Najlepszy grzejnik elektryczny olejowy

Ostatnio aktualizowane: 30.09.20

 

Jeśli szukasz olejowego grzejnika elektrycznego dobrze trafiłeś. Na naszej stronie znajdziesz ciekawe propozycje, w które warto zainwestować. Szczególne uznanie konsumentów zdobył model AEG RA 5589 11 żeber o mocy 2200 W, który znajduje zastosowanie w domu i wielu innych miejscach, np. domku letniskowym. Grzejnik wyposażono w cztery kółka umożliwiające przesuwanie go po podłodze. Jeśli się przewróci, wyłącznik bezpieczeństwa odetnie dopływ prądu, co zapewnia ochronę przed pożarem. Urządzenie nie jest duże, ale efektywnie działa i szybko podnosi temperaturę w pokoju. Warto zastanowić się nad jego zakupem. Jeśli jednak prezentowany grzejnik nie jest dostępny lub Ci się nie podoba polecamy Ci Volteno Min VO0272 o mocy 1500 W. Produkt ten jest wysoce energooszczędny, dość duży i wydajny. Poza tym jest bardzo tani, co zachęciło wiele osób do wybrania właśnie tego urządzenia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki grzejnik elektryczny olejowy wybrać?

 

Gdy przyjdzie mroźna zima i nasze ogrzewanie nie daje sobie rady z dostawą ciepła, lub po prostu chcesz coś szybko wysuszyć, wtedy z pomocą przychodzą grzejniki olejowe. Takie przenośne urządzenie do grzania jest o tyle wygodne, że możesz je używać raz w kuchni, a za chwilę w pokoju lub łazience. We wnętrzu grzejnika znajduje się olej, który nagrzewany przez grzałkę oddaje ciepło pomieszczeniu. Właściwości oleju sprawiają, że nagrzewa się on stosunkowo długo, ale też wolno stygnie.

Grzejnik taki zaopatrzony w termostat pobiera tyle prądu, aby obsłużyć aktualne ustawienia ustawione za pomocą poziomu grzania i termostatu. Grzejniki takie doskonale zdają egzamin, jako dodatkowe ogrzewanie, albo przy ogrzewaniu domków letniskowych w chłodne dni lata. Pracują cicho i zapewniają stabilną temperaturę.

Najlepsze grzejniki elektryczne olejowe mają obudowę w kształcie żeber. Ożebrowanie zwiększa powierzchnię grzejną, przy zajmowaniu stosunkowo niewielkiej powierzchni. Wśród grzejników olejowych można także znaleźć tańsze modele, które składają się z dwóch płyt (paneli) połączonych na obwodzie. Nierzadko takie grzejniki mają możliwość zawieszenia na ścianie, lub ustawienia na podłodze.

Często zastanawiając się nad kupnem grzejnika olejowego, zastanawiamy się również, jakie rachunki za prąd on generuje. Na rynku są dostępne grzejniki o różnej mocy znamionowej. Jednak to, że kupisz taki o większej mocy, nie znaczy, że Twoje rachunki będą wyższe niż przy zakupie grzejnika z mocą minimalną. Każdy grzejnik ma możliwość ustawienia poziomów grzania, a termostatem możemy dodatkowo regulować poziom ciepła i tym samym zużycie prądu. Wyższa moc pozwala jednak dość szybko nagrzać olej w ożebrowaniu.

Im więcej żeberek, tym większa wydajność, gdyż powierzchnia oddawania ciepła jest większa. Gdy olej się już we wnętrzu grzejnika nagrzeje, do podtrzymania ciepła grzejnik uruchamia grzałkę co jakiś czas i dogrzewa olej do żądanej temperatury. Zatem to, że grzejnik ma moc 2000 W nie znaczy, że tyle będziesz zużywać przez cały okres włączenia urządzenia. Również po wyłączeniu z prądu, grzejnik będzie oddawała ciepło jeszcze przez kilkadziesiąt minut, bo tyle stygnie olej w jego wnętrzu.

