Najlepszy grzejnik elektryczny energooszczędny

Ostatnio aktualizowane: 24.04.18

 

Jaki grzejnik elektryczny energooszczędny wybrać?

 

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdej łazienki jest grzejnik. Dzięki niemu nie marzniemy, gdy wychodzimy prosto z kąpieli. Jest on również bardzo przydatny, gdy chcemy wysuszyć nasze mokre ręczniki. Jeśli akurat planujesz wymianę swojego grzejnika na nowszy i bardziej energooszczędny model, ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz w nim porady o tym, jaki sprzęt najlepiej kupić. Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę, by kupić możliwie najlepsze urządzenie na rynku. Na końcu naszego poradnika, umieściliśmy krótkie zestawienie, gdzie znajdziesz trzy najlepsze grzejniki elektryczne energooszczędne.

Szukając dobrego grzejnika, w pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na tym, jak dużo energii potrzebuje on do pracy. Wynika to z faktu, że wiele osób używa swoich przyrządów przez cały rok. Zatem, jeśli podejmiemy złą decyzję, wybrany przez nas model może okazać się drogą w utrzymaniu inwestycją. Dlatego warto zwrócić uwagę, czy interesujący nas produkt posiada tryb czuwania. Zdecydowana większość sprzętów, które posiadają tę opcję, w czasie jej działania zużywa tylko 0,1 W.

Należy pamiętać, aby dopasować moc i wielkość grzejnika do pomieszczenia. Jeśli Twoja łazienka lub sypialnia są dość małe, to rozsądnym rozwiązaniem będzie wybranie kompaktowego urządzenia, które nie zabierze Ci cennego miejsca. Dobrym zakupem będą grzejniki, które przylegają do ściany, a ich głębokość nie przekracza 10 cm.

Przy zakupie warto zwrócić uwagę, aby interesujący nas sprzęt posiadał zestaw zaworów mieszających. Dzięki nim będziesz mieć możliwość kontrolowania mocy grzejnika, używając do tego jednej głowicy. Jest to dość istotne, bowiem każdy z nas ma inne preferencje, co do temperatury w pomieszczeniu. Należy pamiętać, że powinna ona wynosić około 20 st. C – 24 St. C, aby zapewnić odpowiedni komfort. Zarówno za niska, jak i zbyt wysoka temperatura może na nas źle wpłynąć.

 

 

Grzejniki elektryczne energooszczędne – Ranking

 

 

Fandesign FD-GOZ-1500-7

 

Urządzenie Fandesign FD-GOZ-1500-7 to najlepszy grzejnik elektryczny energooszczędny w 2018 roku. Co więcej, jest to również bardzo elegancki model, który skutecznie nas ogrzeje w zimowe wieczory. Dzięki dużej mocy, może on być używany w każdym pomieszczeniu w domu, biurze lub większych halach użytkowych. Zaletą tego modelu jest dość długi kabel. Po ogrzaniu jednego pokoju możesz go przenieść do następnego, bez konieczności zmieniania gniazdka.

Przyrząd cechuje się dużą mocą. Na pierwszym trybie pracy wynosi ona 600 W, na drugim 900 W, a na trzecim osiąga swoje maksimum – 1500 W. Pomoże Ci to dopasować odpowiednią siłę grzania do własnych preferencji oraz pogody na zewnątrz.

Wymiary prezentowanego modelu to 36 cm x 63 cm x 24 cm. Posiada on 7 żeberek, a jego waga wynosi zaledwie 8 kg. Dzięki takim gabarytom jego instalacja nie będzie zbyt trudna. Z kolei niewielka waga sprawia, że sprzęt ten jest dość mobilny. Bez problemu możesz go przenosić między pokojami lub nawet zabrać ze sobą na zimowy wyjazd w góry.

Opinie konsumentów o tym grzejniku są bardzo pochlebne. Wielu z nich doceniło fakt, że posiada on specjalny wyłącznik bezpieczeństwa, który w razie przewrócenia urządzenia, automatycznie odcina dopływ prądu.

 

 

 

 

Thermoval T17

 

Firma Thermoval znana jest z produkcji wysokiej jakości grzejników elektrycznych energooszczędnych. Model T17 przeznaczony jest do ogrzewania pokoi domowych oraz biur. Prezentowany produkt został wykonany z wysokiej jakości blachy stalowej w białym kolorze. Co więcej, jest to sprzęt naścienny, który charakteryzuje się małymi wymiarami, dzięki czemu idealnie wpasuje się do niewielkich pomieszczeń.

Jest to bardzo bezpieczne urządzenie, które posiada specjalny system zabezpieczeń, ochraniając go przed przegrzaniem. Co więcej, specjalna funkcja automatycznie odłączy dopływ prądu w przypadku upadku lub bardzo silnego uderzenia.

W urządzeniu zastosowano specjalistyczny termostat, który posiada aż 8 poziomów temperatury. Ich zasięg waha się od 6 st. C do 30 st. C. Dzięki takiej funkcji, każdy z domowników będzie w stanie indywidualnie dopasować temperaturę do swoich potrzeb.

Prezentowany grzejnik posiada następujące wymiary: wysokość – 45 cm, szerokość – 37 cm oraz głębokość – 8 cm. Choć docelowo jest to model do mocowania na ścianę, do zestawu dołączone są również nóżki. Pomogą Ci one w przenoszeniu przyrządu między pokojami.

Opinie konsumentów są bardzo pozytywne. Docenili oni nie tylko jego elegancki wygląd, ale i fakt, że jest wysokiej klasy grzejnikiem elektrycznym energooszczędnym w dobrej cenie.

 

 

 

 

IRSAP Venus 1118×428

 

Grzejnik energooszczędny IRSAP Venus 1118×428 to jeden z najlepszych modeli na rynku. Produkt powstał z myślą o osobach, które planują w elegancki i nowoczesny sposób urządzić swoje wnętrze i są zainteresowane dodatkami o ciekawym designie. Prezentowany model przeznaczony jest głównie do łazienek.

Wymiary sprzętu to: 111,8 cm x 42,8 cm. Na jego konstrukcję składają się 22 okrągłe rury o średnicy 23 mm, między którymi znajdują się 2 duże przerwy, gdzie możesz umieścić mokre ręczniki.

Jest to bardzo bezpieczne urządzenie, które posiada wszystkie niezbędne certyfikaty i testy. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nie tylko nie spadnie ono ze ściany, ale i w przypadku najdrobniejszej awarii, model ten automatycznie odetnie dopływ prądu.

Przyrząd posiada 3 moce grzewcze: 20 st. C, 65 st. C oraz 75 St. C. Dzięki możliwości ich zmieniania, każdy domownik znajdzie odpowiedni dla siebie stopień grzania. Dodatkowo, maksymalna temperatura, którą sprzęt może osiągnąć wynosi 95 st. C.

Opinie użytkowników o tym modelu są bardzo pochlebne. Wielu z nich, zdecydowało się na wybór tego modelu ze względu na bogatą paletę kolorów, jaką oferuje producent.

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...