ᐅ Dobre grzejniki Purmo - rankingi i opinie

Najlepszy grzejnik panelowy Purmo

Ostatnio aktualizowane: 19.11.19

 

Jaki grzejnik panelowy Purmo wybrać?

 

Dzięki grzejnikom możemy cieszyć się ciepłem w mieszkaniu nawet w najbardziej mroźne dni. Podczas zakupów takiego wyposażenia musimy kierować się walorami dekoracyjnymi, rodzajem zastosowanej technologii oraz oczywiście wielkością. O ile kwestie estetyczne zależą od naszych własnych upodobań, o tyle pozostałe aspekty mogą być trudne do weryfikacji, zwłaszcza gdy nie wiemy, co jest istotne. Dlatego przed ostatecznym wyborem konkretnego modelu zapoznaj się z naszym przewodnikiem zakupowym. W nim, na podstawie grzejników Purmo, wyjaśnimy Ci najbardziej istotne aspekty. W tym tekście skupimy się na niezwykle estetycznych produktach panelowych.

Firma Purmo jest producentem urządzeń grzewczych, które są wykorzystywane zarówno przez prywatnych użytkowników, jak i duże przedsiębiorstwa. Pracownicy firmy starają się tworzyć jak najcieńsze, a zarazem jak najbardziej funkcjonalne grzejniki, które nie tylko będą spełniały swoją podstawową funkcję, ale również będą stanowiły dopełnienie wystroju wnętrza.

Wybierając grzejnik panelowy nie narażamy się na psucie aranżacji wnętrza. Jest on bardzo elegancki, a jego uniwersalny kolor pasuje do każdego wystroju. Tego typu urządzenie grzewcze ma jedną cechę, która odróżnia je od pozostałych typów dostępnych na rynku – bardzo szybko się nagrzewa. Produkt panelowy jest zbudowany ze zgrzanych ze sobą płyt stalowych, którymi przepływa woda. Zwykle pokrywa ma wybrzuszoną powierzchnię, chociaż na rynku dostępne są już gładkie modele. Najlepsze grzejniki panelowe Purmo mają również kilka opcji podłączenia oraz mocowania do ściany. W zależności od naszych warunków metrażowych lub osobistych preferencji możemy zdecydować, czy nasz grzejnik ma znajdować się na ścianie czy może pod parapetem.

Większość modeli dostępnych na rynku ma ręczny odpowietrznik. Jest to przydatny element, gdy przed sezonem grzewczym trzeba pozbyć się z grzejników nagromadzonego w nich powietrza. Zapewnia to wykorzystanie pełnej mocy grzewczej danego modelu zimą. Pamiętajmy również, że grzejnik ma swoją moc grzewczą. To ten parametr decyduje o tym, ile ciepła jest emitowanego w danym pomieszczeniu. Na tej podstawie dobieramy urządzenia do danego pokoju – przy mniejszych metrażach nieco niższa moc grzewcza nie będzie stanowiła żadnej przeszkody. Uznaje się, że na 1m2 pomieszczenia o wysokości maksymalnie 3 m potrzeba mocy 85 W.

Wiele osób podkreśla też, że najlepszy grzejnik panelowy Purmo w 2019 roku wygląda bardzo estetycznie. To właśnie design produktu często jest czynnikiem decydującym podczas zakupów.

 

 

Grzejniki panelowe Purmo – ranking

 

 

Purmo CV22

 

Grzejniki Purmo CV22 stanowią funkcjonalne dopełnienie instalacji grzewczej. Polecane są zarówno do sypialni, jak i kuchni czy pokojów dziennych. Te stalowe modele płytowe możemy podłączyć na dwa sposoby – na dole lub z boku.

Pokojowe grzejniki można montować na ścianach, jak również pod parapetami. Można je także stosować, jako modele stojące, wówczas montujemy je na podłodze. Powierzchnie boczne grzejników zostały obudowane osłonami, a góra jest przykryta osłoną typu grill. Moc grzewcza tego modelu wynosi 1709 W.

Kupujący wybierając ten model kierowali się nie tylko jego parametrami technicznymi, ale również estetyką wykonania. Grzejnik, chociaż dość duży, prezentuje się bardzo estetycznie. Łatwo go wyczyścić oraz wykonać przy nim wszelkie prace konserwacyjne typu odpowietrzanie. Możliwość kilkustopniowej regulacji temperatury jest bardzo praktyczna zwłaszcza wiosną, kiedy temperatura na zewnątrz jest dość zmienna. Poza tym dzięki tego typu regulacji można ustawić zupełnie różne temperatury w kilku pomieszczeniach.

 

 

 

 

Purmo C22 

 

Grzejnik Purmo C22 to solidnie wykonane urządzenie grzewcze, którego wymiary (600 mm x 800 mm) pozwalają na używanie go w małych pomieszczeniach. Lekki i estetyczny model w żaden sposób nie wpływa negatywnie na aranżację całości wnętrza.

Prezentowany grzejnik panelowy Purmo w dobrej cenie pozytywnie zaskakuje funkcjonalnością. Ma kilka możliwości przyłączenia z gwintem wewnętrznym G1. Można go podłączyć zarówno z prawej, jak i z lewej strony. W razie remontu czy wymiany rur będzie można bez problemu zmienić wcześniejszy układ. Grzejnik został wykonany z głęboko tłoczonej blachy ze stali niskowęglowej. Może się on rozgrzać aż do 110 st. C. Jak na niewielkie rozmiary urządzenia, to całkiem wysoka temperatura.

Konsumenci cenią markę Purmo za modele, takie jak ten – nie dość, że jest wytrzymały i solidny, to nagrzewa pomieszczenie bardzo szybko. Kilka stopni regulacji temperatury pomaga dobrać odpowiednią do naszych preferencji.

 

 

 

 

Purmo Ventil Compact CV33

 

Purmo Ventil Compact CV33 to grzejnik z podłączeniem dolnym. Można go zawiesić na ścianie lub wykorzystać, jako model stojący montując produkt na specjalnych nóżkach. Urządzenie sprawdzi się dobrze w kuchniach, sypialniach i pokojach dziennych.

Prezentowany model, o wymiarach 600 mm x 120 mm, jest często wybierany, jako grzejnik dodatkowy lub jako samodzielny, w małym lub średniej wielkości pomieszczeniu. Urządzenie nagrzewa się do temperatury 110 st. C, zapewnia więc odpowiednią temperaturę zarówno latem, jak i zimą. Można ją dowolnie regulować za pomocą pokrętła.

Osoby, które nabyły prezentowany model są zadowolone z jego mocy grzewczej oraz ogólnego wyglądu. Również sposób montażu urządzenia nie powoduje zbyt dużych trudności. Lekka konstrukcja grzejnika pozwala na montaż bez ryzyka, że dojdzie do zbytniego obciążenia haków do zawieszania. Poza tym urządzenie jest bardzo wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status