ᐅ Dobre grzejniki elektryczne ścienne – Rankingi i opinie

Najlepszy grzejnik elektryczny ścienny

Ostatnio aktualizowane: 15.12.19

 

Jaki grzejnik elektryczny ścienny wybrać?

 

Zastanawiasz się nad kupnem grzejnika elektrycznego na ścianę i nie wiesz od czego zacząć? Ten artykuł pomoże Ci się uporać z tym problemem. Oczywiście z zakupem takiego urządzenia wiąże się podstawowe pytanie, czyli jakie są Twoje potrzeby? Tu, w szczególności, należy zwrócić uwagę na charakterystykę pomieszczenia. Grzejniki zasilane elektrycznie są przede wszystkim bardzo wygodne w użyciu i zapewniają łatwą instalację. W dodatku koszty jej są stosunkowo niskie w porównaniu do ogrzewania centralnego.

 

 

Jednak nie wszystkie grzejniki sprawdzą się jako zastępcy ogrzewania centralnego. Jeżeli chcesz używać ich przez całą dobę, to musisz się liczyć z kosztami eksploatacji. W przypadku większych pomieszczeń mogą być one bardzo wysokie. Właśnie dlatego warto sprawdzić, czy urządzenie jest ekonomiczne. Z kolei grzejniki radiacyjne zmniejszą koszt ogrzewania w przypadku użycia ich właśnie do ogrzania mniejszych pomieszczeń. Natomiast ich minusem jest wysoka cena zakupu. W przypadku wcześniej wspomnianych grzejników ekonomicznych jesteśmy w stanie używać ich nawet zamiast ogrzewania centralnego. Jednak lepiej zerknąć wcześniej na specyfikację produktu, aby upewnić się, że są do tego przeznaczone.

Grzejniki elektryczne dzielą się ze względu na sposób przekazywania ciepłego powietrza na konwekcyjne i radiacyjne. Ten pierwszy typ urządzenia działa na zasadzie wykorzystania konwekcji. Jest to proces ogrzewania związany z ruchem materii. W grzejnikach działa to na zasadzie zasysania powietrza. Następnie zostaje ono ogrzane we wnętrzu urządzenia i wypuszczone na zewnątrz, do pomieszczenia. Najlepszy grzejnik elektryczny w 2019 roku, to właśnie taki, który działa na zasadzie konwekcji. Jest to bardzo popularny sposób przepływu powietrza w dzisiejszych urządzeniach. Grzejnik powoduje, że powietrze w całym pomieszczeniu podlega cyrkulacji. Urządzenie ma wiele zalet. Są nimi przede wszystkim łatwość użytkowania i bardzo szybkie ogrzewanie pomieszczenia. Jednak należy zwrócić uwagę na miejsce, w którym chcemy zamontować urządzenie. Grzejniki konwekcyjne sprawdzają się najlepiej w mniejszych pomieszczeniach. Tego typu urządzenia wykorzystują zjawisko cyrkulacji powietrza, przez co bardzo szybko i efektywnie ogrzejemy pomieszczenie. Jednak warto zaznaczyć, iż może to przynieść nieprzyjemny dla alergików skutek w formie unoszenia się roztoczy.

Drugi rodzaj grzejników, to takie, które przenoszą powietrze na zasadzie radiacyjnej. Takie urządzenia nagrzewają się równomiernie na całej powierzchni. Działanie ich sprawia, że ciepło dociera do nas stopniowo. Trochę przypomina to efekt grzania kominka. Takie urządzenie zalecane jest dla wysokich, niedużych pomieszczeń.

Grzejniki elektryczne naścienne są świetnym sposobem do ogrzewania i nie zajmują dużo miejsca. Najlepiej zamontować urządzenie pod oknem. Wtedy efekt cyrkulacji i ogrzania powietrza będzie bardziej naturalny. Najlepsze grzejniki elektryczne ścienne powinny mieć przynajmniej 1KW mocy. Pozwoli ona na ogrzanie dużych pomieszczeń. Ważnym elementem urządzenia jest termostat. Pozwoli to na regulację mocy, z którą powietrze będzie ogrzewane, w zależności od potrzeb.

 

 

Grzejniki elektryczne ścienne – Ranking

 

 

Atlantic F 117

 

Atlantic F 117 to urządzenie, które z pewnością znajdzie swoje miejsce w każdym pomieszczeniu. Jego prosty i niesamowicie estetyczny design jest miły dla oka. Grzejnik został wykonany z najwyższej jakości materiałów, przez co jest niezwykle porządny i wytrzymały. Ponadto urządzenie jest bardzo łatwe w użyciu, a jego montaż nie powinien sprawić kłopotu.

