Najlepszy grzejnik elektryczny z termostatem

Ostatnio aktualizowane: 29.09.20

 

Jaki grzejnik elektryczny z termostatem wybrać?

 

Wraz z nadchodzącą jesienią, a potem zimą większość ludzi, zwłaszcza mieszkających w domach jednorodzinnych, zaczyna, jak co roku myśleć o ogrzewaniu. Ponieważ z ociepleniem budynku bywa różnie coraz więcej osób decyduje się na zakup dodatkowego grzejnika. Ceny energii elektrycznej nieprzerwanie rosną, więc największym zainteresowaniem cieszą się modele energooszczędne.

 

 

Czynnikiem decydującym podczas wyboru grzejnika jest oczywiście jego moc. Im większa jest powierzchnia, którą chcemy dogrzać, tym większa powinna być moc produktu. Dostępne modele mają moc od 0,4 kW do aż 3 kW. Trzeba mieć jednak na uwadze, że sprzęty o mocy poniżej 1 kW nadają się tylko do bardzo małych pomieszczeń. Naprawdę mocne grzejniki zaczynają się od 1,5 kW mocy i będą one dobrze ocieplać już duże powierzchnie. Średni przelicznik zapotrzebowania grzewczego na metr kwadratowy to pokoju o wysokości 2,8 metra to 85 W.

Na rynku dostępny jest szeroki wybór grzejników, takich jak: konwektorowe, olejowe, halogenowe działające na podczerwień czy też termowentylator potocznie zwany też farelką. Ten ostatni jest popularny przy ogrzewaniu małych pomieszczeń.

W dobrym grzejniku powinien znajdować się także termostat, który pozwala nam regulować moc. Termostat to urządzenie, które ma za zadanie utrzymać ustawioną przez nas temperaturę, przez automatyczne włączenie i wyłączenie grzania. Jest to funkcja przydatna zwłaszcza podczas zmian pór roku, gdy jest zimno, ale wnętrza są jeszcze nieogrzane, lub ściany budynków są już mocno wyziębione. Najlepszy grzejnik elektryczny z termostatem w 2020 roku daje nam możliwość programowania działania. Wówczas taki sprzęt będzie włączał się sam, gdy temperatura pomieszczenia będzie niższa, niż ta określona przez nas, jako minimum. Grzejniki z termostatem są bardzo wygodne. Wystarczy włączyć urządzenie i zaprogramować temperaturę, która najbardziej odpowiada naszym preferencjom. Dzięki temu nie będzie potrzeby ciągłego, ponownego wyłączania i włączania produktu.

 

 

Grzejnik elektryczny z termostatem – ranking

 

 

AEG RA 5589

 

AEG RA 5589 to olejowy  grzejnik elektryczny z termostatem w dobrej cenie. Aby ułatwić jego ustawienie w pomieszczeniu produkt osadzono na 4 kółkach.

Jest to model o maksymalnej mocy 2000 W – możemy ją regulować na jednym z 3 stopni. W przypadku zewnętrznej lub wewnętrznej awarii AEG RA ma wyłącznik bezpieczeństwa, który natychmiast odcina dopływ prądu. Wyłącznik działa także w przypadku przewrócenia grzejnika oraz gdy dojdzie do przegrzania się produktu. Dzięki temu sprzęt jest bezpieczny w codziennym użyciu. Produkt jest także wyposażony w wyświetlacz LED (pokazuje nam temperaturę otoczenia zarówno w stopniach Celsjusza, jak i Fahrenheita). Działa przy standardowym napięciu z gniazdka, czyli 230 V.

Urządzenie ma następujące wymiary: szerokość – 430 mm, wysokość – 620 mm i głębokość – 290 mm, a jego waga wynosi zaledwie 11,1 kg. Grzejnik cieszy się pozytywną opinią wśród konsumentów. Są oni szczególnie zadowoleni z funkcji 24- godzinnego timera.

 

 

 

 

Gorenje OR 2300 PEM

 

Gorenje OR 2300 PEM to niewielki grzejnik olejowy wyposażony w wygodny termostat. Produkt ma 4 kółka, dzięki czemu możemy go wygodnie transportować między pomieszczeniami. Wyświetlacz pokazuje temperaturę otoczenia w stopniach Celsjusza lub Farenheita – zależnie od naszych ustawień.

Model OR 23OO PEM ma moc rzędu 2300 W (Grzejnik ten jest polecany do pomieszczeń o wymiarach nie większych niż 30m2. ). Spełniając wszelkie wymogi bezpieczeństwa, został on wyposażony także w ochronę przed przegrzaniem, która działa także w przypadku jego przewrócenia się. W efekcie pozwoli nam uniknąć niebezpiecznych sytuacji mogących skutkować nawet zapłonem.

Urządzenie to jest wyposażone w nowoczesny wyświetlacz LED. Wymiary grzejnika to: szerokość – 280 mm, wysokość – 640 mm i głębokość – 420 mm. Użytkownicy są zadowoleni z intuicyjnej, nieskomplikowanej obsługi modelu. Zauważają też, że produkt jest dostępny w eleganckim, stalowym kolorze, dzięki czemu będzie dobrze wyglądał w wielu wnętrzach.

 

 

 

 

Thermoval 2000W

 

Thermoval 2000 W to nowoczesny elektryczny grzejnik konwektorowy, przeznaczony do montażu na ścianie. W przypadku tego sprzętu wykorzystywane jest zjawisko konwekcji powietrza, co gwarantuje przyspieszone nagrzewanie.

Produkt wykonano ze stalowej, tłoczonej blachy pokrytej dodatkowo warstwą antykorozyjną oraz lakierem piecowym. Całość cechuje się odpornością na wysokie temperatury. Odpowiedni kształt lameli pozwala na łagodne i jednostajne rozchodzenie się ciepłego powietrza po pokoju.

Thermoval 2000 W, tak jak inne najlepsze grzejniki elektryczne z termostatem pozwala na ustawienie jednego z 8 stopni temperatury (płynna regulacja pozwala nam na ustawienie dowolnej temperatury w zakresie od 6 st. C do 30 st. C.). Co więcej, ma on funkcję zabezpieczającą urządzenie przed przemarznięciem oraz przed przegrzaniem oraz ochronę przed porażeniem prądem II klasy.

Użytkownicy wydają się bardzo zadowolonymi z zakupu tego produktu oraz wysokiej jakości jego wykonania. Podkreślają, że model jest odpowiedni do instalacji w pomieszczeniach biurowych oraz mieszkalnych.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status