Podgrzewaczy gazowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.02.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Konsumentów poszukujących podgrzewaczy gazowych serdecznie zapraszamy na naszą stronę. Umieściliśmy na niej ranking 5 dobrych urządzeń tego typu, które zasługują na szczególną uwagę. Nasz wybór nie był przypadkowy, gdyż dokonaliśmy go na podstawie przeanalizowanych opinii konsumentów krążących w sieci, a także aktualnych trendów zakupowych w tym segmencie rynku. Spośród przedstawionych produktów najlepszy okazał się Termet TermaQ Electronic G-19-02 . To gazowy podgrzewacz z elektronicznym zapłonem, którego wyróżnia niskie zużycie gazu. Dzięki temu urządzeniu można więc zmniejszyć swoje rachunki i sporo zaoszczędzić. Ponadto powyższy sprzęt umożliwia samodzielne ustawianie temperatury wody, co jest bardzo przydatną opcją. Jeśli jednak prezentowany model nie spełnia wszystkich oczekiwań, zachęcamy do zapoznania się z drugim dobrym podgrzewaczem, czyli Junkers MaxiPower WRDP 11-2B. Jest on wyjątkowo łatwy w obsłudze i uruchamia się go za pomocą jednego przycisku. Wykorzystanie najnowocześniejszych technologii sprawia, że prezentowany sprzęt działa niezawodnie. Ponadto nie zużywa on dużo gazu, a do tego zmieści się w każdej łazience.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki podgrzewacz gazowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Podgrzewacz wody to urządzenie, które jest niezbędne w każdym domu bez dostępu do ciepłej wody z sieci miejskiej. Jego zadaniem jest podgrzanie wody, zapewniając nam przyjemną ciepłą kąpiel, czy mycie naczyń. Problemem może się jednak okazać wybór takiego sprzętu, ponieważ polski rynek pełen jest różnego rodzaju urządzeń podgrzewających wodę. Jednak najlepszymi ze względu na funkcjonalność oraz efektywność, okazują się modele gazowe. Z tego powodu przygotowaliśmy poradnik, który odpowie na pytanie – jaki podgrzewacz gazowy wybrać.

 

 

Rodzaje – jakie podgrzewacze gazowe są najlepsze?

Ciepłą wodę w domach jednorodzinnych zapewnią podgrzewacze wody. To właśnie dzięki takiemu urządzeniu możemy cieszyć się z przyjemnej, gorącej kąpieli. Ze względu na dużą liczbę dostępnych w sklepach modeli, wybór takiego produktu może być trudny. Co więcej, podgrzewacze dzielą się na dwa rodzaje:

Pojemnościowe – to urządzenie, którego praca polega na jednoczesnym podgrzewaniu oraz magazynowaniu ciepłej wody. W ten sposób jednorazowo możemy podgrzać wodę dla całej rodziny, dodatkowo utrzymując stałą temperaturę. Wybierając tego typu sprzęt, koniecznie weź pod uwagę pojemność zbiornika, jaki posiada dany model. Powinien być on ściśle dopasowany do liczby oraz potrzeb domowników. Tego typu bojlery umożliwiają podtrzymywanie stałej temperatury dzięki specjalnej warstwie izolacyjnej.

Takie podgrzewacze pojemnościowe dostępne są w dwóch wariantach: ciśnieniowym oraz bezciśnieniowym. Pierwszy z nich charakteryzuje się dużym zbiornikiem, którego pojemność osiąga często 200 litrów. Ponadto dodatkową cechą tego sprzętu jest możliwość podłączenia do niego wszystkich kranów w domu. W przypadku modelu bezciśnieniowego, możliwe jest podłączenie urządzenia do tylko jednego kranu. Co więcej, posiada on dość mały zbiornik, którego pojemność nie przekracza 15 litrów.

Przepływowe – ten rodzaj podgrzewaczy charakteryzuje się szybką pracą. Nagrzewanie wody następuje w momencie odkręcenia kurków z ciepłą wodą. Niestety, wadą tego typu urządzenia jest to, że można je podłączyć tylko do jednego kranu. Przez to istnieje konieczność umiejscowienia ich w pozostałych pomieszczeniach, w których jest dostęp do wody. Z tego powodu, taki podgrzewacz jest najczęściej instalowany w kabinach prysznicowych. Jego dodatkową zaletą jest to, że nie zajmuje dużo miejsca. Dzięki temu można go bez problemu zamontować nawet w małej łazience.