Wystarczy zamontować na ścianie stelaż naścienny ze stali galwanizowanej. Urządzenie, jak większość grzejników, jest w kolorze białym. Obudowa zrobiona została ze stali wysokogatunkowej. Grzejnik konwekcyjny posiada bardzo dużą moc pracy, wynoszącą 2,5 kW, dlatego spokojnie może służyć do ogrzewania dużych pomieszczeń. Jego wymiary to: 451 mm wysokości, 902 mm szerokości i 99 mm głębokości. Waga urządzenia to 6,3 kg. Grzejnik posiada pięciostopniowy przełącznik: program, eko, komfort, antyzamarzanie i stop.

Ponad to grzejnik ma opcję blokady termostatu. Można także zainstalować programator chronopass. Umożliwi to zarządzanie jednym urządzeniem, a nawet całym systemem grzewczym. Użytkownicy Atlantic F 117 są docenili między innymi skandynawski design grzejnika, ale też solidność i funkcjonalność produktu.

 

 

 

 

Thermoval T17

 

Thermoval T17 to elektryczny grzejnik ścienny przeznaczony do ogrzewania małych oraz dużych pomieszczeń. Działa on z mocą 2,5 kW. Urządzenie zdecydowanie świetnie sprawdzi się w łazience, czy pralni,  wewnątrz których przez większość czasu unosi się dużo pary wodnej. Ochrona przeciwbryzgowa IP24 zapewni bezpieczeństwo używania w bardzo wilgotnych pomieszczeniach. Wymiary urządzenia to: 40 x 89 x 8 cm. Waga grzejnika wynosi 6,1 kg. Jego rozmiary oraz design sprawiają, że świetnie prezentuje się w każdej łazience.

W dodatku urządzenie posiada opcję zabezpieczenia przed grzaniem, która natychmiastowo je wyłączy w momencie, gdy grzejnik zostanie zakryty. Montaż Thermoval T17 jest bardzo łatwy. Do produktu dołączone zostały wieszaki naścienne, nóżki statyczne i z kółkami. Tym sposobem możesz wybrać odpowiednie miejsce dla grzejnika lub potraktować go jako urządzenie kompaktowe. Obudowa produktu została wykonana z najwyższej jakości blachy stalowej. Biała farba, która pokrywa urządzenie została naniesiona techniką malowania proszkowego, co sprawia, że będzie on długi czas odporny na korozję.

Grzejnik został także zaopatrzony w termostat z możliwością ustawienia temperatury od 6ºC do 30ºC. Oprócz tego urządzenie posiada program chroniący przed mrozem (5-7ºC). Według osób, które zakupiły Thermoval T17, jest to grzejnik elektryczny ścienny w dobrej cenie.

 

 

 

 

Thermoval 2000W 

 

Urządzenie Thermoval 2000W to elektryczny, konwekcyjny grzejnik ścienny. Produkt idealnie nadaje się do każdego pomieszczenia, a w szczególności tych, które stale lub w określonych momentach narażone są na dużą wilgoć. Zainstalowana w urządzeniu IP24 ochrona przeciwbryzgowa pozwala na bezpieczne użycie go w mocno wilgotnych pomieszczeniach. Ciągła cyrkulacja i ocieplenie sprawia, że powietrze wysusza się. Dlatego też grzejnik pomoże w zapobieganiu tworzenia się grzybów, czy pleśni. Wymiary urządzenia to: 74 cm szerokości, 45 cm wysokości i 8 cm głębokości.

Jego waga wynosi 5,2 kg. Grzejnik można zamontować na ścianie lub potraktować go jako wolnostojący. Jest on bardzo łatwy w obsłudze i posiada intuicyjny w użyciu termostat z możliwością ustawienia temperatury od 6ºC do 30ºC. W urządzeniu zastosowano grzałkę aluminiową, czyli niskotemperaturową. Przez jej zastosowanie grzejnik nie musi się nagrzewać do bardzo wysokiej temperatury i ma większą powierzchnię od tych tradycyjnych. Ponadto urządzenie spokojnie nagrzeje pomieszczenie do wysokiej temperatury z wykorzystaniem mniejszej mocy.

Klienci, którzy zdecydowali się zakupić Thermoval T17 są z niego zadowoleni, co wyrażają w swoich opiniach. Według nich produkt świetnie się sprawdził w łazience oraz zmniejszył w niej wilgotność powietrza.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status