Najlepszy grzejnik olejowy ścienny

Ostatnio aktualizowane: 14.12.18

 

Jaki grzejnik olejowy ścienny wybrać?

 

Grzejnik olejowy to przydatny produkt, który sprawdzi się nie tylko w mroźną zimę. Jeśli chcemy ocieplić nasz dom czy mieszkanie, kiedy jeszcze nie rozpoczął się sezon grzewczy, jest to ciekawa alternatywa. Wybierając urządzenie, warto zwrócić uwagę na kilka detali, które sprawią, że użytkowanie będzie wygodniejsze. W niniejszym artykule podpowiadamy, które parametry są najważniejsze. Na końcu zamieściliśmy również ranking trzech popularnych modeli dostępnych na polskim rynku.

 

Tego typu przyrządy są bardzo wygodne, gdyż można je ustawiać w dowolnym miejscu, zależnie od potrzeb. Zazwyczaj są one zasilane z sieci 230 V i mają stalową obudowę wypełnioną olejem, który się nagrzewa. Wybierając nowy grzejnik, warto zwrócić uwagę na sposób jego włączania. Większości urządzeń posiada przycisk lub pokrętło, jednak producenci oferują także warianty z wyświetlaczem LCD. Sprawdźmy także, czy przyrząd posiada timer, przy użyciu którego możemy zaprogramować czas, w którym grzejnik zacznie działać.

Nie bez znaczenia jest również moc, która może wynosić od 700 W do blisko 2500 W. Powinno się ją dobrać odpowiednio do potrzeb. Najlepsze grzejniki olejowe posiadają regulację, którą zwykle można ustawiać w zakresie trzech stopni. Warto zdecydować się na model, który sprawdzi się zarówno w niewielkim pomieszczeniu, jak i w dużym pokoju. Pamiętajmy również, że wyższa moc pozwala dość szybko nagrzać olej w ożebrowaniu urządzenia.

Jeśli zamierzamy często przestawiać grzejnik z miejsca na miejsce, warto zdecydować się na model z kółkami. Jego transportowanie będzie wówczas zdecydowanie łatwiejsze, gdyż urządzenie tego typu zazwyczaj nie jest lekkie i może ważyć nawet kilkanaście kilogramów. W codziennym użytkowaniu przyda się również uchwyt na kabel lub schowek do jego zwijania, dzięki któremu element ten nie będzie nam przeszkadzał. Ponadto, najlepszy grzejnik olejowy w 2018 roku powinien mieć estetyczny i nowoczesny design, zapewniający nam ciekawą ozdobę wnętrza. Jeśli kupisz mało atrakcyjny sprzęt, będziesz go chował w szafie czy innych pomieszczeniach, przez co przestaniesz go używać.

 

 

Grzejniki olejowe ścienne– Ranking

 

 

Sencor SOH 4009BE 

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Sencor SOH 4009BE. Jest to grzejnik olejowy w dobrej cenie, który zapewni przyjemne ciepło w mroźne dni.

Produkt posiada specjalną konstrukcję ogniw grzewczych. Mają one zaokrąglone krawędzie, dzięki którym nie musimy martwić się o ewentualne skaleczenia i urazy naszych dzieci. Urządzenie wyposażone jest w pokrętło termostatu, które umożliwia ustawienie i utrzymanie pożądanej temperatury w pomieszczeniu.

Produkt jest bardzo wydajny i ma wysoką zdolność akumulacyjną. Oleju nie musimy wymieniać przez cały okres używania przyrządu i grzeje on jeszcze długo po odłączeniu od sieci. Co więcej, grzejnik posiada dwustopniową ochronę przed przegrzaniem – po osiągnięciu temperatury 100 stopni samoczynnie się wyłącza.

Sprzęt bardzo cicho działa, można więc go używać w sypialni. Ma on 4 kółka, przy użyciu których jego przenoszenie jest bardzo łatwe. Ponadto, wygodę użytkowania zwiększają: odczepiane podwozie, miejsce do zwijania kabla i poręczne uchwyty.

Sencor SOH 4009BE to często wybierany model, który cechuje nie tylko przystępna cena, ale przede wszystkim solidne wykonanie. Kupując ten grzejnik możemy mieć pewność, że posłuży nam on przez wiele lat.

 

 

 

 

AEG RA 5522 

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu AEG RA 5522. Jest to grzejnik olejowy o maksymalnej mocy 2200 W zbudowany z 11 żeber. Przeznaczony jest do dogrzewania pomieszczeń w okresach przejściowych.

Urządzenie wyposażone jest w termostat wyłączający urządzenie, gdy temperatura osiągnie żądany poziom. Posiada ono również możliwość regulacji mocy w zakresie 3 stopni: 1000, 1200 i 2200 W. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia stykowy przełącznik, używany w celu ochrony przeciwpożarowej. Dzięki 4 bieżnym kółkom przenoszenie grzejnika jest bardzo łatwe i wygodne. Komfort zapewnia również możliwość automatycznego nawinięcia kabla. Wymiary przyrządu to szerokość – 52,5 cm, wysokość – 64 cm, głębokość – 24,5 cm.

Prezentowany produkt zdobył wiele pochlebnych recenzji. Umieszczane w Internecie opinie wskazują na to, że model ten jest polecany przez konsumentów. Osoby, które posiadają produkt w swoim domu zgodnie twierdzą, że dobrze grzeje i jest solidnie wykonany.

 

 

 

 

Volteno VO0275 TURBO

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć modelu Volteno VO0275 TURBO. Jest to przenośny grzejnik olejowy o dużej powierzchni grzewczej zbudowany z 11 żeberek.

Urządzenie wyposażone jest w termostat oraz potrójny system ochrony przed przegrzaniem. Dzięki temu jest ono wygodne i przede wszystkim bezpieczne w użytkowaniu. Jego moc można regulować w zakresie 3 stopni: 1000, 1500 i 2000 W.

Dzięki gładkim kółeczkom do łatwego przemieszczania, grzejnik jest praktyczny w użytkowaniu. Dodatkową wygodę zapewniają uchwyty do przechowywania przewodu, wentylator TURBO, kontrolka sygnalizacyjna oraz timer.

Warto wziąć pod uwagę pozytywne opinie na temat tego produktu, które sprawiają, że sprzedaje się on bardzo szybko. Użytkownicy doceniają grzejnik za wygodę użytkowania, solidne wykonanie i atrakcyjny design. Podkreślają oni, że idealnie nadaje się zarówno do salonu, jak i do sypialni czy pokoju dziecięcego.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...