Ranking 10 najlepszych grzejników olejowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.04.24

 

Grzejnik olejowy – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Grzejnik olejowy bardzo dobrze sprawdza się jako dodatkowe, a w niektórych miejscach jako podstawowe źródło ciepła. W znalezieniu efektywnie działającego modelu pomoże Ci zestawienie, które przygotowaliśmy na podstawie analizy recenzji konsumentów. Na jego szczycie znalazł się sprzęt Ravanson OH-11 o mocy 2200 W, który ma kompaktowe wymiary i kółka pozwalające na przesuwanie go po podłodze. Urządzenie nie wysusza powietrza w pomieszczeniu i nie jest hałaśliwe. Osobom szukającym grzejnika z możliwością powieszenia na ścianie polecamy panelowy model Gnosjo Klimat 230 V 800 W. Został on wyposażony w kilka ciekawych rozwiązań, w tym programator tygodniowy. Sprzęt nie jest duży, ale szybko podnosi temperaturę w pokoju.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Grzejnik ma dużą moc, dlatego nie trzeba długo czekać, aby temperatura w pomieszczeniu się podniosła. To model o kompaktowych wymiarach, który wyposażono w kółka umożliwiające przesuwanie go po podłodze. Ma on też uchwyt na zwinięty przewód.

Wady

Kupujący twierdzą, że brakuje im wyświetlacza na przednim panelu, na którym byłaby pokazywana aktualna temperatura. Tym samym ustawianie grzejnika byłoby nieco łatwiejsze.

Podsumowanie

Sprzęt ma moc 2200 W i 11 żeberek. Dobrze sprawdza się w domu, a także innych miejscach, takich jak domek letniskowy. To model o prostym designie, który pasuje do wnętrza urządzonego w stylu klasycznym, jak i np. minimalistycznym.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie można ustawić na podłodze lub zawiesić na ścianie, zależnie od indywidualnych potrzeb. Sprawdzi się w przypadku alergików, ponieważ nie przyczynia się do wzbijania kurzu w powietrze. Sprzęt ma tygodniowy programator.

Wady

Z uwagi na stosunkowo niską moc (800 W) sprzęt nadaje się głównie do pomieszczeń o mniejszym metrażu. W większym pokoju jego działanie może okazać się mało efektywne.

Podsumowanie

Grzejnik zapewnia bezpieczeństwo użytkowania, gdyż wyposażono go w zabezpieczenie przed przegrzaniem. Nie zajmuje on dużo miejsca w pomieszczeniu, ponieważ jest płaski (to model panelowy). Urządzenie ma biały kolor i estetycznie się prezentuje.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt ma termostat, dlatego automatycznie wyłącza się po nagrzaniu pomieszczenia do określonej temperatury. Ma on 3-stopniową regulację mocy, a także duży wyświetlacz LCD ułatwiający obsługę. Model wyróżnia się ciekawym, nowoczesnym designem.

Wady

Przewód zasilający nie jest bardzo długi, dlatego czasami trudno jest ustawić grzejnik we wcześniej wybranym miejscu. Nierzadko wymaga to użycia przedłużacza.

Podsumowanie

Moc maksymalna urządzenia to 2000 W, a minimalna 800 W. W razie potrzeby można szybko przenieść sprzęt w inne miejsce, gdyż jest wyposażony w wygodny uchwyt i cztery kółka w podstawie. Grzejnik jest energooszczędny, a po wyłączeniu długo utrzymuje optymalną temperaturę w pokoju.

 

 

10 najlepszych grzejników olejowych. Opinie w 2024 roku

 

Potrzebujesz dodatkowego źródła ciepła? Jeśli tak, w dokonaniu wyboru z pewnością pomoże Ci ranking grzejników olejowych. Opisujemy w nim estetycznie wyglądające urządzenia, które efektywnie działają i szybko podnoszą temperaturę we wnętrzu. Sprawdź, które modele są obecnie najczęściej kupowane.

