Piecyki gazowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.05.20

 

Modele piecyków gazowych Termet Termaq Electronic G-19-02 i Junkers Maxipower 2 WRDP 11-2B zyskały największą przychylność użytkowników. Produkty są bardzo wydajne. Pierwszy sprzęt jest przeznaczony do podgrzewania wody, więc możesz go zamontować w łazience. Model szybko działa, dlatego możesz z niego korzystać zaraz po włączeniu podczas brania prysznica. Urządzenie ma pokrętła, którymi się go obsługuje i ustawia temperaturę oraz moc. Sprzęt jest bezpieczny w użyciu, ponieważ ma zabezpieczenia przed przegrzaniem oraz przed wypływem gazu. Model można używać nawet przy dość niskim ciśnieniu wody, co jest bardzo przydatne latem, a także w wyższych budynkach. Druga propozycja, czyli Junkers Maxipower 2 WRDP 11-2B może być używany w domach czy mieszkaniach do podgrzewania wody. Sprzęt cechuje szybkie zapalanie, dzięki czemu po krótkiej chwili masz dostęp do gorącego strumienia. Piec jest przeznaczony do montowania w pionie i zajmuje niewiele miejsca. Produkt ma niewielki wyświetlacz LED-owy, ułatwiający ustawienia temperatury, a także informujący użytkownika o awarii.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki piecyk gazowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Piecyki gazowe to urządzenia grzewcze wykorzystujące gaz jako źródło energii. Dobry sprzęt to taki, który jest wydajny, działa efektywnie, a do tego nie zajmuje dużo miejsca w pomieszczeniu. Jak znaleźć piecyk spełniający wszystkie oczekiwania? Po lekturze poradnika bez wątpienia znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

 

 

Jaki piecyk gazowy wybrać?

Standardowo piecyki gazowe dzielimy na urządzenia: na podbłękit, z katalizatorem i na podczerwień. Produkty zaliczane do pierwszej wymienionej grupy nagrzewają się tuż po włączeniu, co zapewnia szybkie ogrzanie pomieszczenia. Są one wyposażone w palnik (wykonany ze stali nierdzewnej), z jego wnętrza wydobywają się niebieskie płomienie. To świetny sprzęt do garażu czy piwnicy. Piecyki z katalizatorem uważa się za wyjątkowo bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ gaz jest spalany przy niskiej temperaturze. Odbywa się to bez udziału płomienia, w efekcie czego nie powstaje dwutlenek węgla i nieprzyjemny zapach. Modele z katalizatorem rozprowadzają ciepło równomiernie i są przystosowane do długotrwałej pracy. Urządzenia na podczerwień mają palnik ceramiczny, co zapewnia lepsze rozproszenie energii cieplnej. W czasie spalania piecyk świeci się na czerwono, jego zaletą jest to, że podczas pracy nie wysusza powietrza.

Mianem piecyków gazowych określa się też podgrzewacze wody. Wśród nich wyróżniamy sprzęty przepływowe i pojemnościowe. Te pierwsze mają kompaktowe wymiary, nie zużywają zbyt dużo energii, a poza tym ich montaż nie jest zbyt kłopotliwy. Co więcej, woda podgrzewana jest tylko wtedy, gdy jej potrzebujemy. Trzeba jednak odczekać kilka minut, zanim jej temperatura wzrośnie, więc przez pewien czas z kranu wypływa zimny strumień. Z kolei podgrzewacze pojemnościowe nie tylko zwiększają temperaturę wody, ale i ją magazynują. Do wyboru mamy sprzęty ciśnieniowe ze zbiornikiem o pojemności do 200 l oraz bezciśnieniowe. Mają one znacznie mniejszy, maksymalnie ok. 15 l zbiornik. Uważa się, że koszt eksploatacji urządzeń pojemnościowych jest większy niż przepływowych.

 

Moc

Piecyk powinien mieć dużą moc. To ona decyduje o skuteczności pracy sprzętu i tym samym zadowoleniu z zakupu. W przypadku przepływowych i pojemnościowych urządzeń maksymalna moc może wynosić ponad 15 000 W, co wystarcza na szybkie podgrzanie wody do kąpieli czy mycia naczyń. Szukając modelu z katalizatorem czy na podbłękit, z pewnością zauważymy, że wartość tego parametru jest znacznie mniejsza i przeciętnie wynosi nie więcej niż 5000 W. Jednak nie tylko moc decyduje o tym, jaki piecyk gazowy jest najlepszy, ale i możliwość jej regulacji. Pozwala to nam na samodzielne decydowanie o sposobie działania produktu.