 

 

Grzejniki elektryczne olejowe – Ranking

 

 

AEG RA 5589

 

Urządzenie AEG RA 5589 11 żeber polecamy osobom szukającym grzejnika olejowego o dużej mocy. Ten 2200 W model sprawdzi się jako dodatkowe źródło ciepła w domu, a także domku letniskowym czy garażu. Jest on wyposażony w wyświetlacz LED, na którym pokazuje się aktualna temperatura w pomieszczeniu.

Wymiary grzejnika są równe: szerokość – 43 cm, wysokość – 62 cm oraz głębokość – 29 cm. Waży on nieco ponad 13 kg, ale przeniesienie go do innego pokoju nie stanowi problemu. To sprzęt wyposażony w cztery niewielkie kółka obracające się o 360 stopni. Ma on także nawijarkę przewodu.

Praktyczność to jeden z najczęściej wymienianych atutów urządzenia. Konsumenci chwalą go też za kompaktowe wymiary i łatwą obsługę. Spodobało im się to, że samodzielnie można wybrać jednostkę wyświetlania temperatury, czyli stopnie Celsjusza lub Fahrenheita. Należy wspomnieć, że grzejnik ma wyłącznik, który w przypadku przewrócenia odcina dopływ prądu.

AEG RA 5589 11 żeber to grzejnik o mocy 2200 W. Waży on 13,2 kg, a jego całkowite wymiary są równe: 43 cm x 62 cm x 29 cm.

Zalety
Nie zajmuje dużo miejsca:

Model jest zbudowany z 11 żeberek, ale nie ogranicza znacząco wolnej przestrzeni w pomieszczeniu.

Efektywne działanie:

Nie trzeba zbyt długo czekać na to, aby po włączeniu grzejnika temperatura w pokoju się podniosła. To efektywnie działający sprzęt.

Kółka w podstawie:

W podstawie urządzenia są obracające się o 360 stopnie kółka. Możemy je bez zbędnego wysiłku przesuwać po podłodze.

Wyłącznik bezpieczeństwa:

Sprzęt wyposażono w wyłącznik bezpieczeństwa. Odpowiada on za szybkie odcięcie prądu w sytuacji, gdy grzejnik się przewróci. Zwiększa to bezpieczeństwo jego użytkowania.

Nie tylko do domu:

Urządzenie przydaje się w domu, sprawdza się jako uzupełnienie systemu centralnego ogrzewania. Jednak możemy je wykorzystać także w innych miejscach, przykładowo w warsztacie lub domku letniskowym.

Wady
Brak możliwości wyłączenia podświetlenia wyświetlacza:

Wyświetlacz LED jest podświetlony na niebiesko i nie można go wyłączyć. Niektórym osobom światło przeszkadza w nocy.

 

 

 

 

Volteno Min VO0272 

 

Nieco tańszy model, Volteno Min VO0272, ma 7 żeberek i trzy opcje grzania. Producent wyposażył ten model w potrójny system chroniący przed przegrzaniem, co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo jego użytkowania. Waga tego modelu wynosi 6.60 kg i również posiada on kółka do łatwiejszego przemieszczania grzejnika.

Wymiary całkowite mamy tu wysokość 550 mm, szerokość 240 mm, oraz głębokość 335 mm. Maksymalna moc tego urządzenia wynosi 1500 W, a dzięki termostatowi i możliwości jego regulacji, użytkownik ma możliwość ustawienia takiego poziomu grzania, jakiego potrzebuje.

Lampki sygnalizacyjne informują o stanie urządzenia (tryb pracy lub nie). A użytkowanie i przechowywanie tego modelu jest łatwiejsze dzięki wbudowanemu organizerowi na kabel elektryczny. Klienci oceniają ten model, jako grzejnik elektryczny olejowy w dobrej cenie.

Cenią to, że jest on lekki i mobilny i posiada dużą powierzchnię grzewczą oraz energooszczędne i szybkie promieniowanie grzewcze. Również nierzucający się w oczy design, powoduje, że model ten pasuje do każdego wnętrza.