 

Grzejnik elektryczny olejowy

 

1. Grzejnik olejowy Ravanson OH-11

 

Elektryczny grzejnik olejowy Ravanson OH-11 ma 11 żeberek, a szerokość każdego z nich to 12 cm. Moc urządzenia wynosi 2200 W, dlatego szybko podnosi temperaturę w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Jego wymiary to: 53 cm x 53 cm x 14,5 cm. Sprzęt waży 10,5 kg.

W podstawie grzejnika są małe kółka, dlatego można go przesuwać po podłodze i w ten sposób bez dużego wysiłku ustawić go w innym pokoju. Uchwyt na zwinięty kabel sprawia, że przechowywanie urządzenia poza sezonem jest wygodniejsze. Sprzęt wyposażono w zabezpieczenie przed przegrzaniem, co zwiększa bezpieczeństwo jego użytkowania.

Jak przekonują konsumenci, to dobry grzejnik olejowy, który nie wysusza powietrza i nawet po wyłączeniu długo utrzymuje ciepło w pomieszczeniu. Ponieważ jest to model o prostym designie, pasuje do różnie urządzonych wnętrz i nie wpływa negatywnie na wystrój. Ponadto test grzejników olejowych pokazał, że sprzęt nie zajmuje w pokoju dużo miejsca.

 

 

 

 

Grzejnik olejowy panelowy

 

2. Gnosjo Klimat Elektryczny Grzejnik Olejowy 230 V 800 W

 

Gnosjo Klimat 230 V 800 W to panelowy grzejnik olejowy, który jest polecany alergikom. Nie wzbija on w powietrze kurzu i nie przyczynia się do nadmiernego obniżenia poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Sprzęt ma moc 800 W, został wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Urządzenie waży 9 kg, a jego wymiary to: 80 cm x 65 cm. Stoi ono stabilnie na podłodze za sprawą dwóch szerokich nóżek. To mini grzejnik olejowy, który ma programator tygodniowy, więc sposób jego działania można dostosować do indywidualnych potrzeb.

Z opinii kupujących wynika, że sprzęt działa efektywnie i ładnie się prezentuje. W razie potrzeby można skorzystać z dołączonych do zestawu wieszaków i zmienić go w naścienny grzejnik olejowy.

 

 

 

 

Grzejnik olejowy z termostatem

 

3. Grzejnik Olejowy Sencor SOH 6109BK 

 

Urządzenie Sencor SOH 6109BK ma moc maksymalną 2000 W i nadaje się do pomieszczenia o większym metrażu. Wyposażono je w 4 kółka i wygodny uchwyt, więc jego przenoszenie z miejsca na miejsce nie stanowi problemu. To grzejnik olejowy z termostatem, dlatego sam się wyłącza po nagrzaniu pokoju do określonej temperatury.

Obsługa sprzętu nie jest trudna, gdyż ma on duży wyświetlacz LCD. To pozwala na szybkie ustawienie optymalnej mocy grzania: 800 W, 1200 W lub 2000 W. Grzejnik wygląda nowocześnie i pasuje do każdego pomieszczenia w domu.

Wiele osób uważa, że urządzenie szybko podnosi temperaturę w pokoju i długo ją utrzymuje. Zostało ono uznane za energooszczędny grzejnik olejowy. Co więcej, sprzęt nie jest hałaśliwy, dlatego dobrze sprawdzi się nawet w sypialni, także dziecięcej.

 

 

 

 

Grzejnik olejowy Castorama

 

4. Grzejnik olejowy 1500 W HD907-7Q

 

Grzejnik olejowy 1500 W HD907-7Q znajduje zastosowanie w domu jako dodatkowe źródło ciepła, a także w innych miejscach, np. domku letniskowym. Nadaje się on do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni 10 – 15 m2. Moc urządzenia to 1500 W. Jego materiałem wykonania jest solidna stal.

Prezentowany grzejnik olejowy znajdziemy w sklepach Castorama. Jego wymiary to: 14,5 cm x 35 cm x 64 cm. Urządzenie waży ok. 8,5 cm, a za sprawą wbudowanych kółek można je łatwo przenieść w inne miejsce. Sprzęt jest wyposażony w termostat i 3-stopniową regulację mocy.