Sam koszt instalacji, jak i niskie zużycie energii sprawia, że jest to bardzo ekonomiczne urządzenie. Z drugiej strony, jego wadą jest konieczność czekania na nagrzanie się wody, gdyż po odkręceniu kurków z ciepłą wodą na początku leci jeszcze zimna.

 

Zasilanie

Podgrzewacze gazowe słyną z tego, że są bardzo wydajne i energooszczędne, oczywiście pod warunkiem, że kupimy niezawodny sprzęt nowej generacji. Takie urządzenie może wykorzystywać zarówno gaz ziemny i płynny, jak i oba naprzemiennie. Jest to opcja bardzo ekonomiczna, więc nie musimy się obawiać wysokich rachunków. Co więcej, taki gaz może być spalany nie tylko w komorach zamkniętych, ale także i otwartych. Warto również dodać, że wiele modeli podgrzewaczy gazowych posiada zainstalowany czujnik gazu, który ostrzega przed możliwym wyciekiem, którego skutkiem mogłoby być zatrucie czadem.

 

Ciśnienie

Najlepszy podgrzewacz gazowy to urządzenie, które spełni wszystkie nasze oczekiwania. Dlatego ważnym kryterium, w wyborze tego typu sprzętu jest ciśnienie. W przypadku modeli przepływowych, ich praca zależy właśnie od ciśnienia wody w sieci. Dlatego największą wadą takiego urządzenia jest to, że w chwili, gdy ciśnienie spadnie poniżej minimum, jakie zostało ustalone przez producenta, podgrzewacz zwyczajnie przestanie działać.

Nie inaczej jest w przypadku, gdy jego wartość przekracza maksimum. Dlatego najlepiej jest wybrać taki model, którego zakres obsługiwanego ciśnienia jest największy. Nie będziemy mieli wówczas problemu z kiepsko działającym sprzętem. Warto też sprawdzić najniższe ciśnienie w naszym domu i porównać je do minimalnego danego modelu.

 

Pojemność podgrzewaczy pojemnościowych

Podgrzewacze pojemnościowe posiadają dość duże zbiorniki, ponieważ magazynują one nagrzaną wodę. Wybierając takie urządzenie, koniecznie dobierz model, do ilości zużywanej dziennie wody w Twoim domu. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że nigdy nie zabraknie ciepłej wody. Jednak obliczenie takiego zużycia może być problematyczne. Dlatego przyjmuje się, że człowiek dziennie zużywa od 30 litrów do 60 litrów wody. W przypadku czteroosobowej rodziny, liczba wzrośnie do 240 litrów. Dlatego należy wybrać model o takiej, a nie mniejszej pojemności.

 

 

Regulacja temperatury w podgrzewaczach przepływowych

Dostępną funkcją w podgrzewaczach przepływowych jest możliwość regulacji temperatury. W sklepach znajdziemy różnego rodzaju urządzenia, które posiadają inne sposoby regulacji. Do nich zaliczamy metodę hydrauliczną oraz elektroniczną. Ta pierwsza polega na tym, że im większy jest przepływ wody, tym niższa będzie jej temperatura. Elektroniczna natomiast ustala strumień wody za pomocą układu elektronicznego. To pozwala zmniejszyć rachunki.

 

Podgrzewacze gazowe w dobrych cenach

Cena podgrzewaczy gazowych zależy nie tylko od producenta, ale także funkcji, dostępnych trybów oraz jakości wykonania. Należy pamiętać, że jest to sprzęt, który ma nam posłużyć przez wiele lat, dlatego tak ważne jest aby był dobrze wykonany. Najtańsze modele możemy kupić już za kwotę ok. 450 złotych. W sklepach znajdziemy również i takie, których cena przekracza 2000 złotych.

