Najlepszy kominek na pellet z płaszczem wodnym

Ostatnio aktualizowane: 23.04.19

 

Jaki kominek na pellet z płaszczem wodnym wybrać?

 

Kominki z płaszczem wodnym poprzez spalanie pelletu ogrzewają wodę, przepływającą do kaloryferów w naszym domu czy mieszkaniu. W ten sposób urządzenie jest wykorzystywane jako podstawowe źródło ciepła. W naszym artykule podpowiadamy, jak dokonać wyboru odpowiedniego produktu. Opisujemy najlepsze kominki na pellet z płaszczem wodnym, aby przybliżyć Ci sposób ich działania i funkcje.

 

 

Pellet to ekologiczne i odnawialne paliwo, które występuje w formie granulatu z trocin drzewnych. Jest to jeden z najtańszych sposobów zasilania kominków, który pozwala na duże oszczędności. Nabywając nowy produkt, powinniśmy dokładnie oszacować jego moc grzewczą, aby był on w stanie dobrze ogrzać pomieszczenia w domu. W tym celu należy uwzględnić liczbę okien, układ pomieszczeń oraz specyfikację ocieplenia i na tej podstawie dokonać specjalistycznych pomiarów. Można przyjąć, że przybliżone zapotrzebowanie na ciepło w budynku to około 0,08 kW/m kw.

Moc grzewcza musi być również dobrana do wielkości pomieszczenia, w którym znajduje się kominek. Jeśli potrzebujemy produktu o dużej mocy, nie montujmy go w najmniejszym pomieszczeniu. Duże, przeszklone palenisko bardzo efektownie się prezentuje, jednak z pewnością bardzo podwyższy temperaturę w pomieszczeniu, co może wywołać dyskomfort, jeśli przestrzeń jest ograniczona.

Podczas zakupów powinniśmy zastanowić się także nad wykonaniem korpusu kominka, który może być żeliwny lub stalowy. Pierwszy rodzaj cechuje się dużą masą i wyposażony jest w mniejszą szybę, dlatego lepiej wygląda we wnętrzach o tradycyjnym, o rustykalnym charakterze. Dużo lżejsze i mniejsze są wkłady stalowe, które stanowią elegancką dekorację pomieszczeń. Ten typ ma także większe szyby, prezentujące się nowocześnie.

Najlepszy kominek na pellet z płaszczem wodnym w 2019 roku pasuje również do wystroju wnętrza. W salonie najlepiej sprawdza się model z panoramiczną szybą i oryginalną ramą, które doskonale eksponują ogień. W salonach otwartych na kuchnię, jadalnię lub przedpokój, lepiej sprawdzi się wersja narożna, która może być dwu- lub trzystronna. W sypialni lub gabinecie dobrze wygląda stylowy model portalowy, wykonany z grubych elementów marmurowych.

 

 

Kominki na pellet z płaszczem wodnym – Ranking  

 

 

Piazzetta P960 THERMO

 

Piazzetta P960 THERMO to kominek na pellet z płaszczem wodnym w dobrej cenie. Jest on bardzo wydajny i daje możliwość ogrzania bardzo dużych pomieszczeń – najlepiej sprawdza się w domach o powierzchni od 185 m3 do 315 m3.

Palenisko i obudowa kominka wykonane są ze stali, dzięki czemu nowocześnie się prezentują. Za sprawą żeliwnych drzwiczek, produkt jest solidny i odporny na uszkodzenia. Z kolei szyba powstała ze szkła ceramicznego, odpornego na wysokie temperatury sięgające nawet 750 st. C. Produkt wyposażony jest również w duży wyświetlacz LCD, na którym możemy ustawić wybrany tryb pracy.

Wymiary kominka to 63 cm x 54 cm x 116 cm. Jego maksymalna moc cieplna to 12 kW. Dzięki wyjmowanej szufladzie na popiół, czyszczenie jest łatwe i wygodne. Produkt dostępny jest w 6 kolorach. Użytkownicy doceniają kominek za solidne wykonanie i wygodną konserwację.

 

 

 

 

Nordica Diadema Idro 

 

Kominek Nordica Diadema Idro to wariant na pellet z płaszczem wodnym, który jest przeznaczony do instalacji w systemie centralnego ogrzewania. Produkt zapewni przyjemne ciepło podczas jesiennych i zimowych wieczorów, a także podgrzeje wodę użytkową.

Obudowa kominka została wykonana z ceramiki. Ma on również ceramiczną szybę oraz żeliwne drzwiczki i palenisko. Produkt wyposażony jest w wyświetlacz LED, z poziomu którego użytkownik ma możliwość wyboru jednej z dostępnych funkcji (indywidualna regulacja zużycia pelletu, programator tygodniowy, auto restart, późne wyłączenie). Do tego modelu można podłączyć termostat, aby utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniu.

Produkt dostępny jest w dwóch kolorach – białym i bordowym. Jego maksymalna moc całkowita to 31 kW. Produkt zużywa 1,5 kg pelletu na godzinę. Konsumenci w swoich opiniach podkreślają, że kominek jest łatwy w obsłudze, wydajny i elegancko się prezentuje w salonie.

 

 

 

 

Piazzetta P965 M THERMO 

 

Godnym polecenia kominkiem na pellet z płaszczem wodnym jest model Piazzetta P965 M THERMO. Produkt charakteryzuje się solidnym wykonaniem oraz eleganckim wzornictwem.  W ten sposób będzie prezentował się bardzo korzystnie zarówno w salonie, jak i w sypialni czy gabinecie.

Produkt wykonano z wysokiej klasy materiałów. Korpus, palenisko i drzwiczki są żeliwne, natomiast szyba jest ceramiczna i odporna na działanie temperatur do 750 st. C. Kominek obłożony jest dekoracyjnymi płytami fajansowymi, które dodają całości unikatowego wyglądu. Produkt ma także wyświetlacz LCD, na którym możemy ustawić temperaturę czy kontrolować czas pracy.

Model ten wyposażono w wyjmowaną szufladę na popiół, co sprawia, że łatwo się go czyści. Wymiary produktu to 63 cm x 60 cm x 124 cm, a jego maksymalna moc cieplna to 19 kW. Kominek jest doceniany przez użytkowników za design i trwałość, a także wydajność.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...