Przeanalizowane opinie o grzejnikach olejowych dowiodły, że urządzenie jest bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ ma niezbędne zabezpieczenia (m.in. przed przegrzaniem). Konsumenci uważają też, że sprzęt jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i na długo zachowuje estetyczny wygląd.

 

 

 

 

Grzejnik olejowy z timerem

 

5. Grzejnik olejowy 11-żebrowy AEG RA 5589

 

Model AEG RA 5589 to grzejnik olejowy z timerem, dlatego można go zaprogramować, tak aby wyłączył się o określonej godzinie. Sprzęt ma moc 2200 W i 11 żeberek, stosunkowo szybko się nagrzewa oraz długo utrzymuje ciepło w pomieszczeniu. Wymiary urządzenia to: 43 cm x 62 cm x 29 cm. Waży ono 11,1 kg.

Jeśli grzejnik niespodziewanie się przewróci, zadziała specjalny wyłącznik bezpieczeństwa, który automatycznie odetnie dopływ prądu. To daje pewność, że nie doprowadzi do niebezpiecznej sytuacji. Urządzenie ma wyświetlacz LED pozwalający na kontrolę temperatury. Może być ona pokazywana w stopniach Celsjusza lub Fahrenheita, zależnie od własnych potrzeb.

Kupujący pochlebnie wypowiadają się na temat sprzętu i przekonują, że to bardzo dobry wybór zwłaszcza do pokoju o większym metrażu. Ma on kółka w podstawie i uchwyt na zwinięty przewód, w dodatku elegancko się prezentuje. Grzejnik jest solidny i łatwy w obsłudze, przy wyświetlaczu znajdują się dobrze oznaczone przyciski.

 

 

 

 

Grzejnik olejowy Volteno

 

6. Grzejnik olejowy Volteno VO0272, 7-żeberek, 1500 W

 

Przedstawiamy grzejnik olejowy Volteno VO0272, 7-żeberek, 1500 W z kółkami w podstawie, który można z łatwością przenosić do innych pomieszczeń. Model nadaje się do użytku w domu, a także garażu czy domku letniskowym. To praktyczne urządzenie o mocy 1500 W, które ma 3-stopniową regulację temperatury.

Używanie sprzętu jest bezpieczne, gdyż został wyposażony w odpowiednie zabezpieczenia, również przed przegrzaniem. Waży on ok. 6,6 kg. Na przednim panelu znajdują się lampki sygnalizujące, więc możemy szybko sprawdzić, czy urządzenie pracuje. Grzejnik ma wymiary: 24 cm x 55 cm x 33,5 cm.

Czy warto zdecydować się na zakup sprzętu marki Volteno? Większość konsumentów uważa, że tak, gdyż jest to dobry i tani grzejnik olejowy. Ma on kompaktowe wymiary, nie jest hałaśliwy, a ponadto nie wzbija kurzu w powietrze. To urządzenie z termostatem, dlatego wyłącza się po osiągnięciu określonej temperatury.

 

 

 

 

7. Ravason OH-07

 

Żeberkowy, dobry i tani grzejnik olejowy w kolorze biało-szarym to nasza druga propozycja. Prezentujemy Państwu model Ravanson OH-7. Sprzęt ten ma 7 elementów grzejnych. Pracuje na trzech poziomach mocy (moc maksymalna wynosi 1500 W). Urządzenie ma płynną regulację temperatury i posiada lampki kontrolne oraz specjalne zabezpieczenie przed przegrzaniem się.

W efekcie stanowi bezpieczne, funkcjonalne rozwiązanie do dogrzewania pomieszczeń lub ogrzewania tych, w których nie ma instalacji grzewczej. Posiada też praktyczny schowek na przewód, co sprawia, że przechowywanie grzejnika nie stanowi żadnego problemu. Dodatkowo jest wyposażony w uchwyt, co ułatwia jego przesuwanie.

Grzejnik ma klasyczny design, a więc będzie pasował do wszystkich wnętrz. Konsumenci wysoko ocenili nie tylko wygląd produktu i jego wydajność, ale również jego stabilną konstrukcję. Poza tym, w swoich ocenach podkreślają, że to solidne i bezpieczne urządzenie.

