Najlepszy grzejnik olejowy z termostatem

Ostatnio aktualizowane: 18.09.20

 

Jaki grzejnik olejowy z termostatem wybrać?

 

Zimą temperatura na dworze często osiąga bardzo niskie wartości. Jeśli w naszym domu jest za mało grzejników i chcemy dogrzać pomieszczenie, dobrym rozwiązaniem okazuje się przenośny grzejnik. Przyda się on także w okresie jesiennym, kiedy sezon grzewczy jeszcze się nie zaczął. Tego typu urządzenie jest mobilne, dzięki czemu możemy z niego korzystać w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Jeśli zastanawiasz się, jakie cechy posiadają najlepsze grzejniki olejowe z termostatem, zachęcamy Cię do przeczytania tego artykułu. Poradnik został wzbogacony o zestawienie 3 godnych uwagi modeli.

 

 

Najważniejsze w tego typu urządzeniach są zabezpieczenia. Pamiętajmy, że sprzęt podłączony jest do prądu. W momencie awarii staje się niezwykle niebezpieczny. Warto więc zainwestować w model posiadający wyłącznik odcinający prąd w przypadku przewrócenia produktu. Będziemy mieć wtedy pewność, że grzejnik nie wyrządzi nam szkód.  

Konsumenci są zdania, że najlepszy grzejnik olejowy z termostatem w 2020 roku jest łatwy w przenoszeniu. Podczas tej czynności niezwykle przydatne okazują się obrotowe kółka i dobrze wyprofilowany uchwyt. Elementy te pozwalają szybko i bez problemów zmienić położenie sprzętu. Równie istotna jest sama konstrukcja żeber. Polecamy Twojej uwadze modele, które mają zaokrąglone rogi. Jest to szczególnie ważne w domach, w których mieszkają małe dzieci. Lekkie zaokrąglenia ochronią Twoją pociechę przed bolesnymi urazami.

Przed zakupem grzejnika sprawdź, czy został on wyposażony w pokrętło do regulacji temperatury. Pozwala ono szybko nastawić urządzenie i dostosować je do własnych potrzeb. Kupujący zwracają także uwagę na to, jak ważną kwestią jest sam design produktu. Choć nie jest to kluczowa sprawa, dobrze, jeśli wybrany przez nas sprzęt pasuje do wnętrza naszego domu. Najbardziej popularne modele posiadają żebra i obudowę w kolorze białym. Równie popularnym rozwiązaniem są odcienie szarości. W sklepach możemy zakupić także bardziej oryginalne grzejniki, np. takie w kolorze czarnym.

 

 

Grzejniki olejowe z termostatem – ranking

 

 

Sencor SOH 3009BE

 

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem przenośnego grzejnika polecamy Twojej uwadze model Sencor SOH 3009BE. Na urządzeniu zamontowane zostały 4 kółka oraz dobrze wyprofilowany uchwyt. Elementy te ułatwiają przenoszenie produktu. Sprzęt ma kolor biało-szary, dzięki czemu pasuje do każdego wnętrza.

Wymiary grzejnika to 52 cm x 14,2 cm x 61,5 cm. Jego waga wynosi 8,5 kg. Maksymalna moc jest równa 2000 W, a możliwość jej regulacji pozwala ustawić ten parametr na poziomie 800 W lub 1200 W. Pokrętło termostatu umożliwia ustawienie pożądanej temperatury. Model ten wyposażony jest w 9 ogniw grzewczych. Mają one zaokrąglone krawędzie, co docenią przede wszystkim osoby posiadające małe dzieci. Produkt przeznaczony jest do ogrzewania pomieszczeń do 30 m2.

Wielu konsumentów jest zdania, że prezentowany sprzęt to grzejnik olejowy z termostatem w dobrej cenie. Skutecznie ogrzewa pomieszczenie i sprawdza się nawet podczas silnych mrozów. Plusem jest jego prosty, a jednocześnie elegancki design.

 

 

 

 

Volteno Mini 11 VO0274

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć modelu Volteno Mini 11 VO0274. Jest to jeden z najbardziej popularnych produktów tego typu na rynku. Cechuje go nie tylko wydajna praca, ale także klasyczny wygląd. Dzięki niemu urządzenie dobrze prezentuje się w każdym wnętrzu.

Maksymalna moc sprzętu wynosi 2500 W. Można ustawić także ten parametr na poziomie 1000 W lub 1500 W. Wysokość grzejnika jest równa 55 cm. Jego szerokość to 24 cm, a głębokość wynosi 48,7 cm. Waga produktu oscyluje w granicach 9,1 kg. Urządzenie składa się z  11 żeberek. Posiada także specjalny uchwyt służący do przechowywania przewodu oraz liczne zabezpieczenia zapewniające jego użytkownikom bezpieczeństwo.

Volteno Mini 11 VO0274 to model, który ma same pozytywne recenzje. Użytkownicy doceniają to, że skutecznie ogrzewa pomieszczenie. Wiele osób podkreśla, że sprzęt jest łatwy w obsłudze i nie pobiera dużo prądu. Nie musimy się martwić o to, że w okresie zimowym nasze rachunki za prąd znacznie wzrosną.

 

 

 

 

AEG RA 5587

 

AEG RA 5587 to stylowy grzejnik olejowy. Jego design spotkał się z dużym uznaniem konsumentów. Urządzenie ma czarny kolor, co znacznie wyróżnia je na tle innych, dostępnych na rynku sprzętów.

Prezentowany model waży 11 kg. Jego przenoszenie jest łatwe dzięki umieszczonym na dole, obrotowym kółkom. Maksymalna moc produktu wynosi 1500 W. Użytkownik może ustawić także niższą wartość – 600 W lub 900 W. Wymiary urządzenia to 43 cm x 62 cm x 29 cm. Grzejnik wyposażony jest w 7 żeber. Wyłącznik bezpieczeństwa odcina sprzęt od dopływu prądu w momencie jego przewrócenia. To gwarantuje jego użytkownikom wysoki poziom bezpieczeństwa.

Model ten zyskuje wiele dobrych ocen. Konsumenci są zdania, że jest to godny uwagi produkt. Warto podkreślić, że spełnia on wszystkie normy bezpieczeństwa oraz wymagania dyrektywy niskonapięciowej i kompatybilności elektromagnetycznej. Ponadto jest łatwy w obsłudze i można go bez problemu przenosić między pomieszczeniami.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status