Najlepszy konwektorowy grzejnik elektryczny

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

 

Jaki konwektorowy grzejnik elektryczny wybrać?

 

Elektryczne grzejniki konwektorowe bardzo szybko ogrzewają pomieszczenie, a do tego są stosunkowo niedrogie. Właśnie dlatego cieszą się one tak dużą popularnością i są chętnie wybierane przez konsumentów. Osoby rozważające zakup takiego urządzenia, zachęcamy do przeczytania poniższego poradnika. Znajdują się w nim cenne wskazówki ułatwiające zakup, a także ranking przedstawiający 3 godne uwagi sprzęty.

 

 

Grzejniki konwektorowe, jak sama nazwa wskazuje, działają w oparciu o efekt konwekcji, a więc unoszenia się powietrza. Urządzenie zasysa powietrze zimne, które następnie przechodzi przez grzałkę i już ogrzane jest wydalane górą na zewnątrz. Właśnie dlatego takie urządzenia działają efektywnie i szybko.

Najlepszy konwektorowy grzejnik elektryczny w 2020 roku powinien mieć na tyle dużą moc, aby dobrze ogrzać pomieszczenie, w którym się znajduje. Im wyższą będzie ona miała wartość tym lepiej, choć pod uwagę trzeba wziąć również dokładnie obliczoną kubaturę pokoju. Liczy się ją niezwykle łatwo, gdyż wystarczy pomnożyć wysokość pomieszczenia przez jego powierzchnię (wynik uzyskamy w metrach sześciennych). Uważa się, iż na 1 m3 przypada od ok. 20 W do 30 W mocy (przy dobrej izolacji termicznej). Wynika z tego, że przy kubaturze wynoszącej 30 m3 będziemy potrzebować sprzętu 600 W lub maksymalnie 900 W.

Postarajmy się nie zapomnieć także o sprawdzeniu wymiarów grzejnika. Nie może być on zbyt duży, by nie ograniczał swobody ruchów i nie przeszkadzał domownikom. Z drugiej strony, urządzenie nie powinno też być za małe, gdyż wtedy może ono nie działać tak skutecznie. Najlepiej zmierzyć przestrzeń, gdzie planujesz ustawić sprzęt, ponieważ wtedy znacznie łatwiej będzie nam dokonać właściwego wyboru.

Choć design w tym przypadku nie odgrywa znaczącej roli, to jednak na niego też powinno się zwrócić uwagę. Grzejnik zwykle stoi w widocznym dla wszystkich osób miejscu, dlatego dobrze, jeśli będzie on dopasowany do reszty wyposażenia pokoju. Na szczęście dostępne w sklepach modele są na tyle różnorodne, że z pewnością każdy znajdzie odpowiednie urządzenie dla siebie. Do wyboru mamy sprzęty w kilku różnych kolorach (zwykle czarnym, szarym i białym), niektóre z nich mają dodatkowe zdobienia zwiększające ich estetykę. W kwestii designu znaczącą rolę prawdopodobnie odegrają nasze preferencje.

 

 

Konwektorowe grzejniki elektryczne – ranking

 

 

MPM MUG-07 

 

Przedstawiamy MPM MUG-07, czyli grzejnik z 3 poziomami mocy grzania: 800 W, 1200 W lub 2000 W. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w funkcję nadmuchu powietrza, w efekcie czego jest ono bardziej skuteczne. Prezentowany sprzęt posiada termostat, a także lampkę kontrolną, która świeci się, gdy jest on podłączony do prądu.

Grzejnik ma specjalne zabezpieczenie przed przegrzaniem, które eliminuje ryzyko awarii czy wybuchu pożaru w wyniku ciągłej pracy. Jego wymiary wynoszą: 43 cm x 60 cm x 10 cm. Ze względu na to, że produkt waży 4 kg i posiada uchwyty, jego przeniesienie do innego pokoju nie sprawi żadnych problemów.

Opinie na temat modelu MPM MUG-07 są bardzo pochlebne. Konsumenci chwalą go za kompaktowe wymiary oraz estetykę. Grzejnik ma białą obudowę, na której znajdują się dwa praktyczne pokrętła ułatwiające regulację mocy i ustawienie optymalnej temperatury grzania. Poza tym sprzęt szybko ociepli nawet bardzo duże pomieszczenie.

 

 

 

 

Ravanson CH-2000 MT

 

Model Ravanson CH-2000 MT ma 3-stopniową regulację mocy: 750 W, 1250 W oraz 2000 W. Ponadto został on wyposażony w termostat i dodatkowy nadmuch powietrza, za sprawą którego można ogrzać pomieszczenie w bardzo krótkim czasie. To idealne urządzenie dla osób, które szukają dodatkowego źródła ogrzewania domu podczas mroźnych dni.

Wymiary sprzętu wynoszą: 42 cm x 60,5 cm x 13 cm. Waży on jedynie 3,6 kg, a dzięki uchwytom do przenoszenia można go łatwo transportować. Co więcej, opisywany grzejnik ma szereg zabezpieczeń, które wpływają na jego niezawodność i bezawaryjność. Należy do nich m.in. ochrona przed przegrzaniem w wyniku ciągłej pracy.

Najlepsze konwektorowe grzejniki elektryczne powinny zachwycać nie tylko skutecznością działania, ale i swoim wyglądem. To samo można powiedzieć o modelu marki Ravanson. Jego biało-czarna obudowa estetycznie się prezentuje i sprawia, że sprzęt świetnie pasuje nawet do eleganckiego pomieszczenia.

 

 

 

 

Sanico CH 2010 M 

 

Osoby, którym marzy się konwektorowy grzejnik elektryczny w dobrej cenie, powinny zwrócić szczególną uwagę na urządzenie Sanico CH 2010 M. Umożliwia ono ustawienie jednego spośród trzech dostępnych poziomów mocy, czyli: 750 W, 1250 W lub 2000 W. Ponieważ sprzęt posiada dodatkowo termostat, może pracować nawet przez całą dobę (bez konieczności wyłączania).

Wspomniany model ma niewielkie wymiary: 55 cm x 31,5 cm x 13 cm. Jego metalowa, szaro-biała obudowa wygląda elegancko i ułatwia dopasowanie sprzętu do wyposażenia pomieszczenia. Co więcej, grzejnik ma szerokie nóżki poprawiające jego stabilność, a także sygnalizację świetlną informującą o jego działaniu.

Na podstawie publikowanych w Internecie opinii można stwierdzić, że urządzenie Sanico CH 2010 M cieszy się niezwykle dużą popularnością wśród konsumentów. Docenili go oni przede wszystkim za możliwość szybkiego ogrzania pokoju nawet w bardzo mroźny dzień.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status