Grzejnik Ravanson OH-07 to model żeberkowy o maksymalnej mocy 1500 W. Urządzenie posiada aż 7 elementów grzejnych. Prezentowany model waży 9 kg.

 

Zalety

Praca: Produkt posiada aż 7 elementów grzejnych (każdy o szerokości 12 cm), a do tego pracuje na 3 poziomach mocy (maksymalna wynosi 1500 W), które możemy łatwo ustawić. Maszyna posiada bowiem płynną regulację ciepła. O tym, czy sprzęt pracuje poinformują Cię lampki kontrolne.

Mobilność: Grzejnik wyposażony jest w kółka, które umożliwiają proste i wygodne przemieszczanie grzejnika. Dodatkowo na froncie obudowy znajduje się niewielkie wgłębienie, które pozwala na wygodne przenoszenie. Co więcej, waga modelu nie przekracza 9 kg, więc czynność ta nie powinna sprawić trudności.

Bezpieczeństwo: Sprzęt posiada liczne zabezpieczenia przeciw przegrzaniu, więc nie musisz obawiać się awarii. Użytkowanie prezentowanego modelu jest w pełni bezpieczne.

Cena: Stosunek wykonania i wydajności do kosztów zakupu produktu jest bardzo atrakcyjny. Wiele osób uważa, że jest to dobry grzejnik olejowy do 120 zł, który sprawdzi się zarówno w domach, jak i pomieszczeniach służbowych i sklepach.

 

Wady

Wygląd: Choć jest to bardzo wydajny sprzęt, to wygląd nie jest jego najmocniejszą stroną. Szary kolor obudowy może nie prezentować się za dobrze we wnętrzu.

 

 

 

 

8. HB OFR2201

 

Grzejnik olejowy HB OFR 2201 to nasz numer trzeci. Jest to model z 3 ustawieniami mocy grzania – 1000 W, 1200 W i 2200 W. Zatem bez problemu można go dopasować nie tylko do własnych potrzeb, np.: temperatury, którą chcesz utrzymać, ale również do wielkości pomieszczenia.

Urządzenie posiada 11 żeberek. Jest wyposażone w funkcję ANTIFROST, która zapewnia utrzymanie minimalnej, stałej temperatury 4 st. C. Poza tym posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem się, dzięki czemu sprzęt ten jest w pełni bezpieczny.

Grzejnik ma poręczny uchwyt ułatwiający jego przenoszenie. Posiada też kółka i stabilną nóżkę, dzięki czemu łatwo go przetransportujesz, a do tego jest bardzo solidny. Urządzenie jest wyposażone w świetlną kontrolkę zasilania, a więc zawsze wiesz, czy jest włączone.

Posiada przewód o długości 155 cm. Produkt zyskał uznanie wielu konsumentów. W swoich ocenach podkreślają, że to bardzo solidny i niezwykle wydajny sprzęt, który cechuje się wysoką bezawaryjnością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Urządzenie HB OFR2201 to grzejnik olejowy o maksymalnej mocy grzania 2200 W. Sprzęt ten ma 11 żeberek. Posiada regulację pracy.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Model posiada liczne zabezpieczenia przed przegrzaniem i awarią, więc korzystanie z niego jest w pełni bezpieczne. Dodatkowo na obudowie znajdują się kontrolki zasilające informujące użytkownika o tym, że sprzęt działa.

Funkcja Anti Frost: Sprzęt posiada specjalną opcję, która utrzymuje minimalną temperaturę na poziomie 4 st. C.

Wydajność: Sprzęt posiada 11 żeberek oraz aż 3 poziomy grzania (1000 W, 1200 W i 2200 W). Każdy użytkownik może samodzielnie regulować moc pracy modelu, w zgodzie z osobistymi upodobaniami. Czynność tę wykonuje się płynnie przy pomocy pokrętła na obudowie.

Cena: Jest to bardzo prosty w obsłudze model o niewielkiej cenie. Kwota 190 zł jest bardzo atrakcyjna, więc na pewno wiele osób będzie w stanie pozwolić sobie na zainwestowanie w prezentowany grzejnik.