 

 

Najlepsze podgrzewaczy gazowe w 2021 roku

 

Większość mieszkańców miast nie musi martwić się o dostęp do ciepłej wody – dzięki podłączeniu do systemu miejskiego, zawsze, niezależnie od pory dnia, mogą wykąpać się w ciepłej wodzie. Natomiast mieszkańcy wielu kamienic, czy też domów jednorodzinnych sami muszą zadbać o zapas ciepłej wody. Wśród najpopularniejszych rozwiązań są podgrzewacze gazowe. Należy tutaj podkreślić, że awaria takiego sprzętu może być niebezpieczna, dlatego bardzo ważne jest by wybrać najsolidniejszy model. Dlatego też przygotowaliśmy ranking najlepszych podgrzewaczy gazowych.

 

Nasze zalecenia

 

Tremet Termaq G-19-02

 

Termet TermaQ Electronic G-19-02 to pierwszy produkt w naszym zestawieniu. Jest to gazowy podgrzewacz wody z zapłonem elektronicznym. Sprzęt ten ma niewielkie gabaryty (585 cm x 360 cm x 220 mm) i może być instalowany w sąsiedztwie przewodu kominowego lub też obok miejsc czerpania wody.

Urządzenie nie ma palnika dyżurnego, a więc zużycie gazu jest mniejsze niż w sprzętach innych marek. Wpływa to na mniejsze koszty eksploatacji.  Pracuje przy bardzo niskim ciśnieniu wody – od 10 kPa. Moc regulowana jest automatycznie w zakresie od 5 kW do 19,5 kW.

Model ten jest wyposażony w system ręcznej regulacji wysokości płomienia, dzięki temu sam możesz zmienić temperaturę wody. Produkt ma niezawodne systemy zabezpieczeń, w tym: automatyczny zawór odcinający dopływ gazu, zabezpieczenie przed wypływem gazu, a także przed zanikiem ciągu kominowego.

Model ten posiada również stabilizator ciśnienia gazu, co minimalizuje ryzyko poparzenia gorącą wodą i zapewnia stabilizację płomienia. Ten najlepszy podgrzewacz gazowy uważany jest za solidne, wysoce bezawaryjne i oszczędne rozwiązanie.

Termet TermaQ Electronic G-19-02 to urządzenie o mocy regulowanej w zakresie od 5 kW do 19,5 kW. Wymiary sprzętu są następujące: 58,5 cm x 36,0 cm x 22 cm. Prezentowany model ma zapłon elektroniczny.

Zalety
Gabaryty:

Sprzęt ten ma niewielkie gabaryty, co ułatwia jego instalację. Bez problemu znajdziesz dla niego miejsce w kuchni lub w łazience. Można go zabudować w szafce.

Koszty eksploatacji:

Urządzenie nie zużywa tyle gazu, co inne sprzęty, gdyż nie ma palnika dyżurnego. Konsumenci potwierdzają, że podgrzewacz jest energooszczędny.

Regulacja:

System ręcznej regulacji wysokości płomienia pozwala nam w łatwy sposób wyregulować temperaturę. Wiele osób podkreśla, że urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze.

Zabezpieczenia:

Produkt ma system zabezpieczeń zapewniający nam spokój. Nie musimy obawiać się o awarię czy niekontrolowany wypływ gazu. Wśród zabezpieczeń warto wymieniać: automatyczny zawór odcinający dopływ gazu, system zabezpieczający przed wypływem gazu, jak również ochronę przed zanikiem ciągu kominowego.

Bezawaryjność:

Jest to urządzenie wysoce bezawaryjne. Nie są to wyłącznie zapewnienia producenta, ale również opinie wielu osób, które wybrały ten właśnie produkt.

Wady
Pokrętła:

Użytkownicy tego sprzętu zauważają, że ma niezbyt precyzyjne pokrętła.

 

 

 

 

Junkers Maxipower 2 WRDP 11-2B

 

Junkers MaxiPower WRDP 11-2B do drugi produkt w naszym rankingu. Jest to łatwe w obsłudze urządzenie uruchamiane za pomocą jednego przycisku. Piecyk zajmuje niewiele miejsca (580 cm x 310 cm x 228 cm), a więc może być zamontowany zarówno w łazience, jak i w kuchni.

