Najlepszy kominek elektryczny narożny

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jaki kominek elektryczny narożny wybrać?

 

Kominek elektryczny jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą cieszyć się jego przyjemnym ciepłem bez konieczności dokładania drewna i czyszczenia. Takie rozwiązanie jest tańsze, nie wymaga posiadania komina i świetnie się prezentuje. Rynek tego typu urządzeń jest jednak bardzo rozbudowany, przez co wybór odpowiedniego modelu może sprawiać trudności. Aby nieco ułatwić Ci zakup, przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, na jakie parametry należy zwrócić uwagę. Na końcu zamieściliśmy również ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze elektryczne kominki narożne dostępne na polskim rynku.

 

 

Decydując się na zakup nowego urządzenia, warto zastanowić się, jaką ma ono pełnić funkcję w naszym domu. Jeśli szukamy kominka, który będzie jednocześnie stanowić dekorację i dawać przyjemne ciepło wybierzmy model z funkcją grzewczą. Tego typu kominki wyposażone są w grzałki i dmuchawy, które pozwalają ogrzać całe pomieszczenie. Sprawdźmy także, czy wybrany model posiada termostat, który umożliwia utrzymanie stałej temperatury w pokoju.

Jeśli zależy nam na tym, aby wybrany kominek elektryczny przypominał tradycyjny model, warto zaopatrzyć się w urządzenie z obudową i efektem 3D. W tego typu nowoczesnych sprzętach wykorzystuje się ultradźwięki do wytworzenia mgły wodnej, która właściwie oświetlona daje efekt płomieni i dymu, wydobywającego się z paleniska. Dzięki temu możemy uzyskać iluzję ognia, którą bardzo trudno odróżnić od prawdziwych płomieni. Co więcej, najlepszy elektryczny kominek narożny w 2021 roku wyposażony jest w syntezator dźwięku, który imituje odgłos palącego się drewna.

Zastanówmy się także nad wykończeniem kominka, które najlepiej sprawdzi się w naszym mieszkaniu. W sprzedaży dostępne są modele wolnostojące, pod zabudowę i naścienne. Największą popularnością cieszą się sprzęty w klasycznym stylu, które dodają wnętrzu elegancji. Co więcej, urządzenia dostępne na polskim rynku wyposażone są w szereg dodatkowych funkcji, które znacznie ułatwiają użytkowanie. Są to między innymi możliwość obsługi pilotem zdalnego sterowania, zmniejszenia, bądź zwiększenia temperatury za pomocą termostatu oraz dwupozycyjnego przełącznika mocy grzewczej czy opcja oczyszczania powietrza z alergenów.

 

 

Kominki elektryczne narożne – Ranking

 

 

Dimplex Milano Cabrera

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci produkt Dimplex Milano Cabrera. Jest to elektryczny kominek narożny w dobrej cenie, który stworzy przyjemną atmosferę w każdym mieszkaniu.

Model ten posiada obudowę fornirowaną drewnem w kolorze orzechowym.

W urządzeniu tym efekt płomieni jest niezależny od trybu grzania, co sprawia, że możemy cieszyć się widokiem paleniska również w ciepłe dni. Wyposażone zostało ono w termowentylator oraz termostat umożliwiający dostosowanie temperatury do własnych preferencji. Dzięki dołączonemu do zestawu pilotowi zdalnego sterowania, jego obsługa jest bardzo prosta. Montaż sprzętu jest także niezwykle prosty, gdyż wystarczy ustawić go w dowolnym miejscu i podłączyć do prądu.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego kominka zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity produkt dostępny za rozsądną cenę. Poza tym, użytkownikom przypadły do gustu łatwy montaż i klasyczny wygląd oraz solidne wykonanie.

 

 

 

 

Dimplex Oxford Orzech Optiflame

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Dimplex Oxford Orzech Optiflame. Jest to tradycyjny kominek elektryczny z obudową fornirowaną drewnem w kolorze orzechowym.

Urządzenie nadaje się do postawienia w narożniku pokoju, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca i może być wykorzystane nawet w niewielkich pomieszczeniach. Imituje ono płomienie, które dodają przytulności każdemu wnętrzu.

Kominek wyposażony jest w termowentylator i pilot zdalnego sterowania. Efekt płomieni jest niezależny od trybu grzania, dzięki czemu możemy go uruchamiać nawet w upalne dni. Moc grzewcza urządzenia wynosi 2 kW, a jego wymiary to wysokość – 108 cm, szerokość – 130,5 cm, głębokość – 76,2 cm.

Prezentowana propozycja jest pozytywnie oceniana przez konsumentów. W swoich opiniach podkreślają oni, że kominek nie generuje dużych kosztów, bardzo ładnie się prezentuje i przyciąga wzrok gości. Dodatkową zaletą jest wygoda w jego użytkowaniu, gdyż nie wymaga on czyszczenia, dokładania drewna czy usuwania popiołu.

 

 

 

 

Dimplex Oxford Dąb Optiflame

 

Jeśli szukasz kominka, który zapewni Ci uczucie komfortu, produkt Dimplex Oxford Dąb Optiflame powinien Cię zainteresować. Jest to elegancki i stylowy model, który pasuje zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrz.

Urządzenie to posiada obudowę fornirowaną drewnem w kolorze dębu. Zaprojektowane zostało ono z myślą o ustawieniu w narożniku pokoju. Palenisko kominka przypomina palące się drewno, a efekt płomieni jest niezależny od funkcji grzewczej.

Sprzęt wyposażony jest w termowentylator i pilot zdalnego sterowania. Wymiary kominka to: wysokość – 108,4 cm, szerokość – 130,5 cm, głębokość – 76,2 cm. Jego moc grzewcza wynosi 2 kW. Przyrząd nie generuje dużych kosztów, gdyż pobiera jedynie od 120 do 300 W energii elektrycznej.

Warto wziąć także pod uwagę bardzo pozytywne opinie na temat tego modelu, które przyczyniają się do tego, że sprzedaje się on bardzo szybko. Klienci twierdzą, że kominek jest łatwy w obsłudze, niedrogi w eksploatacji i bezpieczny dla zdrowia (nie wydziela spalin).

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir