Nawilżacze powietrza ultradźwiękowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.10.18

Jaki nawilżacz ultradźwiękowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Dobry nawilżacz powietrza zapewnia czyste powietrze w Twoim domu. Nowością na rynku są modele ultradźwiękowe o bardzo wysokiej częstotliwości. Tego rodzaju sprzęt jest niezawodny w walce z drobnoustrojami i bakteriami zawartymi w powietrzu, a fale ultradźwiękowe doskonale rozpylają mgiełkę w każdym kierunku. Tego typu urządzenie występuje w wielu wariantach, różniących się od siebie właściwościami. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jaki nawilżacz ultradźwiękowy wybrać.

Rodzaje filtrów

Kupując nawilżacz powietrza dobrze jest również zwrócić uwagę na rodzaje filtrów. Różnią się one pod względem właściwości. Wśród dostępnych modeli wyróżniamy:

filtr ceramiczny – jego zadaniem jest filtrowanie wody i usuwanie z niej kamienia poprzez zmiękczanie.

filtr dyszowy – taki model zapewnia odpowiednią dystrybucję pary.

filtr HEPA – za jego pomocą oczyścimy powietrze z bakterii i zanieczyszczeń prowadzących do bólu zatok i powstawaniu alergii.

 

Powierzchnia nawilżania – jaki nawilżacz ultradźwiękowy jest najlepszy?

Decydując się na zakup nawilżacza ultradźwiękowego, dobrze jest wybrać typ pasujący do naszego mieszkania. Taka powierzchnia nawilżania podawana jest w metrach kwadratowych i określa możliwości danego sprzętu. Dlatego posiadając pokój o metrażu do 25 metrów kwadratowych, warto wybrać taki model, który w opisie dysponuje taką mocą. Dostępne są oczywiście o wiele mocniejsze przyrządy, które jednorazowo są w stanie nawilżyć nawet 250 metrów kwadratowych.

 

Wydajność parowania

Innym ważnym parametrem każdego nawilżacza jest jego wydajność parowania, określana w litrach na dobę. Określa to ilość rozpylanej pary w określonym czasie. Najmniejsze urządzenia to te 5 l/h. Dostępne są również przyrządy o znacznie większej mocy, nawet 60 l/h.

 

Zbiornik na wodę

Wybierając nawilżacz ultradźwiękowy, warto również zwrócić uwagę na zbiornik wodny w danym modelu. Należy pamiętać, że im jest on większy, tym większa wydajność danego sprzętu. Przy średniej wydajności ok. 10 l/dobę, nie jest wymagany duży zbiornik. Warto również zwrócić uwagę na to, że im obszerniejszy pojemnik, tym większe urządzenie. Tak duży produkt nie może być wówczas ustawiony na półce.

 

Regulacja

Najlepszy nawilżacz powietrza ultradźwiękowy do domu, to taki, który ma system regulacji danego sprzętu. Za jego pomocą jesteś w stanie zmienić ustawienia i dostosować je do własnych potrzeb. Taki sprzęt posiada również higrometr, który jest skalą wilgotności. Analizuje on poziom wilgotności w danym pomieszczeniu, przez co unikniesz przesuszenia lub wilgoci w domu.

 

Kontrola nawilżenia

Ważną cechą każdego nawilżacza ultradźwiękowego jest również jego kontrola nawilżenia. Odpowiada ona za utrzymanie stałego poziomu wilgotności powietrza, unikają przesuszenia oraz wilgoci w pomieszczeniu. W ten sposób unikniemy również powstawania bakterii i osadzania się grzybów.

 

Funkcje

Wybierając nawilżacz ultradźwiękowy, warto wybrać taki model, który ma do zaoferowania możliwie jak najwięcej funkcji. Ich zadaniem jest polepszenie jakości powietrza w danym pomieszczeniu. Wśród nich wyróżniamy:

aromaterapię – to świetne rozwiązanie dla tych, którym oprócz dobrze nawilżonego powietrza w domu zależy również na pięknym zapachu. Tego typu sprzęt daje nam możliwość użycia specjalnie do tego przeznaczonych olejków zapachowych, opartych o naturalne składniki. Dzięki nim, odświeżymy całe mieszkanie.  

inhalację – bardzo ważną funkcją tego typu sprzętu jest również inhalacja. Jest to system leczniczy, który ma za zadanie podwyższyć jakość powietrza, zapobiegając tym samym powstawaniu jakimkolwiek drobnoustrojom i bakteriom. Sprawdzi się to w szczególności w przypadku osób cierpiących na astmę i choroby zatok. Z pewnością również zastąpi inhalator.

