Najlepszy podgrzewacz gazowy wody

Ostatnio aktualizowane: 29.05.20

 

Konsumenci uznali, że Junkers MaxiPower 2 WRDP 11-2B to najlepszy podgrzewacz gazowy do wody, jaki można obecnie kupić w sklepach. Urządzenie spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Model cechuje solidne wykonanie. Obudowa została zrobiona z wytrzymałych tworzyw, które nie nagrzewają się zbyt szybko. Na uwagę zasługuje też intuicyjny system obsługi. Bez wątpienia każdy będzie mógł poprawnie ustawić urządzenie. Zaletą jest to, że model ma kompaktowe wymiary, więc będzie pasował do każdej łazienki. Dodatkowo sprzęt ma prosty design, dlatego dobrze komponuje się z resztą wyposażenia. Sprzęt ma wbudowany ogranicznik temperatury, który skutecznie chroni przed przegrzaniem. Jeśli z jakichś przyczyn prezentowany model nie do końca Ci odpowiada, zapoznaj się z naszymi pozostałymi propozycjami. Na drugim miejscu w zestawieniu znalazł się podgrzewacz gazowy do wody Termet TermaQ Electronic GE-19- 02. Sprzęt wyróżnia cicha praca i atrakcyjny design. Model jest uniwersalny – przystosowano go do spalania każdego rodzaju gazu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki podgrzewacz gazowy wody wybrać?

 

Podgrzewacz gazowy to stosunkowo tani sposób na nieograniczony dostęp do ciepłej wody. Niemniej wydajność i skuteczność działania takiego urządzenia uzależniona jest  m.in. od jego parametrów technicznych. Dlatego tak ważne jest wybranie modelu dostosowanego do własnych preferencji. Stworzyliśmy poniższy poradnik, aby udzielić kilku niezbędnych wskazówek ułatwiających zakup. Dodatkowo na jego końcu umieściliśmy ranking uwzględniający 3 najbardziej interesujące według nas produkty tego typu.

Dostępne na rynku gazowe podgrzewacze wody możemy podzielić na dwie kategorie. Do wyboru są modele pojemnościowe oraz przepływowe. Produkty należące do pierwszej grupy nie tylko podgrzewają, ale również magazynują ciepłą wodę, co jest ich największą zaletą. Dzięki nim możemy podgrzać wodę dla całej rodziny i mieć pewność, że wystarczy jej dla wszystkich domowników. Wadą takiego rozwiązania może być wysoki koszt zarówno samej instalacji, jak i eksploatacji.

Z kolei przepływowe podgrzewacze wody nagrzewają ją wyłącznie w momencie odkręcenia kurka z ciepłą wodą. Można je podłączyć tylko do jednego kranu, co dla wielu osób jest znaczącą wadą. Jednak model przepływowy ma też kilka zalet, należy do nich zaliczyć m.in. niższe niż w przypadku produktu pojemnościowego zużycie energii, niższy koszt montażu, a także możliwość zaoszczędzenia miejsca (tego typu urządzenia mają bardziej kompaktowe rozmiary).

Przejdźmy do parametrów technicznych. Najlepszy gazowy podgrzewacz wody w 2020 roku musi mieć na tyle dużą moc, aby szybko podgrzewał wodę. Dla domu cechującego standardowe zapotrzebowanie na ciepłą wodę (kąpiel lub codzienny prysznic, zmywanie naczyń itp.) z pewnością wystarczający okaże się sprzęt o mocy do 4500 W. Jeżeli nasze zapotrzebowanie jest większe niż w przeciętnym gospodarstwie domowym, musimy poszukać modelu o znacznie wyższej mocy.

Kolejna, istotna kwestia to ciśnienie. To od jego wartości zależy działanie podgrzewaczy, głównie przepływowych. Im wyższy będzie określony przez producenta przedział ciśnienia, tym lepiej. Będziemy mieć wówczas większą pewność bezproblemowego działania urządzenia. Należy pamiętać, że zbyt niskie ciśnienie spowoduje automatyczne wyłączenie podgrzewacza, podobnie będzie w przypadku zbyt wysokiego ciśnienia.

