Najlepszy grzejnik elektryczny łazienkowy

Ostatnio aktualizowane: 19.11.17

 

Jaki grzejnik elektryczny łazienkowy wybrać?

 

Niemal każdy z nas może potwierdzić, że nie ma nic gorszego od wyjścia prosto spod prysznica do zimnej łazienki. Nie dość, że jest to nieprzyjemne, to może jeszcze mieć negatywne skutki dla naszego zdrowia. Z tego względu warto zakupić dobry grzejnik łazienkowy. Jeśli wybierzemy wysokiej jakości sprzęt, będziemy mogli cieszyć się ciepłem w czasie zimy. Aby pomóc Ci wybrać najlepszy produkt na rynku, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Znajdziesz w nim informacje o tym, na jakie szczegóły zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu. Co więcej, na jego końcu umieściliśmy krótkie zestawienie, gdzie znalazły się najlepsze grzejniki elektryczne łazienkowe w roku 2017.

 

 

Decydując się na zakup grzejnika, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Pierwszą, choć nie najważniejszą jest jego kształt i kolor. Coraz to więcej producentów ma w ofercie kolorowe produkty o ciekawych kształtach. Dzięki temu idealnie wpasują się one do nowocześnie urządzonej łazienki.

Ważną kwestią jest również materiał wykorzystany do budowy grzejnika. Istotne jest, by wybrać wysokiej jakości urządzenie, gdyż wilgoć w łazience może powodować korozję. Zalecane są modele z miedzianym lub aluminiowym wykończeniem, gdyż cechują się dużą odpornością na wilgoć. Warto też zwrócić uwagę na powłokę, która znajduje się na produkcie. Wśród najczęściej polecanych znaleźć możemy modele chromowane, satynowe lub metalizowane.

Decydując się na zakup modelu elektrycznego, warto dokładnie sprawdzić, jak dużo energii pobiera. Bowiem takie sprzęty często służą nam przez cały rok do suszenia ręczników. Oznacza to, że będą pobierać prąd przez cały rok. Z tego powodu, warto rozważyć zakup przyrządu, który posiada grzałkę sterowaną elektronicznie. Na rynku dostępne są modele, pobierające jedynie 0,1 W w stanie czuwania. Taki wybór na pewno pozytywnie odbije się na Twoim portfelu.

Następnym, ważnym elementem jest zakres sterowania pracą grzałki. Jest to szczególnie ważne latem, gdy grzejnik używany jest sporadycznie, do wysuszenia mokrych ręczników. Poza tym, nawet zimą nie zawsze potrzebujemy pełnej mocy sprzętu.

 

Grzejniki elektryczne łazienkowe – ranking

 

Instal Projekt STIE50110

 

Elegancki i nowoczesny grzejnik Instal Projekt STIE50110 to jedno z najlepszych urządzeń tego typu na rynku. Dzięki ciekawemu designowi na pewno będzie się dobrze prezentowało w każdej łazience. Model posiada stosunkowo prostą konstrukcję, która została wykonana ze stali. Użycie takiego materiału sprawia, że jest on odporny na wilgoć i korozję.

Dużym udogodnieniem jest to, że grzejnik może być umieszczony w niewielkiej odległości od ściany. Sprawia, że nie musisz się martwić o zabranie potrzebnego miejsca w łazience. Wymiary produktu to: szerokość 0 50 cm, wysokość – 121,6 cm i głębokość 75 7,5 cm. Zaletą grzejnika jest również jego stosunkowo niewielka waga, która wynosi zaledwie 16,4 kg. Dzięki temu masz pełną gwarancję, że Twoja ściana wytrzyma ten ciężar.

Zaletą modelu jest płynna regulacja temperatury. Dzięki temu bez problemu dopasujesz ją do swoich wymagań. Jest to szczególnie istotne w małych łazienkach, które nagrzewają się znacznie szybciej od większych pomieszczeń. Co więcej, dzięki dużej mocy modelu, która wynosi aż 600 W, bez problemu wysuszysz na nim swoje mokre ręczniki.

Opinie konsumentów o urządzeniu są bardzo dobre. Wielu użytkowników podkreśla, że urządzenie marki Instal Projekt to najlepszy grzejnik elektryczny łazienkowy w dobrej cenie.

 

 

 

 

Thomson Heating 280×1200

 

Wielokrotnie polecanym modelem zarówno przez specjalistów, jak i konsumentów, jest grzejnik elektryczny Thomson Heating. Jest to bardzo elegancki, chromowany model, który idealnie dopasuje się do każdej łazienki. Prezentowane urządzenie nadaje się do stosowania w systemach centralnego ogrzewania, ale może również być używane jako osobne urządzenie, które zasilane jest grzałką elektryczną.

Przewodzące ciepło rurki zostały delikatnie wygięte, dzięki czemu tworzą kształt półkola. Każda z nich została dokładnie wykończona. Zaletą modelu jest dość duża temperatura, którą może generować. Wynosi ona aż 65 st. C. Naturalnie, każdy użytkownik ma możliwość dostosowania ciepła do własnych preferencji oraz do wielkości pomieszczenia.

Sprzęt posiada wymiary: szerokość – 28 cm i wysokość – 120 cm. Z kolei środek gwintów ma 9 cm. Model posiada 16 rurek, na których zmieszczą się 3 ręczniki. Poza tym, waga prezentowanego sprzętu wynosi 10 kg, zatem masz pełną gwarancję, że dołączone do zestawu uchwyty ścienne utrzymają tę masę.

Opinie konsumentów o modelu są bardzo pozytywne. Wielu z nich wskazuje elegancki design i moc, która wynosi 300 W za największe zalety urządzenia.

 

 

 

 

Zeta Verona 1200×500

 

Zeta Verona to najdroższa, ale jednocześnie najbardziej elegancka propozycja w naszym zestawieniu. Ten model grzejników polecany jest w nowoczesnych i eleganckich łazienkach.

Wymiary urządzenia to 120 cm x 50 cm. Posiada on aż 15 rurek, ułożonych w grupach po 3, dzięki temu na grzejniku zmieści się 5 ręczników. Odległość między nimi wynosi 6 cm.

Dzięki stosunkowo dużej mocy, która wynosi aż 354 W, urządzenie jest bardzo wydajne. Jest to szczególnie istotne zimą, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera. Ważne jest wtedy, aby nasz produkt był w stanie zapewnić nam odpowiednie ciepło po wyjściu z wanny czy spod prysznica.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pozytywne. Wielu użytkowników zdecydowało się na zakup tego modelu ze względu na wysoką jakość wykonania oraz estetyczny design. Co więcej, dzięki pięciu miejscom na ręczniki, przyrząd ten jest odpowiedni dla nieco większej rodziny.

 

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (35 votes, average: 4.65 out of 5)
Loading...