 

Wady

Mobilność: Niestety urządzenie nie posiada kółek, które zdecydowanie ułatwiłyby przenoszenie produktu. Z tego powodu odradzamy samodzielne przenoszenie grzejnika w inne miejsce.

 

 

 

 

9. AEG RA5520

 

Siedmiożebrowy grzejnik olejowy AEG RA 5520 to kolejna propozycja w naszym zestawieniu. Jest to model działający na trzech stopniach mocy (600 W / 900 W / 1500 W). Dodatkowo ma termostat, którym można regulować ciepło. Ten dobry grzejnik olejowy jest wyposażony w lampkę kontrolą, a więc zawsze wiesz, czy jest uruchomiony.

Dodatkowo posiada praktyczną nawijarkę kabla, dzięki czemu jego przechowywanie jest łatwiejsze. Sprzęt ten ma też przełącznik bezpieczeństwa zapewniający ochronę przeciwpożarową. Waga urządzenia to 9 kg jest więc stosunkowo mobilne i łatwe do przenoszenia.

Opinie o grzejnikach olejowych tej marki są bardzo pochlebne. Model ten ceniony jest za wydajną, wysoce bezawaryjną pracę. Konsumenci wysoko oceniają też sam design urządzenia. Można je bez obaw ustawić nawet w salonie, gdzie przyjmujemy gości. Duże uznanie zyskał także system regulacji pracy grzejnika.

Nowoczesny i bardzo elegancki sprzęt AEG RA5520 to grzejnik olejowy o mocy 1500 W. Waga urządzenia to 9 kg, co w połączeniu z kółkami czyni go mobilnym rozwiązaniem.

 

Zalety

Wydajność: Grzejnik ma 7 żeberek oraz 3 stopnie mocy (600 W, 900 W i 1500 W). Urządzenie jest więc bardzo wydajne i stanowi dobry dodatek do dogrzewania dużych pomieszczeń.

Termostat: Sprzęt został wyposażony w prosty w obsłudze termostat, co sprawia, że ustawienie pożądanej temperatury jest bardzo wygodne. Na obudowie znajduje się pokrętło, przy pomocy którego płynnie wybierzesz optymalne ciepło.

Mobilność: Urządzenie wyposażone jest w poręczne kółka, które ułatwiają przenoszenie produktu w pomieszczeniu. Dodatkowo, w górnej części obudowy znajduje się niewielkie wklęśnięcie, które pozwala na złapanie grzejnika. Równocześnie waga modelu nie przekracza 9 kg, więc jego przenoszenie nie powinno sprawić problemu.

 

Wady

Cena: Mimo niewielkiej konstrukcji, cena urządzenia jest dość wysoka, gdyż znacząco przekracza kwotę 200 zł.

 

 

 

 

10. Adler Grzejnik Olejowy 9 Żeberek MS 7805

 

Model Adler 9 Żeberek MS 7805 ma moc równą 1000 W i pozwala na samodzielną regulację temperatury. Nie powinniśmy więc narzekać, że w pomieszczeniu jest za gorąco lub zbyt chłodno. Sprzęt ma białą obudowę i niewielkie wymiary (wysokość – 44 cm, szerokość – 43,5 cm i głębokość – 12 cm).

Urządzenie stoi stabilnie na podłodze i nie ma ryzyka, że niespodziewanie się przewróci. Jego przenoszenie do innego pomieszczenia umożliwia duży uchwyt. Grzejnik został wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem, dlatego może pracować bez przerwy przez dłuższy czas.

Według konsumentów sposób działania sprzętu można łatwo dopasować do swoich potrzeb, gdyż umożliwia to dobrze oznaczone pokrętło. Grzejnik nie wpływa negatywnie na wystrój pomieszczenia i nie przeszkadza domownikom w swobodnym poruszaniu się. Urządzenie może być używane nie tylko w okresie jesienno-zimowym, ale też wiosną czy latem, gdy w domu robi się nieprzyjemnie chłodno.