jonizację – ten system polega na rozpylaniu w mgiełce specjalnych anionów, które mają za zadanie zneutralizowanie jonów dodatnich w powietrzu. To sprawia, że powietrze będzie miało wyższe własności dotleniające organizmy. W ten sposób pozbędziemy się również drobnoustrojów chorobotwórczych migrujących w powietrzu.

oczyszczanie – dobrze jest wybrać taki nawilżacz, który posiada funkcję oczyszczania powietrza. Z pewnością zastąpi kiepską wentylację i zapewni naszemu domu czyste i świeże powietrze. Tym samym ograniczy powstawanie bakterii, pleśni oraz grzybów.

osuszanie – warto również zwrócić uwagę na urządzenia posiadające funkcję osuszania powietrza. Jest to bardzo ważne w przypadku nadmiernej wilgotności, która również ma zły wpływ na zdrowie i może prowadzić do duszności i innych chorób. Ponadto, w zbyt wilgotnym pomieszczeniu istnieje wysokie ryzyko powstawania pleśni i grzybów, bardzo niebezpiecznych dla zdrowia ludzi.

Dodatkowe opcje

Kupując nawilżacz ultradźwiękowy, warto wybrać model posiadający w miarę możliwości, jak najwięcej dodatkowych opcji. Dzięki temu mamy różnorodność ustawień. Wśród nich wyróżniamy automatyczny wyłącznik, dzięki któremu urządzenie jest energooszczędne, lampkę kontrolną informującą nas o działającym trybie, czy obrotową dyszę do lepszego rozprowadzania pary. Oprócz tego niektóre modele posiadają różne program nawilżania, w tym tryb nocny oraz wakacyjny. Ponadto, za pomocą regulatora możemy zmieniać ustawienia intensywności mgiełki.

 

Nawilżacze ultradźwiękowe w dobrych cenach

Cena nawilżaczy ultradźwiękowych zależy od danego modelu i jego parametrów. Zdecydowanie najtańsze urządzenia to te, których koszt zakupu wynosi ok. 150 złotych. Droższy sprzęt, to taki, którego wydajność jest znacznie wyższa. Za taki nawilżacz ultradźwiękowy będziemy musieli zapłacić nawet kilkaset złotych.

 

 

Najlepsze nawilżacze powietrza ultradźwiękowe w 2018 roku

 

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza to świetny sprzęt, który pozwoli Ci na oddychanie świeżym i czystym powietrzem, a także zabezpieczy Cię przed chorobami układu oddechowego. Urządzenie tego typu doskonale sprawdzi się w Twoim domu. Aby pomóc Ci w wyborze właściwego sprzętu, stworzyliśmy poniższy ranking ultradźwiękowych nawilżaczy powietrza.

 

Nasze zalecenia

 

Stadler Form Jasmine

 

Stadler Form Jasmine to warty uwagi nawilżacz, który chcielibyśmy zaprezentować w naszym zestawieniu. Model ten daje możliwość aromatyzowania pomieszczeń. To sprawia, że twój dom może pachnieć wyjątkowo. Można go używać z naturalnymi esencjami i olejkami eterycznymi. Sprzęt charakteryzuje się cichą pracą (26 dB), więc możesz go wykorzystywać także w sypialni.

Produkt wyposażony jest w timer, który pozwala na pracę i stan spoczynku. Ponadto automatycznie się on wyłącza po wyparowaniu wody. Wielkość pojemnika na wodę wynosi 0,1 l. To wystarcza na pracę nawet do 24 h. Nawilżacz wykonany został z wysokiej jakości materiałów. Powierzchnia sprzętu jest miła i miękka w dotyku. Model jest odpowiedni do użytkowania w pomieszczeniach do 50 m2.

Moc tego urządzenia to 7,2 W, co oznacza, że jest on energooszczędny. Produkt ten jest bardzo mały jego wymiary to jedynie 13 cm x 9 cm x 13 cm, więc można go bez problemu zabierać w podróż. Użytkownicy doceniają ten model za solidność wykonania i ciekawy design.

 

 

 

Beaba Silenso mineral 920313

 

W naszym rankingu nie może zabraknąć prezentacji modelu Beaba Silenso mineral 920313. Sprzęt ten sprawdzi się zarówno w pokoju dorosłego, jak i malucha. Urządzenie charakteryzuje się cichą pracą (35 dB) i pozwala na spokojny sen.

