Najlepszy termostat pokojowy Salus

Ostatnio aktualizowane: 03.08.20

 

Jaki termostat pokojowy Salus wybrać?

 

Regulacja temperatury w pomieszczeniu bywa trudna, zwłaszcza gdy mamy sporo pokoi w domu. Jak więc mieć stałą kontrolę nad temperaturą? Odpowiedzią jest termostat. Proste urządzenie, które pozwoli nam na dostosowanie pracy grzejników do naszych aktualnych potrzeb. Aby ułatwić Ci wybór, prezentujemy poradnik o tym, czym cechuje się najlepszy termostat pokojowy Salus w 2020 roku.

 

 

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na markę Salus? Jest to firma, która od kilkudziesięciu lat oferuje nowoczesne rozwiązania z zakresu technologicznych systemów sterujących. W swojej ofercie ma między innymi termostaty do użytku domowego, jak również bardziej zaawansowane sprzęty pozwalające na kontrolę systemu grzewczego w dużych budynkach.

W pierwszej kolejności chcielibyśmy omówić obsługę termostatów. Wiele osób decyduje się na zakup zaawansowanego sprzętu, ale nie radzi sobie z jego obsługą. Pamiętaj, aby wybrać takie urządzenie, którego obsługa nie będzie dla Ciebie problematyczna.

Wiele osób podkreśla, że najlepsze termostaty pokojowe Salus to takie, które mają duży, wyraźny ekran, na którym łatwo wybierzemy odpowiednie opcje pracy. Zwróć uwagę też na to, jakie funkcje ma dany model, czy pozwala sterować wyłącznie piecem, czy też grzejnikami. Kolejną kwestią jest to, czy posiada na przykład system ustawiania parametrów dla konkretnych dni i godzin. Jeśli nie lubisz nowoczesnych rozwiązań, polecamy Ci bardziej klasyczny termostat z pokrętłami. Takie produkty są zdecydowanie tańsze, a ich obsługa mniej skomplikowana.

Zasilanie to niemniej ważny aspekt. Zwykle urządzenia tego typu są zasilane bateryjnie. Dobrze, jeśli interesujący nas model posiada alarm słabej baterii. Unikniemy w ten sposób sytuacji, w której sprzęt nagle się rozładuje. Warto sprawdzić opinie konsumentów na temat konkretnego modelu, z których dowiemy się, czy dany sprzęt pobiera dużo energii.

Ostatnia kwestia to design. Ten niepozorny sprzęt zwraca na siebie uwagę, dlatego dobrze jest wybrać taki model, który wygląda stylowo. Dzięki temu nie będziemy szukać sposobu, aby ukryć go gdzieś w szufladzie czy innym miejscu.

 

 

Termostaty pokojowe Salus – Ranking

 

 

Salus PH60 

 

Salus PH60 to urządzenie, które jest bardzo łatwe i szybkie instalacji. Jest kompatybilne z większością zaworów termostatycznych TRV. Duży, czytelny, a do tego podświetlany wyświetlacz pozwala nam w łatwy sposób odczytać informacje dotyczące temperatury. Dzięki niemu urządzenie dobrze się prezentuje i wygląda bardziej nowocześnie, niż standardowe termostaty z pokrętłami.

Przydatne funkcje ochrony zaworów i opcja przeciwzamrożeniowa zyskały uznanie wielu osób, zwłaszcza tych, które często wyjeżdżają z domu w okresie zimowym. Urządzenie daje możliwość ustawienia różnych funkcji pracy, na przykład wakacje czy impreza.

Zakres temperatury pracy termostatu to od 0 st. C do 50 st. C, natomiast temperaturę można regulować w zakresie od 7 st. C do 30 st. C. Cykl pracy jest siedmiodniowy. Urządzenie zasilane jest bateriami AA. Termostat ma alarm rozładowania baterii, więc zawsze będziemy wiedzieć, kiedy należy je wymienić.

Konsumenci zgodnie uznali, że prezentowany sprzęt jest łatwy w obsłudze, niezwykle funkcjonalny i dobrze się prezentuje. Poza tym uważany jest za wysoce bezawaryjny.

 

 

 

 

Salus Controls TH-3 

 

Chcemy polecić Ci urządzenie bardzo klasyczne, bez wyświetlacza, wyłącznie z pokrętłami, idealne dla osób, które stronią od nowoczesnych technologii. Przedstawiamy Ci Salus TH3, czyli dobowy regulator temperatury. Jest to sprzęt nie tylko łatwy w obsłudze, ale też montażu.

Ma on bardzo ciekawą funkcję czasowego obniżenia temperatury SET-BACK. Polega ona na obniżenie temperatury przez 6 godzin o 3 st. C do tej, którą mamy na stałe ustawioną. Oznacza to, że przed imprezą możesz obniżyć temperaturę, bez konieczności przestawiania całego sprzętu. Pomieszczenia będą mniej nagrzane i goście będą czuć się bardziej komfortowo.  

Zakres temperatury pracy tego modelu wynosi od 0 st. C do 40 st. C Natomiast temperaturę można regulować w zakresie od 5 st. C do 30 st. C. Jest to sprzęt zasilany bateriami. Ponieważ jest stosunkowo niewielki i lekki, jego przenoszenie nie będzie dla Ciebie problematyczne.

Wiele osób podkreśla, że jest to niezawodny termostat pokojowy Salus w dobrej cenie. Produkt jest dobry jakościowo i niezbyt awaryjny. Konsumenci uważają, że warto w niego zainwestować.

 

 

 

 

Salus Regulator ERT50 VF

 

Jeśli lubisz nowoczesne rozwiązania, a przy tym niewielkie urządzenia, które nie zwracają na siebie uwagi, polecamy Ci Salus Regulator ERT50 VF. Termostat ma wyświetlacz LCD z podświetleniem, który ułatwia wybranie odpowiedniej opcji. Produkt zasilany jest dwiema bateriami AAA. Zakres regulacji temperatur wynosi od 5 st. C do 30 st. C.

Zainstalowany w tym modelu system PWM wykonuje stałe badanie temperatury pomieszczenia. Ponieważ urządzenie ma system ochrony zaworu VPF, nie dochodzi do zapowietrzenia grzejników – nawet pod naszą nieobecność zawory otwierane są raz w tygodniu. Na uwagę zasługuje też funkcja NSB, czyli redukcji temperatury na noc.

Wiele osób uważa, że sprzęt ten ma prosty system programowania i obsługi. Menu dostępne jest w języku polskim, ale w razie konieczności możemy też wybrać jeden z 7 innych języków. Użytkownik ma możliwość wyboru 3 standardowych profili pracy i dwóch czasowych. Możesz ustawić tryb pracy na co dzień, na weekend, wakacje czy imprezę. Dzięki temu każdorazowo nie będziesz musiał regulować pracy termostatu.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status