Najlepszy kominek na pellet i drewno

Ostatnio aktualizowane: 03.06.20

 

Jaki kominek na pellet i drewno wybrać?

 

Jeżeli rozważasz zakup kominka, najlepszym rozwiązaniem będzie ten rozpalany pelletem i drewnem. Urządzenia takie ładnie się prezentują i można je wykorzystać jako element dekoracyjny, a także są łatwe w obsłudze. W naszym poradniku podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie kominka oraz czym charakteryzuje się najlepszy kominek na pellet i drewno w 2020 roku.

 

 

Kominek na pellet i drewno nie emituje gazów zanieczyszczających eko system. Urządzenie to można nastawić na spalanie pelletu, który jest paliwem odnawialnym i bardzo wydajnym, mającym konsystencję granulatu wytworzonego z trocin drzewnych. Jeżeli chcemy przejść w tryb oszczędności, rozpalamy w kominku drewnem. Kominki mają również funkcję automatycznego przejścia na spalanie pelletu po wypaleniu drewna. W czasie pracy urządzenia wydzielane są niewielkie ilości popiołu, co ułatwia utrzymanie czystości nie tylko samego kominka, ale także pomieszczenia, w którym się znajduje.

Najlepsze kominki na pellet i drewno mają moc od 10 kW do 15 kW. Piecyki są wyposażone w sterownik, którym możemy sterować sami, bądź ustawić, aby automatycznie utrzymywał pożądaną przez nas temperaturę. Jest to wygodne, ponieważ podczas naszej nieobecności mamy ciepło w całym mieszkaniu, a urządzenie rozpala się o ustawionej przez nas godzinie. Niektóre modele są wyposażone w sterownik GSM, który pozwala na sterowanie kominkiem z pozycji telefonu komórkowego. Największą zaletą opisywanych kominków jest duża oszczędność, gdyż spalanie pelletu jest wydajne. Dodatkowo kominki są bezpieczne w użytkowaniu, bowiem w palenisku znajduje się bardzo mała ilość opału, a podczas awarii, lub naciśnięciu przycisku – wyłącz, płomień gaśnie bardzo szybko. Jest to szczególnie ważne w przypadku modeli z płaszczem wodnym. Dobrze jest, aby kominek nie tylko był dobrym źródłem ciepła, ale też cicho pracował, aby nie zakłócał wykonywania codziennych czynności.

 

 

Kominki na pellet i drewno – Ranking

 

 

Demy 10,9 kW 

 

Model kominka Demy 10,9 kW jest opalany zarówno drewnem, jak i pelletem. Piecyk można zaprogramować na spalanie pelletu i ustawić tak, aby wygasił się o żądanej godzinie, zapewniając tym komfort obsługi. Urządzenie można również ustawić na spalanie drewna, tworząc atmosferę tradycyjnego kominka.

Jeżeli mamy ustawioną temperaturę, według której piecyk pracuje, to po spaleniu drewna, kominek automatycznie się przestawia na pobieranie pelletu z podajnika, tak aby ciepło zostało utrzymane. Moc piecyka to 10,9 kW.

Opinie Internautów na temat tego modelu kominka są pozytywne, szczególnie chwalony jest system e-Brusher zapewniający utrzymanie paleniska w czystości. Urządzenie działa wykorzystując konwekcję naturalną i nie pobiera powietrza z otoczenia.

Model wyposażony jest w pilot sterujący. Piecyk możemy włączać lub wyłączać również telefonem komórkowym, bowiem sterownik jest wyposażony w system GSM. Wygląd kominka dobrze komponuje się w nowoczesnych pomieszczeniach, więc będzie pasował do każdego salonu.

 

 

 

 

Felix Aqua 13 kW

 

Kominek Felix Aqua 13 kW z płaszczem wodnym na pellet i drewno ma automatyczny system rozpalania i dozowania paliwa. Jest to urządzenia 2w1 – piecyk na pellet i kominek. Zakres mocy to od 6 kW do 13 kW, pozwala to na ogrzanie powierzchni 170 m2. Dlatego urządzenie może być stosowane jako jedyne źródło ciepła w mieszkaniu.

Ten kominek na pellet i drewno w dobrej cenie ma funkcję automatycznego przełączania na pellet po wypaleniu drewna, co pozwala utrzymać stałą temperaturę przez całą noc. Według producenta kominek rozpala się automatycznie w ciągu 5 minut, co znajduje potwierdzenie w opiniach Internautów.

Inteligentny sterownik sprawia, że po przekroczeniu temperatury na nim ustawionej, płomień automatycznie się wygasi. Kominek ma zamkniętą komorę spalania – pobiera 100% potrzebnego do spalania powietrza z zewnątrz budynku, a nie jak większość urządzeń z wewnątrz pomieszczenia. Palenisko kominka czyści się automatycznie, zapewniając czystość w jego wnętrzu.

 

 

 

 

Louis Aqua 15 kW

 

Louis Aqua 15 kW to kominek z płaszczem wodnym na pellet i drewno. Urządzenie z racji swojej mocy (od 6 kW do 15 kW) może być wykorzystywane jako jedyne źródła ciepła w domu. Piecyk jest w stanie ogrzać dom o powierzchni 170 m2.

Ogrzewanie pomieszczeń tylko kominkiem to duża wygoda pozwalająca na znaczną redukcja kosztów i brak potrzeby aranżacji powierzchni na kotłownię. Konsumenci chwalą innowacyjny system Twin Glass, czyli podwójną szybę ograniczającą oddawanie energii przez drzwi kominka. 

Urządzenie ma automatyczną przepustnicę dolotu powietrza do spalania, co pozwala na regulację tego procesu bez naszej ingerencji. Kominek jest wyposażony w kanały gorącego powietrza, które tworząc specjalną kurtynę powietrzną, chronią szybę przed zabrudzeniami. Model ma w standardzie czujnik ciepła w pomieszczeniu, tak aby mógł utrzymywać ustawioną przez nas temperaturę. Urządzenie zużywa bardzo małe ilości pelletu, a przyległy zasobnik o pojemności 40 kg wystarcza na 3 dni pracy.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status