Nawilżacz wyposażony jest w zbiornik na wodę o pojemności 2,5 l, który daje możliwość 9 h nieustannej pracy. Ponadto produkt ma wbudowane zabezpieczenie, które automatycznie wyłącza sprzęt, gdy w pojemniku nie ma płynu. Model wyróżnia nowoczesny design, który uzupełni dekorację twojego wnętrza. Oprócz tego urządzenie to zostało wykonane z dobrej jakości materiałów, które sprawiają, że jest ono wytrzymałe.

Produkt najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach o wielkości do 15 m2. Ponadto użytkownik może kontrolować natężenie mgły. Opinie o  ultradźwiękowych nawilżaczach powietrza producenta Beaba są bardzo pozytywne. Konsumenci doceniają ten model za cichą pracę.

 

 

 

Stylies Luna 

 

Stylies Luna to model, który przyciąga uwagę zarówno wyglądem, jak i jakością wykonania. Sprzęt kształtem przypomina wazon. Obudowa jest biała ze zmieniającym się światłem LED w różnych kolorach. Nawilżacz sprawdza się do aromatyzowania pomieszczeń. Wyposażony został w dyfuzor olejków eterycznych i zapachowych. Produkt jest bardzo łatwy w obsłudze.

Urządzenie przeznaczone jest do użytkowania w pomieszczeniach średniej wielkości, do 25 m2. Model ten wyposażony jest w pojemny zbiornik na wodę, który pozwala na około 10 h pracy. Na jednym napełnieniu pojemnika, sprzęt może pracować przez 4 godziny.

Nawilżacz charakteryzuje się cichą pracą, więc można z niego korzystać w trakcie snu. Ponadto nie trzeba kontrolować ilości wody w pojemniku, gdyż produkt automatycznie się wyłącza po jej zużyciu. Moc tego urządzenia wynosi 6 W, więc nie zużywa dużo prądu. Konsumenci doceniają ten model za skuteczność i wydajność.

 

 

 

Eldom NU6 

 

Eldom NU6 to model, który może Cię zainteresować. Sprzęt sprawdzi się u osób, które cenią automatykę. Produkt ten wyróżnia nowoczesne wzornictwo, więc uzupełni surowe wnętrza. Niewielkie rozmiary sprawiają, że można go zabrać ze sobą w podróż.

Urządzenie daje możliwość ustawienia odpowiedniego poziomu wilgotności i utrzymania go. Czujnik kontroluje jego włączanie i wyłączanie we właściwych momentach, aby można było się cieszyć nawilżonym powietrzem w domu. Ponadto sprzęt daje możliwość wykorzystania funkcji opóźniony start, więc możesz zaprogramować nawilżacz na działanie o ustalonej porze.  

Produkt wyposażony jest w duży wyświetlacz, który informuje o stanie pracy urządzenia i poziomie wilgotności w pokoju. Dodatkowo model można używać jako lampkę, która zapewnia efektowny wygląd wnętrzom i może służyć do oświetlania w nocy. Użytkownicy doceniają ten nawilżacz za łatwość obsługi i cichą pracę.

 

 

 

HB UH2005DBL

 

HB UH2005DBL  to kolejny, warty uwagi model prezentowany w naszym zestawieniu. Ten dobry i tani ultradźwiękowy nawilżacz powietrza jest niewielkich rozmiarów. Ponadto sprzęt wygląda elegancko i sprawdza się w pokoju do 9 m2.

Produkt wyróżniają ostre kąty oraz owalny kształt obudowy. Taki zabieg sprawia, że urządzenie sprawdza się zarówno w domu, jak i w biurze. Istotną kwestią jest bardzo prosta obsługa tego modelu. Dotykowy panel sterowania pozwala na intuicyjne ustawienie wybranego natężenia. Nawilżacz wyposażony jest w tryb pracy nocnej, który w połączeniu z cichą pracę (35 dB) daje możliwość na korzystanie ze sprzętu w sypialni w trakcie snu.

Użytkownik może ustawić produkt na jednym z dwóch poziomów nawilżania. Przy maksymalnej wydajności urządzenie działa 6,5 h przy pełnym zbiorniku. Pojemnik na wodę ma pojemność 1,3 l. Ponadto sprzęt wyposażony jest w specjalny filtr, który chroni przed jego wapnieniem, a także działa antybakteryjnie. Użytkownicy doceniają ten model za ciekawy design i wydajną pracę.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...