Najlepszy grzejnik elektryczny z niskim poborem energii

Ostatnio aktualizowane: 28.02.20

 

Jaki grzejnik elektryczny z niskim poborem energii wybrać?

 

Ocieplanie domu zimą oraz jesienią jest konieczne, aby zachować odpowiednią temperaturę powietrza oraz wody. Ogrzewanie centralne nie zawsze jest jednak najlepszym rozwiązaniem. Niektóre osoby decydują się na ogrzewanie elektryczne, które również pobiera dużo prądu.  Chcesz zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu? Wybierz grzejniki z niskim poborem energii. To właśnie na produktach tego typu skupiamy się w poniższym artykule. Jeżeli nie za bardzo wiesz, jak wybrać odpowiedni model, to przeczytaj nasz poradnik. Wyjaśniliśmy w nim, jaki jest najlepszy grzejnik elektryczny z niskim poborem energii w 2020 roku.

 

 

Jeżeli chodzi o rodzaje grzejników, to najczęściej wybierane są modele olejowe. Olej jest podgrzewany w środku. Grzejnik olejowy jest odpowiedni do dużych pomieszczeń. Kolejny typ to model działający na podczerwień ogrzewający przedmioty, które znajdują się bardzo blisko. Jest to dobre rozwiązanie do mniejszych pomieszczeń. Jeszcze innym typem są termowentylatory. Osobnym typem są grzejniki konwektorowe, które mają wbudowaną grzałkę.

Najlepsze grzejniki elektryczne z niskim poborem energii mają dużą moc. Takie urządzenia bardzo szybko się nagrzewają, więc nie tracimy zbyt dużo energii. W momencie, kiedy grzejnik pracuje ze stałą temperaturą, poziom pobieranej energii znacznie się zmniejsza. Wybierz więc urządzenie, którego moc to około 1000 W lub więcej. Jeżeli chcesz zawsze kontrolować pobieraną energię, to wybierz model wyposażony w wyświetlacz. Jedną z wyświetlanych informacji jest właśnie pobór energii.

Dla całkowitej kontroli mocy oraz pobieranej energii warto zainwestować w grzejnik z termostatem. Zmiana temperatury z pewnością nie sprawi żadnego problemu.

Obsługa urządzenia nie powinna być zbyt skomplikowana. Zerknij na panel sterowania oraz każdy przycisk – czy jest odpowiednio opisany. Po analizie wybierz ten grzejnik, w którym możesz zmieniać parametry bez uprzedniego wahania się.

 

 

Grzejniki elektryczne z niskim poborem energii – ranking

 

 

Adler MS 7805 

 

Adler MS 7805 to olejowy grzejnik elektryczny, który z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Ma on 9 żeberek i nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Nadaje się więc do mniejszych pomieszczeń. Użytkownicy donoszą, że grzejnik jest dobrym urządzeniem w przypadku, kiedy system grzejny zawiedzie.

Moc prezentowanego produktu wynosi 1000 W. Jest on wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem, więc nie musimy się martwić, że stanie się nam krzywda. W momencie przegrzania grzejnik wyłącza się automatycznie. Temperatura grzejnika jest regulowana, więc możemy swobodnie wybrać taką, która nam odpowiada.

Sprzęt ma duży przycisk włączania i wyłączania oraz widoczne pokrętło. Obsługa grzejnika jest więc bardzo łatwa. Dodatkowo nie jest on zbyt ciężki, więc możemy go bardzo łatwo przenosić. Warto wspomnieć, że umieszczenie grzejnika w widocznym miejscu nie jest problemem, ponieważ dobrze się prezentuje. Użytkownicy zazwyczaj wybierają produkt ze względu na dużą moc.

 

 

 

 

Volteno Mini 7 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Volteno Mini 7, olejowy grzejnik, którego moc wynosi 1500 W. Oznacza to, że ogrzewanie pomieszczenia, w którym się znajduje, zajmuje zaledwie kilkanaście minut. Urządzenie jest wyposażone w termostat, który pozwala na kontrolowanie poboru energii oraz temperatury, co jest bardzo użyteczne.

Do wyboru mamy 3 poziomy grzania. Ten grzejnik elektryczny z niskim poborem energii w dobrej cenie ma również zabezpieczenie przed przegrzaniem, więc jesteśmy bezpieczni, ponieważ urządzenie automatycznie się wyłączy. Waga modelu wynosi 6,5 kg. Przenoszenie go w różne miejsca z pewnością nie będzie kłopotliwe, szczególnie że pomogą nam w tym kółka. Grzejnik ma 7 żeberek i nie zabiera zbyt dużo miejsca. Jego wysokość to jedynie 55 cm, a szerokość to 24 cm.

Ze względu na szybka dystrybucję ciepła grzejnik nie pobiera zbyt dużo energii. Jest to dobrze wykonany sprzęt, który został doceniony przez wielu użytkowników dzięki kompaktowym wymiarom oraz ładnemu designowi.

 

 

 

 

Ravanson OH-07

 

Ravanson OH-07 to urządzenie energooszczędne (typ olejowy). Jego moc wynosi aż 1500 W, dzięki czemu szybko się nagrzewa. Na obudowie sprzętu znajdziemy uchwyt na kabel, dlatego nie będzie się on plątał pod nogami, kiedy nie korzystamy z grzejnika.

Wielu z nas kupuje jeden grzejnik, aby ogrzewać nim kilka pomieszczeń. W tym wypadku ważne jest łatwe przenoszenie sprzętu. Prezentowany grzejnik ma kółka, a oprócz tego jest bardzo lekki. Ma on również uchwyt, za który możemy ciągnąć sprzęt, więc przeniesienie grzejnika nie zabiera zbyt dużo czasu.

Sprzęt ma 7 żeberek. Jest on wyposażony w termostat, którym łatwo można zmieniać pożądaną przez nas temperaturę. Ponadto warto stwierdzić, że obsługa grzejnika nie należy do skomplikowanych czynności. Użytkownikom najbardziej podoba się duża moc prezentowanego urządzenia. Niektórzy z nich wspominają również o możliwości łatwego przenoszenia sprzętu z miejsca na miejsce.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status