Sprzęt Adler 9 Żeberek MS 7805 ma moc równą 1000 W. Grzejnik waży 4,6 kg, a jego wymiary to: 44 cm x 43,5 cm x 12 cm.

 

Zalety

Płynna regulacja temperatury: Urządzenie daje możliwość płynnej regulacji temperatury za pomocą pokrętła na przodzie obudowy. To sprawia, że na pewno nagrzeje ono pomieszczenie do odpowiedniej wartości, aby nie było nam za gorąco ani zbyt zimno.

Kompaktowe wymiary: Model ma 9 żeberek i kompaktowe wymiary. Ponieważ nie zajmuje on dużo miejsca w pomieszczeniu nie powinien przeszkadzać żadnemu z domowników. Warto dodać, że sprzęt nie ma negatywnego wpływu na wystrój pokoju.

 

Wady

Brak kółek: Grzejnik nie ma kółek, dlatego trzeba przenosić go w rękach. Mimo że nie waży on zbyt dużo, nie dla wszystkich kupujących jest to komfortowa czynność.

Krótki przewód zasilający: Jak przekonuje część konsumentów, przewód zasilający jest za krótki i czasem ustawienie sprzętu we wcześniej wybranym miejscu nie jest możliwe.

 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki grzejnik olejowy kupić?

 

Zastanawiasz się, jakie cechy grzejnika olejowego odgrywają najważniejszą rolę podczas poszukiwań właściwego sprzętu? Wszystkie opisaliśmy w poradniku. Dzięki niemu na pewno uda Ci się szybko znaleźć właściwe, podstawowe lub dodatkowe źródło ciepła do wybranego pomieszczenia.

Konstrukcja – jaki grzejnik olejowy wybrać?

Biorąc pod uwagę konstrukcję, wyróżnia się dwa rodzaje sprzętów olejowych: Z żebrami i panelowe. Modele należące do pierwszej grupy swoim wyglądem przypominają tradycyjne, żeliwne kaloryfery, są zbudowane z kilku lub kilkunastu żeber (im jest ich więcej, tym większa staje się ilość oddawanego do wnętrza ciepła). Mają one kompaktowe wymiary i nie ograniczają wolnej przestrzeni w pomieszczeniu, a dodatkowo estetycznie się prezentują. Konstrukcja grzejników panelowych składa się z dwóch pofalowanych płyt, między którymi przepływa podgrzewana przez grzałkę ciecz. Tego typu urządzenia można ustawić na podłodze lub zawiesić na ścianie. Wyglądają one nowocześnie i mogą pełnić funkcję dekoracyjną.

 

Moc

Za najważniejszy parametr grzejników elektrycznych, również tych olejowych, uznawana jest moc. Na podstawie wartości tego parametru możemy się przekonać, czy dany sprzęt sprawdzi się w wybranym pomieszczeniu i jego działanie okaże się wystarczająco efektywne. Olejowe urządzenia zwykle mają moc 700 – 2200 W. Im większy jest metraż pokoju, w którym ma stanąć sprzęt, tym mocniejszy powinien on być. Mając wątpliwości, jaki jest najlepszy grzejnik olejowy, warto zdecydować się na taki z regulacją mocy, zazwyczaj jest ona 2- lub 3-stopniowa. Za sprawą takiego rozwiązania możemy swobodnie dopasowywać sposób działania urządzenia do swoich potrzeb, bez ryzyka, że w pomieszczeniu będzie bardzo gorąco lub nieprzyjemnie chłodno.

 

Termostat i timer

Kupując grzejnik olejowy, powinniśmy sprawdzić, czy został on wyposażony w termostat. Jeśli tak, będzie się on automatycznie wyłączał po nagrzaniu pomieszczenia do określonej wartości, a następnie sam włączał, kiedy temperatura się obniży. To bardzo przydatna funkcja, gdyż ogranicza wzrost rachunków za zużycie energii elektrycznej (sprzęt nie musi pozostawać włączony przez kilka czy nawet kilkanaście godzin bez przerwy). Praktyczny jest także timer dający możliwość zaprogramowania urządzenia, aby wyłączyło się o określonej godzinie. Niektóre modele są wyposażone w programator 7-dniowy, dlatego można zaplanować sposób ich pracy na cały tydzień.

