

Pompa ciepła Panasonic umożliwia regulację temperatury w pomieszczeniu opartą na warunkach panujących na zewnątrz. Zapewnia to wysoką skuteczność sprzętu w ogrzewaniu domu. Dotykowy sterownik ułatwia obsługę sprzętu. Pompę można łatwo konserwować, dzięki czemu służy przez wiele lat. Sprzęt ma automatyczny zawór odpowietrzający. Jednostka zewnętrzna pompy o niedużej mocy 3 kW i 5 kW zapewnia niski pobór energii, co sprawia, że urządzenie jest ekonomiczne w użytkowaniu.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup pompy ciepła Panasonic Aquarea, polecają ten produkt. Sprzęt jest wydajny, ale nie pobiera dużej ilości energii. Sprawdza się w każdym domu i może pracować nawet przy niskich temperaturach powietrza.

Pompa ciepła Panasonic Aquarea KIT-WC03H3E5 ma wymiary: 62,2 cm x 82,4 cm x 29,8 cm. Waga sprzętu wynosi 39 kg. Biały kolor obudowy jest uniwersalny i spodoba się każdemu.

Zalety
Energooszczędność:

Sprzęt ma wysoki współczynnik COP, osiągający nawet poziom 5, nie pobiera więc dużej ilości energii, aby wytworzyć ciepło potrzebne do ogrzania domu.

Łatwa obsługa:

Dotykowy panel umieszczony na dole urządzenia ułatwia obsługę pompy ciepła, nawet jeśli jest zawieszona wysoko na ścianie.

Regulacja temperatury:

Możliwość ustawiania temperatury w zależności od warunków panujących na zewnątrz poprawia wydajność pompy i pozwala oszczędzić energię elektryczną.

Wady
Głośność pracy:

Pompa ciepła ma poziom ciśnienia akustycznego wynoszący 47 dB.(A) oraz poziom mocy akustycznej ok. 65 dB. Z tego powodu głośność pracy urządzenia może przeszkadzać domownikom.

 

 

 

 

4. Vaillant Pompa ciepła powietrze woda aroSTOR VWL BM 290/4

 

Interesującym modelem jest Vaillant aroSTOR VWL BM 290/4, gdyż pozwala podgrzać wodę niskim kosztem. Co więcej, zapewnia klimatyzację w trakcie gorących dni. Sprzęt sprawdza się w domkach jednorodzinnych. Ponadto można z niego korzystać w różnych punktach gastronomicznych, czy halach. Szczególnie polecany jest do miejsc, w których korzysta się z kotłów węglowych czy gazowych. Urządzenie dobrze służy, jako uzupełnienie innego rodzaju instalacji, aby zapewnić ciepłą wodę.

Produkt charakteryzuje się wydajną pracą. Moc sprężarki wynosi 0,7 kW na godzinę. Natomiast grzałka elektryczna pobiera 1,6 kW energii na godzinę. Sprzęt można podłączyć do sieci fotowoltaicznej. Urządzenie działa w trudnych warunkach do temperatury -7 st. C.

Pompa umożliwia podgrzanie wody użytkowej do 60 st. C za pomocą powietrza. Jednocześnie model ma wbudowaną dodatkową grzałkę. Przydaje się ona, gdy potrzebna jest duża ilość ciepłej wody, szczególnie gdy przyjadą goście. Sprzęt ma wbudowany zasobnik na wodę o pojemności 290 l. Użytkownicy zgodnie przyznają, że pompa jest łatwa w montażu i obsłudze.

Urządzenie Vaillant aroSTOR VWL BM 290/4 jest wyposażone w 290 l zasobnik i zapewnia komfortowe korzystanie z ciepłej wody. Pompa ma grzałkę elektryczną, której moc całkowita wynosi 1,5 kW. Za sprawą sprzętu wypływający z kranu strumień może osiągnąć temperaturę do 65 st. C (z dodatkową grzałką).

Zalety
Pełni funkcję klimatyzacji:

Latem urządzenie obniża temperaturę powietrza w pomieszczeniach, w efekcie czego nie musimy montować w domu klimatyzacji. Dzięki pompie na pewno uda nam się przetrwać upały.

Solidność:

Sprzęt działa niezawodnie, a na jego pracę nie wpływa np. poziom twardości wody. Co więcej, model wykazuje odporność na korozję i możemy użytkować go przez długi czas.

Wady
Za duże wymiary:

Pompa uznawana jest za zbyt dużą, dlatego musimy dobrze się zastanowić, gdzie ją zamontujemy. Inaczej produkt może ograniczyć nam wolną przestrzeń.

Mało elegancki design:

Biało-czarna obudowa nie wygląda zbyt elegancko, więc najlepiej zainstalować urządzenie w takim miejscu, w którym nie będzie widoczne dla odwiedzających dom gości.

 

 

 

 

5. Egeo 200l powietrzna pompa ciepła Atlantic do ciepłej wody

 

Wiele osób ceni sobie produkt Atlantic EGEO 200. Ta dobra i tania pompa ciepła powietrze – woda sprawdzi się w każdym domu jednorodzinnym. Zapewnia ona dużą oszczędność energii elektrycznej. Sprzęt jest ekologiczny, gdyż ma moc 0,65 kW na godzinę. Dodatkowo zamontowana jest w nim grzałka ceramiczna, którą można wykorzystać w przypadku dużej liczby gości. Jej moc wynosi 1,8 kW na godzinę.

