Piecyki naftowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 14.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Najsolidniejszymi piecykami naftowymi na rynku, zdaniem konsumentów, są Zibro / Toyotomi RS 22 i Ruby KSP 229. Udało nam się ustalić, że zyskały najlepsze opinie, dzięki analizie sytuacji na rynku i ofert sklepów. Co ciekawe, model Zibro / Toyotomi RS 22 przyda się w każdym domu i nie wymaga specjalnego montażu – możesz go ustawić w dowolnym pomieszczeniu (warto co pewien czas wietrzyć pokój). Urządzenie bardzo szybko się nagrzewa i szybko zwiększa temperaturę otoczenia. Model jest bezpieczny w użyciu, ma wyłącznik bezpieczeństwa, a także czujniki, które zatrzymują jego działanie w przypadku zbyt wysokiej temperatury lub przewrócenia się sprzętu. Z kolei nasza druga propozycja, Ruby KSP 229, może być używana w domach i miejscach pracy – biurach, halach czy na budowach. Model jest bardzo lekki, więc przenoszenie go nie sprawia trudności. Produkt jest łatwy w użyciu – wystarczy go uruchomić przekręcając pokrętło. Obudowa i zbiornik paliwa piecyka są wykonane z metalu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki piecyk naftowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jeśli szukasz urządzenia pozwalającego na dogrzanie określonych pomieszczeń w domu, zastanów się nad zakupem piecyka naftowego. Aby dowiedzieć się, jak wybrać odpowiedni produkt, zajrzyj do umieszczonego poniżej poradnika. Zebraliśmy najważniejsze wskazówki, które pomogą Ci podjąć decyzję.

 

 

Czym jest piecyk naftowy?

Piecyk naftowy to urządzenie, które wymaga zastosowania nafty oczyszczonej (nie możemy jej mieszać z innymi substancjami, to pozwoli nam zachować odpowiedni poziom bezpieczeństwa). Tego typu sprzęty zbudowane są z palnika, odbłyśnika, a czasami także wentylatora. Nafta spalana jest całkowicie, osiąga przy tym temperaturę do 1200 st. C. Umieszczony za palnikiem odbłyśnik kieruje do przodu wiązkę promieniowania, to właśnie dzięki niej dochodzi do ogrzania pomieszczenia (konwekcja tylko w niewielkim stopniu przekazuje energię). Wentylator służy do szybszego rozprowadzania ciepła w pokoju, jednak nie wszystkie urządzenia są wyposażone w ten element.

Gdzie można zamontować piecyk naftowy? Produkt ten sprawdza się w pomieszczeniach, w których nie przebywamy zbyt długo, ale zależy nam na ich dogrzaniu. Może to być strych, garaż, piwnica czy pokój gospodarczy. Najlepszy piecyk naftowy możemy też wykorzystać w sytuacjach, gdy główne źródło ogrzewania przestało działać i nie chcemy zmarznąć. Sprzęt pozwoli nam utrzymać temperaturę powietrza na odpowiednim poziomie.

 

Rodzaje – jaki piecyk naftowy wybrać?

Są trzy rodzaje urządzeń naftowych: z knotem, z podwójną komorą spalania oraz elektroniczne. Te pierwsze uważane są za bardzo proste w obsłudze, poza tym cicho pracują, dlatego nie zakłócą spokoju żadnego z domowników. Modele knotowe są stosunkowo tanie i służą przede wszystkim do sporadycznego ogrzewania wybranych pomieszczeń. Jedną z wad takich sprzętów jest to, że podczas pracy ich ścianki nagrzewają się do bardzo wysokiej temperatury, co grozi poparzeniem. Ponadto pobierają one powietrze z pokoju i po spaleniu nafty emitują spaliny. Z tego względu piecyka z knotem nie należy używać przez długi czas bez przerwy.

