Najlepszy grzejnik panelowy jednopłytowy

Ostatnio aktualizowane: 05.07.20

 

Jaki grzejnik panelowy jednopłytowy wybrać?

 

Jesteś na etapie wyboru grzejników do swojego domu? Zastanawiasz się nad zakupem sprzętu panelowego? Jeśli tak, jesteś w dobrym miejscu. W tym krótkim poradniku doradzimy, jak wybrać najlepszy jednopłytowy grzejnik panelowy w 2020 roku.

Grzejniki panelowe są bardzo popularne. Większość osób decyduje się na ich zakup z jednego powodu – zajmują stosunkowo niewiele miejsca, a jednocześnie są wydajne. Poza tym są na tyle dobrze zaprojektowane, że możemy na nich także suszyć ubrania czy buty. Nie jest jednak tak, że każdy dostępny w sklepie sprzęt będzie odpowiedni do naszych wnętrz.

W pierwszej kolejności sprawdź sposób podłączenia urządzenia – czy jest boczny, górny czy dolny. Tę kwestię należy dobierać przy uwzględnieniu tego, jak mamy przygotowane rury centralnego ogrzewania. Poza tym nie każdy model jest odpowiedni do każdego systemu grzewczego. Nie brakuje produktów, które są odpowiednie tylko do podłączenia do prądu.

Materiał wykonania grzejnika to aspekt bardzo ważny – w chwili obecnej najpopularniejsze jest aluminium, gdyż jest lekkie i dość odporne na działanie wody, ale nie brakuje też sprzętów stalowych. Nieważne, na jaki materiał się zdecydujemy, pamiętajmy, żeby miał specjalną powłokę chroniącą przed wilgocią oraz korozją. Jest to szczególnie istotne w przypadku grzejników, które mają być zainstalowane w łazience.

Jeśli zastanawiasz się, jak powinna wyglądać obsługa grzejnika, to podpowiadamy, że według wielu osób, które już wypróbowały szereg sprzętów, najlepsze jednopłytowe grzejniki panelowe mają pokrętło pozwalające ustawić temperaturę pracy. Jeśli lubisz nowinki technologiczne, zdecyduj się na model z elektronicznym systemem obsługi temperatury lub taki, w którym można go zastosować.

Co do wyglądu, najczęściej spotykane są grzejniki białe – uważane za uniwersalne, bo pasują do wnętrz klasycznych, nowoczesnych, a nawet rustykalnych. Jeśli jednak szukasz czegoś mniej tradycyjnego, z całą pewnością znajdziesz odpowiedni produkt. Pozostaje jeszcze kwestia wymiarów. Je trzeba dobierać do wnętrza – chodzi nie tylko to, ile mamy miejsca na instalację takiego sprzętu, ale też, jak duże jest pomieszczenie. W sporej wielkości pokoju nie możemy zainstalować grzejnika o wymiarach 60 cm x 60 cm, bo taki model nie będzie wystarczający by ogrzać pomieszczenie.

 

 

Grzejniki panelowe jednopłytowy – Ranking

 

 

Purmo Ventil Compact CV22 

 

Purmo Ventil Compact CV22 to klasyczny, stalowy grzejnik płytowy w kolorze białym, dlatego też pasuje do większości pomieszczeń. Nadaje się on do zamontowania w salonie, kuchni czy przedpokoju. Mamy dwie możliwości montażu tego grzejnika. Jednym z nich jest umieszczenie go na ścianie. Drugą opcją jest postawienie produktu na podłodze – z pomocą specjalnych stojaków.

Boki prezentowanego grzejnika zostały obudowane specjalnymi osłonami. Dzięki temu są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Oprócz tego powierzchnia górna została pokryta osłoną typu grill. Jest to produkt łatwy w czyszczeniu. Wystarczy przetrzeć go mokrą szmatką, by wyglądał estetycznie i elegancko. Wymiary tego modelu wynoszą 60 cm x 100 cm. W krótkim czasie jest on w stanie ogrzać nawet duże pomieszczenie.

Możemy podłączyć grzejnik na dwa sposoby do instalacji ciepłowniczej – od dołu lub z boku. Zależy to od naszej instalacji lub preferencji estetycznych. Użytkownicy najbardziej zadowoleni są z możliwości łatwego montażu grzejnika. Chwalą także solidne wykonanie tego produktu.

 

 

 

 

Diamond C22 

 

Mimo bardzo starannego wykonania i użycia do produkcji wysokogatunkowej blachy stalowej Diamond C22 to grzejnik panelowy jednopłytowy w dobrej cenie. Jego uniwersalna obudowa pasuje do wielu wnętrz. Produkt ten wyposażony został w osłony boczne i osłonę górną, dlatego jest on odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Prezentowany grzejnik został dokładnie sprawdzony przez specjalistów pod względem bezpieczeństwa i jakości wykonania. Poza tym przeszedł on próbę ciśnieniową 13 bar. Możemy być więc pewni, że produkt ten jest bardzo bezpieczny i pozostanie z nami przez długi czas. Maksymalna temperatura pracy tego modelu wynosi 110 st. C. W efekcie ogrzanie dużego pomieszczenia w krótkim czasie nie będzie problemem.

Wymiary grzejnika Diamond C22 wynoszą 60 cm x 120 cm. Aby jak najlepiej spełniał swoje zadanie, produkt został odtłuszczony i cynko-fosforowany. Internauci w komentarzach często wspominają o możliwości bardzo szybkiego nagrzania pomieszczenia oraz solidnym wykonaniu tego sprzętu.

 

 

 

 

Kermi therm-x2 Profil-V 

 

Kermi therm-x2 Profil-V to grzejnik, który bardzo dobrze spełnia swoje zadanie. Jest to jeden z najczęściej wybieranych modeli dostępnych na rynku. Został on wyprodukowany z wysokiej jakości stali, więc jest odporny na uszkodzenia. Produkt ten ma prawo- lub lewostronne podłączenie od dołu obudowy. Mamy więc pewną swobodę w wyborze miejsca jego umieszczenia.

Model wyprodukowany został w specjalnej technologii X2. Oznacza to, że jego przednia płyta zostaje nagrzana w pierwszej kolejności. Następnie ciepło przepływa na tylne części grzejnika. W efekcie czas ogrzewania pomieszczenia skraca się nawet do 25% w porównaniu do innych produktów tego typu. Z kolei emisja energii promieniowania zwiększona jest aż do 100%.

Maksymalna temperatura robocza tego sprzętu wynosi 110 st. C. Wymiary tego produktu to 60 cm x 140 cm. Nadaje się on więc do ogrzania dużego pomieszczenia. Użytkownicy pochlebnie wypowiadają się o prezentowanym grzejniku. Szczególnie cenią bardzo szybkie ogrzewanie pomieszczenia. Chwalą również estetyczny wygląd tego modelu.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status