W modelu tym zastosowano nowoczesne rozwiązanie technologiczne – HydroPower. Jest to generator hydrodynamiczny zapewniający mniejsze zużycie gazu, a także większe bezpieczeństwo użytkownikom. Produkt dostępny jest w dwóch innych wersjach: W-2E – zapłon ręczny elektroniczny oraz WRP-2B – zapłon automatyczny elektroniczny.

Maksymalna moc urządzeń: wynosi 19,2 kW, a maksymalne natężenie przepływu tego sprzętu to 11 l/min. Model ten jest wyposażony w wyświetlacz LED i sygnalizację usterek. Masz więc wgląd w działanie podgrzewacza i wszelkie awarie, które mogą wystąpić w trakcie jego eksploatacji.

Jest on przystosowany do spalania gazu ziemnego GZ 50. Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że to wydajny, solidny i wysoce bezawaryjny sprzęt, którego dużym atutem są niewielkie rozmiary oraz nowoczesny design.

Junkers MaxiPower WRDP 11-2B to piecyk o wymiarach: 58 cm x 31 cm x 22,8 cm. Maksymalna moc sprzętu to 19,2 kW. Urządzenie ma automatyczny zapłon elektroniczny.

Zalety
Innowacyjne technologie:

Jest to produkt, w którym zastosowano wiele nowoczesnych technologii, jak na przykład HydroPower. Jest to generator hydrodynamiczny, który gwarantuje mniejsze zużycie gazu, a także bezpieczeństwo podczas użytkowania. W skład tej technologii wchodzi szereg systemów zabezpieczających chociażby przed wypływem gazu.

Obsługa:

Model ten jest łatwy w obsłudze, a to ze względu na to, że jest wyposażony w wyświetlacz LED i system sygnalizacji usterek. Łatwo wyregulujemy pracę podgrzewacza, aby spełniał nasze oczekiwania.

Bezawaryjność:

Prezentowany model uznawany jest za wysoce bezawaryjny. Gdy jednak dojdzie do usterki, urządzenie poinformuje nas o tym, co zapewnia maksimum bezpieczeństwa.

Jakość obudowy:

Na uwagę zasługuje również jakość obudowy. Jest ona solidna, odporna na uszkodzenia mechaniczne i dobrze się prezentuje.

Wady
Wydajność:

Recenzenci w swoich ocenach podkreślają, że urządzenie nie jest zbyt wydajne, raczej zostało stworzone z myślą o potrzebach mniejszych domostw.

 

 

 

 

Saunier Duval Opalia C11E

 

Saunier Duval Opalia C 11E to kolejny produkt w naszym rankingu. Jest to nowoczesny i bardzo wydajny sprzęt do podgrzewania wody. Dostępny jest w wersji na gaz ziemny GZ 50. Podgrzewacz został wyposażony w palnik atmosferyczny, a więc jest stosunkowo cichy.

Posiada otwartą komorę spalania. Model ten pracuje nawet przy niewielkim przepływie wody, już od 2,5 l/min. Dużym atrybutem tego produktu są jego niewielkie wymiary. Wymiary produktu to: wysokość – 65,5 cm, szerokość – 31 cm oraz głębokość 25,7 cm.

Maksymalny przepływ wody wynosi 11-14l. Moc tego sprzętu jest regulowana w zakresie od 7,7 kW do 19,2 kW, a więc bez problemu dostosujesz go do swoich potrzeb.

Natomiast minimalne ciśnienie zasilania wynosi 0,15 bar. Opinie o podgrzewaczach gazowych tej marki są bardzo pochlebne. Konsumenci zgodnie stwierdzają, że to wydajny i wysoce bezawaryjny sprzęt.

Model Saunier Duval Opalia C 11E to bardzo dobry podgrzewacz gazowy do 700 zł. Moc urządzenie można regulować w zakresie od 7,7 kW do 19,2 kW. Prezentowany model ma wymiary 65,5 cm x 31 cm x 25,7 cm.

Zalety
Regulacja:

Urządzenie ma regulację o szerokim zakresie. Bez problemu dostosujemy sprzęt do naszych potrzeb. To odpowiednia propozycja zarówno dla mniejszych, jak i większych domostw.