Najlepsze gazowe podgrzewacze wody są nie tylko wydajne, ale również bezpieczne w użytkowaniu. Dlatego wyboru najlepiej dokonać spośród modeli wyposażonych w czujnik spalin. Jego obecność sprawi, że możemy uniknąć niebezpiecznego dla zdrowia i życia zatrucia czadem.

 

 

Gazowe podgrzewacze wody – ranking

 

 

Junkers Maxipower 2 WRDP 11-2B

 

Przepływowy podgrzewacz wody Junkers Maxipower 2 WRDP 11-2B ma moc 19,2 kW. Może on w krótkim czasie zaopatrzyć w ciepłą wodę dwa punkty poboru, czyli np. kran i wannę. Ze względu na kompaktowe wymiary, opisywany model z łatwością można dopasować nawet do pomieszczenia o niewielkim metrażu. Urządzenie wyróżnia estetycznie wyglądająca obudowa w białym kolorze, na której widnieje niewielkie logo producenta.

Moc palnika prezentowanego podgrzewacza można regulować za pomocą jednego z pokręteł (drugi służy do regulacji temperatury przepływowej wody). Oznacza to, iż działanie produktu można dostosować do indywidualnych potrzeb, co zwiększa komfort użytkowania. Urządzenie marki Junkers jest fabrycznie dostosowane do spalania gazu ziemnego GZ50, można jednak przekształcić je także na inne rodzaje gazu.

Jak twierdzą konsumenci, podstawową zaletą podgrzewacza wody Junkers Maxipower 2 WRDP 11-2B jest bardzo szybki czas nagrzewania wody. Dzięki temu nie trzeba długo czekać na wypłynięcie ciepłej wody z kranu, co pozwala zmniejszyć rachunki i ograniczyć niepotrzebne zużycie wody.

Junkers MaxiPower 2 WRDP 11-2B to podgrzewacz gazowy do wody o wymiarach: 58 cm x 31 cm x 22 cm. Moc urządzenia to 19,2 kW.

Zalety
Kompaktowe wymiary:

Z uwagi na to, że sprzęt nie zajmuje dużo miejsca będzie odpowiedni także do niewielkich mieszkań. Produkt można zamontować obok prysznica czy umywalki.

Łatwa obsługa:

Na obudowie znajduje się pokrętło służące do regulacji mocy sprzętu. Jest ono dobrze opisane, dzięki czemu użytkownik może precyzyjnie ustawić model.

Wyświetlacz LED:

Komfort użytkowania zdecydowanie poprawia wyświetlacz LED. Jeśli urządzenie nie będzie działało poprawnie, zostaniemy o tym poinformowani. W rezultacie będziemy mogli szybko zareagować, a tym samym uniknąć poważnej awarii.

Ogranicznik temperatury:

Prezentowany model ma wbudowany ogranicznik temperatury. Skutecznie zapobiega on przegrzaniu korpusu wewnętrznego. To daje pewność, że sprzęt będzie nam długo służył.

Design:

Konsumenci doceniają produkt za prosty design. Podgrzewacz będzie pasował do każdej łazienki, niezależnie od tego, w jakim stylu ją urządzono.

Wady
Nagrzewnica:

W niektórych opiniach pojawia się informacja o tym, że jakość wykonania nagrzewnic nie jest zadowalająca.

 

 

 

 

Termet Termaq Electronic G-19- 02

 

Termet Termaq Electronic G-19- 02 to przepływowy podgrzewacz wody, który wyróżnia się  innowacyjną konstrukcją, nowoczesnym designem oraz kompaktowym rozmiarem. Zmieści się on nawet w niedużej kuchni czy łazience, a dodatkowo wyjątkowo estetycznie się prezentuje. Powyższy produkt pracuje bardzo cicho, dlatego z pewnością nie będzie przeszkadzać żadnemu z domowników.

Atutem modelu marki Termet zdecydowanie jest wysoki poziom bezpieczeństwa stosowania oraz zużycie gazu na optymalnym poziomie. Zastosowany miedziany wymiennik ciepła został wykonany zgodnie z nowoczesnymi technologiami, co gwarantuje wysoką sprawność prezentowanego urządzenia. Za zaletę można uznać również fakt, iż sprzęt jest dostosowany do każdego rodzaju gazu.

