Najlepszy kominek elektryczny 3D

Ostatnio aktualizowane: 11.12.18

 

Jaki kominek elektryczny 3D wybrać?

 

Kominek elektryczny 3D może być ciekawą ozdobą salonu. To doskonałe rozwiązanie w przypadku, gdy nie możemy pozwolić sobie na montaż w domu prawdziwego kominka, w którym pali się drewnem. Jeśli Ty również o nim marzysz, koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Znajdziesz w nim nie tylko wskazówki dotyczące zakupu, ale i ranking trzech modeli godnych uwagi.

 

 

Kominek elektryczny z efektem płomienia 3D ma wiele zalet. Można go zamontować w dowolnym miejscu w domu, gdyż nie potrzebuje komina, czy też doprowadzenia tlenu niezbędnego do spalania drewna. Co więcej, model elektryczny nie wymaga sprzątania popiołu, ani dokładania drewienek, dlatego można przed nim usiąść i w pełni się zrelaksować.

Wewnątrz nowoczesnych kominków tego typu znajdują się ceramiczne polana wyposażone w światła LED. Oświetlają one parę wodną, przez co można odnieść wrażenie, że w środku znajduje się prawdziwy ogień. Efekt ten potęgują wytwarzane dźwięki.

Dostępne w sklepach kominki elektryczne możemy podzielić na modele wolnostojące i służące do montażu na ścianie. Zaletą produktów wolnostojących zdecydowanie jest to, że nie trzeba ich montować. Ponieważ wystarczy ustawienie ich w wybranym miejscu, nie musimy szukać narzędzi czy prosić kogoś o pomoc. Niemniej kominek przeznaczony do montażu zajmie nieco mniej miejsca, dlatego doskonale nadaje się do pomieszczeń o niewielkim metrażu.

Najlepszy kominek elektryczny 3D w 2018 roku powinien być wyposażony w najbardziej nowoczesne technologie, np. Optiflame. Dzięki jej wykorzystaniu można podziwiać klasyczny efekt płomieni, który powstaje za sprawą odpowiedniego odbicia światła oraz zastosowaniu imitacji paleniska. Może ono wyglądem przypominać prawdziwy węgiel, drewno, kamienie ozdobne albo polana. W tej kwestii wybór zależy głównie od naszego gustu.

Najlepsze kominki elektryczne 3D wbrew pozorom nie pobierają dużo prądu. Jednak, aby nasz zakup nie wpłynął znacząco na wysokość rachunków za zużycie energii elektrycznej, musimy sprawdzić pobór mocy. Zwykle mieści się on w zakresie od ok. 15 W do 20 W, choć niektóre modele cechuje pobór mocy nawet powyżej 100 W. Upewnijmy się również, że wybrany model został wyposażony w termoregulator. To zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, za sprawą którego możemy bez obaw podziwiać płomienie przez długi czas.

 

 

Kominki elektryczne 3D – ranking

 

 

Dimplex MINI MOZART ORZECH

 

Produkt o nazwie Dimplex MINI MOZART ORZECH jest wolnostojącym, elektrycznym kominkiem z efektem 3D, który charakteryzuje pobór mocy na poziomie 20 W. Wydajność grzewcza prezentowanego modelu wynosi do 15 m2, a więc dzięki niemu można w razie potrzeby ogrzać się w zimny dzień.

Opisywany kominek będzie się świetnie prezentować w salonie urządzonym w stylu klasycznym. Wszystko za sprawą imitacji palących się polan oraz obudowy w kolorze orzecha, która wygląda niezwykle elegancko. Wymiary modelu MINI MOZART ORZECH wynoszą: wysokość – 76 cm, szerokość – 70 cm i głębokość – 28 cm. Ze względu na to nie zajmie zbyt wiele miejsca i można ustawić go nawet w niewielkim pokoju.

Jak można wywnioskować z opinii wydawanych przez konsumentów, jednym z największych atutów przedstawionego kominka jest funkcjonalność i unikatowy design. Produkt doskonale dopasuje się do reszty wyposażenia, a ponadto pozwoli się zrelaksować po ciężkim dniu. Imitacja płomienia jest na tyle realistyczna, że w pomieszczeniu tworzy się bardziej przytulna i przyjemna atmosfera.

 

 

 

 

Dimplex Bach 2 kW

 

Prezentujemy kominek elektryczny Dimplex Bach 2 kW. To model ścienny wyposażony w technologię Optiflame, za sprawą której możliwa do uzyskania była wysoka jakość obrazu płomienia. Ponieważ produkt nie wymaga przewodu wentylacyjnego, ani kominowego, można go zamontować w wybranym przez siebie miejscu.

Model Bach 2 kW wyróżnia palenisko imitujące płonące polana. Pobór mocy wynosi 18 W. Urządzenie ma wymiary: szerokość – 72 cm, głębokość – 19 cm oraz wysokość – 62,8 cm. W komplecie znajduje się pilot zdalnego sterowania, który umożliwia ustawienie mocy grzewczej na odpowiednim poziomie, bez potrzeby wstawania z kanapy. Co więcej, powyższy produkt ma zabezpieczenia skutecznie chroniące przed przegrzaniem.

Jak twierdzą konsumenci, jest to kominek elektryczny 3D w dobrej cenie, który z pewnością zwróci na siebie uwagę wszystkich gości. Wpływ na to ma nie tylko doskonały efekt żarzącego się drewna, ale i stylowa obudowa w czarnym kolorze. Przez to produkt prezentuje się elegancko i niezwykle stylowo.

 

 

 

 

Dimplex Porto 

 

Kominek elektryczny Dimplex Porto jest modelem wolnostojącym, który imituje spalanie drewnianych polan. Cechą charakterystyczną powyższego urządzenia jest bardzo elegancka obudowa w białym kolorze, wykonana z alabastru i forniru. Na dole obudowy znajduje się element ozdobny w postaci imitacji zapasowych polan do palenia.

Przedstawiony produkt ma wymiary: wysokość – 80 cm, szerokość – 92 cm i głębokość – 31 cm. Ze względu na moc grzewczą o wartości 1,6 kW, może on ogrzać pomieszczenie o wielkości do 16 m2. Energooszczędna technologia Optiflame pozwala uzyskać ciekawy i realistyczny obraz płomieni, a dodatkowo nie wpływa znacząco na wzrost rachunków za prąd. Pobór mocy urządzenia to 120 W.

Prezentowany kominek cieszy się dużym uznaniem konsumentów. Docenili go oni przede wszystkim za estetyczny wygląd (elementy sterowania ukryto za przednią osłoną), jak też komfort użytkowania. Wspomnianym urządzeniem można swobodnie sterować za pomocą pilota.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...