Model Volteno Min VO0272 to olejowy grzejnik elektryczny, który ma 7 żeber. Maksymalna moc urządzenia wynosi 1500 W. Wymiary produktu to: wysokość – 55 cm, szerokość – 24 cm i głębokość – 33,5 cm.

Zalety
Energooszczędność:

W czasie pracy, maszyna nie zużywa za dużo prądu. Równocześnie powierzchnia grzejnika szybko się nagrzewa i już po chwili  wytwarza ciepło.

Powierzchnia:

Za sprawą dużej powierzchni (7 żeber) maszyna generuje sporo energii grzewczej. Z tego powodu, model dobrze sprawdzi się w pokoju o dużej powierzchni.

Bezpieczeństwo:

Urządzenie wyposażone jest w nowoczesne zabezpieczenie przed przegrzaniem. Dzięki potrójnemu systemowi nie musisz obawiać się awarii. Dodatkowo, do dyspozycji użytkownika są aż 3 poziomy grzania. Gdy ustawiona temperatura zostanie osiągnięta, na obudowie zapali się lampka.

Cena:

Koszty zakupu prezentowanego modelu nie przekraczają 110 zł. Niska cena jest proporcjonalna do wysokiej jakości wykonania. Zapewne ze względu na bardzo niskie koszty zakupu wiele osób będzie w stanie pozwolić sobie na zainwestowanie w ten oto grzejnik.

Wady
Design:

Prezentowany grzejnik ma surowy, prosty design, jego  obudowa jest dostępna w białym kolorze. W konsekwencji, niektóre osoby uważają, że nie jest atrakcyjny.

 

 

 

 

Mesko MS 7805 

 

Mesko MS 7805, to model grzejnika olejowego posiadający dziewięć żeberek. Jest on niezastąpiony w przypadku awarii ogrzewania podstawowego, lub w przypadku, gdy ogrzewanie takie nie daje sobie rady z dogrzaniem pomieszczenia.

Mesko MS 7805 jest wykonany w eleganckiej linii, więc nie szpeci pokoju, w którym się znajduje, a jego neutralny kolor dopasuje się do każdej kolorystyki wnętrza. W modelu tym mamy 1 poziom grzania, ale termostat pozwala na regulację temperatury w sposób płynny, a lampka kontrolna informuje użytkownika o pracy grzałki.

Mamy tutaj również zabezpieczenie przed przegrzaniem, więc produkt jest bezpieczny. Mimo, że model ten nie ma kółek, jest on łatwy do przenoszenia, bowiem producent wyposażył go w wygodny uchwyt, za pomocą którego użytkownik ustawi grzejnik w wymaganym miejscu.

Moc maksymalna urządzenia wynosi 1000 W. Użytkownicy w swoich opiniach przekazują, że produkt świetnie spełnia swoje zadanie dogrzania pomieszczeń, a jego moc jest wystarczająca, gdy grzejnik pracuje, jako dodatkowe źródło ciepła.

Mesko MS 7805 to grzejnik elektryczny o mocy 1000 W. Urządzenie to wyposażone jest w aż 9 żeber, jego wymiary wynoszą: wysokość – 38 cm, szerokość 0 37,5 cm i głębokość 0 13,5 cm.

Zalety
Wygoda:

Ze względu na niewielką wagę (4,1 kg) oraz specjalną rączkę, przeniesienie grzejnika jest bardzo proste i wygodne. Pozwoli Ci to na dowolne umiejscowienie urządzenia w pokoju.

Łatwa obsługa:

Prezentowany model obsługiwany jest w intuicyjny sposób, co sprawia, że osoby w każdym wieku na pewno poradzą sobie z ustawieniem odpowiedniej temperatury. Czynność ta odbywa się w bardzo płynny sposób.

Cena:

Prezentowany model to dobry olejowy grzejnik elektryczny do 100 zł. Za sprawą niskiej ceny, na pewno wiele osób będzie w stanie pozwolić sobie na inwestycję w to urządzenie.