Produkty z podwójną komorą spalania są droższe, ale jednocześnie bardziej bezpieczne w użytkowaniu, gdyż nie wydzielają tak dużo dwutlenku węgla i innych związków. Niektóre modele umożliwiają samodzielną regulację mocy grzewczej. Z uwagi na to, że w górnej komorze panuje temperatura 1200 st. C, a w dolnej 800 st. C, piecyki z podwójną komorą spalania uznawane są za wydajne.

Z kolei sprzęty elektroniczne mają specjalny system wentylacji pozwalający na dobre rozpraszanie ciepła w pokoju. Ponieważ ich ścianki nie nagrzewają się, nie musimy się obawiać poparzenia dłoni. Trzeba pamiętać, że elektroniczne piecyki naftowe wymagają podłączenia do prądu i są najdroższe wśród opisanych wyżej produktów.

 

Moc

O efektywności działania urządzenia decyduje głównie jego moc. Przy zakupie wartość tego parametru powinniśmy uzależnić od kubatury i powierzchni pomieszczenia, w którym planujemy ustawić piecyk. Przyjmuje się, że w pokoju o powierzchni poniżej 50 m2 i kubaturze mniejszej niż 125 m3 w zupełności wystarczy sprzęt o mocy do 3000 W. Natomiast do pomieszczenia o powierzchni ponad 70 m2 i kubaturze od 175 m3 do 200 m3 musimy kupić piecyk, którego moc wynosi więcej niż 3800 W.

 

Zbiornik paliwa

Jeśli nie chcemy zbyt często uzupełniać braków nafty, wybierzmy piecyk wyposażony w duży zbiornik na paliwo. Jego pojemność przeważnie wynosi od 3 l do ok. 5 l. Niemniej ważne jest to, w jakim tempie urządzenie zużywa naftę. Może to być 0,25 l/h, a czasem nieco więcej, nawet ponad 0,4 l/h. Zwykle producenci podają dokładny czas pracy sprzętu na pełnym zbiorniku, mieści się on w przedziale od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin.

 

Waga i wymiary

Piecyk powinien mieć kompaktowe wymiary, aby nie ograniczał wolnej przestrzeni w pomieszczeniu. Na szczęście tego typu produkty nie są zbyt duże, dlatego z łatwością znajdziemy dla nich odpowiednie miejsce do ustawienia. Biorąc pod uwagę to, że sprzęty naftowe można swobodnie przenosić, ważna jest też waga urządzenia (zazwyczaj jest to kilka kilogramów).

 

Wygoda użytkowania

Dobry piecyk powinien być komfortowy w użytkowaniu, na to wpływa kilka różnych czynników. Pierwszym z nich jest wyświetlacz LCD pozwalający na szybkie ustawienie parametrów pracy urządzenia. Dobrze, jeśli sprzęt będzie miał elektroniczny programator, za sprawą którego określimy, kiedy piecyk ma się włączyć. Na wygodę użytkowania pozytywnie wpływają ponadto takie rozwiązania, jak: termostat umożliwiający precyzyjne ustawienie temperatury, funkcja oszczędności Eco, łatwe wyjmowanie zbiornika na naftę czy wskaźnik poziomu paliwa. Wielu konsumentów sprawdza też głośność pracy produktu, aby nie okazało się, że wydawane przez urządzenie dźwięki przeszkadzają w wykonywaniu codziennych czynności lub wypoczynku.

 

 

Bezpieczeństwo

Jeśli będziemy używać piecyka zgodnie z zaleceniami producenta, nie musimy obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Do domu zamieszkiwanego przez małe dzieci polecamy sprzęt z nienagrzewającą się obudową, ponieważ wystarczy chwila nieuwagi, aby maluchy poparzyły rączki. To, jaki piecyk naftowy jest najlepszy pod względem bezpieczeństwa uzależnione jest też od wbudowanych czujników i zastosowanych zabezpieczeń. Podstawą jest ochrona przed przewróceniem urządzenia i blokada uniemożliwiająca włączenie go przez dzieci. Niemniej istotny jest czujnik CO2, który uaktywnia się w momencie, gdy poziom dwutlenku węgla w powietrzu przekracza określone normy.

