Najlepszy przepływowy podgrzewacz wody Siemens

Ostatnio aktualizowane: 14.08.20

 

Jaki przepływowy podgrzewacz wody Siemens wybrać?

 

Przepływowy podgrzewacz wody to idealne urządzenie dla osób, które co jakiś czas wybierają się do domków jednorodzinnych lub letniskowych. Aby zaoszczędzić na rachunkach, nie musimy podgrzewać wody w całym systemie. Jeżeli chcemy umyć naczynia lub się szybko wykąpać, to możemy po prostu zainstalować podgrzewacz wody, który od razu ociepli wodę z kranu, do którego jest zamontowany. Przed zakupem przeczytaj nasz poradnik, w którym wyjaśniliśmy, co wyróżnia najlepszy przepływowy podgrzewacz wody Siemens w 2020 roku. Pomoże Ci on wybrać taki sprzęt, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

 

 

Dlaczego Siemens? Jest to firma istniejąca na rynku już wiele lat. Przez cały ten czas zdążyła zdobyć rzeszę klientów, którzy są zadowoleni z jej produktów. Siemens to marka znana z produktów bezawaryjnych oraz o estetycznym wyglądzie. Opisy podgrzewaczy, które umieściliśmy poniżej, prezentują produkty cieszące się wieloma pozytywnymi opiniami klientów Siemens.

Jeżeli chodzi o zasilanie, to mamy wybór pomiędzy podgrzewaczami gazowymi oraz elektrycznymi. Pierwszy typ działa dzięki spalaniu się gazu ziemnego lub płynnego. Musimy jednak pamiętać, aby kupując taki sprzęt zainstalować również czujnik, który wykryje ulatniający się gaz. Popularniejsze są jednak modele elektryczne, ponieważ ich obsługa jest szybsza, łatwiejsza oraz nie potrzebujemy źródła gazu.

Wiele osób mówi, że najlepsze przepływowe podgrzewacze wody Siemens mają dużą moc. Jeżeli zamierzamy używać sprzętu w domku letniskowym, to powinien mieć co najmniej 5 kW. Optymalna moc to jednak od około 10 kW do 20 kW. Warto pamiętać, że im większa jest moc, tym woda szybciej się podgrzeje, a my nie będziemy musieli czekać i marnować czasu. W pomieszczeniu, w którym niezbyt często używamy wody, na przykład w garażu możemy zainwestować w mniej wydajny produkt, dzięki któremu nie stracimy zbyt dużo energii.

Zwróć uwagę na możliwość zmiany temperatury, do której urządzenie podgrzewa wodę. Najlepszą opcją są pokrętła, których sterowanie jest łatwe i nie sprawia problemu. Niektóre podgrzewacze mają również przyciski, którymi sterujemy temperaturą.

 

 

Przepływowe podgrzewacze wody Siemens – ranking

 

 

Siemens DH 18400 

 

Siemens DH 18400 to przepływowy podgrzewacz wody o mocy 18 kW, który wyróżnia się nowoczesnym montażem Clickfix Plus – instalacja sprzętu nie jest zbyt skomplikowana i nawet osoby, które zazwyczaj nie majsterkują, mogą to zrobić same. Jest to ułatwione dzięki elastycznemu przyłączu zimnej wody i rozdzieleniu ścianki tylnej.

Sprzęt jest przystosowany do każdego rodzaju instalacji. Można go zainstalować w prysznicu lub nad wanną. Przełącznik jest umiejscowiony w taki sposób, że moc jest dostosowana do wielkości przepływu. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie.

Sprzęt ma klasę ochrony przeciwbryzgowej wynoszącą IP 25. Ciśnienie urządzenia wynosi 10 bar. Z kolei maksymalny przepływ to 9,90 l/min. Użytkownikom najbardziej podoba się łatwy montaż sprzętu. Uważają również, że prezentowany podgrzewacz jest solidnie wykonany.

 

 

 

 

Siemens Ufesa 21 

 

Siemens Ufesa 21 to sprzęt, który ma wiele zalet. Jedną z nich jest z pewnością łatwość regulacji temperatury. Ten przepływowy podgrzewacz wody Siemens w dobrej cenie ma 4 stopnie doboru mocy, które możemy łatwo przestawiać. Urządzenie charakteryzuje się bardzo cichą pracą, dzięki czemu jest ono prawie bezgłośne. Wszystkie elementy grzejne są wykonane ze stali szlachetnej. To właśnie dlatego nie osiada na nich kamień.

Podczas pracy produktu woda się nie przegrzewa. Jeżeli chcesz zaoszczędzić trochę energii, to możesz zmienić moc na tryb ekonomiczny, który pozwoli Ci zmniejszyć energię o około 33%. Jeżeli chodzi o montaż, to możemy zainstalować sprzęt z użyciem 4 punktowego systemu mocowania na ścianie.

Moc grzałki wynosi 21 kW. Maksymalny przepływ wody to około 11 l/min. Sprzęt prezentuje się bardzo dobrze, więc z pewnością nie popsuje ogólnego wyglądu łazienki. Jego estetyczny design jest szczególnie często wspominany przez użytkowników urządzenia. Oprócz tego chwalą również łatwą obsługę produktu.

 

 

 

 

Siemens DE2427628 

 

Siemens DE2427628 to podgrzewacz ścienny z grzałką o mocy maksymalnej 27 kW. Zakres regulacji temperatury wynosi od 30 st. C do 60 st. C. Wszystkie ustawienia są dla nas widoczne na przejrzystym wyświetlaczu. Podgrzewaczem sterujemy elektronicznie.

Jest to bezpieczny sprzęt, który został wyposażony w zabezpieczenie przed zalaniem. Ma on również blokadę temperatury na poziomie 42 st. C, dzięki czemu nasze dzieci nie mogą się poparzyć gorącą wodą. Obsługa urządzenia jest intuicyjna i z pewnością będziemy wiedzieli, który przycisk wybrać już od pierwszego użycia.

Podgrzewacz prezentuje się estetycznie. Jego montaż jest szybki oraz niewymagający żadnych specjalnych umiejętności. Dzięki wciśnięciu przycisku eco uruchamiamy tryb ekonomiczny, który sprawia, że sprzęt pobiera minimalną ilość energii. To właśnie dlatego konsumenci tak często wypowiadają się pozytywnie o prezentowanym urządzeniu. Chwalą oni również łatwą instalację oraz nienaganny wygląd produktu.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status