Zbiornik na wodę ma pojemność równą 200 l. Wodę można nagrzać od 40 st. C do 62 st. C. Sprzęt obsługuje się przy pomocy łatwego w użytkowaniu sterownika. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów. We wnętrzu zastosowano farbę chroniącą przed korozją, a także specjalną izolację, dzięki której woda długo pozostaje ciepła.

Model jest bezpieczny w użyciu. Wyposażony został w bezpiecznik temperatury. Ponadto w przypadku konieczności wezwania serwisu, na urządzeniu pojawi się informacja o tym. Opinie o pompach ciepła powietrze – woda producenta Atlantic są bardzo pozytywne. Również model EGEO 200 zyskał pochlebną opinię. Konsumenci wysoko cenią sobie go za łatwość montażu i atrakcyjny wygląd.

Model Atlantic EGEO 200 ma pojemność 200 L. Ta dobra pompa powietrze – woda do 4000 zł może podgrzewać wodę do 62 st. C. Sprzęt wyposażono w grzałkę o mocy 1,8 kW. Wymiary produktu to: 61,5 cm x 152 cm x 64,6 cm.

Zalety
Odporność na korozję:

Pompa jest doskonale chroniona przed korozją. Zapewnia to anoda tytanowa oraz cyfrowy generator napięcia, który wyposażono we własny akumulator (gwarantuje prawidłową pracę urządzenia przez kilka dni mimo braku napięcia sieciowego).

Cicha praca:

Urządzenie nie generuje dużego hałasu w czasie pracy, dlatego nie powinno przeszkadzać żadnemu z domowników.

Ekologiczny czynnik chłodniczy:

Zastosowany w pompie czynnik chłodniczy wyróżnia się wysoką sprawnością i ciśnieniem pracy. Jest on ekologiczny – niepalny, biodegradowalny i nie ma w składzie freonu.

Wady
Trudna obsługa:

Osoby, które do tej pory nie używały takich urządzeń uważają, że model jest trudny w obsłudze. Wpływa na to przede wszystkim brak wyświetlacza.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Pompa ciepła powietrze-woda arotherm Vaillant Vwl 85/2A

 

Dużym zainteresowaniem cieszy się model Vaillant Arotherm VWL 85/2A. Dzieje się tak ponieważ jest on prosty w obsłudze. Pozwala on na szybkie podgrzanie wody i stworzony został z myślą o domkach jednorodzinnych. Produkt sprawdzi się zarówno w nowoczesnych budynkach, jak i starszym budownictwie. Urządzenie umożliwia także ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń.

Do pompy potrzebny jest zasobnik, aby móc podgrzewać wodę. Sprzęt charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. Co więcej, nie pobiera także dużej ilości prądu. W zależności od potrzeb maksymalna moc wynosi 15 kW. Urządzenie do ogrzewania pomieszczeń wykorzystuje powietrze z zewnątrz. Model można także połączyć z instalacją solarną czy kotłem grzewczym.

Sprzęt przeznaczony jest do montowania na zewnątrz. Można go także ustawić na ścianie w budynku. Ponadto model jest bezpieczny do użytku przy dzieciach. Zabezpieczono go w taki sposób, aby nie mogły włożyć ręki do środka. Według konsumentów pompa ma wysoką jakość wykonania.

Pompa Vaillant Arotherm VWL 85/2A ma moc 7,7 kW. Wymiary urządzenia to: 97,5 cm x 110,3 cm x 46,3 cm. Sprzęt podgrzewa wodę użytkową, a także osusza i ochładza pomieszczenie.

Zalety
Kompaktowe wymiary:

Pompa ma kompaktowe wymiary, dlatego nie powinna zajmować zbyt dużo miejsca na ścianie budynku (model należy zamontować na zewnątrz).

Wygoda użytkowania:

Wystarczy raz ustawić parametry pracy urządzenia, aby móc w każdej chwili mieć dostęp do ciepłej wody w domu. Nie musimy każdego dnia wychodzić i na nowo wybierać ustawień pompy.

Wydajność i oszczędność:

Model uznawany jest za oszczędny, ponieważ moc sprężarki na bieżąco jest dostosowywana do aktualnego obciążenia cieplnego budynku.

Wady
Wymaga doboru zasobnika:

Aby pompa mogła ogrzewać wodę użytkową musimy dobrać do niej odpowiedni zasobnik, z czym wielu konsumentów ma problem.

Tylko do domów jednorodzinnych:

Sprzęt jest przeznaczony tylko do montażu w domach jednorodzinnych, nie nadaje się do bloków mieszkalnych.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Witold Gasowski
Witold Gasowski
5 months ago

Jak oceniacie wady i zalety pomp marki NIBE

Zespół NR
Admin
5 months ago

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Niestety nie mieliśmy przyjemności przetestować pomp tego producenta. Mamy jednak nadzieję, że któryś z naszych czytelników będzie w stanie podzielić się swoimi doświadczeniami.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status