 

Wymiary i waga

Wymiary urządzenia odgrywają ważną rolę przy wyborze, ponieważ nie każdy dostępny produkt może pasować do wyznaczonego przez nas miejsca montażu. Kiedy kupujemy model na podbłękit, podczerwień lub z katalizatorem, nierzadko istotna okazuje się dodatkowo waga sprzętu. Zazwyczaj tego typu produkty są przystosowane do przenoszenia z miejsca na miejsce (niektóre mają w podstawie kółka) i ważą maksymalnie kilkanaście kilogramów.

 

Zabezpieczenia

Piecyk zasilany gazem powinien być wyposażony w kilka zabezpieczeń. Jednym z nich jest czujnik odcinający dopływ paliwa w momencie, gdy jego stężenie osiągnęło zbyt wysoki poziom. Sprzęt może być też zabezpieczony przed przegrzaniem lub przed poparzeniem dłoni (wówczas w miejscu grzewczym jest kratka uniemożliwiająca dotknięcie go). Ponadto najlepszy piecyk gazowy ma antyprzechyłowy wyłącznik. W sytuacji, gdy urządzenie się przechyli, zawór automatycznie zamknie dopływ gazu i paliwo nie będzie się ulatniać.

 

Piecyki zasilane butlą – zużycie gazu

Na podstawie zużycia gazu możemy wywnioskować, jak długo będziemy mogli korzystać ze sprzętu po podłączeniu do niego pełnej butli. Przeważnie mieści się ono w przedziale od 100 g/h do 400 g/h. To zależy od mocy urządzenia i tego, czy sami możemy ją regulować (jeśli tak, automatycznie zmniejsza się też zużycie gazu).

 

 

Obudowa

Obudowa piecyka powinna być wykonana z solidnych materiałów, takich jak stal nierdzewna. Sprzęt przystosowany do zmiany miejsca ustawienia powinien estetycznie się prezentować. Wtedy będziemy mogli go bez przeszkód używać nie tylko w garażu, ale i w domu, gdy chłód zacznie nam przeszkadzać (bez martwienia się, że piecyk wpłynie negatywnie na wystrój wnętrza).

 

Typ gazu

Przeważnie piecyki gazowe są przystosowane do działania z wykorzystaniem propan-butanu. Jest on zamykany w butli, dlatego w tylnej części obudowy znajdziemy przeznaczony na nią schowek. Natomiast podgrzewacze wody to urządzenia, które spalają gaz ziemny GZ 50 (niektóre przenośne piecyki także możemy do niego podłączyć).

 

Piecyki gazowe w dobrych cenach

Za przenośny piecyk gazowy zapłacimy od 100 zł do nawet 1000 zł (zarówno za model na podbłękit, jak i na podczerwień czy z katalizatorem). Droższe sprzęty mają większą moc i są wyposażone w wentylator pozwalający na szybkie rozprowadzenie ciepła w pomieszczeniu. Z kolei podgrzewacze wody kosztują przeciętnie około 1000 zł.

 

 

Najlepsze piecyki gazowe w 2020 roku

 

Polecamy nasz ranking piecyków gazowych, przydatny dla każdego, kto szuka urządzenia do swojego domu, mieszkania czy nawet biura.

 

Nasze zalecenia

 

Termet Termaq Electronic G-19-02 

 

Podgrzewacz gazowy Termet Termaq Electronic G-19-02 ma ładny i nowoczesny design. Sprzęt można montować w łazience lub kuchni, aby skutecznie ogrzewał wodę.

Urządzenie ma elektryczny zapłon, dlatego działa bardzo sprawnie Produkt reguluje się przy użyciu pokręteł, ustawia się odpowiedni płomień i temperaturę wody. W modelu zastosowano zabezpieczenie, chroniące przed przypadkowym wypływem gazu. Wymiary sprzętu wynoszą: 58,5 cm x 36 cm x 22 cm. Średnica przyłącza do odprowadzania spalin to 11,7 cm. Urządzenie ma zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Minimalna moc produktu to 7700 W, a maksymalna moc sięga 19200 W. Sprzęt bardzo dobrze działa nawet przy niskim ciśnieniu wody, więc można go używać np. na wyższych piętrach w bloku. Model waży 9,5 kg. Użytkownicy twierdzą, że produkt podgrzewa wodę w szerokim zakresie temperatur i estetycznie się prezentuje.