Z krążących w sieci opinii można wywnioskować, że opisany wyżej podgrzewacz wody cieszy się bardzo dużą popularnością. Wszystko przez to, że można go bardzo łatwo zamontować, a dodatkowo szybko nagrzewa wodę. Poza tym model Termaq Electronic G-19- 02 został wyposażony w czujnik ciągu kominowego, co podnosi bezpieczeństwo użytkowania.

Podgrzewacz gazowy do wody Termet TermaQ Electronic GE-19- 02 ma moc równą 19,2 kW. Wymiary modelu to: 58,5 cm x 36 cm x 22 cm.

Zalety
Wydajność:

Prezentowany podgrzewacz pracuje szybko i tym samym szybko podgrzewa wodę.

Zabezpieczenia:

Możemy mieć pewność, że korzystanie z urządzenia nie zagraża naszemu zdrowiu. Produkt ma jonizacyjną kontrolę płomienia - jeśli płomień zgaśnie, gaz zostanie automatycznie odcięty. Co więcej, model ma ogranicznik temperatury chroniący przed przegrzaniem.

Cicha praca:

Wiele osób potwierdza, że podgrzewacz nie generuje zbyt dużego hałasu w trakcie pracy. W rezultacie sprzęt nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych obowiązków przez domowników.

Obudowa:

Zrobiona z wytrzymałych tworzyw obudowa nie nagrzewa się zbyt szybko. Dodatkowo wykazuje dużą odporność na zarysowania i jest łatwa w czyszczeniu.

Wady
Odpalanie:

Część osób wskazuje, że po pewnym czasie można zauważyć, że piecyk ma problem z odpalaniem.

 

 

 

 

Beretta Fonte 11 AE 

 

Model Beretta Fonte 11 AE to zaawansowane technologicznie urządzenie z elektronicznym zapłonem. Gwarantuje ono nie tylko skuteczne i szybkie podgrzewanie wody, ale równocześnie także optymalne zużycie gazu. Produkt charakteryzuje płynna regulacja mocy i regulator temperatury.

Prezentowany przepływowy podgrzewacz wody został wyposażony w termostat spalin, który kontroluje ich prawidłowe wydalanie. Na bezpieczeństwo użytkowania produktu wpływa również obecność stabilizatora ciśnienia wody umieszczonego w zespole wodnym. Utrzymuje on stały przepływ wody, nawet w przypadku zmian ciśnienia w instalacji.

Konsumenci docenili prezentowany przez nas produkt głównie za wydajność i estetyczny wygląd. Ten gazowy podgrzewacz wody w dobrej cenie ma bardzo wysoki zakres mocy (mieszczący się w przedziale od 7,5 kW do 19 kW), przez co działa bez zarzutu i jest niezwykle wydajny. Poza tym po zapaleniu się płomienia woda podgrzewa się błyskawicznie, w efekcie czego można zaoszczędzić sporo czasu i zmniejszyć rachunki za zużycie wody.

Beretta Fonte 11 AE to dobry podgrzewacz gazowy do wody do 700 zł. Sprzęt ma wymiary: 59,2 cm x 31,4 cm x 24,5 cm.

Zalety
Termostat spalin:

Urządzenie ma wbudowany termostat spalin, który kontroluje ich prawidłowe odprowadzanie. Jeśli rury nie będą drożne, podgrzewacz zostanie zablokowany. W związku z tym mamy zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa w trakcie użytkowania sprzętu.

Nagrzewnica:

Uwagę konsumentów przykuła solidnie wykonana nagrzewnica. Element ten jest dodatkowo ocynkowany, co przekłada się na dłuższą eksploatację.  

Montaż:

Opublikowane w Internecie recenzje potwierdzają, że model jest łatwy w montażu. Jest to spowodowane m.in. tym, że urządzenie ma kompaktowe wymiary, a dodatkowo niewiele waży.

Wady
Płomień:

Internauci wskazują, że zdarza się, że płomień gaśnie, a jego ponowne zapalenie zajmuje dużo czasu.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status