Bezawaryjność:

Urządzenie Saunier Duval Opalia C 11E jest wysoce bezawaryjne, co daje nam gwarancję bezpieczeństwa. Instalując taki sprzęt w naszym domu, możemy czuć się spokojni.

Cena:

Jest to jeden z najtańszych produktów w naszym zestawieniu. Konsumenci podkreślają, że stosunek jakości do ceny jest w tym przypadku bardzo atrakcyjny.

Wady
Głośność zapłonu:

Użytkownicy zauważają, że zapłon jest dość głośny, co wpływa na komfort użytkowania sprzętu. Warto więc zainstalować podgrzewacz w szafce, aby jego użytkowanie nie było problematyczne.

 

 

 

Beretta Fonte 11 AE

 

Beretta Fonte 11 AE to gazowy, przepływowy podgrzewacz wody. Urządzenie jest wyposażone w regulację mocy oraz praktyczną gałkę zmiany temperatury wody. Dzięki płynnej regulacji mocy, użytkownik ma zapewnione utrzymanie stałej temperatury wody przy każdorazowym odkręceniu kurka.

Sprzęt ten ma automatyczny zapłon elektroniczny. Dodatkowym atutem jest stabilizator ciśnienia, a więc zawsze, nawet przy gwałtownych zmianach ciśnienia, masz zapewniony odpowiedni przepływ wody. Poza tym model ten posiada termostat spalin, zapobiegający blokadom urządzenia i wszelkim nieprawidłowościom w jego działaniu.

Produkt ten został wykonany z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo. Zakres mocy tego sprzętu wynosi od 7,5 kW do 19 kW, a zakres poboru wody: 2,5 – 11 l/min.

Wymiary urządzenia to: szerokość – 31,4 cm, głębokość – 24,5 cm i wysokość – 59,2 cm. Produkt ceniony jest za solidne wykonanie oraz wysoką bezawaryjność.

Gazowy podgrzewacz Beretta Fonte 11 AE z systemem regulacji mocy w zakresie od 7,5 kW do 19 kW to model z elektronicznym zapłonem. Jego wymiary są następujące: 41,4 cm x 24,5 cm x 59,2 cm.

Zalety
System regulacji:

Prezentowane urządzenie jest wyposażone w regulację mocy oraz gałkę zmiany temperatury wody. Płynnie i bez większych problemów dostosujesz pracę sprzętu do swoich potrzeb.

Zabezpieczenia:

Podgrzewacz został wyposażony w stabilizator ciśnienia, a więc nawet przy gwałtownych zmianach ciśnienia, wciąż zapewniony jest prawidłowy przepływ wody. Poza tym model ten ma system przeciwwypływowy gazu.

Regulacji:

Sprzęt można dostosować do swoich potrzeb. Może pobierać od 7,5 kW do 19 kW prądu, a zakres poboru wody waha się od 2,5 l/min –do 11 l/min.

Wady
Jakość obudowy:

Niestety sprzęt jest wykonany z dość taniego materiału, który cechuje się podatnością na uszkodzenia mechaniczne.

Zapłon:

Jak zauważają konsumenci, urządzenie dość wolno się włącza.

 

 

 

 

Ariston Fast Evo 11 ONT B

 

Ranking zamyka dobry i tani podgrzewacz gazowy Beretta Fonte 11 AE. Cechuje go nowoczesne wzornictwo, dzięki czemu ładnie prezentuje się zarówno w kuchni, jak i w łazience. Urządzenie jest wyposażone w system zapłonu elektronicznego.

Nie ma płomienia dyżurnego, co zapewnia większą oszczędność gazu. Dzięki elektronicznej sondzie NTC i modulacji palnika, model ten zachowuje stabilną temperaturę. Podgrzewacz działa niezależnie od natężenia przepływu wody, jaki gwarantuje nam sieć wodno-kanalizacyjna.

Produkt ten jest bezpieczny, gdyż ma system automatycznego odcinania gazu po zaniku płomienia. Podgrzewacz został wyposażony w czujnik zwrotu ciągu kominowego, co może być przydatne, gdy dojdzie do zakłóceń w odprowadzaniu spalin.

Sprzęt ten działa nawet przy niskich wartościach ciśnienia wody, od 0,1 bara. Jego użytkownicy wysoko ocenili prosty system obsługi, atrakcyjny design oraz wysoką bezawaryjność.

