Najlepszy przepływowy podgrzewacz wody gazowy

Ostatnio aktualizowane: 23.01.20

 

Jaki przepływowy podgrzewacz wody gazowy wybrać?

 

W domach jednorodzinnych czy blokach ciepłą wodę możemy uzyskać dzięki zastosowaniu podgrzewaczy wody. Dobry sprzęt szybko podgrzewa wodę na kąpiel czy do mycia naczyń. Ze względu na to, że na rynku jest kilka rodzajów urządzeń, poniżej znajdziesz informację, co wyróżnia najlepsze gazowe, przepływowe podgrzewacze wody, będące częstym rozwiązaniem instalowanym w budynkach i mieszkaniach, gdzie nie ma możliwości podłączenia podgrzewaczy pojemnościowych czy zasobników wody ciepłej. Produkt powinien cechować szybka praca oraz zajmować stosunkowo mało miejsca. Wtedy najczęściej montowany jest w kabinie prysznicowej, a montaż nawet w małej łazience też nie stanowi problemu.

 

 

Najlepszy gazowy, przepływowy podgrzewacz wody w 2020 roku jest energooszczędny i bardzo wydajny, oczywiście pod warunkiem, że zainwestujemy w sprzęt nowej generacji. Przy wyborze urządzenia należy przede wszystkim zwrócić uwagę na moc. Im jest ona większa, tym woda szybciej będzie podgrzana. Modele przepływowe, w przeciwieństwie do pojemnościowych mają dużo wyższą moc – może ona wynosić od 1,5 kW do nawet 50 kW.  Najczęściej wybierane produkty mają moc mieszczącą się w przedziale 17 kW – 19 kW, dlatego że rzadko mamy taką sytuację, że domownicy jednocześnie korzystają z umywalki, prysznica czy wanny. Jeśli jednak tak się dzieje, to warto wybrać podgrzewacz między 22 kW a 24 kW.

Kolejna kwestia – ciśnienie wody – od niego zależy działanie podgrzewacza. Jeśli spadnie poniżej wymaganego przez producenta minimum, urządzenie nie będzie działać i może ulec uszkodzeniu. Taka sama sytuacja może wystąpić, gdy ciśnienie będzie zbyt wysokie. Zwykle urządzenia działają bez problemów w przypadku ciśnienia w przedziale od 0,15 barów do 13 barów. Różnice w ciśnieniu uzależnione są od tego, czy mamy własną studnię głębinową czy też podłączeni jesteśmy do sieci.

Równie ważnym czynnikiem przy wyborze jest regulacja temperatury wody. Stosowane są 2 rodzaje regulowania: hydrauliczny – temperatura jest niższa, im większy jest przepływ wody, oraz elektroniczny –  umożliwia dokładne ustawienie mocy i strumienia wody.

Każdy podgrzewacz musi mieć zabezpieczenia. Stosuje się głównie trójstopniowy podział takiej ochrony. Pierwszy z nich to czujnik ciągu kominowego – jeżeli ciepłe spaliny wpłyną do pomieszczenia, wówczas następuje podgrzanie czujnika, a następnie wyłączy się palnik. Drugi stopień nazywany jest ogranicznikiem temperatury – montowany na wymienniku ciepła. Gdy zostanie przekroczona temperatura, wyłącza się dopływ gazu do palnika. Natomiast trzecim jest przeciwwypływowe zabezpieczenie gazu. Kiedy nie ma płomienia na palniku, system chroni przed wypływem gazu.

 

 

Gazowy przepływowy podgrzewacz wody – Ranking

 

 

Termet Termaq Electronic G-19-02

 

Termet Termaq Electronic G-19-02 to urządzenie, którego zadaniem jest zaopatrywanie domu w ciepłą wodę. Produkt ma nowoczesną konstrukcję i design oraz stosunkowo małe gabaryty. Moc regulowana jest automatycznie w przedziale 7,7 kW – 19,2 kW.

Podgrzewacz ma zapłon elektroniczny z baterii, a jego praca jest oszczędna w wyniku wyeliminowania świeczki dyżurnej. Model wyposażony jest w miedziany wymiennik ciepła. Ponadto sprzęt przystosowany jest do tego, by spalać każdy rodzaj gazu. Na obudowie znajdują się diody, czerwona i zielona, które sygnalizują stan pracy oraz baterii podgrzewacza.

Sprzęt jest wyposażony w 3-stopniowy system zabezpieczeń: jonizacyjna kontrola płomienia, ogranicznik temperatury spalin oraz wody. Ze względu na walory techniczne, które gwarantują bardzo cichą pracę tego urządzenia, maksymalne zabezpieczenie i optymalne zużycie gazu konsumenci pozytywnie oceniają ten produkt.

 

 

 

 

Junkers Maxipower 2 WRDP 11-2B 

 

Godnym polecenia jest produkt Junkers Maxipower 2 WRDP 11-2B. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, ponieważ uruchamia się go jednym przyciskiem. Podgrzewacz dostępny jest w 3 wersjach, jest to zależne od rodzaju zapłonu. Wyróżniamy: zapłon ręczny elektroniczny; automatyczny elektroniczny; za pomocą generatora hydrodynamicznego.

Moc urządzenia mieści się w przedziale 7,0 kW – 19,2 kW.  Produkt ma wszystkie niezbędne zabezpieczenia, w tym elektrodę jonizacyjną, której zadaniem jest zapobieganie zgaśnięcia płomienia w palniku. Podgrzewacz wody wyposażony jest w układ kontroli spalin. Wyłącza on urządzenie w sytuacji niewydolnej instalacji, a ogranicznik temperatury eliminuje przegrzewanie się nagrzewnicy.

Oprócz tego urządzenie zostało wyposażone w wyświetlacz cyfrowy, pokazujący pracę palnika, wszelkie usterki oraz wskazujący temperaturę. Podgrzewacz ma też funkcję automatycznego regulowania natężenia przepływu wody oraz palnik, który uruchamia się w momencie otwarcia wody i zapaleniem się palnika głównego. Użytkownicy, którzy zakupili ten produkt, wydają pozytywne opinie, ponieważ woda podgrzewa się w szybkim tempie, a urządzenie zapewnia maksymalne zabezpieczenie.

 

 

 

 

Beretta Fonte 11 AE 

 

Beretta Fonte 11 AE to przepływowy, gazowy podgrzewacz do wody. Produkt wyposażony jest w automatyczny, elektroniczny zapłon, jonizacyjny system kontrolujący obecność płomienia, a także płynną modulację mocy. Użytkownik otrzymuje stałą temperaturę wody, bez znaczenia ile litrów jest w zbiorniku poboru, za pomocą regulacji temperatury oraz mocy.

Ten gazowy, przepływowy podgrzewacz wody jest wyposażony w dwa stabilizatory: ciśnienia wody – który przy jego zmianach umożliwia przepływ wody, drugi odnosi się do gazu – jego zadaniem jest to by zapewnić warunki zasilania palnika na stałym poziomie, bez względu na zmiany ciśnienia gazu.

Parametry techniczne urządzenia to między innymi moc w przedziale 7,5 – 19 kW, pobór wody to 2,5 – 11 l/min. Natomiast waga całego podgrzewacza to 10,6 kg. Internauci pozytywnie wypowiadają się na temat tego produkt, ponieważ jest łatwy w obsłudze, zapewnia komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status