 

Zasilanie

Wcześniej wspomnieliśmy, że piecyki elektroniczne wymagają podłączenia do prądu. Natomiast modele z knotem i podwójną komorą spalania są zasilane bateriami, co oznacza, że możemy używać ich w dowolnym miejscu. Warto zastanowić się, w jakim celu i w jakich okolicznościach będziemy wykorzystywać sprzęt. Wtedy dokonanie wyboru może okazać się znacznie łatwiejsze.

 

Piecyki naftowe w dobrych cenach

Ile kosztują piecyki naftowe? To zależy od producenta, ale też kilku innych kwestii, przede wszystkim rodzaju urządzenia. Za model knotowy zapłacimy ok. 500 zł, a za produkt z podwójną komorą spalania – nawet ponad 1000 zł, zwłaszcza za sprzęt o dużej mocy. Piecyki elektroniczne przeważnie kosztują 1500 zł lub więcej.

 

 

Najlepsze piecyki naftowe w 2021 roku

 

Teraz pora na nasz ranking piecyków naftowych, który pomoże Ci w znalezieniu urządzenia, aby nie było Ci zimno w chłodne wieczory i dni.

 

Nasze zalecenia

 

Zibro / Toyotomi RS 22

 

Zwróć uwagę na model Zibro / Toyotomi RS 22, który szybko dogrzewa pomieszczenia. Produkt ma moc grzewczą równą 2,2 kW. Urządzenie zużywa 0,23 l paliwa na godzinę. Piecyk jest łatwy w obsłudze – wystarczy włączyć go i pokrętłem wybrać temperaturę grzania.

Produkt jest przystosowany do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni do 22 m2. Zbiornik na naftę ma pojemność 4 l, co wystarcza na ok. 17,5 godzin pracy. Model ma filtr paliwa, dzięki któremu do środka nie wpadają zanieczyszczenia. Do zestawu dołączono korek transportowy. Sprzęt jest bezpieczny w użyciu oraz ekonomiczny, ponieważ zastosowano w nim czujnik temperatury – wyłącza się, kiedy temperatura otoczenia sięga 33 st. C.

Urządzenie waży 6,5 kg, więc powinieneś być w stanie samodzielnie ustawić go w wybranym pomieszczeniu – sypialni, kuchni czy salonie. Ważne jest, aby zadbać o odpowiednią wentylację danego pokoju. Konsumenci cenią ten produkt za szybkie nagrzewanie.

 

 

 

 

Ruby KSP 229 

 

Przenośny model Ruby KSP 229 jest wygodny w codziennym użytku, kiedy w pomieszczeniu jest zimno. Możesz go używać w dowolnym pokoju w domu, a także w altance na działce, w biurze czy garażu, gdzie nie masz ogrzewania. Produkt jest także dobrym zastępnikiem, jeśli zepsuje się piec. Urządzenie waży 4 kg, więc jest dość lekkie.

Ten dobry i tani piecyk naftowy przeznaczono do użytku w pomieszczeniach o wielkości do 90 m2 przy dobrej izolacji cieplnej, a przy jej braku o powierzchni do 18 m2. Urządzenie wymaga podstawowej wentylacji, aby była odpowiednia ilość tlenu potrzebna do spalania.

Zbiornik na paliwo ma pojemność 4,5 l, co starcza na ok. 17 godzin pracy. Sprzęt ma wskaźnik poziomu nafty w pojemniku. Model ma wysoką wydajność spalania i jest ona równa 2,2 kW. Wymiary urządzenia są równe: 46 cm x 32 cm x 32 cm. Użytkownicy doceniają długą pracę piecyka – nie trzeba co chwila dolewać do niego paliwa.