 

 

 

 

Junkers Maxipower 2 WRDP 11-2B 

 

Wielu konsumentów bardzo doceniło model Junkers Maxipower 2 WRDP 11-2B, ponieważ ma czytelny wyświetlacz pokazujący, jaka jest temperatura wody. Użytkownicy są zadowoleni także z utrzymywania stałej temperatury przez urządzenie, co jest niezwykle ważne podczas kąpieli. Czytając opinie o piecykach gazowych producenta Junkers, można dojść do wniosku, że także jego inne modele są godne polecenia.

Junkers Maxipower 2 WRDP 11-2B ma elektryczny zapłon zasilany baterią – niewielka dioda informuje o jej wyczerpaniu. Maksymalna moc urządzenia wynosi 19200 W. Sprzęt reguluje się automatycznie, choć można także wybrać odpowiednie ustawienia manualnie. Wymiary piecyka są równe: 58 cm x 31 cm x 22 cm.

Sprzęt jest przystosowany do spalania w nim różnych gazów: GZ35, GZ50, a po przezbrojeniu gazu płynnego, propan butanu z powietrzem lub GZ 41,5. Model można zamontować w wielu miejscach. Ważne, aby miał przyłącze wody oraz dostęp do ciągu kominowego.

 

 

 

 

Skiva POK-03 

 

Skiva POK-03 to piecyk gazowy, który może się przydać w każdym miejscu. Urządzenie może być użytkowane w domu, mieszkaniu, pomieszczeniach biurowych czy warsztatach. Do sprzętu trzeba dokupić butlę gazową, ustawianą w jego wnętrzu. Produkt jest odpowiedni do użytku w pomieszczeniach o powierzchni do 25 m2.

Urządzenie ma regulowaną moc, dlatego uzyskasz temperaturę odpowiednią do swoich potrzeb (1400 W, 2750 W, 4100 W). Produkt ma w środku 3 płytki ceramiczne, które są jego elementem grzejnym.

Model ma bezpieczną obudowę, zabezpieczającą przed przypadkowym oparzeniem. Sprzęt stoi na kółkach, więc można go łatwo i szybko przewozić w dowolne miejsce w tym samym pomieszczeniu. Wymiary produktu to: 42 cm x 38 cm x 73 cm. Konsumenci cenią ten piecyk za bezpieczeństwo użycia, a także łatwość obsługi.

 

 

 

 

Vaillant atmoMAG 14-00 XI H 

 

Jeżeli szukasz dobrego piecyka do ogrzewania wody, to warto zainteresować się modelem Vaillant atmoMAG 14-00 XI H. Produkt możesz zawiesić na ścianie w każdej łazience czy kuchni przy przyłączu wody i ciągu kominowym. Urządzenie sprawdza się w domach, mieszkaniach, a nawet miejscach pracy. Moc sprzętu mieści się w zakresie od 9800 W do 24400 W.

Model działa w oparciu o zapłon bateryjny. W przypadku, gdy produkt jest stosowany w domach, w których jest drugie ogrzewanie np. na węgiel i przez piecyk przechodzi ciepła woda, to zapłon następuje automatycznie, a zużycie gazu jest ograniczone.

Sprzęt jest bardzo łatwy w obsłudze, ma 3 pokrętła, umożliwiające włączenie produktu i ustawienie temperatury wody i wielkości ognia. Piecyk waży 12 kg. Wymiary urządzenia są równe: 68 cm x 35 cm x 28,2 cm. Użytkownicy docenili ten model za dużą wytrzymałość i twierdzą, że dobrze się zapala nawet przy niskim ciśnieniu wody.

 

 

 

 

Ravanson OKG-4200 

 

Piecyk Ravanson OKG-4200 jest mocny i dobry. Moc urządzenia jest regulowana: 1400 W, 2800 W lub 4200 W (3 stopnie). W zależności od ustawień model zużywa gaz w ilości od 140 g/h do 305 g/h. Sprzęt możesz ustawić w swoim domu lub biurze.

Ten dobry i tani piecyk gazowy ma wbudowany czujnik wypływu spalin, więc w przypadku awarii zostaniesz o tym poinformowany. Zastosowany wyłącznik antyprzechyłowy sprawia, że w momencie upadku piecyk przestaje działać. Urządzenie ma także zabezpieczenie termoelektryczne. Elementem grzewczym sprzętu jest płytka ceramiczna.

Obudowa piecyka jest zrobiona ze stali, dzięki czemu jego konstrukcja jest wytrzymała. Model waży 8,5 kg. Wymiary produktu są równe 70 cm x 40 cm x 29 cm. Konsumenci doceniają ten sprzęt za łatwość obsługi i możliwość bezpiecznego przenoszenia (przy odpowiednich ustawieniach).

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status