Wady
Design:

Grzejnik wyróżnia się klasycznym wyglądem z obudową w białym kolorze, co nie musi się spodobać wszystkim konsumentom.

Wielkość:

Ze względu na dużą powierzchnię grzania (9 żeber), model zabiera nieco więcej miejsca w pokoju. Z tego powodu, polecany jest on w nieco większych pomieszczeniach, gdzie nie będzie zabierał cennej przestrzeni.

 

 

 

 

Jak działa elektryczny grzejnik olejowy?

 

Jeśli wiesz już, jaki elektryczny grzejnik olejowy jest polecany jako dodatkowe źródło ogrzewania w domu, możesz wybrać się na zakupy. Czy potrafisz jednak wyjaśnić, w jaki sposób działają tego typu urządzenia i od czego zależy skuteczność ich działania? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, zachęcamy do zapoznania się z kolejną częścią artykułu.

 

 

Budowa grzejników olejowych

Elektryczne grzejniki olejowe swoim wyglądem przypominają nieco zwykłe kaloryfery. Te sprzęty są jednak przenośne, stoją na nóżkach i nierzadko mają w podstawie kółka. Wewnątrz takiego produktu nie przepływa woda (odpowiadająca za oddawanie ciepła). W środku grzejnika olejowego znajdziemy grzałki działające na prąd elektryczny oraz olej, który jest przez nie ogrzewany. Nowoczesne modele są ponadto wyposażone w termostat i timer. To elementy, za sprawą których możemy dokładnie ustalić czas włączenia i wyłączenia urządzenia, a także precyzyjnie ustawić temperaturę.

 

Jak działa elektryczny grzejnik olejowy?

Działanie elektrycznego grzejnika olejowego można wyjaśnić w bardzo prosty sposób. Wspomnieliśmy już, że wewnątrz sprzętu zamontowane są elektryczne grzałki. Po podłączeniu urządzenia do prądu zaczynają się one ogrzewać, tym samym wzrasta temperatura oleju. Jego zadaniem jest magazynowanie ciepła i nagrzewanie ścianek grzejnika. W ten sposób temperatura powietrza w pomieszczeniu stopniowo wzrasta. Choć olej stosunkowo długo się nagrzewa, to również wolno stygnie (zazwyczaj trwa to od kilkudziesięciu minut do nawet dwóch bądź trzech godzin). Z tego powodu nie należy się obawiać zbyt szybkiego wychłodzenia pokoju po wyłączeniu sprzętu.

 

Jak działa grzejnik z termostatem?

Jeśli kupimy grzejnik olejowy wyposażony w termostat, będziemy mogli określić, do jakiej temperatury ma zostać nagrzane powietrze w pomieszczeniu. Po jej osiągnięciu dochodzi do odcięcia prądu, czyli automatycznego wyłączenia urządzenia, dlatego pokój nie nagrzeje się do temperatury wyższej, niż ustawiliśmy. Sprzęt sam włączy się ponownie, kiedy się ochłodzi. Tego typu rozwiązanie pozwala na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, gdyż grzejnik uruchamia się tylko wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba.

 

 

Włączanie elektrycznego grzejnika olejowego

Z uwagi na to, że elektryczne sprzęty olejowe są zasilane z sieci 230 V, większość z nich uruchamia się od razu po włożeniu wtyczki do gniazdka. Czasami jednak konieczne jest wciśnięcie odpowiedniego przycisku na obudowie. To oznacza, że taki grzejnik może być przez cały czas podłączony do prądu, a mimo to nie będzie pracować. Co ciekawe, bardziej zaawansowane technologicznie modele można też włączyć przy pomocy SMS-a. Z kolei produkty wyposażone w timer włączają się o określonej przez nas godzinie, czyli np. tuż przed naszym powrotem z pracy.

 

Czy grzejnik olejowy zawsze działa efektywnie?