 

 

 

 

Kero/Tayosan 360 A 

 

Kero/Tayosan 360 A to piec naftowy stworzony z przeznaczeniem do użytku domowego – możesz go użyć w chłodniejsze dni do dogrzewania czy podczas awarii pieca. Urządzenie jest przeznaczone do użytkowania w pomieszczeniach o maksymalnej powierzchni do 45 m2. Produkt jest bardzo nowoczesny i cechuje go czyste spalanie.

Wydajność modelu wynosi 3 kW. Urządzenie jest dość ciężkie – waży 11 kg. Wymiary produktu wynoszą: szerokość – 47 cm, głębokość – 31 cm i wysokość – 50 cm. Sprzęt ma wyjmowany pojemnik na paliwo o pojemności 4,6 l – taka ilość nafty wystarcza na 15 godzin pracy.

Dla bezpieczeństwa w piecyku zastosowano automatyczną blokadę zapłonu (wyłącznik). Produkt ma pokrywę Cool Top, która nie nagrzewa się mocno i można ją dotknąć podczas pracy. Urządzenie ma wbudowany bezpiecznik Air Sensor sprawdzający wentylację w pokoju. Konsumenci uważają, że model jest bezpieczny w użyciu – ma czujnik przeciwwstrząsowy, dzięki któremu wyłącza się w razie upadku.

 

 

 

 

Kero (Tosai) 241A 

 

Konsumenci zwrócili uwagę na model Kero (Tosai) 241A, który szybko nagrzewa powietrze w pomieszczeniu. Jednocześnie piecyk atrakcyjnie się prezentuje. Produkt ma czujnik antywstrząsowy, zwiększający bezpieczeństwo użytkowania. Wydajność sprzętu sięga 2,2 kW.

Urządzenie jest przeznaczone do pomieszczeń o powierzchni do 30 m2. Model ma wymiary: szerokość – 34,5 cm, głębokość – 34 cm i wysokość – 39,5 cm. Waga produktu jest równa 6,1 kg. Zbiornik na paliwo ma pojemność 3,8 l, tyle litrów powinno starczyć na 16 godzin pracy. Wbudowany wskaźnik określa ilość nafty, jaka pozostała w pojemniku. Sprzęt ma automatyczną blokadę zapłonu.

Ciekawią Cię opinie o piecykach naftowych producenta Kero? Na forach internetowych konsumenci chwalą różne modele, ponieważ podczas pracy nie wydzielają żadnego zapachu. Opisywany produkt także jest dobrze oceniany – użytkownicy twierdzą, że jest mocny – szybko nagrzewa pomieszczenie.

 

 

 

 

Inverter 6003 

 

Piecykiem naftowym, który może być użytkowany w wielu różnych miejscach jest Inverter 6003 – sprzęt jest polecany do instalacji w sklepach, magazynach, domach, garażach czy lokalach gastronomicznych. Moc modelu wynosi 2 kW.

Wymiary urządzenia są równe: głębokość – 31 cm, szerokość – 43 cm i wysokość – 45 cm. Sprzęt ma wyświetlacz LCD, który ułatwia obsługę piecyka i pokazuje temperaturę otoczenia, a także tę zaprogramowaną.

Produkt waży 10 kg, więc jest dość ciężki. Zbiornik na paliwo ma pojemność 5 l, co starcza na około 12 godzin. W przypadku braku nafty włącza się alarm. Model ma obudowę nienagrzewającą się, więc sprzęt można ustawić dość blisko innych mebli. Od razu po włączeniu zdarza się, że wokół piecyka roznosi się lekka woń nafty, ale po chwili całkowicie jej nie czuć. Użytkownicy twierdzą, że model ma łatwy w użyciu ekran, który ułatwia obsługę sprzętu. Obecność zabezpieczeń w urządzeniu, np. przed dziećmi, także została doceniona przez osoby korzystające z niego.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status