 

Zabezpieczenia

Ponieważ grzejnik olejowy to sprzęt zasilany prądem, powinien mieć niezbędne zabezpieczenia. Jednym z najważniejszych jest ochrona przed przegrzaniem, zapobiegająca nagrzaniu urządzenia do bardzo wysokiej temperatury, co mogłoby przyczynić się m.in. do jego awarii. W przypadku modeli stojących, ważną rolę odgrywa też wyłącznik bezpieczeństwa, odcinający dopływ prądu po przewróceniu się sprzętu. Najlepszy grzejnik olejowy nie tylko skutecznie ogrzewa pomieszczenie, w którym się znajduje, ale również jest w pełni bezpieczny w użytkowaniu.

 

Udogodnienia

Jednym z najbardziej popularnych udogodnień , w jakie są wyposażone grzejniki olejowe, są kółka w podstawie. Pozwalają one na wygodne przesuwanie urządzenia po podłodze, bez potrzeby przenoszenia go w rękach. To istotny element, zwłaszcza gdy wybraliśmy cięższy sprzęt. Warto sprawdzić, czy grzejnik ma też schowek na przewód, bo wtedy jego przechowywanie poza sezonem będzie wygodniejsze. Bardziej nowoczesne sprzęty mają dodatkowo wyświetlacz LED, na którym pokazywana jest aktualna temperatura. Te o prostej budowie zwykle mają na panelu tylko niewielkie diody informujące o pracy. Są też urządzenia wyposażone w wentylator, który pomaga w szybszym rozprzestrzenieniu ciepła w pokoju, zwykle są one nieco droższe.

Wymiary

Co prawda elektryczne grzejniki w większości są niewielkie, ale dobrze jest sprawdzić całkowite wymiary urządzenia, które przypadło nam do gustu. To pozwala się przekonać, czy sprzęt nie zajmie za dużo miejsca w pokoju i nie utrudni swobodnego poruszania się po nim. O tej kwestii warto pamiętać zwłaszcza w sytuacji, gdy kupujemy grzejnik do bardzo małego pomieszczenia.

 

Design

Kupując elektryczny grzejnik, powinniśmy go dopasować do mebli i innych elementów znajdujących się w danym pomieszczeniu. Wtedy uda nam się stworzyć spójną całość i nie będziemy narzekać, że urządzenie wygląda mało estetycznie. Przeważnie olejowe sprzęty są dostępne w takich kolorach, jak: Biały, czarny i szary, do wyboru mamy modele o prostym, a także bardziej nowoczesnym designie.

 

Grzejniki olejowe w dobrych cenach

Nie trzeba wydawać bardzo dużej kwoty, aby kupić ładny, solidny i efektywny grzejnik olejowy. Ceny takich urządzeń zazwyczaj mieszczą się w przedziale od 100 do 400 zł. Co ważne, dotyczy to zarówno modeli mniej, jak i bardziej znanych marek. To, jak dużo zapłacimy za sprzęt, uzależnione jest głównie od mocy oraz udogodnień, w jakie został on wyposażony.

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa grzejnik olejowy?

Grzejnik olejowy to urządzenie zasilane energią elektryczną, a więc wymaga podłączenia do gniazdka. Emituje on ciepło, w jego wnętrzu znajduje się grzałka. Odpowiada ona za ogrzewanie substancji, którą wypełniony jest grzejnik. To olej (stąd wywodzi się nazwa sprzętu), który ma zdolność akumulowania ciepła i po podgrzaniu długo je utrzymuje. Nowoczesne modele olejowe są wyposażone w regulator, za sprawą którego możemy sami decydować, do jakiej temperatury zostanie nagrzane pomieszczenie. Niektóre urządzenia mają też timer. Po ustawieniu go grzejnik sam wyłącza się po określonym czasie.

 

P2: Grzejnik olejowy – ile zużywa prądu?