Podgrzewacz gazowy Ariston Fast Evo 11 ONT B to urządzenie, które ma system regulacji mocy w zakresie od 8,5 W do 21,5 W. Wymiary prezentowanego modelu to: 58 cm x 31 cm x 21 cm.

Zalety
Energooszczędność:

Wiele osób potwierdza, że podgrzewacz jest energooszczędny. Ma to związek z tym, że sprzęt nie ma płomienia dyżurnego, co zapewnia większą oszczędność gazu.

Bezpieczeństwo:

Model ten został wyposażony w czujnik zwrotu ciągu kominowego i system przeciwwypływowy gazu. Takie rozwiązania gwarantują nam maksimum bezpieczeństwa.

Wady
Wytrzymałość:

Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że urządzenie niestety z czasem zaczyna się psuć.

Wydajność:

Urządzenie ma problem z utrzymaniem stałej temperatury, przez co nie jest zbyt wydajne.

 

 

 

 

Jak odkamienić gazowy podgrzewacz wody?

 

Przepływająca przez gazowy podgrzewacz woda może przyczyniać się do powstawania osadu na wewnętrznej ściance wężownicy. To z kolei prowadzi do zmniejszonej efektywności pracy urządzenia. Jak bezpiecznie usunąć kamień, nie powodując awarii sprzętu? Jaki podgrzewacz gazowy jest polecany przez konsumentów?

Jak rozpoznać, że w urządzeniu pojawił się kamienny osad?

Możemy z łatwością samodzielnie rozpoznać, że w naszym podgrzewaczu jest kamień. Jeżeli na wężownicy powstał wapienny osad, dochodzi do izolacji termicznej, a zbyt ciepłe spaliny ulatniają się do komina. Woda natomiast nie osiąga odpowiedniej temperatury, więc odnosimy wrażenie, że jest nieco chłodniejsza, niż zwykle. Kamień w podgrzewaczu sprawia także, że znacznie dłużej musimy czekać na wypłynięcie ciepłego strumienia z kranu, w efekcie czego zwiększają się nasze rachunki za zużycie gazu i samej wody.

Częstym objawem kamienia w podgrzewaczu są również wydawane przez urządzenie dziwne dźwięki, takie jak głośne dudnienie, bulgotanie i stukanie. Przyczyną powstawania tych odgłosów są odrywające się od dna, gorące pęcherze wody. Warto jak najwcześniej zareagować na sygnały zakamienienia sprzętu, aby zapobiec jego uszkodzeniu.

 

Jak przygotować podgrzewacz do odkamieniania?

Odkamieniania podgrzewacza nie powinniśmy podejmować się sami. Musi to zrobić osoba, która doskonale zna budowę takich urządzeń i posiada uprawnienia gazowe. Przed usunięciem kamienia i zastosowaniem przeznaczonego w tym celu środka, należy wyłączyć dopływ gazu do zbiornika, który znajduje się na zaworze głównym. Nie można też zapomnieć o zamknięciu dopływu zimnej wody. Kolejny krok to odkręcenie kranu (z gorącą wodą), który znajduje się najbliżej podgrzewacza – to pozwoli na opróżnienie zbiornika. Konieczny jest również drenaż, czyli spuszczenie całej, nagromadzonej w podgrzewaczu wody przez zawór spustowy oraz odkręcenie sprzętu.

Czym usunąć kamień z urządzenia?

Do odkamieniania piecyka gazowego trzeba użyć specjalistycznego preparatu, który musimy przygotować zgodnie z dołączoną do opakowania instrukcją. Środek wlewa się przez otwór wlotowy ciepłej wody. Co ważne, aby roztwór mógł zadziałać w odpowiedni sposób, powinien pozostać w podgrzewaczu przez minimum 12 godzin (maksymalnie 24 godziny). Po tym czasie osad kamienny rozpuści się i należy go wylać przez otwór spustowy. W sytuacji, gdy mimo zastosowania się do instrukcji w zbiorniku wciąż znajduje się kamień możemy całkowicie odkręcić zawór i spróbować ręcznie usunąć pozostałości osadu blokujące odpływ wody.