To, czy działanie grzejnika olejowego okaże się efektywne, zależy od jego mocy i naszych oczekiwań. Tego typu urządzenia polecane są do użytkowania jako dodatkowe, a nie główne źródło ogrzewania w domu (możemy je też wykorzystać poza sezonem grzewczym, kiedy jest nam zimno). Im większa jest moc sprzętu, tym szybciej możemy ogrzać pomieszczenie. Warto przy tym pamiętać, że do pokoju o dużym metrażu musimy kupić mocniejszy grzejnik, inaczej jego działanie z pewnością nie będzie skuteczne.

Elektryczne modele olejowe wykorzystywane są nie tylko w domach, ale i domkach letniskowych, garażach, domkach działkowych itp. Jeśli chcemy być zadowoleni z zakupu, najlepiej wybrać grzejnik z możliwością regulacji mocy. Wtedy na pewno nie będziemy narzekać, że sprzęt zbyt mocno albo za słabo się nagrzewa.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Adler Ad 7803 

 

Pierwszy w naszym zestawieniu, Adler Ad 7803, to model z jedenastoma żeberkami. Wśród grzejników olejowych stosunkowo rzadko występują modele z tak dużą ilością żeberek. Również moc tego urządzenia jest imponująca, bo mamy tu 2000 W.

Te parametry pozwalają na regulację zarówno poziomu grzania, jak i jej mocy. Za pomocą przycisku możemy ustawić 2 zakresy mocy grzania, natomiast pokrętłem regulujemy temperaturę w sposób płynny. Model ten został również wyposażony w termostat oraz w zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Zatem nie musimy się obawiać pozostawiając grzejnik bez nadzoru, że będzie to grozić pożarem. Producent wyposażył ten model jeszcze w lampkę kontrolną, która informuje o włączeniu urządzenia i pracy grzałki. A jeśli grzejnik jest używany sporadycznie, to zapewne przyda się wiadomość, że jest wyposażony w schowek na kabel elektryczny.

Do sprawnego przemieszczania grzejnika przydadzą się wbudowane kółka, które zapewniają mobilność. Waga tego modelu wynosi 10,2 kg. Użytkownicy podkreślają ładny czarno-czerwony wygląd grzejnika, a także jego dużą wydajność. Spotkaliśmy się nawet z opiniami, że jest to najlepszy grzejnik elektryczny olejowy w 2020 roku.

Olejowy grzejnik elektryczny Adler Ad 7803 to sprzęt o mocy 2000 W. Model zasilany jest prądem o napięciu 230 V. Urządzenie wykonano z blachy. Ma ono obudowę w kolorze czarnym i czerwony panel sterowania.

Zalety
Prosta obsługa:

Urządzenie jest bardzo intuicyjne, co sprawia, że osoby w każdym wieku będę w stanie bez trudu z niego korzystać. Maszyna ma 2 poziomy ustawienia mocy grzania, które reguluje się bardzo płynnie.

Bezpieczeństwo:

Grzejnik wyposażony jest w wiele zabezpieczeń przed przegrzaniem. Dzięki temu nie musisz obawiać się niespodziewanego wycieku lub awarii. Na obudowie znajduje się lampka kontrolna, która poinformuje Cię o osiągniętej temperaturze.

Wydajność:

Produkt cechuje się dużą wydajnością pracy. Grzejnik stanowi przydatny sprzęt do dogrzewania dużych pomieszczeń w okresie zimowym. Za sprawą dużej mocy (2000 W) produkt zapewni szybką i efektywną pracę.

Mobilność:

Grzejnik posiada 4 kółka, które ułatwiają jego przemieszczanie. Sprawia to, że każdy domownik, może ustawić urządzenie w dowolnym miejscu, aby zapewnić sobie wygodę użytkowania. Dzięki temu, bez trudu ustawimy model bliżej kanapy, na której siedzą domownicy, by zapewnić im odpowiedni poziom ciepła.

Design:

Prezentowany sprzęt cechuje się eleganckim wykonaniem i ładnym designem. Na froncie znajduje się kwiecisty wzór na czerwonym tle. Dzięki temu grzejnik będzie się dobrze prezentował w każdych wnętrzach.

Wady

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status