Osoby, które chcą kupić grzejnik olejowy, często zastanawiają się, czy sprzęt nie przyczyni się do dużego wzrostu rachunków za prąd. To zależy m.in. od tego, jak często i na jak długo będziemy włączać urządzenie. Przyjmując, że mamy model o mocy 2000 W i zamierzamy dzięki niemu ogrzewać pomieszczenie przez 4 miesiące po ok. 6 godzin, to jego zużycie energii wyniesie ok. 1440 kWh. Koszt eksploatacji takiego grzejnika to nieco ponad 860 zł. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy to duża kwota. Urządzenie olejowe jest przez wiele osób uznawane za dobre źródło ogrzewania, zwłaszcza w miejscach, gdzie zamontowanie zwykłych kaloryferów byłoby kłopotliwe.

P3: Jak naprawić grzejnik olejowy?

Grzejnik olejowy, podobnie jak inne urządzenia elektryczne, może w pewnym momencie ulec awarii. Przyczyn może być wiele, np. uszkodzony przewód czy zepsuta grzałka. Jeśli sprzęt nagle przestanie działać tak, jak powinien, najlepszym rozwiązaniem jest oddanie go do profesjonalnego serwisu. Jeżeli to fachowiec zajmie się usunięciem usterki, nie musimy się obawiać o bezpieczeństwo użytkowania grzejnika. Poza tym nieumiejętna, samodzielna próba naprawy urządzenia może przyczynić się do powstania jeszcze większej awarii lub utraty gwarancji (jeżeli wciąż obowiązuje).

 

P4: Co lepsze: Grzejnik olejowy czy konwektor?

Grzejnik olejowy to dobry wybór, jeżeli chcemy znaleźć sprzęt pełniący funkcję stałego źródła ciepła w pomieszczeniu. Sprawdzi się on w pokoju o większym metrażu, dlatego nie ma ryzyka, że będziemy odczuwać nieprzyjemny chłód. Z kolei konwektor to dobra propozycja do mniejszych pomieszczeń. Stanowi on dobre uzupełnienie dla podstawowego źródła ciepła w domu i szybko się nagrzewa. Grzejnik olejowy podnosi temperaturę w pokoju nieco wolniej, ale dłużej ją utrzymuje. Wybór pomiędzy nim a sprzętem konwektorowym zależy zarówno od metrażu pomieszczenia, jak i własnych preferencji. Jeśli zależy nam na szybkim ogrzaniu wnętrza, można zdecydować się na zakup konwektora. Grzejnik olejowy na pewno spełni oczekiwania osób, którym zależy przede wszystkim na długim utrzymaniu optymalnej temperatury.

 

P5: Jaki grzejnik: Olejowy czy elektryczny?

Chcąc poznać odpowiedź na pytanie, jaki grzejnik jest lepszy: Olejowy czy elektryczny?, należy pamiętać, że pierwszy wymieniony także należy do grupy elektrycznych. Innymi zaliczanymi do niej sprzętami są grzejniki konwektorowe i promienniki. Konwektory szybko się nagrzewają, ale jednocześnie krótko trzymają optymalną temperaturę, poleca się je do mniejszych pomieszczeń. Promienniki zaczynają oddawać ciepło już od momentu włączenia i zaraz po wyłączeniu przestają grzać. Grzejniki olejowe nagrzewają się wolniej, ale też wolno oddają ciepło. To dobry wybór dla osób szukających efektywnie działającego, dodatkowego ogrzewania do pokoju o większym metrażu.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Jacek Soszynski

February 19, 2021 at 9:52 pm

Przez lata grzejniki olejowe były wyposażane w programatory umożliwiające ustawienie kiedy w czasie doby mają się włączać a kiedy gasić. Teraz na rynku można kupić sam chłam, który producenci do maksimum wykastrowali z podstawowych funkcji, aby jak najbardziej zredukować koszty, a równocześnie podnieśli ceny. Wśród grzejników jakie testowaliście, nie ma żadnego, który mógłby konkurować z takim z programatorami, co kosztowały ok. 100 zł kilka lat temu.

Odpowiadać
Zespół MWW.pl

February 20, 2021 at 8:54 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół MWW.pl

Odpowiadać