Większość preparatów do odkamieniania podgrzewaczy gazowych nie wymaga neutralizacji, dlatego po usunięciu kamienia można od razu ponownie zainstalować urządzenie i zamknąć zawór spustowy.

 

O czym nie wolno zapomnieć odkamieniając podgrzewacz?

Podczas przygotowywania odkamieniacza do użycia uważajmy, aby nie miał kontaktu ze skórą i oczami, ponieważ to środek drażniący. Po napełnieniu oczyszczonego podgrzewacza wodą powinniśmy odkręcić wszystkie krany w domu. Zaleca się, aby powoli wypuszczać gorący strumień, nie należy od razu odkręcać maksymalnie zaworów. Dzięki temu wypłuczemy dokładnie zbiornik i nie pozostaną w nim pozostałości detergentu. Po ponownym napełnieniu podgrzewacza można przejść do otworzenia dopływu gazu i uruchomienia palnika (czynności krok po kroku opisane są w instrukcji).

Usługa czyszczenia gazowego podgrzewacza nie jest zbyt droga, przeważnie kosztuje mniej niż 300 zł. Nie wahajmy się zbyt długo, jeśli nasze urządzenie zaczęło gorzej pracować. Sprawność pokrytej grubą warstwą kamienia wężownicy spada nawet o 50%, a tym samym koszty podgrzewania wody stają się znacznie wyższe, niż dotychczas.

 

 

Inne popularne artykuły napisane przez naszych kolegów:

Piecyk gazowy

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Gazowe podgrzewacze wody

 

Termet Termaq Electronic G-19- 02

 

Termet Termaq Electronic G-19- 02 to przepływowy podgrzewacz wody, który wyróżnia się  innowacyjną konstrukcją, nowoczesnym designem oraz kompaktowym rozmiarem. Zmieści się on nawet w niedużej kuchni czy łazience, a dodatkowo wyjątkowo estetycznie się prezentuje. Powyższy produkt pracuje bardzo cicho, dlatego z pewnością nie będzie przeszkadzać żadnemu z domowników.

Atutem modelu marki Termet zdecydowanie jest wysoki poziom bezpieczeństwa stosowania oraz zużycie gazu na optymalnym poziomie. Zastosowany miedziany wymiennik ciepła został wykonany zgodnie z nowoczesnymi technologiami, co gwarantuje wysoką sprawność prezentowanego urządzenia. Za zaletę można uznać również fakt, iż sprzęt jest dostosowany do każdego rodzaju gazu.

Z krążących w sieci opinii można wywnioskować, że opisany wyżej podgrzewacz wody cieszy się bardzo dużą popularnością. Wszystko przez to, że można go bardzo łatwo zamontować, a dodatkowo szybko nagrzewa wodę. Poza tym model Termaq Electronic G-19- 02 został wyposażony w czujnik ciągu kominowego, co podnosi bezpieczeństwo użytkowania.

Podgrzewacz gazowy do wody Termet TermaQ Electronic GE-19- 02 ma moc równą 19,2 kW. Wymiary modelu to: 58,5 cm x 36 cm x 22 cm.

Zalety
Wydajność:

Prezentowany podgrzewacz pracuje szybko i tym samym szybko podgrzewa wodę.

Zabezpieczenia:

Możemy mieć pewność, że korzystanie z urządzenia nie zagraża naszemu zdrowiu. Produkt ma jonizacyjną kontrolę płomienia - jeśli płomień zgaśnie, gaz zostanie automatycznie odcięty. Co więcej, model ma ogranicznik temperatury chroniący przed przegrzaniem.

Cicha praca:

Wiele osób potwierdza, że podgrzewacz nie generuje zbyt dużego hałasu w trakcie pracy. W rezultacie sprzęt nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych obowiązków przez domowników.

Obudowa:

Zrobiona z wytrzymałych tworzyw obudowa nie nagrzewa się zbyt szybko. Dodatkowo wykazuje dużą odporność na zarysowania i jest łatwa w czyszczeniu.

Wady
Odpalanie:

Część osób wskazuje, że po pewnym czasie można zauważyć, że piecyk ma problem z odpalaniem.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir