Najlepszy termowentylator elektryczny

Ostatnio aktualizowane: 29.05.20

 

Jaki termowentylator elektryczny wybrać?

 

Termowentylator to niewielkie urządzenie, które wydmuchuje gorące powietrze i dogrzewa wybrane pomieszczenie. Ciepło wydobywa się kierunkowo, dlatego sprzęt można postawić pod biurkiem lub przy fotelu i skierować tak, aby ogrzewał na przykład nasze stopy. Jeśli zastanawiasz się, czym charakteryzuje się najlepszy termowentylator elektryczny w 2020 roku, koniecznie zapoznaj się z niniejszym artykułem. Podpowiadamy w nim, na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego typu urządzenia.

 

 

Jeżeli chcemy mieć możliwość regulacji temperatury powietrza, zdecydujmy się na model, który pozwala na ustawienie jednego z dwóch poziomów mocy. Dzięki temu możemy dostosowywać ciepło do aktualnych potrzeb i wymagań. Na rynku najczęściej spotkać można produkty o mocy od 750 W do 2000 W.

Przydatną funkcją jest również zabezpieczenie przed przegrzaniem. Dzięki temu zbyt długo włączone urządzenie automatycznie się wyłączy, a po ostygnięciu ponownie się uruchomi. Jeżeli mamy małe dzieci, przemyślmy też zakup sprzętu wyposażonego w opcję natychmiastowego przerwania pracy w przypadku jego przewrócenia.

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest również zakup termowentylatora z termostatem, który dostosowuje jego pracę do zdefiniowanej wcześniej temperatury. Jeżeli zostanie ona przekroczona, grzanie zatrzymuje się, a gdy spadnie poniżej określonego poziomu, wentylator jest ponownie załączany. Niektóre modele posiadają również oddzielny programator, przy użyciu którego możemy ustawić czas funkcjonowania urządzenia.

Ze względu na kompaktowe wymiary, termowentylator jest urządzeniem przenośnym, dlatego warto zwrócić uwagę, czy dany model został wyposażony w uchwyt. Dzięki niemu możemy wygodnie i szybko go przemieścić, bez konieczności jego wyłączania. Jeżeli urządzenie ma być używane także w łazience, miejmy na uwadze, czy jest dostosowane do pracy przy zwiększonej wilgotności i zabezpieczone na wypadek zachlapania wodą.

Najlepsze termowentylatory elektryczne wyposażone są także w miejsce na nawinięcie przewodu sieciowego. Takie rozwiązanie ułatwia przechowywanie urządzenia, gdyż kabel nie będzie się plątał i przeszkadzał. Poza tym niektóre modele obsługują również tryb pracy bez włączonej grzałki. Wówczas uruchamiany jest wyłącznie wiatrak, który ochładza powietrze.

 

 

Termowentylatory elektryczne – Ranking

 

 

Stadler Form Anna

 

Jeśli szukasz funkcjonalnego termowentylatora, który skutecznie ogrzeje twoje mieszkanie, model Stadler Form Anna powinien Cię zainteresować. Urządzenie dyskretnie i cicho pracuje, zapewniając przyjemne ciepło.

Sprzęt wyposażony jest w bezpieczną dmuchawę, zabezpieczoną przed dostaniem się kurzu do środka. Posiada on termostat, funkcję automatycznego wyłączania oraz możliwość regulacji temperatury w zakresie dwóch poziomów.  Za sprawą elementu grzejnego PTC, nie przegrzewa się.

Kompaktowe wymiary termowentylatora (14,6 cm x 36,7 cm x 9,5 cm) i jego niewielka waga 2 kg sprawiają, że bez problemu można go przenosić i zmieścić pod biurkiem, by ogrzać zmarznięte stopy. Produkt wyróżnia także smukła budowa i wysokiej jakości aluminiowa podstawa. Nadaje się do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni do 25 metrów kwadratowych.

Warto wziąć także pod uwagę bardzo pozytywne opinie na temat tego modelu, które można znaleźć w Internecie. Użytkownicy doceniają urządzenie przede wszystkim za jego atrakcyjny design, solidne wykonanie oraz bezawaryjność.

 

 

 

 

Adler AD 77 

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć modelu Adler AD 77. Jest to termowentylator elektryczny w dobrej cenie, który może być wykorzystywany również jako urządzenie chłodzące, wytwarzające zimny nadmuch. Takie rozwiązanie sprawia, że sprzętu możemy używać zarówno podczas chłodnych, jak i upalnych dni.

Model ten może pracować na dwóch poziomach mocy. Posiada on wbudowany termostat, dzięki któremu pozwala na regulację ilości wytwarzanego ciepła w zależności od potrzeb użytkownika. Urządzenie jest bezpieczne, gdyż zostało wyposażone w zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Wymiary termowentylatora to 25 cm x 25,5 cm x 12,5 cm, a jego moc wynosi 2000 W. Jego niewątpliwą zaletą jest również to, że można go ustawić w pozycji pionowej lub poziomej.  

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego produktu zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity sprzęt dostępny za rozsądną cenę. Poza tym użytkownikom przypadły do gustu jego wytrzymałość i solidne wykonanie.

 

 

 

 

Rovus Handy Heater 106049037 

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Rovus Handy Heater 106049037. Jest to niewielki i lekki termowentylator, przy użyciu którego bez problem ogrzejemy pokój, garaż czy warsztat. Wystarczy jedynie podłączyć go do gniazdka.

Urządzenie działa bardzo szybko i wydajnie, a jego wysoka moc 370 W sprawia, że może być używane do ogrzania nawet 20 metrów kwadratowych powierzchni. Dzięki zabezpieczeniom przed wilgocią, doskonale sprawdzi się jako źródło ciepła w łazience.

Model ten wyposażony jest w termostat, który pozwala na ustawienie temperatury od 15 st. C do 32 st. C. Po osiągnięciu wyznaczonego poziomu nagrzania, automatycznie się wyłącza. Jeżeli natomiast temperatura spadnie, grzejnik ponownie się włączy. Dzięki niewielkim wymiarom, termowentylator możemy zabrać ze sobą również w podróż. Jego obsługę ułatwia elektroniczny wyświetlacz.

Rovus Handy Heater 106049037 to chętnie wybierany model, który ceniony jest przede wszystkim za wytrzymałość, wydajność oraz bardzo cichą pracę. Konsumenci podkreślają, że doskonale sprawdza się do ogrzewania łazienek.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status